Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

en korkunç filim hangisi?

heyt be

Önerilen İletiler

İlk "The Ring"in orjinal japon versiyonu. Efekt bakımından çok palak bi film deil. Ama filmin artısı da burda. Hollywood tarzı efektlerle boğulmadığı için oldukça gerçekçi ve isterik bir ortam var. Buda baştan ürkütücü. Gecenin bi yarısı kötü bi rüyadan uyandığınız oldu ise bana aha öle hissettirdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 98
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ya biri şu shinigini anlatsın hele ben niye bilmiyorum o kadar stephan okudum nedir bu hikayenin konusu...

20993[/snapback]

Babam olay şu. Koskoca bi otelde anne baba çocuk bi aile. Kış sezonunda otel kapalı olduu için otelin denetim işini alıyolar. Otel heryere uzak cinsinden bi yerde. Sora otelde in cin alversin. Yetmezmiş gibi baba da (Jack Nicholson) kafayı sıyırır. E gerisi de bol gerilim.

Bu arada bence Shining'i korkutucu yapan konudan çok Nicholson'ın akla zarar bakışları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya biri şu shinigini anlatsın hele ben niye bilmiyorum o kadar stephan okudum nedir bu hikayenin konusu...

20993[/snapback]

Babam olay şu. Koskoca bi otelde anne baba çocuk bi aile. Kış sezonunda otel kapalı olduu için otelin denetim işini alıyolar. Otel heryere uzak cinsinden bi yerde. Sora otelde in cin alversin. Yetmezmiş gibi baba da (Jack Nicholson) kafayı sıyırır. E gerisi de bol gerilim.

Bu arada bence Shining'i korkutucu yapan konudan çok Nicholson'ın akla zarar bakışları.

21083[/snapback]

Hay ben bu kafama ne diyiim şimdi ya evet hatırladım o filmi ama bence filmi berbat çekmişlerdi kitabın verdiği korkutuculuğu zerre kadar verememişti seyrederken stephan abimizin ilk romanları arasında olması gerek yalnış hatırlamıyorsam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kitabını daha çok sevmiştim,ama otel koridorlarında çocuğun üç tekerlekli bisikletini sürerkenki sahneler insanı feci geriyor ayrıca vacant'ın da dediği gibi Jack Nicholson'ın o korkunç bakışları da

insanı yerine çivilemeye yeter...

21141[/snapback]

Doğrudur Shining gerilim sinemasının başyapıtlarından biridir,bence Jack Nickholson'ın

en iyi performanslarından birini ortaya koyduğu film.

iyi seçim... :thumbsup:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ruggero Deodato'un 1980 yılında yaptığı bu film, yapılmış en tiksinç filmlerden biridir. fakat bu yorumu filmin görselliği için söylebiliriz, kalitesi için değil. çünkü ilk bakışta kötü bir istismar filmi gibi dursa da, cannibal holocaust alt metni çok sağlam bir filmdir. temelinde tüketici toplum eleştirisi (ki bu çok klişe bir yorumdur) barındıran, kişiyi izlerken yamyamlrın mı daha ilkel yoksa şehir de yaşayan modernize olmuş yamyamların mı daha fazla ilkel olduğunu düşündürten bir yapısı var.

yönetmenin; tabii ki böylesine geniş bir konuyu sadece dar bir çevrenin midesinin kaldırabileceği bir tarzda anlatması filmin kültleşmesine, yani belirli bir kitle tarafından çok sevilmesine neden olmuş. film yönetmenin başına binbir bela açmış o ayrı mesele.

çoğu kişi kazığa geçirilmiş kadın sülietinden çok etkilense de bence filmin en yürek kaldıran anı kamplumbağanın içinin açıldığı sahne. o hayvanlara bir daha aynı gözle bakamayacaksınız..

cannibal_front_image.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Evil Dead

(Ben sinemada izlediğimde [15 yıl olmuştur] "Şeytanın Ölüsü" olarak çevirmişlerdi. Sonradan "Kötü Ruh" olarak DVD sine rastladım)

Stephen King'in 30 kadar romanını okudum. Bir çoğu sinemaya uyarlandı. Ancak, bence çoğu başarısız uyarlamalardı. Sanırım en başarılıları, "Yeşil Yol" ve "Sadist" ti. "Hayvan Mezarlığı" ve "O" gibi filmler ise, kitabın verdiğini tam olarak yansıtamamışlar. Bu arada geçen ay sinemada "Sis" diye bir filmin fragmanına rastladım. Stephen King'in "Sis" ine benziyordu. Bu beni oldukça heyecanlandırdı. Zira, Stephen King'in en beğendiğim romanlarından biridir "Sis". Umarım, beklediğim gibidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ruggero Deodato'un filmi çok mide bulandırıcı korkunçluktan ziyade tiskinç bende filmlerden korkmayanlardanım ama gerilebiliyorum küçükken elm sokağı kabuslarını izleyerek büyümemiş olsaydım şuan bende korkuyor olurdum herhalde

yüksek gerilim,yüksek tansiyon, ikisi aynı film isimleri farklı olabilir son zamanlarda izlediğim en gerilim filmdi diğerleri boş, beleş filmler. bu filmi kaçırmayın üzülürsünüz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

gerilim filminde fon müziği hızlanır ama sonunda bi b.k olmaz haybeye gerilirsin

alaturca

yok ya öle deme ama, testere muhtesem bir gerilim filmi bence...

gerilim =Thriller

korku =horror

bu sekilde anlatilabilir herhalde

ama insan korkunca gerilmezmi ayni zamanda...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.