Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ÖLMEDEN ÖNCE HANGİ BEY İLE RAKI İÇMEK İSTERDİNİZ?

simin

6 üye oy verdi

1. 1. Bu Erkeklerden Hangisiyle Rakı İçmek İsterdiniz?

• KENAN İMİRZALIOĞLU
      0
    • MEHMET GÜNSUR
      0
    • TARIK AKAN
      1
    • BURAK ÖZÇİVİT
      0
    • KIVANÇ TATLITUĞ
      0
    • ÇAĞATAY ULUSOY
      0
    • SEÇKİN ÖZDEMİR
      0
    • ENGİN ALTAN DÜZYATAN
      0
    • MURAT YILDIRIM
      0
    • MEHMET ASLANTUĞ
      0
    • KADİR İNANIR
      0
    • OKAN BAYÜLGEN
      0
    • METİN FEYZİOĞLU
      1
    • NEJAT İŞLER
      1
    • LEVENT ÜZÜMCÜ
      0
    • MEHMET ASLAN
      1
    • CANER CİNDORUK
      1
    • MERT FIRAT
      1

Önerilen İletiler

Sakıncası yoksa bir soru sorabilir miyim @@gloria? (Sordum bile... Soru işaretini bile koydum!) biggrin.png 

Şimdi bu ikinci soru olacak ama: Fotoğrafta hangi bardak seninki? Benim tahmin ettiğim mi? Haydaaa... Hem soru üç oldu, hem de nerden bileceksin tahminimi, müneccim misin değil mi? grin.gif

Soru da dörde çıktı mı! (Bu soru sayılmaz. Çünkü ünlem işaretli! Toplamda sorduğum soru sayısı halen dört!)

Neyse uzattıkça soru içinde soru olacak. Kısa keseyim: Hangi bardağı tutan el seninki, sağdaki mi soldaki mi?

Sakın "tabii ki açık sarı olan Ona!" deme... Bu niye önemli dersen hiç, öylesine... Ben her şeyi yorumlamayı çok severim. Sen hele şu el benimki de, altından bak neler çıkacak... unsure.png 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@democrossian sizin liste çok arabeske kaymış smile.png

sadece yakışıklı olmak yetmiyor maalesef.

bana göre kadını da erkeği de güzel yapan bilgi, tutumdur.

bunun kapsamadığı insanlarla değil rakı  içmek varlıklarına bir dakika dayanmak bile elzem olabilir.

ayrıca listenizdeki isimlerden bazıları bana göre dünyanın en çirkin erkekleri arasına dahil edilebilecek türde wink.png

eskiden beri hep metin akpınar la rakı içmek istemişimdir.rakı içerken kadın nayif veakılcı erkek kibar ve centimen olmalı.içipte ne yaptığını bilmez bir hale gelen isen hiç çekilmez onlarda içmesin zaten rakıya yazık hemde adı kötüye çıkıyor boşu boşuna .insan içmesini bilmiyorsa rakının günahı ne?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılmamak elde değil... Doğru elbet... Ben ise, benim aşırılıklarımı tolere eden insanlara hayran olurum. Ama kendim kimsenin aşırılıklarını tolere edemem, bu da benim kusurum. Onun sivri uçlarını törpülemezsem içimi kurt kemirir. Maalesef... Can çıkar, huy çıkmazmış...

seninle aynı pencereden bakan insanla yakın olursan hep aynı yere bakar aynı şeyi görürsün. değişik fikirde değişik görüşte insanlarla birlikte olursan ufkunda genişler bakış açında genişler. bu tabiki zor sabır  hoşgörü ve bazende birçok şeyi tolore edebilmeyi gerektirir.tabi bu sadece benim fikrim.herkes nasıl kolayını gelirse öyle yaşar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@democrossian sağ taraftaki bol siyah kazaklı olan smile.png

O kadar laf salatasına kestirme kısa cevap... grin.gif Güzel... 

Hemen yorumlarıma geçeyim, çünkü öyle demiştim. 

Bu durumda düşündüğüm "dominant teyze" olmuyorsun. Bu iyi haber. Uyumlu, toleranslı, hoşgörülü, iddiasız ve benlik davası gütmeyen bir insansın. Neden mi?

Çünkü karşındaki, bardağını senin bardağından yukarda tutarak tokuşturuyor. Ve de bardağının dibini senin bardağına çarptırıyor. Bunun boy farkıyla filan bir alakası yok, tabii senden uzun mu bilmiyorum ama, öyle olsa bile bu, bardağı üstte tutmayı gerektirmez. 

Ben boşuna şarap kültürü eşsizdir, rakı kültürü onu asla yakalayamaz demedim. Şarap kültüründe eşitlik vardır. Kadehler kafa kafaya tokuşturulur. Rakı kültüründe ise kim dominant, kim resesif hemen ortaya çıkar. Eşitlik yoktur. Çünkü bardak kafa kafaya tokuşmaz. Bu, kadehe özgüdür.

Karşı cinsler de tokuştursa, kadehi aynı seviyede tokuştururlar. Bu yüzden şarapta cinsiyet, üstünlük, dominantlık yoktur. Tam eşitlik vardır. Ama rakı bardağı tokuşturulurken eşitlik yoktur. Dominant olan hemen belli olur. Rakı kültürü arabesk, cinsiyetçi, üstünlükçü, baskın gelmeci bir kültürdür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi bu sadece benim fikrim.

Aynı fikirdeyim. Ben karşımdakinin sivriliklerini törpülemeye çalışırım derken ona tahammül edemem demek istemedim. Ona tahammül tabii ki ederim. Hatta özdeşlerin birbirine bir şey veremeyeceğine inanırım. Farklılıklar daha renkli bir birliktelik sağlar.

İşte o sivriliklerini törpüleme çabası bir uğraş sağlar ve renk getirir. Diyeceksiniz ki sivriliklerini törpüleyip yok ettiğinde özdeş olmayacak mısınız? Hayır. İnsan sivrilikleri tümüyle yok edilemeyen bir türdür. Özdeş insan, ruh ikizi yoktur. Bu masaldır. 

Ha yalnız şöyle bir şey var, benim çevrem hep dindar insanlarla örülü. O yüzden yeni bir dindarı daha arkadaşlarıma ekleme konusunda sıfırım yani, böyle bir şeyi hiç istemiyorum. Bıktım artık, yeter. Bu kadar da çevremi örmesinler. Tamam tahammüllüyüm, dışlamıyorum, reddetmiyorum ama yeter. Çevremde biraz da ateist olsun yahu! Bıktım dindarlardan, usandım! Olana tahammül ediyorum ama yenisine toleransım tam olarak sıfır. % 000,1 bile değil.

Nerdeyse ateist olsun da çamurdan olsun diyeceğim! Gerçi indeterminist, belirsizlikçi ateistlere de tahammülüm yok ama... Ateist dediğin determinist olur... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kadar laf salatasına kestirme kısa cevap... grin.gif Güzel... 

Hemen yorumlarıma geçeyim, çünkü öyle demiştim. 

Bu durumda düşündüğüm "dominant teyze" olmuyorsun. Bu iyi haber. Uyumlu, toleranslı, hoşgörülü, iddiasız ve benlik davası gütmeyen bir insansın. Neden mi?

Çünkü karşındaki, bardağını senin bardağından yukarda tutarak tokuşturuyor. Ve de bardağının dibini senin bardağına çarptırıyor. Bunun boy farkıyla filan bir alakası yok, tabii senden uzun mu bilmiyorum ama, öyle olsa bile bu, bardağı üstte tutmayı gerektirmez. 

Ben boşuna şarap kültürü eşsizdir, rakı kültürü onu asla yakalayamaz demedim. Şarap kültüründe eşitlik vardır. Kadehler kafa kafaya tokuşturulur. Rakı kültüründe ise kim dominant, kim resesif hemen ortaya çıkar. Eşitlik yoktur. Çünkü bardak kafa kafaya tokuşmaz. Bu, kadehe özgüdür.

Karşı cinsler de tokuştursa, kadehi aynı seviyede tokuştururlar. Bu yüzden şarapta cinsiyet, üstünlük, dominantlık yoktur. Tam eşitlik vardır. Ama rakı bardağı tokuşturulurken eşitlik yoktur. Dominant olan hemen belli olur. Rakı kültürü arabesk, cinsiyetçi, üstünlükçü, baskın gelmeci bir kültürdür.

Tabii benden çok uzun :) yani aramızda bi 20-25 cm. falan var.

Arkadaşım benim üzerimde herhangi dominant bir tavır gerçekleştirmedi, uyumlu bir arkadaşlığımız var ama o bana göre mesela daha organize edici,  iş bitiricidir. Herkese göre de öyledir, belki bu duruş ondan kaynaklıdır bilmiyorum ama birbirimizle ben daha baskınım, daha otoriteyim, lider benim gibi bir hal içine hiç girişmedik. Uyumlu, hoşgörülü ve benlik davası gütmeyen bir insan olduğum konusunda sana katılıyorum ama boyunduruk altına girmem yani dominant bir karakter beni hiçbir zaman yönlendiremez öyle insanlarla ilişkilerim yürümez zaten, ilerlemez. Ben genelde herkesin iyi organize olduğu ilişkileri severim, kimse birbirine karışmadan ama herkesin kendi sorumluluğunu yerine getirdiği... Ayrıca otorite karşıtıyımdır, karşımdaki insan üzerimde otorite kurmaya başladığı anda dikenlerim çıkar benim :D kirpi gibi bak... İşte o zaman uyumlu, hoşgörülü insan yok olur gider. İddiasız derken tam olarak ne kastettiğini bilemediğim için bu konuda yorum yapamayacağım. İddia etmeyen inatlaşmayan diyorsan sevmediğim şeylerdir kısır döngüler... İnatlaşmam ben, tartıştığımız konunun doğru olduğumu bilsem dahi asla inatlaşmam sadece doğru olduğunu kanıtlarım. Tolerans meselesine gelince sadece sevdiğim insanlara tolerans gösteririm, sevmediklerim ya da benim için bir değer ifade etmeyen insanlar için tolerans gerekli değildir. Yaw ben aslında her şeyin zıddını içinde taşıyan bir insanım, o nedenle öyleyim böyleyim demek istemiyorum ben hem öyle hem böyleyim :D:Pyuvarlan.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi @@gloria, ben zaten arkadaşın bardağımı üstte tutayım da benim dominant olduğumu anlasın diye düşünerek bardak tokuşturdu demiyorum. Bunlar farkında bile olunmadan yapılan davranışlar. Ben insanın gözünün kenarındaki kırışıktan anlam çıkarırım. Gözlemlerimi yorumlamak en bayıldığım işlerdendir. İnsanlar çok basit vücut hareketleri ile kendilerini ele verirler. Bir süre gözlemlenen bir kişinin karakterini anlamak aslında kolaydır. Neyse, arkadaşının organizasyoncu olduğunu söylemen zaten beni doğruluyor. Senin hakkındaki çıkarımlarımı da zaten onaylıyorsun. Yanılmadığıma sevindim. Gözlemlerimin sonuçlarının yanlış çıkması beni rahatsız eder. 

İddiasız derken inatlaşıp didişmediğini kastediyorum tabii ki... 

Otorite karşıtlığımız birebir örtüşüyor. Benim hep bir hayalim olmuştur. Öyle bir topluluk olacak ki, kimse lider olmayacak. Kimsenin lider olmadığı, emirler vermediği ve dayatmalar yapmadığı bir topluluk düşlerim hep. Herhangi bir konuda herhangi birinin çıkıp bir konuşma yaptığı ve topluluğun liderlik olmaksızın kenetlendiği bir topluluk hayal ederim hep. Liderlik tavrı dayatanlardan ben de çok rahatsız olurum. Hele birisinin ağzına bakılan ve ne derse yapılan bir topluluk, bana Marslılar kadar uzak ve yabancı. Öyle bir şeyin içinde asla olmam.

Tolerans konusunda da haklısın. Tolerans gösterilecek insanlar bellidir. Otobüste yanında oturan adam günlerdir banyoya girmemiş ve buram buram terliyorsa tabii ki tolerans filan söz konusu olmaz. Kalkar ayakta gidersin yani... Bu budur.

Zıtları içinde barındırmak iyidir. Kişilik bölünmesine gitmezse tabii... Bu renkli ve çok yönlü bir kişilik anlamına gelir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

seninle aynı pencereden bakan insanla yakın olursan hep aynı yere bakar aynı şeyi görürsün. değişik fikirde değişik görüşte insanlarla birlikte olursan ufkunda genişler bakış açında genişler. bu tabiki zor sabır  hoşgörü ve bazende birçok şeyi tolore edebilmeyi gerektirir.tabi bu sadece benim fikrim.herkes nasıl kolayını gelirse öyle yaşar.

Konu dost, arkadaş hatta erkek arkadaş seçmek olsaydı eğer, haklısınız tabi.Ben olaya tamamen rakı odaklı cevap verdim.Rakı sofrasını severim, çok severek içer miyim o tartışılır ama o sofra da saatlerce oturmaya bayılırım.Ama ahenk olursa.Aynı pencere derken de; hayata bakıştı benim kastım.(Yoksa insanlar tabi ki farklı görüşte olabilirler) Örneğin; içtikten sonra hayata bütün öfkesini kusan,kederlenen biriyle içki içmeyi istemem.Tatlı tatlı sohbet etmeyi, şarkı söylemeyi, dans etmeyi seven insanlarla içmeyi tercih ederim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz şarap kadehinde eşitlik olduğu söylemimi yabana atmayın. Hiç kimse ile rakı bardağı tokuşturmam. Kafa kafaya, tamamen eşit biçimde şarap kadehi tokuştururum ancak. Rakı out! Şarap in! Hatta kahrolsun rakı! Yaşasın şarap! Oh be! Bitti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

icki-icmeden-once-neden-kadehler-tokustu

İşte eşitlik... Kadeh tokuşturulurken kadehler hafif öne eğilir, bunda karşılıklı saygı vardır. Eşit, üstünlük taslamadan kafa kafaya tokuşma gerçekleşir ve o muhteşem çın sesi çıkar.

Rakı bardaklarının ise mecburen tabanını diğerine vuracaksın, ve de dibini ötekinin ortasına çarpacaksın. Yoksa abes bir ses çıkar, çünkü kadehteki o muhteşem küresellik yoktur. Bu yüzden rakıda eşitlik yok, üstünlük vardır.

İlle de beyaz haaa... Kırmızı şarabı nedense hiç sevemedim.

Aslında kadehtekiler de Semillon. Ben Muscat şarabına bayılırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
RAKI NASIL İÇİLİR

-- sarhoş olunmaz.
-- konuşulan masada kalır, kayıt not tutulmaz.
-- fotoğraf çekilmez.. dışarıdan çekene kızılmaz.
-- telefonla konuşulmaz.. çalarsa rakı içiyorum der kapatılır.
-- telefonla oynanmaz masaya iPhone, Blackberry konulmaz.
--... muhabbette biçem, izlek, imgelem gibi kelimeler kullanılmaz.
-- kadınlar silip oturur: rakı bardağında ruj izi olmaz.
-- lüzumsuz şirin olunmaz.
-- rakıda hızlı gidene karışılır, yavaş düşene karışılmaz.
-- argo konuşulur, asla küfür edilmez.
-- hey, hişt, pişt.. gibi ünlemler kimseye kullanılmaz.
-- memleketi herkes meşrebine göre kurtarır, karışılmaz.
-- yemek değil meze tırtıklanır, karın doyurulmaz.
-- şalgam suyu, soda, ayran yanına konur içine konmaz.
-- masada kitap, dergi, hele laptop asla bulunmaz.
-- isteyene zeki müren, isteyene giuseppe verdi sırayla dinlenir.
-- müzik duyulacak kadar açılır, bağırtılmaz.
-- hüzün ve neşe kardeştir masada.
-- masada ağlanmaz, ağlayan varsa konu değiştirilir, avutulmaz.
-- el kol fazla hareket etmez.
-- tartışılır, kalp kırılmaz.
-- aynı anda konuşulmaz, söz kesilmez.
-- masaya sigara dumanı üflenmez.
-- bir rakı içilirken başka marka övülmez.
-- rakı masasında sessizlik olmaz.
-- zırt pırt tuvalete gidilmez.
-- azıcık uçulabilir ama yalan dolan olmaz.
-- biradan başka cila olmaz, cila birası bir küçüğü geçmez.
-- rakı sonrası kahve, şekerli içilmez.
-- rakı yalnız içilmez, meyhanede bile biri eşlik eder.
-- garsona rakı doldurtulmaz.
-- rakıdan önce su, sudan önce buz konmaz.
-- rakı sek içilmez, fondip yapılmaz.
-- güneş tepeden inmeden önce rakı içilmez.
-- büyük konuşanla rakı içilmez.
-- çok konuşanla rakı içilmez.
-- sessiz duranla rakı içilmez.
-- şakadan anlamayanla rakı içilmez.
-- rakı sofrasında iş dedikodusu yapılır, iş konuşulmaz.
-- küllüğe limon kabuğu, zeytin çekirdeği konmaz.
-- tabakta asla sigara söndürülmez.
-- bardak boş bekletilmez, bardak seni hasretle bekler
-- izinsiz masadan tuvalete dahi kalkılmaz.
-- şerefe.. yeterlidir, kadeh tokuştururken yaratıcı olunmaz.
-- garsona yada yanındakine balık ayıklatılmaz.
-- personele ve mekan sahibine hatır sormadan rakıya başlanmaz.
-- içi görünmeyen kadehte rakı içilmez.
-- boğaza, yeleğe peçete takılmaz, dize peçete konmaz.
-- hiçbir durumda ve fikirde ısrar edilmez.
-- racon kesilmez.
-- muhabbette ukalalık, kıskançlık olmaz.
-- rakı sofrası süslenmez.
-- yan masanın muhabbeti dinlenmez.
-- başka masaya ve birine uzun bakılmaz.
-- masadan kopuk muhabbet edilmez.
-- çiftler el ele tutuşmaz, oynaşmaz.
-- sallanan masada içilir, sallanan insanla içilmez.
-- bunlar kendiliğinden olur, kasarak yapılmaz.

hepsinden önemlisi, bir kadınla içiyorsan, asla sarhoş olunmaz.. hesabını kitabını öyle yapıp içeceksin.. kadın sana güvenip sarhoş olabilir, onu adam gibi taşıyacak olan sensin!

Aydın Boysan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.