Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Bir gün bir roman yazmak isteyen benim gibiler için işte yazarlardan romanlarını hazırlarken nasıl çalıştıklarına dair birkaç fotoğraf... Karışık çalışıyor bunlar, ben sanırım o kadar karışık çalışmam ama ilginçler :)

Mesela;

J.K. Rowling böyle hazırlıyormuş romanlarını

rowling.jpg

William Faulkner daha ilginç bir yöntem kullanıyor :) Otur kalk kafası bulanır insanın konsantre olmak zor sanki bu yöntemle... Ama o olmuş, ne diyebilirim ki...

faulkner.jpg

Sylvia Plath

sylvia.jpg

Norman Mailer'in kafası çok karışık olmalı böyle bir haritası, ürkütücü bence!

mailerharlotoutlinefullsize.jpg

Gay Talese

tumblr_mihkesx9eu1qced37o1_1280.jpeg

Jennifer Egan, tanıdığım bazı başak burçları gibi :)

jennifer-egan004-1000.jpg

Henry Miller

henrymiller.jpg

Joseph Heller'e ne demeli... Bu düzen de ürkütücü... 

heller.jpg

James Salter, bu gerçekten de bir taslak gibi görünüyor :D

tumblr_mc6fddvd4q1qced37o1_1280-1.jpg

edebiyathaber.net (20 Haziran 2013)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vüs’at O. Bener’in “İpin Ucu” adlı sosyo-güldürü oyunu için -kendi el yazısı ile- üzerinde çalıştığı taslaklardan birisi

vbeneripinucu.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En sevdiğim yazarlardan Chuck Palahniuk'un taslaklarından birisi (bilmeyenler için başrollerini Brad Pitt ve Edward Norton'un üstlendiği Dövüş Kulübü isimli filme uyarlanan kitabın da yazarıdır.)

chuckpahalniuk-roman-taslagi.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu da Jane Austen'den bir taslak:

Jane Austen’ın tamamlayamadığı romanı The Watsons’ın elyazmaları, yazarın sekiz yılını geçirdiği Chawton Müzesi'nde sergilenecek.

fft1_mf1024.Jpeg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Fotoğraflar

Old-Photographs-and-an-Album.jpg

Bana seni hatırlatan birkaç eşya almak istedim yanıma.Seni en iyi anlatan şeyler neler olabilir diye uzun süredir düşünüyorum.Parfüm olabilir mesela.Kokular insanlar üzerinde oldukça etkilidir. Uzun süre unutulmazlar ve yıllar sonra aynı kokuyu duyunca belleğimizin derinliklerinden çıkar ve yanımızda beliriverir sanki o insan.Sonra nedendir bilmem vazgeçtim. Kokunu zaten ben hiç unutmadım ki.Aklıma,yılları birer birer kopyalayıp yapıştırdığımız,kaybettiğimiz herkesi,her hasreti orada bulduğumuz fotoğraf albümü geldi.Hani sen üzerine titrerdin.Her fotoğrafın ayrı bir hikayesi olan,bakıp bakıp yeniden anlattığın,beni gülümsetirken kendini ağlattığın,üst çekmecede bir hazine gibi sakladığın albüm.Bu kadar fotoğrafın hikayesini,hüznünü,sevincini nasıl oluyorda fotoğraf dün çektirilmiş gibi heyecanla,hissederek anlatabiliyorsun diye şaşırırdım ben sana.Anlattıkça yüzüne dalar giderdim. Güzelliğine güzellik katardı anıların mutluluğu.Ne sen anlatmaktan bıktın ne de ben seni dinlemekten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

İrlandalı yazar Samuel Beckett’ın yazdığı Murphy adlı romandan bir taslak

Bu roman yayınevleri tarafından tam 42 kez reddedilmiş. Daha sonrasında Beckett'in ressam bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir yayınevi tarafından basılmıştır.

18_samuel_beckett-murphy(1).jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.