İçeriğe atla


Fotoğraf

KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ


Bu başlığa 411 cevap verilmiş

#401 hasakcay

hasakcay

  Yeni Üye

 • Φ Üyeler
 • Pip
 • 63 İleti

Gönderi Tarihi: 12 Mart 2017 - 07:55

Tümagü İskicap kardesim,

Nisâ 101-103'teki salât KIYAM durup SECDE edilerek kilinan "namaz"dir,

Ahzâb 43 ve 56'daki "salât"in destek anlamina geldigi ise açik ve net.

 

Isin içine zekati sokarak

ikisi de ayni kapiya çikar demeyin,

ikisini birbirine karistirmayin.

 

Bakin Nisâ 101-103'te zekattan hiç söz edilmiyor

ama salât deniyor,

cephede olundugu için salâtin kisaltilmasindan söz ediliyor,

KIYAM deniyor, SECDE deniyor.

 

Ve cephe denen can pazarinda yerine getiriliyor o salât,

namazdan baska hiç bisey olamaz.

 

Cephede karsilikli ates edilmedigi anlarda

yemek yenir,

sigara içilir,  

dertlesilir ve KIYAM durulup SECDE edilerek namaz kilinir (gerekirse nöbetleserek)...

ama SALÂT ADINA baska hiç bisey yapilamaz. 

Örnegin orasi cephedir diye "talimat"in kisaltilmasi olmaz. #402 Misafir_Misafir_*

Misafir_Misafir_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 28 Mart 2017 - 22:43

Diklatli olun bı yazılara karşı arkdaşlar

#403 Misafir_Erdall_*

Misafir_Erdall_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 07 Nisan 2017 - 08:37

Niyet bozuk olunca doğru yol bulunmaz. Kuran insanlara tebliğ edilsin diye Hz. Muhammed'e (S.A.V.) vahiy yolu ile bildirilmiştir. Bu yüzden Peygamber Efendimizin bize tebliğ ettiklerini kabul edip, kendisini inkar etmek (tövbe hâşâ) ya cahillikten yada kötü niyetten kaynaklanıyor. Daha önce gelen yirmidört bin peygamberin (şimdi say o zaman diyen bozuk zihinler çıkabilir.) sonuncusu olan Peygamberimizin Kuran'da bildirilen salatı bize namaz olarak tebliğ etmesi elbette Allah'ın (C.C.) emriyledir.

 

Namazda söylediklerimizin hepsi duadır yani salattır. Yaptığımız bu dualarıda rüku, secde yaparak, Kuran dan Sûre okuyarak tamamlamak Kuranın vahiy yolu ile indirildiği Peygamber Efendimizin, vakitleriyle beraber bize öğrettiği ibadet şeklidir. İslam, bütün İlahi dinlerin tamamlayıcısı olarak, insanlara, bizi yaratan Allah (C.C.) tarafından, Peyfamber Efendimizin (S.A.V.) vasıtası ile emredilmiştir. Bize ancak "emrin başım üstüne Ya Rabbi" deyip onun göndermiş olduğu Peygamberimize itaat etmek düşer. Elbette daha önceki İlahi dinlerdede namaz olacaktır. Çünkü İlahi dinlerin hepsi insanlara Allah (C.C) tarafından emredilmiştir.

 

Eğer Peygamber Efendimizi kabul etseler zaten müslüman olacaklar. Ama bildikleri halde kibirlerinden dolayı kabul etmiyorlar. Batıl olan inanışlardada namaz olması çok doğaldır. Çünkü onlarda Allah'ın (C.C.) insanlara bildirdiği ibadetlerin insanlar tarafından bozulmuş halini yapıyorlar. Yani bozuk niyetli insanlar o zamanda vardı, şimdide var. İslam dinini bozupta batıl hale getirmek isteyenlerden, yada farkında olmadan onların oyuncağı olmayın.#404 Misafir_Necef ul axbari_*

Misafir_Necef ul axbari_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 16 Nisan 2017 - 11:42

Namaz konusunda gercekden haklisin fakat kuran laik olmayan insanlarin elleriyle toplandi bu konuda kuran da orjinal degilken cevaplari alamayacagimizi anlamalisin

#405 Misafir_kütahya4343_*

Misafir_kütahya4343_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 17 Nisan 2017 - 14:51

ALLAH'IN VERDİĞİ AKIL ANCAK BU KADAR GEREKSİZ KULLANILABİLİRDİ.  PES DİYORUM BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM. ALLAH HERŞEYİ AÇIK AÇIK YAZDIM DİYORSA MADEM PEYGAMBER NEDEN GÖNDERDİ?  KİTAPTAN BİZ ANLAYAMAZ MIYDIK? GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE ANLAYAMIYORUZ İŞTE.. O AYETLERİN NEDEN NEREDE VE NASIL İNDİĞİNE DAİR BİLGİLERİ ÖNCE ARAŞTIRIN. ELEŞTİRDİĞİNİZ BİR YAZAR DEĞİL BİR ROMAN DEĞİL.. ALLAH'IN KİTABINI ELEŞTİRİYOR VE YANLIŞ YORUMLUYORSUNUZ. MAUN SÜRESİ 4-5-6 YI NASIL BU KADAR MANTIKSIZ YORUMLAYABİLDİNİZ YA. NAMAZ KILANI BEĞENMEYECEKTİ MADEM NEDEN ÖYLE BİR AYET KOYDU. HİÇ KOYMAYABİLİRDİ. NE GEREK VARDI. ZATEN İNSANLAR EMREDİLDİĞİ HALDE NAMAZ KILMIYOR Kİ KURAN İNDİĞİNE ZATEN İLK ETAPTA NAMAZ YOKTU NE GEREK VARDI BU AYETE. Allah kıldığı namaz kendisini günahlardan uzak tutmayan kişilere diyor onu. namaz kılıp içki içen,zina eden, yalan söyleyen,hırsızlık yapan... gibi.

 

Sana vahyedilen Kitabı güzel güzel oku ve namazı kıl! Muhakkak sahih namaz edepsizlikten ve uygunsuzluktan alıkoyar. Muhakkak Allah'ı anmak en büyük iştir ve Allah, her ne işlerseniz bilir. (Utlu mâ ûhıye ileyke minel kitâbi ve ekımıs salâte, innes salâte tenhâ anil fahşâi vel munker(munkeri), ve le zikrullâhi ekber(ekberu), vallâhu ya’lemu mâ tasneûn(tasneûne).) ANKEBUT SURESİ /45 bu ayette neden böyle diyor senin mantığına göre????????????

 

ya bırakın bu saçma sapan şeyleri... daha düne kadar annenin karnındaki yarım tuz tanesi kadar yumurtaydın. Allah sana ilmiyle, iradesiyle, gücüyle , kudretiyle et verdi kemik verdi, kan, can, sağlık,akıl,fikir verdi.. büyüydün adam oldun Allah'ın kitabını mı eleştiriyosun. Daha tüm kitabı okumamışsın bile besbelli. İki ayetle 1400 yıllık kitabı mı eleştiriyosun.  Sen resmen diyorsun ki Allah kuranda ne dediğini bilmiyor. biraz haddinizi bilin ALLAH İSTEMEZSE YOKSUNUZ, YOKTUNUZ....  #406 Misafir_SPAWN_*

Misafir_SPAWN_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 22 Nisan 2017 - 21:23

Namaz kılmak İslam’ın  Kuran da yazan bir ibadeti değildir.Kuran ın hiçbir yerinde namaz kılınmasına dair bir açıklama yada ayet yoktur.Kimse gösteremez çünkü yoktur.Namazın nasıl .

​.

.

​.

etmektedirler.SALAT kelimesinin bilerek ve isteyerek insanları kullanmak için yanlış tercüme edilmektedirler. Salât kelimesi, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelir.

TANRI NAMAZ KILANLARIMI BEGENMIYOR ? YOKSA GOSTERIS ICIN NAMAZ KILANLARIMI BEGENMIYOR ?  BIR DAHA OKU DERIM.. BAK ORDA DEMISKI : NAMAZLARINI CIDDIYE ALMAYANLAR DIYOR...#407 Misafir_Cesur_*

Misafir_Cesur_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 27 Nisan 2017 - 11:11

Peki kuranda peygamber size ne veriyorsa alın yasakladıklarından sakının diyor. Buna ne diyeceksin#408 Misafir_Kangallı_*

Misafir_Kangallı_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 07 Mayıs 2017 - 16:46

Bazı insanlar birilerini cehenneme gönderiyoru Allah bilir kimin nereye gideceğini

#409 Misafir_Hektor_*

Misafir_Hektor_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 13 Mayıs 2017 - 13:23

Çok faydalı bir fikir muharebesi olmuş tüm yazılanları okudum.Bu konuda tüm paylaşımcılarla aynı ve ayrıldığım noktalar var, vardı .
Öncelikle gerçekten seviyeli,saldırganlaşmadan yapılan betimlemeler , açıklamalar olduğu için teşekkürler .

#410 Misafir_EGOİSTT_*

Misafir_EGOİSTT_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 15 Mayıs 2017 - 14:56

forgiveme.gif#411 Misafir_sakima_*

Misafir_sakima_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: Bugün, 02:40

Namaz kılmak İslam’ın  Kuran da yazan bir ibadeti değildir.Kuran ın hiçbir yerinde namaz kılınmasına dair bir açıklama yada ayet yoktur.Kimse gösteremez çünkü yoktur.Namazın nasıl .

​.

.

​.

yoktur. Kandırdıkları insanları da cehenneme mecbur etmektedirler.SALAT kelimesinin bilerek ve isteyerek insanları kullanmak için yanlış tercüme edilmektedirler. Salât kelimesi, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelir.

maun suresinde namaz la alakalı bir ayet var nasıl oluyorda peki kuranda namz geçmiyor diyorsunuz o kısmını anlamadım#412 hakikad

hakikad

  Yeni Üye

 • Φ Üyeler
 • Pip
 • 64 İleti

Gönderi Tarihi: Bugün, 18:02

maun suresinde namaz la alakalı bir ayet var nasıl oluyorda peki kuranda namz geçmiyor diyorsunuz o kısmını anlamadım

 

Gayet basit ben anladım. Sen de anlamaya gayret göster.  İşte..

 

 

yoktur. Kandırdıkları insanları da cehenneme mecbur etmektedirler.SALAT kelimesinin bilerek ve isteyerek insanları kullanmak için yanlış tercüme edilmektedirler. Salât kelimesi, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelir.

 

Kısaltayım; "Namaz" kelimesi Kuranda yok çünkü Arapça değil Farsça. Namaz'ın karşılığı Arapça "Salat" kelimesi var. 

Salat'ın kelime anlamı da dua etmek. Anlamayacak bir şey yok.

Cevap ekle