Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ermeni sorunu

Misafir TheLastofMohicaN

Önerilen İletiler

Ermenistan Anayasası'nda, Ağrı, Ermenistan'ın Batı sınırları içerisinde yer alıyor...

Vatansever her kimsenin, bu yargıya sahip devlete, durup dururken taviz vermesini elbette ki sindiremez...

Ayrıca Hocalı Katliamı da hala akıllardadır...

Ama biraz da vicdan; lütfen...

Herkesi "Ermeni Düşmanı" ilan etmek çok kolay;

Ulusalcıları bile saplantılı düşman olarak ima ediyorsunuz ya!

Helal, hiçbir şey demiyorum daha...

Ermenistan ile Türkiye arasinda cözüm bekleyen sorunlar yok diyen tanimiyorum, ama sorunlarimizida ancak konusarak ve beraber dostluk ellerimizi uzatarak cözebiliriz. Dolayisiyla bahsettiginiz konular tabiiki konusulup cözülmesi gereken sorunlar. Ama muhakkak Ermenistan'inda Türkiye'yi sucladigi konular vardir ve bunlarida göz ardi edemeyiz. Her iki taraftan kaynaklanan sorunlar masaya yatirilip zaman icerisinde cözülmesi gerekli.

Ben herkesi Ermeni düsamani ilan etmiyorum sadece icimizdeki Ermeni düsmanlarindan söz ediyorum. Ermeni düsmani kimse yoksa neden iki ülkenin yaklasimina karsi gelenler var acaba? Iki ülke arasinda cözüm bekleyen sorunlar nasil cözülebilirki baska türlü?

T.C. hükümetiyle ve diger birimleriyle Ermenistan ile yakinlasma yaparak bu yolla iki ülke arasinda yillardan beri var olan anlasmamazliklari cözmek istiyorlar. Kimler karsi geliyor bu yaklasima? Ermenistan tarafinda Diaspora ve Türkiye tarafinda kendilerini Milliyetci ve ulusalci olarak nitekleyen sahis, parti ve kuruluslar. Neden karsi geliyorlar acaba? Diaspora Türk düsmanligi yaptigindan ve Türkiye tarafindakilerde Ermeni düsmanligi yaptiklarindan dolayi karsi geliyorlar. Bu kesimler her dönem düsmanliktan beslenmislerdir ve halada besleniyorlar. Sorunlar cözülünce düsmanlikta bitecek ve beslenme kuyulari kuruyacak. Onlar karsi cikmasinda kim ciksinki? Siz yok efendim bu yaklasima karsi gelmek Ermeni düsmanligi degilde vatansaverlik diyorsaniz, ayni söylem Diespora icinde gecerli olmalidir ve onlarinda karsi gelme pozisyonlari Türk düsmanligindan degilde vatanseverliklerinden kaynaklaniyor olmali. Bu görüsede bizdeki yaklasim karsitlarinin yaklasacagini zannetmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de bir Ermeni düsmanligindan bahsetmek gercekten Türk insanini tanimamak demektir.Türkiye'de marjinal gruplar disinda hicbir topluma karsi düsmanlik yoktur.Bunu tarih böyle tespit etmistir.Olaylari mercek altina alarak inceleyin ki gerceklere ulasasiniz,eger surdan burdan duyduklarinizla veya gayri ciddi iddialarla Türk insanini Ermeni düsmani olarak gösterirseniz ayip etmis olursunuz.

Bakin cok basit bir ispat var ortada;Protokoller imzalanmasin diye Ermenistan'da 10 bin kisiye yakin Ermeni yurttasi protesto yürüyüsü yapti ve hepsinde ayni seyi söylediler;Türkiye Soykirimi tanimadan dostluk olmaz diye.Cumhurbaskani Gül Ermenistan'a mac icin gittiginde stadin girisine konulan Ermeni armasinda AGRI dagi vardi.Sarkisyan'i getiren Ermeni havayollarina ait ucaktaki arma AGRI dagiydi,bunlar birer art niyettir.Türkiye'de siyasi arena disinda ve de tek tük bireyler disinda toplu olarak Ermenistan'la yapilan anlasmaya kimse karsi cikmadi.Türk ulusu barisi seven bir ulustur bunuda her daim ispat etmistir,Atatürk'ün YURTTA SULH DÜNYADA SULH parolasini Türk ulusu kabullenmistir.

Tabii ki varsa eger sorunlar ki var;bunlar karsilikli görüsmelerle cözüme kavusturulmalidir.1992 yilindan bu yana Türkiye,Ermenistan'la görüsmeler yapmaktadir,yani bugünkü protokolü sadece AKP'nin kazanc hanesine yazmayin.1992 yilindan bu yana Ermenistan'la görüsmeler yapilmaktadir,Sinir kapilari kapali oldugu halde,Petrosyan Türkiye'den yardim istemis cünkü aclikla basbasa kalmislardi.Zamanin hükümeti Ermenistan'a acilen 50 ton bugday göndermistir,bunlar Türkiye'nin iyi niyetini gösterir.

Yani demek istedigim,Türk insanina ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine laf etmeden önce vicdani bir muhasebe yaparak konulara yaklasilmalidir.Ne idügü belirsiz aydin takiminin bilmem kimlerin fonlarindan beslenerek yapmis olduklari Türkiye karsiti calismalara bakarak Türkiye'nin Ermenistan konusunda hassas olmadigini ileri sürmek bence önyargidir.Türkiye'nin özür dilemesini gerektiren hicbir vebali yoktur,tarihi tarafsiz olarak incelerseniz göreceksiniz ki TÜRKLER DEGIL ERMENILERDIR ÖZÜR DILEMESI GEREKENLER.

Umariz ki,bu yakinlasma Azerbaycan'in kaybedilmesi ile sonuclanmaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Prof.Dr.Gültekin Ural'in "ERMENI DOSYASI"adli kitabindan yapilmis bazi alintilari buraya aktariyorum:

Teodik adli bir Istanbul Ermeni'sinin 1914 yilinda cikarmis oldugu 'AMERON DAREVISI'adli Ermeni yilliginda,Ermeni komitacilarin resimleri,bunlarin siirleri sözleri,makaleleri,Ermeni davasiyla ilgilenen yabancilari görüsleri,Rus ordusunda ki Ermeni askerlerin generallerin Osmanli'ya karsi calismalari,Türklere karsi yazilmis kin dolu yazilari vardir.Bunlari uzun uzun yazma geregi duymadigim icin sadece siir bazinda üc tane Ermeni marsini aktaracagim:

TASNAKSAGAN MARSI

Tasnaksagan cetesi,Saso'na gidelim

Yigit arkadaslarimiz bizi bekliyorlar,

Kahraman Antranik cesur arkadaslariyla

Kan istiyor,bahari bekliyor

Cete baslari can ve gönülden yemin ederek

Fedaileriyle ilerliyor

En önlerinde kahraman Antranik

Nara atarak kan istiyor

Yetisir artik kardesler cok uyuduk

Bu kadar sabir ve tahammül kafi degil mi?

Anamiz Ermenistan'i elden cikardi

Simdi kuvvetliyiz tekrar alalim.

ISTIKLALE DAVET

Ermeniler silah basina,kilic bele tüfek omuza

Türk Ermenistanindan bir ses bizi cagiriyor

Dagdan daga dehsetli bir feryad cinliyor

Vatana kosunuz Ermeniler,Ermenistan'a kosunuz

Ermenistan'da Ermeniler yine kiyam etti

Aslanlar gibi intikam diye bagiriyorlar

Bütün ovalar kana bulandi,

Bütün derelerden kan akiyor

Düsman korkusundan dehsetinden kacti,

Ermenilere bircok ganimet birakti

Bir agizdan zafer diye bagiralim

Düsman maglup oldu yasasin ERMENISTAN

HINCAKYAN MARSI

Sen uzak illerde garip garip oturdugn halde

Vatanin felaketini yakindan biliyorsun

Yeni emellerin yüce ve cesur vaizi

Ihtilalin cinlayan hincagi(cingiragi)

Senin sactigin ektigin yeni bircok idealin

Güzel meyveleri cabuk yetissin

Erzurumda,Istanbulda asa simsegi

Ilk hareketin canini cabuk cal

Ermeniler heryerde ayaklansin

Esaret zincirini kiralim,yeni günes dogsun

Hürüz,Hincak komitesi cinla..

Yukardaki siir bazindaki Marslar bie cok seyler anlatiyor ama asagida cok daha önemli bir belge var ki bu belge aslinda Ermeniden daha Ermeni kesilen,kendi milletini Ermenilerin yalanlari ile suclayan aydin takiminin suratina bir tokat mahiyetindedir eger bu haysiyet ve onura sahipseler.

1918-1919 yillari arasinda Ermenistan basbakani olan KATCHAZNOUNI tüm Ermeni ve yandaslarinin 1960 yilindan baslayan yalanlarini 1923 yilinda Bükres'te yapilan TASNAK PARTISININ KONGRESI'nde itiraf etmistir.Bu kitabi Kaynak yayinlarindan temin edebilirsiniz.

Katchaznouni kongre'ye sundugu raporda sunlari ifade ediyor:

1-Savastan önce ve savas kosullarinda Rus Carligi'na kayitsiz sartsiz baglandik.

2-Emperyalistlerin önümüze koydugu "DENIZDEN DENIZE ERMENISTAN"gibi bir hayalin pesine düstük.(YANI KARADENIZDEN AKDENIZ'E KADAR ERMENISTAN DEMEK ISTIYOR)

3-Silahli gönüllü birlikler olusturmamiz hata idi.

4-Terör eylemlerimiz bati kamuoyunu kazanmak icindi.

5-Karsilikli müslüman ve Ermeni kiyimi oldu.

6-Güc dengesi Türklerin lehineydi,macera yaptik.

1915 yilinda uygulanan göc Avrupa'li diplomatlarin bize söz verdigi Bagimsiz Ermenistan hayalimizi suya düsürdü.Türkiye ne yaptigini cok iyi biliyordu.Bugün pisman olmalari icin bir neden yok

Sevr anlasmasi gözlerimizi kör etmisti.Türklerin anlasma önerilerini reddetmekle vahim bir hata isledik.Sevr yerine Türklerle anlassaydik cok sey kazanirdik

Ingilizler karsilikli katliamlari kiskirtti.

Müslüman bölgelerinde düzeni saglayacak idari önlemleri alamadik,silaha sarilmak zorunda kaldik,ordular gönderdik,YIKTIK VE KATLIAMLAR GERCEKLESTIRDIK.

Türkler savunma güdüsüyle hareket ettiler,övünecek hicbirseyimiz yok,kendi disimizda suclu aramayalim.

EVET INTIHAR ETMEYI ÖNERIYORUM.Tasnak partisinin yapacagi hicbirsey yok.Partiyi dagitalim,eger bunu yapmazsak bizi YIKIM VE SEREFSIZLIK BEKLIYOR.

Bu rapor Ermenistan'in ilk basbakani tarafindan kaleme alinmis bir itiraftir.Böyle bir itiraf ancak vicdan sahiplerinden gelebilir.Icimizdeki birtakim haddini bilmezlerin,yüce ulusu soykirim gibi bir sucla suclayip Ermeni Diasporasinin gözüne girerek aferin alma cabalari bosuna degildir.Bugün Kürtcülük yapanlar dün Ermeniler'in uyguladigi taktigi uygulamakta ve her firsatta aynen dünkü Ermeniler gibi bati kamuoyunu Türklere karsi kiskirtmaktadirlar.Gecmisten ibret almayanlar gelecege ancak tek gözel bakanlardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de bir Ermeni düsmanligindan bahsetmek gercekten Türk insanini tanimamak demektir.Türkiye'de marjinal gruplar disinda hicbir topluma karsi düsmanlik yoktur.Bunu tarih böyle tespit etmistir.Olaylari mercek altina alarak inceleyin ki gerceklere ulasasiniz,eger surdan burdan duyduklarinizla veya gayri ciddi iddialarla Türk insanini Ermeni düsmani olarak gösterirseniz ayip etmis olursunuz.

Bakin cok basit bir ispat var ortada;Protokoller imzalanmasin diye Ermenistan'da 10 bin kisiye yakin Ermeni yurttasi protesto yürüyüsü yapti ve hepsinde ayni seyi söylediler;Türkiye Soykirimi tanimadan dostluk olmaz diye.Cumhurbaskani Gül Ermenistan'a mac icin gittiginde stadin girisine konulan Ermeni armasinda AGRI dagi vardi.Sarkisyan'i getiren Ermeni havayollarina ait ucaktaki arma AGRI dagiydi,bunlar birer art niyettir.Türkiye'de siyasi arena disinda ve de tek tük bireyler disinda toplu olarak Ermenistan'la yapilan anlasmaya kimse karsi cikmadi.Türk ulusu barisi seven bir ulustur bunuda her daim ispat etmistir,Atatürk'ün YURTTA SULH DÜNYADA SULH parolasini Türk ulusu kabullenmistir.

Tabii ki varsa eger sorunlar ki var;bunlar karsilikli görüsmelerle cözüme kavusturulmalidir.1992 yilindan bu yana Türkiye,Ermenistan'la görüsmeler yapmaktadir,yani bugünkü protokolü sadece AKP'nin kazanc hanesine yazmayin.1992 yilindan bu yana Ermenistan'la görüsmeler yapilmaktadir,Sinir kapilari kapali oldugu halde,Petrosyan Türkiye'den yardim istemis cünkü aclikla basbasa kalmislardi.Zamanin hükümeti Ermenistan'a acilen 50 ton bugday göndermistir,bunlar Türkiye'nin iyi niyetini gösterir.

Yani demek istedigim,Türk insanina ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine laf etmeden önce vicdani bir muhasebe yaparak konulara yaklasilmalidir.Ne idügü belirsiz aydin takiminin bilmem kimlerin fonlarindan beslenerek yapmis olduklari Türkiye karsiti calismalara bakarak Türkiye'nin Ermenistan konusunda hassas olmadigini ileri sürmek bence önyargidir.Türkiye'nin özür dilemesini gerektiren hicbir vebali yoktur,tarihi tarafsiz olarak incelerseniz göreceksiniz ki TÜRKLER DEGIL ERMENILERDIR ÖZÜR DILEMESI GEREKENLER.

Umariz ki,bu yakinlasma Azerbaycan'in kaybedilmesi ile sonuclanmaz.

saygilarla

Yorumlari dahi carpitarak cevap vermekle gercek niyetimi ortaya koymus oluyorum. Lütfen benim veya baska bir yorumcunun "Türkiye'de Ermeni düsmanligi" var diye bir yazisini gösterin. Siz herhalde Türkiye'yi tanimlarken insanlarin tümünü sözde milliyetci ve birde ulusalci olarak görüsorsunuzki böyle genelleme de bulunuyorsunuz. Ben Türkiye'de kimlerin Ermeni düsmanligi ve Ermenistan'da da Türk düsmanligi yaptigini acikca yazdim. Tekrarlayayim da belki simdi dogru anlasilir. Türkiye'de kendilerini Milliyetci ve ulisalci olarak niteleyen sahis, parti ve kuruluslar Ermeni düsmanligi yapiyorlar ve Ermenistan'da da Diaspora Türk düsmanligi yapiyor. Simdi bu cümleden siz nasil "Türk insani Ermeni düsmanligi yapiyor" anlami cikartabiliyorsunuz cok merak ediyorum.

Bahsettiginiz konularin cözüm bekleyen sorunlar oldugunuda basindan beri söylüyorum. Kimse burada Ermeni'lerin sütten cikmis saf ve temiz olduklarini söylemiyor, ama aynisi bizim icinde gecerli.

Umarim yorumlara carpitmadan karsilik veririz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Prof.Dr.Gültekin Ural'in "ERMENI DOSYASI"adli kitabindan yapilmis bazi alintilari buraya aktariyorum:

Teodik adli bir Istanbul Ermeni'sinin 1914 yilinda cikarmis oldugu 'AMERON DAREVISI'adli Ermeni yilliginda,Ermeni komitacilarin resimleri,bunlarin siirleri sözleri,makaleleri,Ermeni davasiyla ilgilenen yabancilari görüsleri,Rus ordusunda ki Ermeni askerlerin generallerin Osmanli'ya karsi calismalari,Türklere karsi yazilmis kin dolu yazilari vardir.Bunlari uzun uzun yazma geregi duymadigim icin sadece siir bazinda üc tane Ermeni marsini aktaracagim:

.

.

.

Neyi isbatlamaya calistiginiz gercekten belli degil. Ermenistan'da ve ülke vatandaslarinda Türkiye'ye karsi haksizliklarin yapildigini ve haksizliklarin ortadan kalkmasi gerektigi konusunda zaten hamfikiriz. Ama sunuda kabul etmek gerek Türkyie'nin Ermenistan'a karsi da yanlisliklari ve hatalari var oldugunu kabul etmek gerekli. Bu sorunlarimiz gecmis tarihten günümüze kadar gelmis. Her iki tarafinda irkcileri bu sorunlar üzerinden siyaset yapmis ve beslenmis, cözümsüzlük icin büyük cabalar göstermisler. Bosunami Diaspora Ermenistan hükümetini elestiriyor acilimdan dolayi? Bosunami Türkiye'deki milliyetci ve ulusalci kesim Türkiye'yi elestiriyor? Bu konuda ne hikmetse her iki ülkenin irkcilari tamfikir ve amaclari Ermenistan ile Türkiye arasindaki buzlarin sürekliligini saglamak.

Her ülke arasindaki sorunlar ve buzlar ancak ve ancak dialogla ve iyi niyetle sonuclanir. Her iki ülke bugünlerde iyi niyetlerini gösteriyorlar ve dialog icerisindeler.

Yukarida saydiginiz haksizliklara son vermek ancak dialogla cözülebilir. Sizde cözümden yanaysaniz lütfen yaklasimlari destekleyin. Iki komsu devletin insanlari gecmisteki sorunlarini masa basinda cözerek kucaklassinlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine ayni yanilgilar!Türkiye'de irkcilik yoktur ki irkcilardan bahsediyorsunuz.Diger yanda ben bir milliyetciyim ve de ulusalciyim siz neye dayanarak benim ERMENI DÜSMANLIGI yaptigimi iddia edebiliyorsunuz,elinizde hangi belgeler var ki milliyetcilerin ve ulusalcilarin Ermeni düsmanligi yaptigini kanitliycaksiniz.Böyle absur iddialarla insanlari töhmet altina sokacaginiza somut gerceklerle tartisin.

Benim neyi ispat etmeye calistigimi soruyorsunuz ama ayni zamanda TÜrklerin de Ermenilere haksizlik yaptigini ileri sürüyorsunuz,simdi neyi nasil anlayalim.Size Ermeni basbakaninin itiraflarini ve olaylarin nasil oldugunu belgesiyle verdik ama siz hala Türklerin yaptigi haksizliklardan bahsediyorsunuz.Biraz daha tutarli olalim lüfen.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine ayni yanilgilar!Türkiye'de irkcilik yoktur ki irkcilardan bahsediyorsunuz.Diger yanda ben bir milliyetciyim ve de ulusalciyim siz neye dayanarak benim ERMENI DÜSMANLIGI yaptigimi iddia edebiliyorsunuz,elinizde hangi belgeler var ki milliyetcilerin ve ulusalcilarin Ermeni düsmanligi yaptigini kanitliycaksiniz.Böyle absur iddialarla insanlari töhmet altina sokacaginiza somut gerceklerle tartisin.

Benim neyi ispat etmeye calistigimi soruyorsunuz ama ayni zamanda TÜrklerin de Ermenilere haksizlik yaptigini ileri sürüyorsunuz,simdi neyi nasil anlayalim.Size Ermeni basbakaninin itiraflarini ve olaylarin nasil oldugunu belgesiyle verdik ama siz hala Türklerin yaptigi haksizliklardan bahsediyorsunuz.Biraz daha tutarli olalim lüfen.

saygilarla

Türkiye'de irkcilik yok iddaasina sizden baska inanan kimse bulamazsiniz. Olan o kadar irkciliklara karsilik irkcilik yok demeniz cok basitce bir savunma. Bakin mesela size iki örnek vereyim Türk Solu dergisi ve Nihal Atsiz, bu saydiklarimin nasil irkcilik yaptiklarini tesbit etmek icin sadece internet sayfalarina tiklamaniz yeterli. Ama bunlarin varligini bildiginizden eminim ve ona ragmen Türkixe'de Irkcilik, irkcilar yok demeniz tabiiki niyetinizi göstermektedir. Bu saydiklarimin disinda sayisiz örgüt ve kuruluslar var isterseniz cok rahat arastirip bulabilirsiniz. Kendilerine milliyetci ve ulusalci denenlerin sitelerine girin ve nasil irkci söylemlerde bulundugunu görün. Bunlarin varligini bilmek icin illada internet sayfalarina girmemize dahi gerek yok, aciktan her firsatta söylüyorlar zaten kendileri.

Gercekler asla saklanamaz!!!!!

Her türlü düsmanligi yapacagim, istedigimi söyleyecegim sonrada yok efendim ben irkci falan degilim diyecegim. Herhalde irkciligin tarifini isimize geldigi gibi tanimlayacagiz. Ben söylerken irkcilik olamyacak ama baskalari syölerken olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yani Türk'lerde Ermeni'lere haksizlik yapmistir demek tutarsizlikmi oluyor? Nasil bir anlayis bu?

Ben acikca ve cok net bir sekilde söylüyorum, Ermeni'ler ile Türk'ler arasinda gecmis tarihte olumsiz olaylar yasanmistir ve bu olaylari her iki ülkenin fasist ve irkcilari kendi siyasi emellerine alet etmistir. Iki ülke arasindaki anlasmazliklarin cözümü icin önce karsilikli ön sartsiz masaya oturup iyi niyetle konusmalari gerekir.

Ben burada Ermeni'ler icin söylediklerinize itiraz etmedim, söyledigim sadece Ermeni'lerin de Türkiye'ye karsi suclamalari var ve tümünün konusularak cözülmesi gerekli diyorum. Siz ise beni tutarsizlikla sucluyorsunuz. Anladigim kadariyla siz sucu sadece tek tarafli olarak Ermenistan'da buluyorsunuz ev Türkiye icin sütten cikmis gibi beyaz ve temiz oldugunu ima ediyorsunuz.

Kimin tutarli oldugu aslinda ortada. Ben tarafsiz bakisyorum olaya ama siz tek tarafli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuya tarafsiz bakmis olsaydiniz adamlarin kendi basbakanlarinin yapmis oldugu medeni ve vicdani itirafa ragmen hala Türklerde haksizlik yapmis diye suclama yapmazdiniz.O yaziyi daha bir dikkatle okuyun ve sonra degerlendirmenizi yapin.

Irkciliga gelince,sizin neye inanip inanmayacaginiz sizi baglar beni degil.Türkiye'de Irkcilik yoktur.Ha eger bölücülere karsi gelen Türk yurtseverleri var ise bunlarda müsaadenizle olsun artik,meydan hepten sizlere kalmasin.Sonucta bu ülke kanla kuruldu.Bugün bölünsün ama kimse sesini cikarmasin diye kurulmadi.Sizin irkciliktan ne anladiginizda önemli.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuya tarafsiz bakmis olsaydiniz adamlarin kendi basbakanlarinin yapmis oldugu medeni ve vicdani itirafa ragmen hala Türklerde haksizlik yapmis diye suclama yapmazdiniz.O yaziyi daha bir dikkatle okuyun ve sonra degerlendirmenizi yapin.

Irkciliga gelince,sizin neye inanip inanmayacaginiz sizi baglar beni degil.Türkiye'de Irkcilik yoktur.Ha eger bölücülere karsi gelen Türk yurtseverleri var ise bunlarda müsaadenizle olsun artik,meydan hepten sizlere kalmasin.Sonucta bu ülke kanla kuruldu.Bugün bölünsün ama kimse sesini cikarmasin diye kurulmadi.Sizin irkciliktan ne anladiginizda önemli.

saygilarla

Ne yani simdi siz Türk'ler Ermeni'lere karsi asla bir haksizlik yapmamislarmidir diyorsunuz?

Ermenistan'in basbakaninin medeni ve vicdani itiraflari sadece kendi yaptiklari icin gecerli ama Türkiye'nin yaptikarini kim medeni ve vicdani itirafta bulunacak?

Evet siz Türkiye'de irkcilik yoktur tesbiti yapiyorsunuz ve bizde bu tesbite arastirmadan dogru diyecegiz. Ben size arastirdigim irkciliktan örnekler veririken siz o örnekleri yurtseverlik olarak niteliyorsunuz.

Tarafsiz degilsiniz malesef.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yani simdi siz Türk'ler Ermeni'lere karsi asla bir haksizlik yapmamislarmidir diyorsunuz?

Ermenistan'in basbakaninin medeni ve vicdani itiraflari sadece kendi yaptiklari icin gecerli ama Türkiye'nin yaptikarini kim medeni ve vicdani itirafta bulunacak?

Evet siz Türkiye'de irkcilik yoktur tesbiti yapiyorsunuz ve bizde bu tesbite arastirmadan dogru diyecegiz. Ben size arastirdigim irkciliktan örnekler veririken siz o örnekleri yurtseverlik olarak niteliyorsunuz.

Tarafsiz degilsiniz malesef.

Bakin hala ayni hatada israr ediyorsunuz,demek ki Ermeni basbakaninin anlattiklarini gerektigi sekilde okumadiniz,eger okusaydiniz,orada o'nun Türklerin psman olmak icin bir nedenleri yok sözünüde görürdünüz.Bakin sizin haksizlik dediginiz olaylar,Türk milletinin savunma refleksleridir.Öldürülen katledilen yakilan bir millet kendini savunacaktir bunu kabul edemiyor ve israrla Türkleri sucluyorsunuz.Zaten o günlerde yanlis yapanlar gerektigi sekilde cezalandirilmislardir,eger tarih bilginiz varsa bunlari okumus olmaniz gerekir.

Irkciliga gelince,Türkiye'de devlet tarafindan benimsenen bir irkcilik yoktur.Derneklerin veya kisilerin irkci görüsleri devletleri baglamaz.Bu nedenle Türkiye'de irkcilik siyaseti ve de akimi yoktur.Tam aksine Türkiye irkcilarin zulmünden kacan binlerce yabanciya kapilarin acmis onlari bagrina basmistir.Iste Almanlar,iste Polonyalilar ve daha daha niceleri.Bir milleti suclamadan önce o milleti tanimayi ögrenin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Ermeni vakıflarına tazminat davası: Kuyuya taşı attı, mahkemeyi de arkasına kattı

00%20antepli%20isadam_200_200.jpg

Gaziantepli işadamı Ahmet Karadağ, Fransa'daki yasaya kızdı ve dedesinin 1919 - 1920 yılları arasındaki Fransız işgali sırasında Ermeniler tarafından öldürülüp altınlarının gasp edildiğini söyleyerek Gaziantep 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. Sarkozy'den Ermeni diasporasına hatta İstanbul'daki vakıflara kadar uzanan davalılar listesi, mahkeme tarafından kabul edildi ve tebligatlar gönderilmeye başlandı.

Gaziantep 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, yakınlarının Ermeniler tarafından öldürüldüğünü ve dedesinin altınlarının gasp edildiğini öne sürerek Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'den, Fransa Devleti'nden, Fransa'daki Ermeni Diasporasından ve Beyoğlu Üç Horan, Yeşilköy Surp İstepanos, Karagözyan Yetimhanesi'yle Kumkapı Surp Asvadzadzin kilise Vakıflarından 50 bin euro tazminat talep eden Ahmet Karadağ'ın davasını kabul etti.

Karadağ'ın dilekçesini şekil yönünden inceleyen Mahkeme, geçtiğimiz günlerde vakıflara tebligat göndermeye başladı. İlk tebligat Karagözyan Yetimhanesi Vakfına ulaştı. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin ve Fransa'daki 'Ermeni Diasporasının' tebligatı alıp almadığı ise merak konusu.

Cevap vermeyi düşünmüyoruz

Tebligatı geçen gün aldıklarını söyleyen Karagözyan Vakfı başkanı Dikran Gülmezgil, konu hakkında avukatlarıyla görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek "Bize dava açılması, bizden tazminat istenmesi çok saçma, komedi. Şimdilik tebligata yanıt vermemeyi düşünüyoruz. İnsanlar bu tip başvurularda bulunabilir ancak devletin, mahkemelerin buna aracı olmaması lazım" diyor.

Dava konusu

Karadağ'ın Avukatı Derya Çiçek mahkeme sunduğu dilekçesinde şunları iddia etmişti: "Davacının dedesi, dedesinin babası ve diğer akrabalarının yaşadığı eski adı Seve yeni adı Akıncı Köyü (Kilis) Fransız İşgali'nde, Fransız askerleri tarafından yakılıp yıkılmıştır. Dedesinin babası Mustafa Efendi de dahil olmak üzere sadece bu köyde 85 kişi öldürülmüştür. Ermeni çeteleri de Fransızlar askerlerine yardımcı olmuşlardır. Bu süreçte davalının dedesinin babası Mustafa Efendi'nin Fransız askerleri ve Ermeni çeteciler tarafından 3,5 kilo altını gasp edilmiştir... Bu nedenlerle uğranılan maddi ve manevi zararların ve kayıpların boyutu çok fazla olmakla beraber davalı Fransa devletinin kabul ettiği soykırım inkar yasasında da belirtildiği üzere müvekkil her ne kadar uğramış olduğu zararların telafisi imkansız ise de bir nebze de olsa çektikleri acıları hafifletmek amacı ile sembolik olarak davalılardan 45.000 Avro maddi ve 5 bin Avro'da manevi tazminat talebi bulunmaktadır. Her ne kadar olayın üzerinden çok zaman geçmiş dahi olsa insanlığa karşı işlenen suçlar ile soykırım suçlarında zamanaşımı söz konusu değildir. Ayrıca davalı Fransız devletinin Meclisi'nde kabul edilen soykırımı inkar yasası daha eski bir tarihe dayandığından zamanaşımını ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle uluslararası hukuk ve mütekabiliyet prensibi de göz önüne alındığında zamanaşımının davamızda uygulanması mümkün değildir."

Öte yandan bu davanın açıldığına dair haberlerin bazı haber sitelerinde yayınlanmasının ardından dava dilekçesi örnekleri de yayınlanmış ve tüm Anteplilere bu şekilde davalar açmaları için çağrıda bulunulmuştu.

(AGOS)

00%20dava%20dilekesi1.jpg

Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan birisi bu azinlik vakiflaridir ve özellikle de Ermeni vakiflaridir,cünkü bu vakiflar aracligi ile Ermeniler Türklere karsi katliamlar yapmaya baslamis,Ruslar ve Fransizlarin infaz gücü olarak calismislardir.Böyle her konuyu sadece dramatiklestirerek gercekleri perdelemek kimseye fayda saglamaz ama Türkiye'ye zarar verir.AKP iktidari ile tü, ic isbirlikciler harekete gecmistir.Düsmanla isbirligi yapma hobisi olan bazi kesimler Türk'ün dramindan cok düsmanlarinin drami ile mesgul olmayi kendilerine görev biliyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.