Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

en korkunç filim hangisi?

heyt be

Önerilen İletiler

• Cevaplar 98
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Korku demiyelimde gerçekten çok gerildiğim bir film...

Rosemary's Baby (1968) (Rosemary'nin Bebeği)

yönetmen:

Roman Polanski

oyuncu kadrosu:

Mia Farrow .... Rosemary Woodhouse

John Cassavetes .... Guy Woodhouse

Ruth Gordon .... Minnie Castevet

Sidney Blackmer .... Roman Castevet

Maurice Evans .... Edward 'Hutch' Hutchins

1966 yılında "Rosmary'nin Bebeği" isimli kitap ve film, modern satanizmin başlangıcı oldu. Şeytan tarafından gebe bırakılan ve Deccal’i doğuran kadını anlatan filmin yapımcısı bir yıl sonra öldürülüyordu.

Bu filmde "Kara büyü danışmanı" rolündeki Kafkas kökenli Anton LaVey (1930), sonra şeytan kilisesini kurdu ve baş rahip oldu.

Şeytanın kutsal kitabında LaVey şunları söylüyor: "Şeytanın çağıdır bu çağ, şeytan dünyayı yönetiyor."

Grubun amacı, "Bireyselliğin bütünleştirilmiş enerjisini toplayıp, doğanın karanlık güçlerine ulaşmak. Bu amaca ulaşmak için ilhamını büyü ve metafizik güçlerden almak." 666 rakamını uğurlu sayarlar.

th60080056gt9.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dün akşam "the village" (köy) filmini izledim korkunç bir film değil ama akıllıca işlenmiş bir gerilim filmin sonu oldukça ilginç... altıncı his filmini yapanlar yönetip, yapımlamış ben beğendim...

"freddy ve jason" da güzel bir korku... "the eye" da fena değil...

ben testereyi hiç beğenmedim. o tarz filmleri de sevmiyorum zaten, ********* olan ne varsa filmde işlenmiş saçma...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

"Öldüren oyun" ;

tek korktuğum film üniversitede bir kız arkadaşımla izlemiştim filmi evde yanlızdık ilk cd yi değiştirirken erkekliğe laf söletmedim ama film bittikten sonra yanlızca 6-7 metre ilerideki tuvalete gitmedim.AMA yinede belli etmedim tuttum Çi.imi :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar, hemen gidiyorsunuz ve bir adet "Shutter" adlı filmi alıyorsunuz... Ondan sonra korkuyorsunuz...

Japon Korku Filmlerini çok severim, bence en kaliteli korku filmlerini onlar yapıyor... ABD bu konuda başarısız... İlk defa izlediğiniz bir filmi bile, sanki daha önce izlemişsiniz gibi oluyor...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
<span style='color:blue'>Ya biri şu shinigini anlatsın hele ben niye bilmiyorum o kadar stephan okudum nedir bu hikayenin konusu...</span>

slm arkadaslar ben yenı uye oldum pısmanda degılım sadece bıraz yabancı gıbıyım bende bı konu hakkında bı kac kelıme soylemek ısterım ben hayatım ztn fılm uzerıne cunku meslegım vcd kıralama dıyım hayatımda ızledıgım korkunc fılm ıstıyorsansır (ruhlar tuzagı)şiddetle tavsıye ederım ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Ya biri şu shinigini anlatsın hele ben niye bilmiyorum o kadar stephan okudum nedir bu hikayenin konusu...

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Oteli'nin bakıcısı olmayı kabul eder. Otel kışın kapalı kalacağından Jackve ailesi uzun bir süre boyunca mekanın tek misafirleri olacaklardır.

Kar fırtınası aileyi dış dünyadan yalıttığında, medyumluk ve telepatik güçlerden nasibini almış olan Jack'in oğlu Danny otelin "perili" olduğunu ve ruhların babası Jack'i yavaş yavaş çıldırma noktasına getirdiğini farkeder.

Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski bakıcısı Bay Grady'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice kızışacaktır.

Shining çoğu kişiye göre Kubrick'in gerçek başyapıtı. Usta yönetmen bu filmde gerilim ve korkutma sanatını, eşsiz bir grafik anlatımla sıfırdan inşaa ediyor. Filme kaynaklık eden Stephen King'in romanı, ülkemizde de "Medyum" adıyla, bir dönemin en çok satan kitapları arasındaydı.

Bende bu filmi cok beyendim ve tavsiye ederim...

...Devilry...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettigim, her ne zaman o cocuk labirent' in icersine girse, nasil yolu buluyor da cikabiliyor du.

Ayrica beyin gücü ile sehir de kalan adam ile bir sekil de iletisim saglamasi..

ve bir roman yazmak icin ayni zaman da, oraya gitmesi... sonunu getiremedigi

bir yerde, devamli ayni cümleleri sayfalar dolusu yazmasi gercekten de ilginc' di...artik tam oralar' da

birseyler var geliyor demeye baslamisdim zaten...

Baslangic ne kadar güzel olsa' da, sonu az değişik olsun isterdim

Sonuc' ta yeni saison aciliyor ve yine oraya bakilmasi icin birileri araniyor..

Kim gider ki :)

Bende bu filmi cok beyendim ve tavsiye ederim...

...Devilry...

Gercekten cok enteresan bir filim di fakat ayni zaman'da da ilk ve son dedigim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ASLINA bakarsanız görsel ve işitsel efektlere dayalı korku filimleri yerine , sağlam bir kurguya dayanan ve olabilirliği işlenip ince ince seyirciye hissetirilen filmler daha etkili oluyor. Örnek isterseniz ben kendi adıma çocukken seyrettiğim Boris Karloff'un Frankeştayn'ından aldığım hazzı daha sonra çekilen versiyonlarından alamadım.

Ya da Anthony Perkins'in 'sayko' su. Gerilimse gerilimin allahı, korkuysa o da var. Üstelik siyah beyaz.

Günümüz sinemasındaki aşırı efektler korkutmaktan çok güldürüyor.

Draculayı bile sulandıra sulandıra ne hale getirdiler. Zavallı orta maskarasına döndü. Crostopher Lee'nin tırnağı bile olamaz bugünküler.

Stephan Kingin o muhteşem eserlerini bile filme çekip maskara etmediler mi?

Ben günümüzde çekilen korku filmlerini gülmek için seyrediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ASLINA bakarsanız görsel ve işitsel efektlere dayalı korku filimleri yerine , sağlam bir kurguya dayanan ve olabilirliği işlenip ince ince seyirciye hissetirilen filmler daha etkili oluyor. Örnek isterseniz ben kendi adıma çocukken seyrettiğim Boris Karloff'un Frankeştayn'ından aldığım hazzı daha sonra çekilen versiyonlarından alamadım.

Ya da Anthony Perkins'in 'sayko' su. Gerilimse gerilimin allahı, korkuysa o da var. Üstelik siyah beyaz.

Günümüz sinemasındaki aşırı efektler korkutmaktan çok güldürüyor.

Draculayı bile sulandıra sulandıra ne hale getirdiler. Zavallı orta maskarasına döndü. Crostopher Lee'nin tırnağı bile olamaz bugünküler.

Stephan Kingin o muhteşem eserlerini bile filme çekip maskara etmediler mi?

Ben günümüzde çekilen korku filmlerini gülmek için seyrediyorum.

Haklisin gercektende günümüzdeki korkunc filmler eskilerdeki gibi korkunc ve etkileyici degiller.

Eskiler cok daha dogaldi.

Simdiki filmler ise sadece efektleriyle korkunc yapmaya calisiyorlar, hikayesi guzel olan cok az.

...Devilry...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.