Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Benimle doğru konuş !

Armance

Önerilen İletiler

İsmim dışında ki hitapları doğru söylediğine inandığım insanlar hariç kullananlar tüyleri mi diken diken ediyor..

Ben de canım derim sevdiklerime, ama yalandan ölsem sölemem..

Markette kasaya geliyorum, kasada çalışan bayan gülüm diyor, tatlım diyor.

Ama pazarcıların" ablacım" demelerine kızmıyorum..biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlarin yakin arkadaslari arasinda ama yine de yas durumuna göre samimi olmalari birbirlerine samimi hitap etmeleri bir derece kabu edilebilir ama hic tanimadigi yasli bir insana,anacigim,dayicim,dede,amca,haci gibi lakaplarla hitap eden gencleri ben saygisiz olarak kabul ederim.Avrupalilarin bu yönleri cok takdir edilecek gibidir.Cok yakin olduklari kisilere SEN diye konusup yabancilara SIZ diye hitap etmeleri cok takdir edilecek bir yaklasim ve görgü adabidir.

Yani tanimadigi bir yasliya;amca,dede ve buna benzer sözlerle hitap etmek bence saygi degil saygisizliktir.Bu SEN diye hitap tarzi bizde cok kullanilan bir tarzdir ve yanlistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayni sekilde özellikle TV ekranlarinda,yapilan söylesilerde,bir prof.veya bir uzman veya bir din adamina "hocam"diye hitap etmek ciddiyetsizliktir.O kisinin adi vardir;Sayin X veya Bay X diye hitap etmek varken ona "hocam"diye hitap etmek benim kanimca tutarsizliktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.