Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neler Ekleyip Neleri Silerdiniz Hayatınızdan ?

irinçköl

Önerilen İletiler

HİÇ DÜŞÜNDÜN MÜ. ?

Bir silgi olsaydın
ne siilmek isterdin.... ?
Hatalarını mı yoksa

kötü anılarını mı.... ?
Yoksa başarısızlıklarını mı ?
Kalem olsaydın kimi eklemek
isterdin hayatına.?
Seni dinleyecek birini mi..?
Sana küçük mutluluklar yaşatanları mı.. ?
Yoksa her daim yanında olanları mı..?
Şimdi durup bir düşün, neler eklemek isterdin...
Neler silmek isterdin... ? (Nazım Hikmet Ran).

Evet ,hiç düşündünüz mü? Elinizde olsa ,neleri siler ,neleri eklerdiniz hayatınıza ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben 19 yaşımdan sonrasını silip tekrar yaşamak isterdim. Yanlış anlaşılmasın 19 yaşımdan sonrasını sevmediğimden değil, en sevdiklerim olmasından... Tekrar tekrar farklı versiyonlar denemek isterdim. Bunu sonsuza kadar yapabilirim. Hayatın içinde hani dönüm noktaları vardır, onu değil de şunu seçseydim nasıl olurdu şeklinde merak ettiğin... Mesela o merak ettiklerimi de denerdim. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Sevmediğiniz insanlar, sevmediğiniz olaylar, sevmediğiniz şeyler hayatınızdan siz istediğiniz zaman değil, onlara biçilen roller oynandığında ve sahneden çekilme zamanları geldiğinde çıkacaklar.

Sevdiğiniz insanlar, sevdiğiniz olaylar, sevdiğiniz şeyler hayatınızda siz istediğiniz sürece değil, onlara biçilen roller oynanıncaya ve sahneden çekilme zamanları gelinceye kadar kalacaklar.

Bu nedenle sevmediğinizi itmenin ya da sevdiğinize dört elle sarılmanızın bir faydası yoktur.

Sevmediğimizle bir arada kalmak, sevdiğimizden ise ayrılmak zorunda olmak acı vericidir. Buna karşın birinden vaktinden erken kurtulmaya, diğeriyleyse vaktinden çok birlikte kalmaya çalışmak doğal dengeleri sarsmak olur. Doğal denge, kontrol edemeyeceğiniz kadar çok etken tarafından belirlendiği için onu bozamaz ama bu çabanızın sonucunda, acınızın artmasına ve yepyeni acılar doğmasına yol açarsınız.

Geleni itmeyin, gidene dört elle sarılmayın. İstekten kurtulmuş bir zihnin huzuruyla aydınlanma ile sonuçlanacak olan bir anlayışa ulaşın.

Cem Şen

Herkesin rolü görevi belli, zaman her şeyi halleder :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.