Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yuva Arayan Hayvan Dostlarımız

irinçköl

Önerilen İletiler

İletişim: 0532 793 85 40
Yer: İstanbul

"Merhaba, biz 2 Tekiriz. 5-6 aylığız. Birimiz kız, diğerimiz erkek. Fazlasıyla oyuncu ve insan canlısıyız. Veteriner kontrolümüz yapıldı. Sağlık durumumuz çok iyi. Bir bahçede bakılıyoruz; ama hava çok soğuk. Bize yuva yaptılar; ama yine de ev gibisi yok tabii. Sıcak bir yuvamız olsun istiyoruz. İstanbul'da bir aile arıyoruz. Ayrı ayrı da olabilir; ama ayrılmazsak daha mutlu oluruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0535 511 03 21
Yer: İstanbul 

"8 aylık Jack Russell-Pointer melezi olan bu erkek sevgi dolu,tuvalet eğitimli ,havlama huyu bile olmayan bir can.Otoban kenarında bir başına hayatta kalmaya çalışırken kurtarıldı.Geçici yuvasında ki diğer canlar ona rahat vermiyor.Acil geçici kalıcı yuva aranıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0532 765 51 53
Yer:Kadıköy /İstanbul 

1 yaşında kısırlaştırılmış erkek Angora kedisi.Evde bulaşıcı hastalığı olan 2 can daha bulunduğundan oğlumuz bir odada kapalı tutulmaktadır. Kedi bakımında tecrübeli , ileride çeşitli bahaneler ile teketmeyecek kişilere takibi yapılması şartı ile yuvalandırılacaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İletişim: 0551 402 88 98
Yer: İstanbul / Avcılar

İki aylık civarındaki bu cimcime ile üyemiz, balkonuna geldiğinde tanışmışlar. Pire içindeymiş ve ağzı da yaralıymış. Üyemiz onu hemen kliniğe götürüp tedavisini, ayrıca iç-dış parazit, kuduz ve karma aşılarını da yaptırdı. Akıllı, uslu, sorunsuz bir pisi. Oyuncu ve canayakın. Kum terbiyesi de var. Siz bu cimcimeyi evinizin kızı yapar mısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:
Yer:İstanbul 

Onlar gönüllü ablalarının himayesinde kurtarılan Kurt melezi bebekler.3 aylıklar beş dişi iki erkek..Apartman imza toplamış ve bebeklerin atılmaları için karar çıkmış.Çok acil yeni yuvalar aranıyor.Yerleşik düzeni oturmuş ,maddi manevi sorumluluğunu alabilecek ve ömür boyu terketmeyecek kişilerin iletişime geçmeleri rica olunur.İstanbul içi kısırlaştırma şartı ile yuvalandırılacaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0505 709 01 77 
Yer:Ankara 

Toprak (siyah,russian sipaniel/rus finosu)dişi, Ateş(beyaz,papillon)erkek, ikisi de 6 yaşındalar,kısırlaştırıldılar,tuvalet eğitimleri var ve evdeki eşyaları kemirme, zarar verme, havlama,saldırganlık gibi zorlayıcı huyları yok aksine oldukça uyumlu ve zekiler.Ailenin ciddi özel sebeplerinden dolayı yeniden yuva aramak zorunda kaldılar.Ankara içi onları ayırmadan sahiplenebilecek ve kalan ömürlerinde sevgi gösterebilecek iseniz lütfen arayınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0216 548 20 29 - 0505 774 9667
Yer:Ataşehir /İstanbul 

Köpük güzel bir aileye sahiplendirilmişti. Fakat ailenin kızına allerjik astım teşhisi koyuldu.Şimdi yeniden ömürlük yuva arıyor. 2 aylık, iç ve dış parazit uygulamaları yapıldı. Oldukça sakin ve tam kucak kedisi. Bu güzel kızın şansı açılsın ve kalıcı yuvası olsun. İstanbul dışı sahiplendirilmeyecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

letişim:0507 918 8076
Yer: İzmir

Bir üyemizin iletisidir; '' Mert geçen yaz sokağa atıldı.. Belediyeye alındı orda kısırlastırıldı. Sonra benden sahiplendirmemi istediler yuvalandırdık.. 2 ay sonra bucada bulundu.. Tikleri vardı.. Sanıyoruz ki belediyede gençlik mikrobu kapmıs.. Hastalanınca da sokağa attılar.. Sahiplenen kişiden dayak da yemiş.. İki kere sokağa atıldı Mert.. Daha bir yaşında.. Kısacık ömründe baya zorluk çekti.. Gençlik hastalığını atlatmış.. İzmirde 3 veterinere götürdük.. Sinirsel septomları kalmış vücudunda.. Ömür boyu böyle tiklerle yaşayacak.. Gençlik deyince korkmayın hemen atlattıkları zaman bulaştırma riskleri yokmuş baya bir veterinere sorduk.. Suan kimseye bir zararı yok.. O sadece ilgi ve sevgi istiyor.. Diğer fotografta göreceksiniz bir holde yaşıyor suan.. Merdiven inip çıkamadığı için tuvalete cıkamıyoruz dısarı ev 2. katta Mert 40 kilo indiremiyorum.. O da merdivenlerden inmiyor dengesini kuramadıgı ve cok yorulduğu için.. Bu 5-6 m2 alanda yasıyor Mert tuvaletini de oraya yapıyor yemeğini de orda yiyor.. Çünkü diğer odalarda bir kedi ve dogum yapmıs bir anne köpek ve 5 yavrusu var.. Bir odada da ben kalıyorum.. Mert koşup oynadıgında tuvaletinin içinde buluyor kendini.. Cunku yasadıgı alan bu kadar.. Mert'in acil bir bahçeye kavuşması lazım.. Apartman dairesinde yaşayamaz.. O bahçede istediği gibi koşmalı yoruldugunda yatmalı.. Ben artık bu evden çıkmak zorundayım ve çıkmazdayım.. Merti barınaga veremem.. Sokağa salamam.. Kimse yok mu onu bahçesine alacak??? Koca İzmirde kimse ona yuvasını açmayacak mı? 10 günümüz var bu evden cıkarken onu napacagım bilmiyorum.. Lütfen Mert'e bir şans verin..Onun sadece tikleri var.. Bu yuzden çabuk yoruluyor.. Ama diğer köpekler gibi koşup oynuyor kedilerle ve köpeklerle iyi anlasıyor.. O sadece sevgi istiyor.. Lütfen ona bahçenizi açın.. ''

1002059_10152160468344182_1650436413_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0530 113 67 52
Yer: Bursa 

Sayın Keleş iletisidir: "Çapulcan 7,5 aylık kadar ama tosun tombilik bir erkek.Onu beğenen biri çıkar mı bilmiyorum,neticede bazılarına göre o bir sokak kedisi.Ama ben yinede şansını denemek istedim.Ayrıca kafa ve vücut yapısı Brisitsh'lere benzediği için onun British melezi olduğunu düşünüyorum.Çapulcan çok uslu ,sakin bir kediciktir,kucağa aldığınız zaman asla tırmalamıyor tırnak çıkarmayı dahi bilmiyor. Sadece biraz ürkek onu sahiplenecek kişinin biraz sabırlı olması, ona anlayış göstermesi gerekiyor alışabilmesi için. İlk bir kaç saat saklanıyor ama sonra çıkıp yanınıza geliyor ve kendini sevdiriyor.Sahiplenmek isteyen olursa iç - dış parazit tedavisini ve kısırlaştırma operasyonunu ben yaptıracağım .Sadece Bursa içine yuvalandırılacaktır. Ömürlük yuva olurum onu asla terk etmem diyorsanız bize ulaşınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0549 748 19 08 (18:00 den sonra [email protected] )
Yer:İstanbul /Avrupa Yakası 

Dünya güzeli, tek gözlü bir kızıl Husky..Dünya tatlısı bir erkek, 2-3 yaşlarında, tek gözü alınıp dikilmiş.. Tasmaya, arabaya çok alışkın.Belediye tarafından salınmış.Sadece bir kaç günlüğüne geçici bir yere alındı.Çok ama çok acil geçici/kalıcı yuva aranıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0538 526 27 30
Yer: İstanbul/Üsküdar 

"Prenses 7 aylık,kısırlaştırılmış,iç-dış parazit tedavilerini olmuş harika bir kız.Hasta iken bulunup eve alındı,tedavisini olup iyileşti.Düzenli geçici yuva olan üyemiz ancak bu kadarını yapabiliyor.Prenses kız yuva bulamaz ise malesef geldiği sokaklara dönmek zorunda.Ona yuvanızı açmak ister misiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İletişim: 0545 425 04 45
Yer: Manisa 

Sayın Kükrer iletisidir: "Bediş kız henüz 7 aylık, çok farklı formda bir Golden, dünya güzeli bir pamuk prenses.Tuvalet eğitimli, akıllı, oyuncu, sakin, sessiz, enerjisi yüksek, Bediş'i sahiplenen aile çok şanslı...Sahip adaylarımız lütfen çok düşünün, ömürlük evlat kabul edecekseniz bizi arayın. Bediş sahiplenme sözleşmesi ile çok güvenli olduğuna inandığımız bir yuvaya verilecek .. Yaşayacağı ortam görülmeden sahiplendirmiyoruz. Sadece telden iletişim kurun lütfen. Geçici yuvasında süresi kalmadı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0507 433 65 29 / 442 92 98
Yer: Ankara 

Bir üyemizin iletisidir: "5 aylık dişi bir güzellik. O da yuva arıyor. Sokakta değil, evinizde güven içinde, arabadan , köpişlerden kaçmak zorunda kalmadan , mama peşinde koşmadan, çöp karıştırmak zorunda kalmadan, sizinle yaşamak istiyor.Bu güzelliğe evinizi açmak ister misiniz?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0533 601 46 62
Yer:Ankara 

Labrador kızımız geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası geçirmiş ve onu gören üyemiz tarafından tedavi altına aldırılmıştı.Kızımızın boynunda tasması olması onun kaybolmuş olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.Arka sağ bacağında patelyada çatlak oluşan kızımızın tedavisi tamamlandı ve sağlığına kavuştu.Yayınlanan ilanı maalesef sonuçsuz kaldı ve kızımız bugün klinikten çıkıyor. Ancak gidecek bir yeri yok çok ama çok acil geçici/kalıcı bir yuva aranıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 555 310 45 22
Yer: İzmir 

Bir üyemizin iletisidir: "Cindy, henüz 1 aylıkken iş makinalarının arasında bulundu. Biberonla beslendi. Parazit tedavisi yapıldı. Artık yuvaya gitmeye hazır bir küçük hanım. 5 aylık, tekir, dişi...Sevgi delisi, oyuncu ve çok sevimli. Kum terbiyesi var ve kuru mama yiyebiliyor. Diğer kedilerle de arası çok iyi. İzmir içi yuva arıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • Co-Admin

1. arkadaşlar bende köpek arıyorum bana yardımcı olabilecek olan var mı?original.gif
  2.  

Hangi şehirde yaşıyorsunuz yazmamışsınız ama..İZMİR size uzak değilse benimle iletişime geçin smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Hangi şehirde yaşıyorsunuz yazmamışsınız ama..İZMİR size uzak değilse benimle iletişime geçin smile.png

Boğazındaki zincir ne öyle be sanki pranga sanırsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Co-Admin

Boğazındaki zincir ne öyle be sanki pranga sanırsın...

:( haklısın. bu bilgiyi aldığım insan bakımevinde olduğunu yazmış, kafes ve zincir..inan ben de irkildim.

İnanın bakımevine getirirken ağladım ve onu bu hale getirenler için içimden geçenleri söyledim. Bakımevinde kafese girerken de çok üzüldüm. Girmek istemedi, korktu. Ama inanıyorum ki bu güzel kız burada fazla kalmayacak ve paylaşımlarınız sayesinde çok güzel bir yuvaya kavuşacak. Yaklaşık bir yaş civarı, dişi. Kısırlaştırılıp sahiplendirilecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

IKEA, evsiz hayvanların sahiplenilmesi için harika bir yöntem buldu!

IKEA, evsiz hayvanların sahiplenilmesi için harika bir yöntem buldu. Amerika’daki IKEA mağazalarında, kedi ve köpek gibi barınak hayvanlarının karton maketleri kanepelere, halılara ve yataklara yerleştirildi.

Üstelik bu karton maketlerde bir de barkod bulunuyor. Bu barkodu akıllı telefonuyla okutan müşteriler resimdeki köpek/kedi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliyor.

“Bunun, insanlara evlerinde bir pet ile de yaşamanın nasıl bir şey olduğunu göstermenin harika bir yolu olduğunu düşündük” diyor IKEA’nın Mağaza Müdürü… Gerçekten de müthiş bir fikir!

Program şimdiden başarıya ulaşmış. Mağazada karton maketleri bulunan tüm hayvanlar sahiplenilmiş icon_smile.gif Birkaç hafta içinde yeni karton maketlerin gelmesi bekleniyor.

Bu programın orjinal fikri Singapur’da, yine IKEA ve sokak hayvanlarını sahiplendirme kurumu tarafından bulunmuş.

Öncelikle köpek ve kedilerin profesyonel fotoğrafları çekiliyor:

Fotoğraflar büyütülüyor, kartonlara basılıyor ve mağazanın çeşitli alanlarına yerleştiriliyor:

Çocuk odasına yerleştirilen bir karton maket:

Oturma odasında bir başka köpek maketi:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.