Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sahte altın

bodrumlu

Önerilen İletiler

Altınlara kuvvetlice üflersen( nefesinde keskinse )sahtesi havalana bilir belki

peki tamam neden dalga geçiyorsun ki sen kaldırma kuvveti diye birşey duymadın galiba -_- hafif olan su yüzeyine çıkar tahta gibi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en fazla 6 tartımda buluruz şansımız varsa 3 te de olabilir 1- 100/2-50 2- 50/2 -25 3- 25/2 12 şansın varsa kalan bir olabilir yoksa devam 12/2 6 6/2 3 2/1 kesin sahte altının hafif olduğunu varsayıyoruz tabiki böldüğümüzde hafif olan tarafı bölüyoruz bu benim fikrim ama

matematik yoluyla bulmamız gerekli iş şansa kalırsa 1.tartımda'da bulma ihtimali olur ki buda bilmece olmaz :sweatingbullets::sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

altınları 2 ye böleriz. 2'ye böldüğümüz 50 altının 25ini bi kefeye 25 ini bi kefeye koyarız. eğer bi dengesizlik varsa 10 ar 10 ar ikiye böleriz eğer 10ar 10ar ikye böldüğümüz altınlarda bi dengesizlik yoksa kalan 5 altını 2'li 2'li ayırırız eğer burda bi dengesizlik yoksa kalan altın sahtedir. yok efendim 10ar 10ar bldüğümüz altınlarda bi dengesizlik varsa dengesiz olan kefedeki altınları 5'er 5'er ayırıp yukarıdaki işlemi uygularız buna göre. en iyi şartlarda 2 tane alırız 1e 1 tartarız sonra gidip sayısal loto oynarız. en kötü durumda ise en az 10 hamle valla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

özeline yolladım :)

100/3=33+1 ................1.tartı 33.......33=dengede(yani gerçek) 33+33=66 gerçek altın

kalan..... 34/3=11+1.................2.tartı 11.......11=dengede( '' '' ) 11+11=22 '' ''

kalan...... 12/3=4.......................3.tartı 4.......4 =dengede( '' '' ) 4+4 = 8 '' ''

kalan.........4/2=2.......................4.tartı 2.......2 =dengesiz(yani terazinin bir kefesindeki 2altın'dan biri sahte 5.tartı 1.......1= dengesiz (yani biri sahtedir.

4TARTIMDA BULABİLEN BERİ GELSİN (YUMOTE TEBRİKLER) :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

altınları 2 ye böleriz. 2'ye böldüğümüz 50 altının 25ini bi kefeye 25 ini bi kefeye koyarız. eğer bi dengesizlik varsa 10 ar 10 ar ikiye böleriz eğer 10ar 10ar ikye böldüğümüz altınlarda bi dengesizlik yoksa kalan 5 altını 2'li 2'li ayırırız eğer burda bi dengesizlik yoksa kalan altın sahtedir. yok efendim 10ar 10ar bldüğümüz altınlarda bi dengesizlik varsa dengesiz olan kefedeki altınları 5'er 5'er ayırıp yukarıdaki işlemi uygularız buna göre. en iyi şartlarda 2 tane alırız 1e 1 tartarız sonra gidip sayısal loto oynarız. en kötü durumda ise en az 10 hamle valla.

Arkadaşlar bütün tartımları olumsuz düşünmeliyiz.Çünkü araya olasılık girerse,şansa da yervermek gerekebilir. buda matematiksel çözüm olmaz :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elimizdeki 100 adet altının bir tanesi sahtedir.iki kefeli terazide en az kaç tartımda sahte altını tespit edebilirsiniz kolay gelsin.

eee hani matematiksel işlemle yapın dememişsin ki soruda en az kaç tartımda sahte altını tespit edebilirsiniz demişsin. Biz de en az 4 tartımda dedik... Yani bu sorunun tam karşılığıdır di mi? :lol:

en az 4 diyim öncelikle sonra biraz daha dusuncem emin olmak adınaaaaa... Şimdilik böyle kabul ediverr..

emin olmuşuz ki daha da bişi yazmamışız. emin olmasak bi cevap daha yazardık...

matematik yoluyla bulmamız gerekli iş şansa kalırsa 1.tartımda'da bulma ihtimali olur ki buda bilmece olmaz

4 dedik herhalde di mi kafadan bi mantık kurduk ki bu cevabı verdik yani Bodrumlu atmadık yaniiiiii :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

100/3=33+1 ................1.tartı 33.......33=dengede(yani gerçek) 33+33=66 gerçek altın

kalan..... 34/3=11+1.................2.tartı 11.......11=dengede( '' '' ) 11+11=22 '' ''

kalan...... 12/3=4.......................3.tartı 4.......4 =dengede( '' '' ) 4+4 = 8 '' ''

kalan.........4/2=2.......................4.tartı 2.......2 =dengesiz(yani terazinin bir kefesindeki 2altın'dan biri sahte 5.tartı 1.......1= dengesiz (yani biri sahtedir.

4TARTIMDA BULABİLEN BERİ GELSİN (YUMOTE TEBRİKLER) :clover::clover:

ii guzelde 33 33 dengede olmasa ne yapıcaz?? sen hep olumlu dusunmussun dengede olmamaları için çözüm nasıl olacak açıklık getirirsen sewinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevabı YAZIYORUM :

1.Kol 2.Kol Elde var

1.Tartım : 50 50 0

2.Tartım : 25 25 0

3.Tartım : 12 12 1 Kollar dengede ise elimizde kalan sahte olanıdır.

Değilse elde kalanı bir kenara koyarak işleme devam edilir.

4.Tartım : 6 6 0

5.Tartım : 3 3 0

6.Tartım : 1 1 1 Kollar dengede ise sahtesi elimizde olandır.Dengede değilse

yukarıda olan tartının kolunda bulunan altın sahte olanıdır.

NOT : Yok sahtesi aynı ağırlıkta diyorsan ozaman iş değişir. Soru laf oyununa dönüşür.

SAVHUS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.