İçeriğe atla


Fotoğraf

İnsan enerjisi ile Dünya değişir mi?

Konstantin Korotkov

Bu başlığa 2 cevap verilmiş

#1 Radya

Radya

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 22 Şubat 2014 - 16:53

 

Rus bilim adamı insanların sadece kendi enerjisini kullanarak Dünyayı değiştirebileceğini belirtiyor.

"Bilincimizin maddi dünyanın bir parçası olduğu ve bu bilinç ile doğrudan dünyamızı etkileyebildiğimiz düşüncesini geliştiriyoruz" diyor.

Rus fizikçi Konstantin Korotkov insanda saklı olan ve yayılan gizli enerjiyi ortaya çıkartmak için çaba harcıyor.

Rus bilim adamı, bu konuda başarı sağlanması halinde bazı hastalıkların çok önceden tespit edilebileceğini ileri sürdü.

St Petersburg Devlet Teknik Üniversitesinde fizik profesörü Korotkov 1990'lı yılların ortalarında enerjiyi fotoğraflayabilmek için bioelektrofotoğraf makinesinin tasarımına katkı sağlayan bilim adımı olarak öne çıktı. Tam on iki biyofizik icadının patent sahibi bir bilim adamı kendisi.

Makine sayesinde fiziksel ve ruhsal sağlık ile ilgili bilgilerin tespit edilebildiği belirtiliyor.

Korotkov geliştirdiği teknik sayesinde bir çok hastalığın erken teşhis edilebileceğini ve tedavide önemli başarı sağlayabileceklerini iddia ederken, bir kısım meslektaşları bu fikre katılmıyor.

Korotkov, "Biz insan fikrinin maddi dünyanın bir parçası olduğunu ve bu fikirlerle bu maddi dünyaya etki edebileceğimiz düşüncesi üzerinde çalışıyoruz" diyor.

------------------------------------------------------------

Görünmeyen enerji dünyasını daha iyi anlayabilmek için Korotkov, bioelektrofotoğraf makinesi ile incelemeler ve araştırmalar gerçekleştiriyor. İnsanın sürekli enerji yaydığı varsayılıyor.

Bioelektrofotoğraf makinesi bu enerji alanlarını fotoğraflamaya çalışarak, insanın etrafında ışık halinde görülmesini sağlıyor. Bilim adamları buna 'aura' adını da veriyor.

İlk olarak bu teknik Rus mühendis Semyon Kirlian tarafından 1930 yıllarında keşfedildi. Kirlian yüksek voltajlı, yüksek frekanslı, düşük amperli elektrik alanına dayalı aygıtlarla canlı nesnelerden yayılan birtakım biyolojik ışınımları fotoğraf şeklinde saptanacağını tespit etti.

Korotov'un aygıtı ise her bir parmağı ayrı ayrı fotoğraflayarak bilgisayara aktarıyor. Her parmak vücudun farklı kısımlarına bağlı.

Parmak uçlarının her biri bedeninizin birden fazla bölgesi hakkında bilgi içeriyor.

Ona göre, biyo-enerji alanının kozmetik, gıda ve su üzerinde bir etkisi vardır

Dr. Korotkov ile birlikte çalışan doktorlar 10 yıl boyunca çok çeşitli incelemeler yapmış ve Çin Tıbbı ile bilgilerini birleştirerek ilginç bir sistem geliştirmişler.

İlgili GDV, (Gaz Deşarj Vizüalizasyon) cihazı ;
gdv_camera.jpg

Bazıları bu sistem sayesinde kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıkların öncesinden tespit edilebileceğini kaydederken, tıp dünyasının bir kısmı bu iddialara şüphe ile yaklaşıyor.

Rusya eski Sağlık Bakanı Aleksandr Tsaregorodtsev bu konuda şu açıklamalarda bulunuyor:

"Bugünkü tıp açısından baktığımızda bu tür yaklaşımın tıbbi kanıt olarak kullanılabileceğini sanmıyorum. Ve daha da ileri giderek şunu söyleyebilirim: bu metod faydadan çok zarar getirebilir. Çünkü insanları hastalığın gerçek nedeninden ve tedavisinden uzaklaştırır."

Enerji alanı üzerine yapılan araştırmaların daha da ilerici sonuçlar verebileceğini savunanlar ise niyetimiz ve duygularımız sayesinde çevremize direkt etki edebileceğimizi belirtiyor. Korotkov,

"Elde ettiğimiz sonuçlar sayesinde bizim için çok önemli mesajları görebiliyoruz. Olumlu duygularım ve olumsuz duyguların üzerimizde aynı derecede güçlü etkisinin var olduğunu görüyoruz. Birincisinde enerji yukarı giderken, ikincisinde enerji aşağıya doğru hareket ediyor. Bu şu anlama geliyor: kendi bünyemizde sevgiyi oluşturuyorsa böylelikle olumlu enerji oluşturmuş oluyoruz ve çevremizi değiştiriyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

------------------------------------------------------------


Resim: GDV aura kameraya ait bir fotoğraf örneği
1907574_480687305387216_230878227_n.jpg

 


Azıcık karate bilirim:)

twitter.png
 


#2 Media1

Media1

  Yeni Üye

 • Φ Üyeler
 • Pip
 • 23 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Şubat 2014 - 23:35

 

 

doğrusu çok anlamadım ama ...

 

karete mi bilirsin yoksa karate mi onu düşünmeye başladım :)#3 Radya

Radya

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 01 Mart 2014 - 12:08

doğrusu çok anlamadım ama ...

 

karete mi bilirsin yoksa karate mi onu düşünmeye başladım smile.png

anlamadıysan niye beğendin ben de onu anlamadım..:)

 

ve galiba karate olacak o..:lol: teşekkürler..:)


Azıcık karate bilirim:)

twitter.png
 
Cevap ekle