Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ermeni sorunu

Misafir TheLastofMohicaN

Önerilen İletiler

bilginin kaynağı kitaptır. ve çöp kutusunu boylayacak olanlar o akademisyenelr değildir. senin gibi şovenistlerdir.

ya çöp kutusunu boylarlar yada apo gibi, bir bülbül kafesini :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zeynoo hanim,

Turklerin Kurdistan'in kuzeyindeki (resmi olarak Turkiye'deki) Kurtleri Turklestirme yolu ile uygulamaya calistigi soykirimi unutmussunuz. Sanirim tekniki bir hata yuzunden, yoksa bilginin kaynaginin kitap degil de yurek oldugunu ve dogrularin goreceli ve selektif olmadigini sizin de bildiginizden eminim.

Ayrica hatirlattigim soykirim size yabanci geliyorsa -ki olabilir-, size bu sefer gorevleri sadece egemen sistemleri ayakta tutmak icin "fikir" ureten "akademisyenlerin" eninde sonunda cöpu boylayacaklarini hatirlatirim.

Sevgilerimle

Bozo Avdan

cvp vermem bile zaman kaybı size ama,bende hatırlatiiim ki bahsettiğiniz soykırım değildir... eğer öyle bir durum varsa bunun adı asimilasyon olur... hiç yoktan şeyler üretip insanların kafasını saçmalıklarla bulandırmayın...

şovenist duygularınızı tatmin etmek için uygun başlıkta değilsiniz...

konumuz ermeni sorunu... :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cvp vermem bile zaman kaybı size ama,bende hatırlatiiim ki bahsettiğiniz soykırım değildir... eğer öyle bir durum varsa bunun adı asimilasyon olur... hiç yoktan şeyler üretip insanların kafasını saçmalıklarla bulandırmayın...

şovenist duygularınızı tatmin etmek için uygun başlıkta değilsiniz...

konumuz ermeni sorunu... :angry:

Turk kisiliginin bir ozelligidir herhalde, kendini begenmis ve saldirgan olurlar. Yoksa aslinda Turklukle ilgileri olmayan ama her nedense Turklugu kabul etmis olanlar mi hep böyle olurlar? Eh, kendini bilmemek hastaliklar yaratir insanin bunyesinde.

Zeynoo hanim,

Kibar cevabiniz icin tesekkurler. Tahmin ettigim gibiymis. Ama bir an olsun belki unutmussunuz diye umutlanmistim. Meger siz de ikiyuzlu devlet politikasini kaninizin son damlasina kadar icsellestirmis, 3 maymunu oynayanlardansiniz. Uzuldum. Umarim yakin zamanda iyilesirsiniz.

Benim sacmalayan bir sovenist oldugumu arz etmissiniz. ANlatayim:

Oncelikle, siz herhangi bir Kurd'un kalkip size veya baska birine kendisinden bahsetmesini istemezsiniz. Hele hele, bir Kurd'un kendi ulkesini tanimasina ve ulkesindeki diger kardeslerini kendisi ile bir görmesine dayanamazsiniz. Neden? Cunku o Kurd'un bunlari yapmasi sizin basarisizliginizin size hatirlatilmasidir. Sizler de kendinizi begenmis ve saldirgan oldugunuz icin kendi ic yuzunuzu gordukce cildirirsiniz. Inkar yoluna basvurursunuz ve meseleyi "suspus" etmeye calisirsiniz. Hele o Kurd Avrupa'da sizlerin maskelerini ve maskesiz hallerini anlattiginda o Kurdu bir kasik suda bogasiniz geliyor.

Peki neyi basaramadiniz? Nedir boyle sizin saldirganlasmaniza sebep olan bu korkunc gercek? Hatirliyor musunuz? Daha dogrusu, biliyor musunuz? Bilmeyebilirsiniz, cunku aldiginiz egitim aydinlatici degil, sadece bir duzeni ayakta tutmaya calisan bir karanliklar yumagi. O yuzden Kurt tarihini bildignizi sanmiyorum. Okutulmamis size. Siz de onunuze birakilmayan kitabi okuyacak kadar merakli degilsinizdir buyuk bir ihtimalle.

Neyse, sizin ruyalariniza kadar giren bu korkunuzun sebebi su: sizler yeni bir ulus yaratacaktiniz ve bu ulus icinde herkes kendisine "Turk'um" diyecekti. Yani siz Kurtleri Turklestirecektiniz. Bugun Laz ve digerleri nasil Turklesmisse, Kurtler de oyle olacakti. Ama Kurtler bir tarih sahibi köklu bir halk olduklari icin (ve tabii ki Kurdistan'in diger parcalari Kemalizmin etkisi disinda kaldigi icin), bunu basaramadiniz, Kurdtluk duvarina carpan sizler poponuzun uzerine dusuverdiniz. Bugun bu haldesiniz ve siz, Zeynoo hanim, Ermenileri katletmediginizi binbir dereden alinti yaparak ispatlamaya calisadurun, kendisine umursamaz edasi sergilediginiz bendeniz sizi size anlatiyorum. Iyi okuyun.

Bir komplekstir sizinkisi. Sahte gururunuz gercekleri gormenize engeldir. Artik ne dunya eski dunya, ne de Kurdistan eski Kurdistan'dir. Oyle M. Kemal'in yaptigi gibi uygarlik sahtekarligini kimseye yutturamazsiniz. Dunyayi goren Kurd Turk'un gercek yuzunu de gormustur. Ve bunu sizler de biliyorsunuz. Ve sizin orta asya kahramanlarinin basvuracagi savunma tabii ki saldiri olacaktir ve ben "sovenist" oluyorum.

http://www.halici.com.tr/sozluk/Sozluk.aspx linkinde sovenizm soyle ifade edilmis: "Kendi ulusunu öne çıkararak değişik ırk ve uluslar arasında düşmanlık yaratmayı amaçlayan ve bu yolda kışkırtmada bulunan aşırı akım".

Ay, igrenc birsey bu sovenistlik, degil mi?

AMa kusmaya baslamadan once, bir iki adim geriye gidelim. Siz beni sovenizm ile suclarken benim de bir ulus sahibi oldugumu kabul ediyor, beni kendii ulusumu öne cikarmakla sucluyorsunuz. Suclamanizin anlami o.

Ben Kurt ulusunun bir parcasiyim ve benim ulkem Kurdistan Turk, Arap ve Acem devletleri tarafindan parcalanmis, son derece kotu bir sekilde yonetiliyor. Bu dogrudur. Ama bir dogru daha var: siz Turklerin yaratmak istedigi "butunluk" benim yoklugumla esdegerdir. Simdi ben "kendi ulusumu öne cikarmiyacagim" da ne yapacagim? "Ne mutlu Turk'um diyene" mu diyecegim? Gordugunuz gibi, benimkisi nefsi mudaafadir, sizinkisi saldirganlik ve yayilmacilik.

Bir kere sizler benim ulkemi isgal etmis, ulkem uzerine ortaklik iddiasinda bulunuyorsunuz. Ustelik ne kendi ulkemi yonetebiliyorum, ne de azinlik oldugum Istanbul veya Izmir'de herhangi bir hak sahibi degilim. Hersey size ait, bize de sizin bir atanizin dedigi gibi, kölelik dusmus. Ve bizlere soylemediniz laf, yapmadiginiz suclama kalmadi. Meger siz ne kadar da kurnazmissiniz Zeynoo ve Zeyneller.

"Sovenizm" tanimlamasi ne kadar bana uygun oldugunu 3. bagimsiz bir sahsin takdirine birakiyorum ama siz, Zeynoo hanim, kendi hakimiyetiniz altindaki Kurtleri asimilasyon, fiziki katliam ve demografik tahripatlar araciligi ile ortadan kaldirmak istediginiz icin vahsi bir irkcisiniz. Tarih sizin gibilerden kötu bahseder.

Artik sizin bana ayiracaginiz zamanin olup olmadigi sizin sorununuz. Butun mesele yukarida anlatildigi gibidir. Eksik ama fazla degil.

Sevgilerimle

B. Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne kadar da doğru söylemişsiniz "kendini bilmeme hastalığı" :)

hala şovenizm -_-

kürt tarihi okumadım ama çok dinledim varsa tavsiye edeceğin bir eser onu da okurum

milli kimliği ne olursa olsun senin gibi düşünenler yüzünden bu durumdayız şimdi....

aynen şovenizm tarifi üzerinize oturuyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne kadar da doğru söylemişsiniz "kendini bilmeme hastalığı" :)

hala şovenizm -_-

kürt tarihi okumadım ama çok dinledim varsa tavsiye edeceğin bir eser onu da okurum

milli kimliği ne olursa olsun senin gibi düşünenler yüzünden bu durumdayız şimdi....

aynen şovenizm tarifi üzerinize oturuyor...

Ismail Besikci, Devletlerarasi Somurge Kurdistan ve Bilim - Resmi Ideoloji, Devlet - Demokrasi ve Kurt Sorunu, Institut Kurde de Paris, Paris, 1990. (Paris Kurt Enstitusunun bu iki kitabi birlikte basti. Istanbul baskilari iki ayri kitap halinde elde edilebilir)

Besikci, kitaplarinda Kurdistan'in birinci dunya savasindan sonra somurgelesmesi surecini ve devlet soylem ve resmi ideolojinin ic yuzunu anlatiyor. Kendi ic yuzunuzu gorme cesareti gosterebilirseniz (yani kendinizi tanimak isterseniz), o iki kitaplari okumanizi tavsiye ederim.

Daha eski Kurt tarihini okumak isterseniz 1597'de tamamlanan Serefhan Bitlisi'nin Serefname, Kurdistan'in eski tarihi isimli kitabina bakabilirsiniz. O kitabin Turkcesi 1971'de M. Emin Bozarslan tarafindan yayinlanmistir.

Ve arzuladiginizda daha bircok kitaplara ulasmaniz mumkun. Umarim "duyduklariniz" ile yetinmez, dusuncelerinizi daha saglikli veriler uzerine insa edersiniz. Bunu kendiniz icin yapacaksiniz, benim icin degil.

Sevgilerimle

B. Avdan

Not: Baska yerde beni komik olmakla itham etmissiniz. Yukarda da hala bana "soven" diyorsunuz. Bu sizin hala inkar yolunda israr ettiginizi gosteriyor. Pek umutlu olmasam da belki tepkisel ve inkarci kompleksinizden kurtulup konulara daha genis bakmanizi arzu ediyorum. Tekrar ediyorum: kendiniz icin, benim degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu topic de ermeni soykırımımı tartışılıyo ....ben mi yanlış hatırlıyorum...

Konu konuyu acar sayman. ********* inkar etmeye alismis olan Turklere anlamalari icin baska bir soykirimi anlattim. Ama hala inkar ediyorlar. Tam ****** bu millet. Iskambil kagittan kurulmus kalenin cökmus oldugunun farkinda bile degiller.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu bozo aydan'ın yapmaya çalıştığı şu

"çürümüş türkler" "*** türkler" "yamalı ulus türkler" "tarihi mühendislerce yapılan türkler" " ******* türkler" "****** türkler" "kürtlerin önünde boyun eğen türkler" bu adam bu hakaretleri ve küfürleri yazarak bizim onunla aynı rezil tarza inememizi ve aklınca böylece bizimde kürtelre hakaret ve küfür etmemizi bekliyor ki. ancak böylece mazlum ama vakur adam pozlarına girebilsin.

ne varki bize uymaz. biz türk ulusunu kürtler ,türkler, çerkesler, türkmenelr diye kategorielre ayırmıyoruz bizim bu ulusu tanımlama kıstasımız bu vatanda yaşıyanlar, ve bu ülkenin vatandaşı olanlar. onun gibi ırka dayalı ayrımcılıklar yapmıyoruz.

akbabayla kartal aynı yemeği yemez. herkese yakışan uyan farklıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

adamın referans verdiği yazara bak İsmail Beşikçi objektif olacak öyle mi. yapma ya :)

e direk öcalanın kitaplarını referans verseydin.

Ne kadar acıklı bir cevap.

Birileri çıkıp İSMAİL BEŞİKÇİ ile APO'yu aynı kefeye koyuyor.Ve birileri de çıkıp ne kadar güzel demiş keşke daha büyük puntolarla yazsaydın diye destek veriyor.Büyük puntolarla yazınca rahatlıyorsun demek ki,utanacağına....

Türkiye'de "resmi ideoloji" dışında şeyler söyleyen ender insanlardan biridir İsmail Hoca.

Ve ilginçtir ki bu adam TÜRK kökenlidir.Ama SOSYOLOG olma bilinci ile hareket etmiş ve bazı gözlemlerde bulunmuştur.Gözlemlerini beğenmeyebilirsiniz ve hatta sığ da bulabilirsiniz ama asla ve asla başka birileri ile karşılaştıramazsınız.Hele de APO ile...

APO da sizin gibi biridir,buna emin olun.Halihazırda ne yaptığı ortada olan bir kişi.Hele de yeni bir parti kurmaya ve legalleşmeye başlayan KÜRT hareketinin önüne ne gibi engeller koyulduğu düşünülürse...Siz de kendinizce engel koyuyorsunuz.Beyinlerinize engel koymayın bence,bu sizin için çok yararlı olacaktır.

Hele de İsmail Beşikçi'ye söz söyleyenin kim olduğunu bilmek daha yararlı olur.Bir yazıda görmüştüm ve aksi bir cevap da gelmediği için CYRANO'nun İşçiPartili olduğunu kabul ediyorum.40 yıldır aynı hastalıklı tezleri savunan bir partinin yandaşının İsmail Hoca'ya laf söylemesi çok ağrıma gitti hakikaten ve yeni gördüm.yoksa daha önce cevap veriridim.

git önce oku bakayım,ne diyor bu adam ve bu adamın dedikleri ile o zamanki koşullar nereden nereye gelmiş ve bu söyledikleri ile ne kadar örtüşüyor?

Bunu anladıkatan sonra gel deki şu şu yanlış ve taraflı ve bilimsel değil...

Daha sonra biz de bilelim yanlışlarını Hoca'nın...

bu bozo aydan'ın yapmaya çalıştığı şu

"çürümüş türkler"

"*** türkler"

"yamalı ulus türkler"

"tarihi mühendislerce yapılan türkler"

" ******* türkler"

"****** türkler"

"kürtlerin önünde boyun eğen türkler"

akbabayla kartal aynı yemeği yemez. herkese yakışan uyan farklıdır.

Yukarıdaki sözler yanlış olabilir.Ama sadece söylem tarzından kaynaklı bir yanlışlıktır bu.

Demek,AKBABAYLA KARTAL AYNI YEMEĞİ YEMEZ.HERKESE YAKIŞAN UYAN FARKLIDIR.

Bunun açıklanması çok gerekli geliyor.

A.Camus'un bir kitabında vardı bir diyolog,birinin annesi ölmüştür ve aradan çok zaman geçmesine rağmen atlatamamıştır,tam hatırlamıyorum ama şöyleydi..:

"O öldü..."

Mersault bunu "ben yalnızım" olarak çevirdi.

"Ben O'nu çok severdim"...

Mersault bunu da şöyle çevirdi:"beni sadece o severdi".

Yukarıdaki sözü de benzer bir yöntemle açıklayabiliriz:

"Akbabayla kartal aynı yemeği yemez..."

Yani,her etnik gruba ayrı özgürlükler verilir.

"herkese yakışan uyan farklıdır"...

Yani,herkes kendisine uygun görülen kimliği giyecek.

Mantık önemli değildir,delinin de bir mantığı olduğu asla unutulmamalıdır.Önemli olan mantıklı değil,akılcı açıklamalardır.Daha akılcı ve çelişkisiz yazılar dilekleriyle....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"akbabayla kartal aynı şeyi yemez" sözü bizim bozonun seviyesine inmeyeceğimiz onun tarzının bize uygun olmadığı için söylenmiştir. açıklayarak. Bozo Aydan'ı savunacam diye daha mantıklı şeyler yaz :) bu topicte kürtelr ve türkelr arasında ayrımcılık yapanlar biz değiliz. demokrat geçinip insanlar arasında ırki ayrımlar gözetenler de. herkes kendini bir bilsin ajitasyonu bıraksın. Türklere hakaret ve küfür dolu mesajları savunmaya onalra mantık kılıf geçirmeye çalışma.

ben işçi partili olsaydım bunu açık açık yazardım merak etme. senin gibi başka şeylerin arkasına saklamaya çalışamazdım siyasi kimliğimi :)

insanların yazdıklarından rahatsız olunca onlara siyasi kimlikler atfetme huyunu bırakın. bu çok eski ve çok bayağı bir taktiktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

********** suclamalara cevap verme geregi duymadigimi belirtmek istiyorum. Cunku temelsiz, son derece rendice edici ve hakaret dolu yaklasimlarin Turk devletinin basvurdugu bir yontem oldugunu ve asil amacin Kurdistan gercegini sulandirmak, bulaniklastirmak ve "kriminalize" etmek oldugunu biliyorum.

Ermeni konusuna nasilm bakiyorum?

1- Turki mantigin bir ornegidir: inkar! Soykirim uyguladi savundugunuz devlet (ve gelenegi). Bu kadar basit. Ama sizler tarihiniz ve dolayisi ile kendiniz ile barisik olmadiginiz icin, varliginizi orduya (siddete) dayandirirsiniz, etrafinizda hep dusman gorursunuz, hic kimse ile anlasamazsiniz ve yasadigniz "kimlik bunalimini" gormezlikten gelirsiniz. Sorunlusunuz yani ve gercekleri kabul etmedikce rahat bir yasam surduremiyeceksiniz.

2- Sizin "Kurtulus Savasi" diye ilkokul cocuklarina yutturdugunuz ve 70 yasindaki cocuklarin da inandigi sey, Ermeni ve Kurtleri yoketme ve sindirme operasyonundan baksa bir sey degildir. Sizler isinize gelince yerden yere vurdugunuz emperyalistlerle anlasarak bir devlet kurdunuz, savasarak degil. Cyrano'nun bahsettigi bu "ulusu" yaratmak icin oncelikle musulman olmayan Ermenileri fiziki olarak yok ettiniz ve Kurtleri de dil, tarih ve kulturlerine saldirarak Turklestirmek suretiyle yok etmek istediniz. Daha once de belirttigim gibi, bu "ulus" sahtekarliginin yuzu ortaya cikmistir ve artik Kurdistan gercegini kabul etmeyen hicbir formul (alt-ust kimlik, Turkiyelilik, "Turk ulusunun" etnik olmadigi vs vs) yasama sansina sahip degildir. Kemalizm tarih coplugune dogru yol aliyor ve kemalist Turk devleti bunu durduramamanin sikintisini yasiyor.

Tarihe bakisiniza bugunku siyasi hedef ve kaygilariniz yon verecekse, bakmayin daha iyi, cunku bugunku kirli amac ve gayelerinizle cocuklarimnzin gelecegini karartiyorsunuz. Sizlerin hala 100 yillik sorunlar ile yuzlesiyor olmaniz ve uygar dunya arasinda yerinizi almamis olmaniz gosteriyor ki sizin simdiye kadarki yaptiklariniz yanlisti. Isinize yaramayan curumus bir mantikta direnmeniz kendi kuyunuzu kazmanizdir.

Ornegin Lozan Antlasmasi guney Kurdistan federe devleti ile son bulmustur. Zorla naylon bir ulus yaratmak isteyen toplum muhendislerinizin Kurtleri Turklestirmesi hayali bos cikmistir. Totaliter ideoloji ve rejimler birer birer yok oluyor.

Anliyacaginiz, kacacak hicbir yeriniz yok. Kendinizi yenileyin. Benim icin degil, kendiniz icin. Yosa Turkler guzelliklere layik degil mi? Karanlik birkac kisinin kolesi oldugunuzu gordugunuz an Ismail Besikci gibi ozgur bir insana imrenecek, ondan ozur dileyecek, tesekkur edecek ve basinizin ustune koyacaksiniz. Korkarim kalkip heykelini yapip ona tapmaya bile kalkisirsiniz ama onun kendisi buna izin vermez.

Neyse, laf yetistireceginize okuyun. hatta hic okumayin. Sadece biraz sessiz sessiz dusunun. Hatta dusunmeyin bile, cunku curumuz mantiginizla dusuncelerinizin bir degeri yok. Sadece hissetmeye calisin. Irmagi dinleyin. Gelin Kurdistana Dicle'yi dinleyin. Eminim size ne kadar cirkin oldugunuzu guzel guzel anlatir.

Ama sizlere nasil ozgur ve guzel olacaginizi da anlatir. Dicle yari yolda birakmaz.

Sevgilerimle

Bozo Avdan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla bizim kaçacak yerimiz yok mu :)

bizim kaçma k için bir sebebimiz yok ama anladığım kadarıyla, kendilerien gerektiğidne kaçacak yer oalrak kuzey ıraktaki amerikan böglelerini görenler, bir ayakları burada bir ayakları ne olur ne olmaz diye ırak sınırında duran tipler, var olan nefretlerini kusmaya devam ediyorlar.

bizim kaçmaya ihtiyacımız yok, kaçmaya ihtiyacı olanlar zaten dere tepede çayırda bayırda, olmadı amerikan askeri böglelerinde saklanıyorlar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Birinci Dünya Savaşı'nın yaşandığı o kabus günlerde,Mezepoyamya,tarihinin ilk sistematik soykırımına tanık oldu:ERMENİ SOYKIRIMI...

Soykırımın nedeni basitti;Ermenilerin varlığına ve yaptıklarına tahammül yoktu.1908'de Osmanlı'nın başkenti,Doğu ve Batı uygarlıkların gerçek merkezi İstanbul'da,herkesi sevindiren bir olay oldu,Meşrutiyet ilan edildi ve padişahın sonsuz yetkileri sınırlandırıldı..Haktan,adaletten,eşitlikten söz edildi.Ancak heyecan yaratan bu pembe tül perdelerin gerisinde,yeni bir iktidar odağı,İmparatorluğun idari merkezi Babiali'ye yerleşti;İttihat ve Terakki...

Jön-Türk geleneğiyle donanmış ve genellikle hırslı,atılgan düşleri olan subay ve aydınlardan oluşan bu konspiratif örgütün amacı,her ne pahasına olursa olsun,Osmanlılığı ve Türklülüğpü korumak,kollamaktı,Osmanlı'nın uçsuz bucaksız bir imparatorluk olmasının ana sütünu kabul edilen çok kültürlü,çok,dilli ve çok dinli yapıyla Osmanlıyı koruyamayacaklarına ve geleceğini garanti edemeyeceklerine inanan İttihat-Terakkiciler,başka bir altarnatifte karar kıldı;TEK KÜLTÜR,TEK DİN,TEK DİL...yani Türklük,Türkçülük,Türk Mevkuresi ve Türk dünyası...

Çok renkli,etnik,dini ve kültürel mozaiğe sahip,çok geniş bir İmparatorluğu tek bir etnik yapıya uygun hale getirmek..?Elbette bir çılgınlıktı bu.Ancak İttihat-Terakki'den Hitler'e,Stalin'deb Pol Pot'a kadar tarihteki tüm çılgınlıkların ortak özelliğidir;ilk başlarda herkesin gülüp geçtiği çılgın düşünce ve projeler,gözüpekliği ve cesareti,entrika ve komploları,korku salan cinayet ve terör olaylarını,yavaş yavaş bir güç odağı haline gelmeye başladığında,çılgınlıklarda bir fikri ve kitlesel temel bulmaya başlar,artık güç merkezlerinin,genellikle perdeleri kapalı odalarında,sık sık 'neden olmasın' denilmeye başlanır ve herşey bu çılgınlıklara göre yeniden şekillendirilmeye başlanır.

İttihat ve Terakki'nin çılgınlıklarına ilişkinde böyle oldu;Birinci Dünaya Savaşı'nın başlarında,artık iyice iktidarı ele geçirmiş olan İttihat-Terakki,her şeyi çılgınlıkları uygulamaya koyabilecek şekilde yeniden örgütlendi..Devler olanaklarıyla yarattığı tüm örgütlenmelerin yanında,tam da çılgınlıkları uygun görülmez bir teşkilat oluşturdu;Teşkilat-ı Mahsusa...

Görülmeyen hiçbir kuruluşa karşı hukuki bir sorumlulugu olmayan,kimlerin,nasıl idare ettiğini bilmedigi bu teşkilat,cezaevlerinden salıverilen,hırsız,cani,katil,yolkesici,sapıklarla dolduruldu.Bunlar silahlandırılarak,tam yetkiyle donatıldı.Ermenilerin çok yoğun yaşadığı Kürt bölgelerinde de dini olarak çok bağnaz Kürt ağaları,şeyhleri ve mollaları,''gavur-düşman'' motifleriyle,hazır hale getirildi.Kıran kırana bir savaş içinde,kendi derdinde olan dünyadan da bir tepki gelmeyeceğine göre artık kıyamaet günleri için herşey hazırdı,Azrail elindeki keskin kılcıyla,önemli bir tehdit olarak görülen,istenmeyen,varlıklarına bile tahammül edilmeyen Ermenilere ilişkin dansına başlayabilirdi artık.

Ve olan oldu,ve Azrail'in kanlı kılıcı kalktı ve indi ve kalktı ve indi...

Ve Azrail'in kol gezdiği o ölüm yıllarında,Ağrı Dagı'nın,dinmeyen bir ağıtla durmadan ağladığı,Dicle ve Fırat nehirlerinin,sessiz bir hüzünle durmadan kan akıttığı o karanlık dönemlerde,söylendiğine göre 1.5 MİLYON ERMENİ ÖLDÜRÜLDÜ..TEKRARLAYIM,1.5 MİLYON...

İttihatçıların çılgınlıkları bununla kalmadı;ALTIYÜZBİN TÜRKÜN,ÜÇYÜZELLİBİN KÜRDÜN DE ÖLÜMÜNE,tüm Osmanlı topraklarının viraneye dönmesine ve sonuçta da Osmanlı Devleti'nin yıkılmasına neden oldu...

MEHMED UZUN'UN ''NAR ÇİÇEKLERİ'' ADLI KİTABINDAN....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani arkadaşım nerden bulursunuz böyle yazıları bilmiyorum,pes doğrusu...kanım dondu -_-

bunu yazan kişinin tarih bilgisinde bir sorun var kesin...mezopotamya tarihinin ilk ve tek sistemli soykırımı elam uygarlığı üzerinde uygulanmıştır...

etnik köken,din,dil yada dünya görüşü ne olursa olsun tarihe objektif bakmak bilimsel bilginin gereğidir.

yazacak sayfalarca şey var,ama ben size önceki sayfalara yeniden göz atmayı öneriyorum.

ermeni sorunu günümüzde tarihi bir sorun olmaktan çıkmış,stratejik bir savaş haline gelmiştir...bunu bilerek düşünelim ve emperyalizmin oyununa gelmeyelim lütfen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yani arkadaşım nerden bulursunuz böyle yazıları bilmiyorum,pes doğrusu...kanım dondu -_-

bunu yazan kişinin tarih bilgisinde bir sorun var kesin...mezopotamya tarihinin ilk ve tek sistemli soykırımı elam uygarlığı üzerinde uygulanmıştır...

etnik köken,din,dil yada dünya görüşü ne olursa olsun tarihe objektif bakmak bilimsel bilginin gereğidir.

yazacak sayfalarca şey var,ama ben size önceki sayfalara yeniden göz atmayı öneriyorum.

ermeni sorunu günümüzde tarihi bir sorun olmaktan çıkmış,stratejik bir savaş haline gelmiştir...bunu bilerek düşünelim ve emperyalizmin oyununa gelmeyelim lütfen

MEHMED UZUN..kürt yazar ve yasadıgı cevreyi dedelerinden babalarından dinledikleriyle sayfalara dökmüş..

bence bu konuya dair bütün kitaplarıibelgeleri okumuş insan bile yaşayandan pek fazla bilemez hı? ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba hazır güncel vede herkezin dilindeyken bu konuyu bizde burda tartışalım. özellikle eftalit35 nickli arkadaşımızın osmanlı kaynaklarına ulaşabilmesi nedeniyle bu konuya büyük katkı sağlıyacağını inanıyorum.

sizce;

ermeniler katledilmişlermidir?

T.C hükümeti bu konuda nasıl bir politika izlemeli?

T.C hiçbir zaman Ermenileri katletmemişlerdir.Bunu tarih yapraklarına bakarak daha net görebilirsiniz ayrıca Türkiye'nin izleyeceği bir politika şartı bile olamaz.Kusura bakmayın nama soru baştan yalnış -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MEHMED UZUN..kürt yazar ve yasadıgı cevreyi dedelerinden babalarından dinledikleriyle sayfalara dökmüş..

bence bu konuya dair bütün kitaplarıibelgeleri okumuş insan bile yaşayandan pek fazla bilemez hı? ;)

1.el kaynaklar herzaman subjektiftir.

ermeni meselesi ve sözde soykırım iddiaları yineliyorum AB ve ABD nin eskimiş stratejileridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.