Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Benim güncel sayfalarda biraz gülesim var :)

gloria

Önerilen İletiler

Sizin de bu güncel konular başlığı altında birazcık ciddiyetten uzaklaşıp gülmeye ihtiyacınız varsa, birlikte gülelim :) Sonuna kadar okumanız gerek ama :D DURUM: Bir tavuk, bir yolda karşıdan karşıya geçer.

SORU : TAVUK neden karşıdan karşıya gecer?

YANITLAR:

RENE DESCARTES:

Yolun öbür tarafina geçmek için.

EFLATUN:

İyiliği için, Gerçek, öteki taraftadır.

ARISTOTELES

Karşıdan karşıya geçmek tavuğun doğasıdır.

Biliyor musunuz?

KARL MARX

Tarihsel olarak kaçınılmazdı.

HIPOKRATES

Pankreasının aşırı salgısı yüzünden.

MARTIN LUTHER KING JR.

Tüm tavukların nedenini açıklamak zorunda kalmadan özgürce karşıdan karşıya geçtikleri bir dünya düşlüyorum.

RICHARD M. NIXON

Tavuk karşıdan karşıya geçmedi. Tekrar ediyorum, tavuk asla yolun karşısına geçmedi.

SIGMUND FREUD

Tavuğun karşıdan karşıya geçmesiyle ilgilenmeniz, sizde güçlü bir cinsel güvensizlik duygusunu ele vermektedir.

BUDA

Bu soruyu sormak, sizin kendi tavuk doğanızı inkar etmektir.

GALILEI

Oysa tavuk karşıdan karşıya geçiyor...

CHARLES DE GAULLE

Tavuk belki yolun karşısına geçti, ama otoyolun karşısına henüz geçmedi.

EINSTEIN

Tavuğun yolun karşısına geçmesi ya da yolun tavuğun ayakları altında yer değiştirmesi, tümüyle sizin gösterdiginiz referansa bağlıdır.

BILL CLINTON

Anayasa üzerine yemin ederim ki bu tavukla aramda hiç bir sey geçmemiştir.

GEORGE W. BUSH

Tavuğun bu yolda BM kararlarına rağmen cezalandırılmadan karşıdan karşıya geçmesi, demokrasiye, özgürlüge ve adalete kafa tutmaktır. Bu durum, yolu bizim çoktan bombalamış olmamız gerektiğini göstermektedir.

SÜLEYMAN DEMİREL

Tavuk geçmişse geçmiş, geçmemişse geçmemiştir.

TANSU ÇİLLER

Bu memleket için karşıdan karşıya geçen tavuk da bizimdir, üstünden geçen traktör de bizimdir.

BÜLENT ARINÇ

Tavuğun karşıdan karşıya geçmesi çok manidardır.

R. TAYYİP ERDOĞAN

- Ben tavuklu sandviç de satmıştım.

- Biz karşıdan karşıya geçmesini tavuktan öğrenecek değiliz

ABDULLAH GÜL

Hayır, bana böyle bir bilgi verilmedi ama karşıdan karşıya geçtiyse hükümet gereğini yapar.

İ.MELİH GÖÇEK

Biz ağaçları kesip yol yapmasaydık, tavuk nah karşıya geçerdi..

(Kaynak: Pi Infinitus)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MARTIN LUTHER KING JR.
Tüm tavukların nedenini açıklamak zorunda kalmadan özgürce karşıdan karşıya geçtikleri bir dünya düşlüyorum.

63.gif

Yeter ki; önce sola, sonra sağa, sonra tekrar sola baksın..biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böyle başladım söyle devam etmek istiyorum... Bu trajikomik haberi de şurada paylaşarak yani...

Okuyamıyorsanız üzerine basarak resmi büyütüp görüntüleyebilirsiniz.

8pdh.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

DURUM VE BAĞLI OLARAK SORU:

Bir tavuk, bir yolda karşıdan karşıya geçer.

Tavuk, neden karşıdan karşıya geçer?

YANIT:

İNTERLOCK:

Yanıt basittir.

Tavuk ya da Chicken;

"Ödlek bi kız ise.."

kesinlikle

"Cesaret Yoklama Oyunu oynamaktadır.."

Mercy..

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

sarıgül : o tavuğun düğün şahidi benim ...annesinin cenazesine de katıldım
kılıçdaroğlu : bana güvenin tavuk karşıya geçmemiştir benim adım kemal ...
yılmaz özdil : bir tavuk karşıya geçmiş...
kimin ülkesinde geçmiş...
beğenmedikleri Mustafa Kemal ' in
Fethullah gülen : karşıya geçen de geçmeyen de o tavuğun belasını versin...kümesine ateşler salsın
muammer ince : o tavuğun yerine karşıya ben geçeceğim ...
bahçeli : bir tavuk ortadaaaki yoldan 1 defa geçmiştir ...
ne zaman geçmiştir 2014
topla : 2015
kırk yapar...
ilber ortaylı : karşıya geçen tavuk cahil...bir defa bu tavuğun eğitimi nedir ...kaç dil biliyor...
seda sayan : günaf kıızzzz... karşıya geçmiş...
yıldız tilbe : karşıya geçmiş biliyyooo musuuun ...
stv : bir tavuk karşıya geçiyorsa iktidar dersaneleri neden kapatıyor...bunu sormak lazım ...
gezici : tavuk karşıya ekmek almak için geçmiştir #direntavuk
RTE : şunu açık seçik ifade edeyim ki... bir zamanlar karşıya insan geçemiyordu ... simdi yapılan duble yollardan tavuklar bile geçiyor...
Zekeriya Beyaz: Tavuğun karşıya geçmesi orucu bozmaz
Kemal Sunal : Şimdi bu tavuk karşıya neden geçti, niçin geçti, nasıl geçti, bunu izaha gerek yok yürüdü karşıya geçti, ama geçmemişte olabilir, karşıya geçmişse geçmiştir, geçmemişse geçmemiştir, görünen yolun karşısı uzakta değildir, karşıya geçtide sonradan geçmedi mi dedik, bunlar bir takım uydurma laflardır, sahi yaa tavuk karşıya neden geçti, kim geçirdi ulan tavuğu karşıya. okuulll, yolll , tapuu
- tansu ciller: o tavuk eski bulundugu yere ya gececek ya gececektir.
- necmettin erbakan: kanli veya kansiz, o tavuk eski yerine geri donecek.
- bulent ecevit: tavuk o yol yokken de ayni yerde gidip geliyordu zaten, munakasa etmenin manasi yok.
...(rahsan ecevit: sen karisma bulent.)
- deniz baykal: demek ki parti ici guvensizlik var, olaganustu kurultay derhal toplanmalidir.
- kamer genc: tunceli'de tavuklarin karsidan karsiya gececegi yol bile yok.
- suleyman demirel: kimse bana "tavuk karsidan karsiya geciyor" dedirtemez.
- george w. bush: eger tavugun karsidan karsiya gecmesi ulusal cikarlarimizi zedeleyecekse o yolu ortadan kaldirir, tavuga ozgurlugunu veririz.
...(sahinler: sey, sayin mr. president. verdik bile.)
- turgut ozal: benim tavugum isini bilir.
-mustafa kemal ataturk: ben tavugun zinde, cevik ve karsidan karsiya gecenini severim.
Taraf Gazetesi ;
Flaş Flaş Flaş...
Tavuklar ergenekoncudur. Elimizdeki askeri günlüklere göre, kışlanın kümesinden darbe amaçlı kaçmışlardır. Yarın Zekeriya Öz tarafından ifadeleri alınacak ve silivri kümesine gönderileceklerdir...
Zaman Gazetesi;
Flaş Flaş Flaş...
Genelkurmayda yapılan kozmik aramalarda, karşıdan karşıya geçen tavukların özel olarak darbe amaçlı yetiştirildiği anlaşılmış ve konu ile ilgili olarak 4 horoz, bir hindi azmettirme suçundan gözaltına alınmıştır...

Heidegger: Tavuk “orada varlık” olarak ya da “el—altın—varlık” olarak zaten bu duruma ontik olarak yazgılıdır.

Heraklit: Bu çatışmaya ve diyalektiğe teşnedir. Tez—antitez ve sentez için akış ve yer değiştirmek daimâ zorunludur.

Permandies: Hareket eden tavuk değil, tavuğu oluşturan atomlardır.

Stoacılar: Acı ve çile ile büyümek için ya da olgunlaşmak için herkes zaten kendi yolunda yürür.

Makyevelistler: Tavuğun çıkarları bunu gerektirmiştir.

Pragmatistler: Tavuk bundan bir fayda beklemektedir.

Oportünistler: Tavuk bir fırsatı değerlendirmektedir.

Ivan Pavlov: Bu durum edimsel koşullanmadan başka bir şey değildir.

Veterinerler: Tavuk, yumurtlamak için yuvasına dönmektedir.

Nihilistler: Bu anlamsız ve boş bir yer değiştirmedir. Hatta saçmalık bile denilebilir.

Jung: Göç, yer değiştirmek ve yeni bir başlangıç çok güçlü bir arketiptir.

Darwin: Evrim ve doğal seleksiyonun bir parçası olarak tavuk, yavaş yavaş uçma yetisini kaybettiği için yürümektedir.

Bir çocuk: Tavuk akşam olduğu için evine, yani çocuklarının yanına gitmektedir.

Jeolog: Deprem ihtimalinden söz edilebilir. Tavuk daha güvenli bir yer aramaktadır.

Kutsal Kitaplar : Ve Tanrı tavuğa dedi ki ‘’ Ey tavuk ben seni karşıdan karşıya geçesin diye yarattım.’’ Ve tavuk karşıya geçti.Bunun iyi olduğunu görüp şükretti.

Sizce ya da sizin alginizda site uyelerinin her birince (lakap/isim vererek) tavuk neden karsiya geciyor?

Ben lakabim Adina yanitimi vereyim.

evrensel-insan:

Birincisi, insanoglunun tavuk adi verdigi fenomenin "karsiya gectigi" bir insanoglu algisidir ve monologdur. Cunku insanoglu ile tavuk adini verdigi fenomen arasinda ortak bir diyalog yoktur.

Ikincisi, "neden karsiya gectigi" sorusuna insanoglunca verilen her bir yanit, algiya gore degisir ve bu neden insanoglunun verecegi nedendir, tavugu ilgilendirmez ve de bilimseldegildir.

Ucuncusu, burada bilimsel olan tavuk adi verilen fenomenin kendisinin degil; insanoglu algisina gozlem veren "karsiya gecis" fonksiyonu/davranisidir ve bu da tartismasiz bir gozlemdir.

Dorduncusu burada bilimsel olan soru "tavugun neden degil, nasil karsiya gectigidir." Bu da zaten tavugun fonksiyonu/davranisi olarak insanogluna tartismasiz gozlem verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.