Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İzmire tasinmak istiyorum, doğru karar mı?

Önerilen İletiler

Merhaba,

ben şuan almanyada yüksek okulun 11. Sınıfına gidiyorum. Kismetse seneye diplomamı alacağım. Işte ondan sonra ne olacak çok kararsızım bir sürü seçeneğim var ama hangi yolda devam edeceğimi bilmiyorum.

Üniversiteye gidip masterımı yapıp mimarlık üzerine kendi şirketimi kurmak istiyorum.

Nerde hangi üniversiteye gidecegimi bilmiyorum. Almanyami turkiyemi hangisi daha mantıklıdir?

Ve ikinci sorunda şu; hayatımı izmirde kurmak istiyorum ama herşey hayal ettiğim gibi olurmu? Izmirde yada genelde turkiyede mimarlarin durumu nedir? Ve 5 yıl sonra nasıl olacaktir? Iş yürütme şansım olurmu? Ve dahada önemlisi orada hayat kurmak mantıklımi?

bu forumlar aktuell mi bilmiyorum inşallah cevap gelir biggrin.png bayadir bu sorular kafamdan cikmiyor ve gelecekle ilgili artik kesin bi planim olmasini istiyorum kafam çok karışık yardiminiz icin simdiden teşekkürler biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve ikinci sorunda şu; hayatımı izmirde kurmak istiyorum ama herşey hayal ettiğim gibi olurmu? Izmirde yada genelde turkiyede mimarlarin durumu nedir? Ve 5 yıl sonra nasıl olacaktir? Iş yürütme şansım olurmu? Ve dahada önemlisi orada hayat kurmak mantıklımi?

bu forumlar aktuell mi bilmiyorum inşallah cevap gelir biggrin.png bayadir bu sorular kafamdan cikmiyor ve gelecekle ilgili artik kesin bi planim olmasini istiyorum kafam çok karışık yardiminiz icin simdiden teşekkürler biggrin.png

Türkiye genelini bilemem ama İzmir'e gelip mimarlik üzerine şirket kurarsan ağlarsın..İzmir 4 yıl daha kan kusacağını bile bile teslim etmedi kendini.Çalış para kazan emekli olduğunda gel İzmir'e..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

İzmir Türkiye'nin en güzel ve modern şehirlerinden biri ancak sen şu an Almanya'da eğitim alan biri olarak İzmir'deki gençlerden daha şanslı konumdasın, bence yüksek lisansını Avrupa'da tamamla ve 5-10 yıllık bir çalışma deneyiminden sonra eğer hala Türkiye'yi düşünüyorsan gelirsin ama şu an bence senin için çok erken.Ayrıca mimarlık için Avusturya'yı da tercih edebilirsin yüksek lisansta, sonuçta orda da almanca konuşulduğu için rahatlıkla derslerini geçersin.Uzun vadede Avrupa Türkiye'ye göre daha stabil olduğu için orda kalmanı tavsiye ederim, Türkiye'ye sık sık gider gelirsin, çok seviyorsan alırsın bir daire uzun uzun kalırsın ama temelli dönüş çok riskli bir karar.Herşeyi yoluna oturttuktan sonra ve iyi bir maaş sahibi olunca, bir firmada çalışacaksan hem yüksek düzeyde bir ücretle başlarsın (ki zaten o zamana kadar belli bir birikimin olmuş olur Avrupa'da) ya da şirketini kurarsın.Peki nerden çıktı bu İzmir sevdası? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.