İçeriğe atla


Fotoğraf

Filmekimi bu hafta sonu başlıyor!


Bu başlığa 3 cevap verilmiş

#1 irinçköl

irinçköl

  Kıdemli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.241 İleti

Gönderi Tarihi: 27 Eylül 2013 - 08:59

Filmekimi bu hafta sonu başlıyor!

Bu yıl 12. kez düzenlenen Filmekimi, Vodafone FreeZone sponsorluğunda, yine usta yönetmenlerin ödüller kazanmış son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 40'a yakın filmi izleyicilerle buluşturuyor. İstanbul'da 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Filmekimi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sinema keyfini Ekim ayı boyunca Türkiye'nin farklı kentlerine taşıyor. İstanbul dışında yapılacak Filmekimi gösterimlerinin tarihleri ve mekânları ise şöyle:

 

28-30 Eylül Bursa / Cinetech Korupark Sineması
4-6 Ekim İzmir / Karaca Sineması
11-13 Ekim Ankara / Büyülü Fener Kızılay Sineması
11-13 Ekim Trabzon / Varlıbaş Alışveriş Merkezi Atapark Avşar Sineması 
25-27 Ekim Diyarbakır / Ninova Prestige Sinemaları
25-27 Ekim Gaziantep / Sinepark Nakıp Ali Sinemaları

 

Filmekimi broşürlerinizi Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı Citylife City's sinemaları, Biletix satış noktaları, Lale Kart Buluşma Noktaları ve İKSV'den temin edebilirsiniz.

Filmekimi biletleri Biletix satış kanallarının yanı sıra Atlas ve Beyoğlu sinemalarıgişelerinden satışa sunulacak.

 

 

 

 


Bütün bilimlerin özü “ben kimim" ilmini bilmektir…

Mevlana - Mesnevi II.

#2 gloria

gloria

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.597 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Eylül 2013 - 21:33

Beni Film Ekiminde bu sene en heyecanlandıran şey, Jim Jarmusch'un son filminin henüz vizyona girmeden festivalde gösterilecek olması.. Ama sadece Jarmusch'un değil, Kim ki-Duk, Coen Kardeşler gibi ünlü yönetmenlerin de son filmleri henüz vizyona girmeden film ekiminde gösterilecek. 

 

Kim Ki-Duk'un filmi bundan önce Venedik Film Festivali'nde de gösterilmişti, Filmin adı "Moebius";  cinsel istekler üzerinden bir ailenin parçalanmasını anlatan bir film. Ülkesi Kore'de ciddi olarak sansürle mücadele etmiş, çok zor gösterimine izin alınmış bir film... 

 

Coen Kardeşlerin de yeni filminin adı Sen Şarkılarını Söyle/Inside Llewyn Davis’ Cannes Film Festivali'nde büyük ödülü almış olan film 1961 yılında geçiyor, genç bir müzisyenin folk müzik dünyasında ayakta kalabilme mücadelesini anlatıyor.. 

 

Ve benim şüphesiz en sevdiğim yönetmenlerden birisi ve hatta  ilki olan Jim Jarmusch'un festivalde yer alacak filminin adı ‘Sadece Aşklar Hayatta Kalır/Only Lovers Left Alive’ yüzyıllardır birlikte yaşayan Adem ve Havva isimli iki vampirin dünyasını anlatıyor doğal olarak film hep gece saatlerinde geçiyor. Hiçbirini izlemesem de bunu izlemeyi öyle çok istiyorum ki.. Bu arada bu film de ilk kez Cannes Film Festivali'nde gösterilmişti. 

 

Bu arada Hiç Jim Jarmusch filmleri izlemiş miydiniz? Ben en sevdiklerimi forumun yabancı sinema sayfasında tanıtmıştım linklerini atayım buraya, bir bakmak istersiniz belki smile.png

 

Cennetten de Garip - Stranger Than Paradise

Down by Law 

Ölü Adam - Dead Man

Kahve ve Sigara - Coffee and Cigarettes

 

Bunların hepsi birbirinden güzel filmler... 


Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter_04.png


#3 gloria

gloria

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.597 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Eylül 2013 - 21:39

Bu arada festivalde gezi direnişleri nedeniyle gösterime girmeme kararı alan Sen Aydınlatırsın Geceyi filmi de oynayacak, bu filmi izlemek için her yolu denemiştim ama bulamamıştım, eğer saatlerime uyarsa kesin izlerim :)


Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter_04.png


#4 gloria

gloria

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 10.597 İleti

Gönderi Tarihi: 04 Ekim 2013 - 12:05

Bilet bulamıyoruz bir türlü, bütün biletler tükenmiş, bugün her ihtimale karşı saat 16:00 daki Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin girişinde bekleyeceğiz, gelmeyen falan olursa diye...


Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter_04.png
Cevap ekle