Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yuva Arayan Hayvan Dostlarımız

irinçköl

Önerilen İletiler

Kalp kurdu kalbe yerleşmez, akciğere yerleşir. Adına bakarak aldanmamak gerekir.

Doktor da öyle söyledi zaten ağzından canlı kurtlar kusmaya başladığında zaten yaşama olasılığının çok az olduğunu bana sezdirmişlerdi ama ben yine d ene bileyim işte son ana kadar yaşasın diye uğraştım durdum. Neyse en azından onu çok seven birinin yanında ve gğvendiği bir ortamda huzurla öldü... Ne diyeyim... Ondan kaynaklı aslında yavru kedilere hassasiyetim biraz daha arttı, burada da daha çok yavru kedilerle ilgili haberleri yayınlamaya gayret ediyorum, siz ve sevgili @@irinçköl gerisini hallediyor zaten :) Çok teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

onu çok seven birinin yanında ve gğvendiği bir ortamda huzurla öldü...

Bence bu önemli. Yani; soğuk bir kafeste tanımadığı insanlar arasında korku ile veya bir çalılığın dibinde yapayalnız ölmesinden iyidir, siz elinizden geleni yapmışsınız.

Bu arada, hayvan mezarları da önemlidir. Genelde ölü hayvanları çöpe atarlar. Bu çok yanlıştır. Mikrop üremesine ve yayılmasına yol açar.

Mezar yapılırsa, hem çevre sağlığı açısından daha iyidir, hem de arada gider bir konuşur insan havadan sudan. original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu önemli. Yani; soğuk bir kafeste tanımadığı insanlar arasında korku ile veya bir çalılığın dibinde yapayalnız ölmesinden iyidir, siz elinizden geleni yapmışsınız.

Bu arada, hayvan mezarları da önemlidir. Genelde ölü hayvanları çöpe atarlar. Bu çok yanlıştır. mikrop üremesine ve yayılmasına yol açar.

Mezar yapılırsa hem çevre sağlığı açısından daha iyidir hem de arada gider bir konuşur insan havadan sudan. original.gif

Benim kedimi gömdük bu arada güzel bir bahçemiz var orada yatıyor şu an... 

Ama yeri gelmişken  çok üzücü bir şey anlatmak istiyorum.

Geçen hafta iş nedeniyle Samsun Alaçam'daydık. Orada sokak hayvanlarına özellikle de köpeklere korkunç kötü davranıyorlar.  Yolda yürürken bir köpekçiğe - ki kendisi daha yavru ve son derece çelimsiz- bir araba çarptı ve arkasına bile dönmeden onu orada bıraktı gitti. Köpek henüz yaşıyordu ve biz hemen en yakındaki veterinere gidip haber verdik; bu arada Alaçam alabildiğine veteriner dolu.. Gittiğimiz veteriner köpeklere bakmadığını sadece büyük başlara baktığını söyledi, parası neyse verelim dedik ikna edemedik, belediyenin veterinerine haber verin alsınlar çöpe atsınlar dedi... Yaşıyor köpek falan dedik, belediye bakıyor o işlere dedi bizi başından saldı. İçimden ne geliyorsa kendisine söyleyip çıktım oradan. Sonra belediye binasına girdik ve belediye binasındaki veterinerle konuştuk.  O da hemen zabıtaları oraya göndereceğini söyledi!!! ki bu bana çok şüpheli geldi, normal şartlarda kendisinin gidip görmesi gerekir diye düşündüm zabıta gidiyorsa demek köpekçik gerçekten de çöpe gidecek... 

Her neyse belediyeden çıktık, köpeği bir sepete koyduk ve başka bir veterinerin yolunu tuttuk, bu sefer emri vaki yapalım dedik. Girdiğimiz veteriner köpeğimizi görünce ilk önce iğrenme belirtisi olarak "iyyyğğğğğ" diye bir ses çıkardı. Suratına öyle bir bakışım vardı ki kendisi de utandı sanıyorum her neyse muayene etti ve sonra "ayyy bunun üstü pire dolu" diyip köpeği veteriner odasının dışına sokağa çıkardı. Neyse kendisine bunun normal olduğunu, köpeğin sokakta yaşadığını ama pirelerinin ona geçmeyeceğini merak etmemesini salık verdim. Bunu söylemesi gereken gerçi oydu ama her neyse artık... Bir antibiyotik yaptı, burada kalsın siz öğlen gibi gelip alın dedi.. 

Neyse gittik öğlen gibi geri geldik, köpek yok... Nerede diye sorduk? Öldü şurda karşıda çöpe attık dediler. Şöe gittim baktım, hani insanda biraz insanlık olur değil mi gömmedin madem çöpe attın bari çöp kutusunun yanına koy, ölen bir canlıya saygın olsun, hayır efendim köpeği almışlar sepetiyle beraber resmen çöe atmışlar köpek altta sepet üstte öyle duruyordu yavrucuk... 

Bunu yapan veteriner... Eğer veterinersen hayvanları sevdiğin için bu işi yapıyorsundur, bu nasıl iştir anlamadım. 

Nitekim 1 haftalık Alaçam günümüz boyunca yediğimiz tüm yemeklerden arta kalanları sokaklardaki köpekler için biriktirdik ve dağıttık, çok zor olmasa gerek; her yer pideci be... Niye bu nefret hayvanlardan bu kadar... O kadar zavallılardı ki... gözümü önünden gitmiyorlar... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada, hayvan mezarları da önemlidir. Genelde ölü hayvanları çöpe atarlar. Bu çok yanlıştır. Mikrop üremesine ve yayılmasına yol açar.

Mezar yapılırsa, hem çevre sağlığı açısından daha iyidir, hem de arada gider bir konuşur insan havadan sudan. original.gif

İşte bu yukarıda anlattığım sebeplerden bir hayvan mezarlığı ne hoş bir yaklaşım... Ama bizim ülkemizde bir çok sey gibi zor be  :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün doğmuş barınakta gördüğüm 3 küçük yavruya acil süt anne aranıyor. Yavrular şuan barınakta süt anne bulunduğu takdirde yarın gidip barınaktaki veterinerden alabilirim. Barınak şartları iyi olmadığından veteriner yarına çıkamayabilirler dedi. Durum acil . Ankara: 0555 550 00 06

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efe-Paşa-Fındık ve Zeytin...4 haftalık 4 Prens...Çok sağlıklı ve sevimli pisicikler...Çok sevilecekleri ömürlük yuvalar arıyoruz.İst. B.evler 505 314 00 50

pac0.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu yapan veteriner... Eğer veterinersen hayvanları sevdiğin için bu işi yapıyorsundur, bu nasıl iştir anlamadım.

Puanına göre girmiştir üniversiteye. Veterinerlik iş bulma yüzdesi en fazla olan dal olduğundan bulunsun diye yazmıştır tercihlerine. Amaç para kazanmak. Yapılan işi sevmek de para kazanmaya bağlı günümüzde.

Mesela, Hindistan'da ömrünü bir oymanın detayı ile uğraşarak geçiren insanlar var. Çünkü seviyor. Neyse, konu dışına çıkmayayım.

İşte böyle maalesef yurdum insanı. Kendi köpeği faydalıdır, çünkü işe yarar, bekçilik yapar.

Sokak köpeği ise faydasız. Canının hiç bir kıymeti olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: hikmet1973.hy@@gmail.com 
Yer: Bursa / Osmangazi

Bu yavrulara bir amca iş yerinde bakmaya çalışıyor, sürekli aralarında hastalananlar oluyor. Bundan dolayı bir çok yavru maalesef melek olmuş. Şimdi en azından bu miniklere bir şans ve yuva verebilecek koca yürekli aileler aranıyor. Onlardan birine yuvanızı açmak isterseniz lütfen verilen irtibat bilgilerinden iletişime geçiniz.

1000459_10151749672334182_902398097_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:Kayippati@@hotmail.com 
Yer:Güneşli/İstanbul 

Güneşli'de 2-3 yaşlarında beyaz renkte erkek golden bulunmuştur.Kısır değildir.Kayıp ise sahibi değilse ömürlük yuvası aranmaktadır.Kısırlaştırma şartı ile İstanbul içine yuvalandırılacaktır.

22012_10151746827374182_298214404_n.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0536 839 66 29 
Yer:İstanbul 

Adı Maylo..Alman kurdu ve Rotveiller melezi 5 aylık bir can.Satın alınmış hevesleri geçincede bugüne kadar elden ele ev ev gezmiş bu yavrumuz.Onun durumuna üzülen yabancı bir öğrenci onu kurtarmış ancak sonradan oda yurtdışına gidince Maylo'ya üyemizin arkadaşı bakmaya başlamış geçici olarak.Şimdi o ev kapatılıyor ve yeni eve bu canı götürme imkanı yok.Şimdiye kadar ki aşıları yaptırıldı,tuvalet eğitimini aldı.İlk tercih bahçeli evi olanlar olacaktır.Çünkü Maylo bir hayli iri cüsseli.Sahiplendirme sözleşmesi ile İstanbul içine yuvalandırılacaktır.Onun sadece beş günü var yoksa bu kadar acı ve emekten sonra o barınağa gönderilmek zorunda kalacak.Ömürlük yuvasını bulana kadar geçici yuvada aranmaktadır.

1044743_10151749231329182_177572470_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn gloria  , yanlış bilmiyorsam eğer İstanbul anadolu yakasında bir hayvan mezarlığı olduğunu duymuştum. 

Sokak köpekleri konusunda kötü örnekler çok. Ama Samsundan örnek verdiğiniz için ben de oradan iyi bir örnek vereyim dedim. Ben de bir iş nedeniyle kış aylarının başında Samsuna gitmiştim. Samsun merkezde bir engelliler kahvesi var. Orada sadece insanlar değil bakılan köpekler de engelliydi.O kadar duygulandım ki anlatamam. Bir çok insan hayvan sevmeyi sadece kendi hayvanlarını sevmek olarak algılıyorlar. Oysa tüm hayvanlar  sevilmeyi hakediyor ve insan hayvan bakmaya başladığı zaman sokakta gördüğü hayvanlara daha duyarlı bir gözle bakmayı öğreniyor  ve bir şeyler yapmak için çabalamaya başlıyorsunuz. Bu çok önemli ve bana göre herkesin eğer ciddi sağlık sorunları yoksa  hayvan bakmasını özellikle tavsiye ediyorum. Kuş, balık, kedi, köpek hiç farketmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0 532 615 93 11/0 549 748 19 08 (akşam saatlerinde ve cepten ulaşamadığınızda: sibelmolu@@hotmail.com/[email protected])Yer: Istanbul / Avrupa Yakasıİsmini Ponçik koyduk. RM'ye sol arka bacağa basamıyor şekilde geldi,tasması hala sırtında olarak hem de... Henüz yavru, 4.5 aylık civarı bir kız....Çekilen röntgende kırık,çatlak bir şey çıkmadı,gün geçtikçe bacağı düzelecek, sadece travmaya bağlı bir incinme çıktı... Dolaysıyla ona bir an önce bir yuva bulmak istiyoruz.

1044611_10151750827104182_1325475899_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0543 277 99 60 veya 0536 713 30 90 YeR:Çorlu/Tekirdağ 
Sn üyemizin iletisidir:''Yaklaşık 1 ay önce bir arabanın motorunda tekirdağdan çorluya kadar gelmiş ama şans eseri motordan sağ ve sağlıklı kurtarılmış yavru kedi için sahip arıyoruz. Sahip bulana kadar, geçici olarak öğrenci evinde kaldı ve çok iyi bakıldı ancak şu ana kadar da kimse sahip çıkmadı.Şimdi okullar tatile girince çok acil olarak kalıcı bir yuva arıyoruz. Bu hafta sonuna kadar öğrenciler ailelerinin evine dönüyorlar.Şu an 2,5 ay civarında ve oyuncu bir erkek.

1075812_10151750845869182_242577637_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim:0506 292 35 82 
Yer:Ankara 

Anneleri köpek tarafından öldürülen 5 kardeş. Daha 1 aylıklar ve annesiz kaldılar. Veteriner kontrolünden geçti hepsi, sağlıklılar ama sıcak ve mutlu bir yuvaya ihtiyaçları var. Birkaç öğrenci ODTÜ 2.Yurt'ta bakmaya çalışıyor onlara ama hem yurtta bu bebeklere uygun ortam sağlamaları zor, hem de okullar kapandı ve herkes evlerine dağılıyor. Onlarla ilgilenecek kimse kalmayacak. Lütfen bu kediciklere yuva bulalım.

1005437_10151750620309182_758139691_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0 534 380 55 62 / 0 532 615 93 11 (akşam saatlerinde ve cepten ulaşamadığınızda: sibelmolu@@hotmail.com / [email protected])
Yer: Istanbul / Ataşehir.
Prenses Sansa 6 aylık bir Labrador. Biz ona Sansa dedik çünkü o gerçek bir Prenses. Bu güzel kız 1.5 ay önce bir RM'ye kırıklı gelen vakalardan. Sansa'mızın ön sağ bacağında onun canını yakmayan ama bizler için değilse bile bazıları için güzelliğine gölge düşüren hafif bir eğrilik, aksama var. Çoğu insanın dört dörtlük arayışını bir kenara bırakıp'' her güzelin bir kusuru olur ''diye düşünürseniz, Sansa size gelmeye hazır.

148509_10151751046079182_1108096963_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 537 593 18 24
Yer: İstanbul ya da Avşa Adası

Henüz bir aylık bir Tekir kız. İki gözü de tamamen kapanmış olarak Avşa'da bulundu. Onu bulan hayvan sever tarafından Tekirdağ'da tedavi ettirildi. Bir gözü iyileşti, diğeri ise şu anda % 30 civarında görüyor ve bu gözün tedavisi halen sürüyor. Adını Minikcan koydu üyemiz; çünkü minicik! Bu şekilde sokaklarda yaşayamaz miniğimiz. Özellikle de kış şartlarının çok zorlu olduğu Avşa'da. İstanbul'da yuva bulması halinde, üyemiz tarafından ulaşımı sağlanacaktır.

1000734_10151751834619182_2014138602_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün doğmuş barınakta gördüğüm 3 küçük yavruya acil süt anne aranıyor. Yavrular şuan barınakta süt anne bulunduğu takdirde yarın gidip barınaktaki veterinerden alabilirim. Barınak şartları iyi olmadığından veteriner yarına çıkamayabilirler dedi. Durum acil . Ankara: 0555 550 00 06

Onlara süt anne bulunabildi mi acaba ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

" Özgür bir yaşamı savunduğunuz için size saldıran polislerden, tomlaradan, akreplerden rahatsız mı oldunuz? Bunlar yüzünden, yaralandınız yahut eziyet mi gördünüz? Berbat bir his, değil mi? Her sene milyarlarca hayvan bundan çok daha dehşetli -aslına bakarsanız, hayatları boyunca dehşet, çaresizlik, terör duyguları dışında bir şey yaşamadan- işkence çekerek yaşıyor ve ölüyorlar. Özgürlük anlayışınızı tüm türleri kapsayacak şekilde genişletmenin vakti geldi de geçiyor bile! "

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HaySev Derneği'ne bağış yapmak isteyen üyelerimiz için hesap numaramız: Banka: Ziraat Bankası Şube : Çankaya (798) Hesap Sahibi: Hayvansevenler Derneği (Haysev) Hesap No: 56997864-5001 IBAN : TR070001000798569978645001 Paypal: haysevder@@gmail.com 
Duru, bir sokak kedisi olarak dünyaya gelmiş canlardan. Fotoğraflarda da göreceğiniz gibi durumu oldukça ciddi idi. Yaklaşık 10 günlük bir koşturmacanın ardından yakalanabildi. Tam zamanında yakalandığının işareti gibiydi klinikte teşhisleri dinlediğimiz an. Hamile kalmış ve bebeklerin hepsi karnında ölmüştü. Boyun bölgesinde görüldüğü gibi oldukça yoğun dermatit egzaması, ağzında ve dilinde yaralar, kan değerlerinde düşüşler. Kısacası bu 10 günlük yakalama koşturmacasına değmişti, ölümden bir adım öncesi idi Duru pisi için. 
Ve artık klinikte tedavi altında.
Çiço pisi ise barınak kedilerinden. Yöneticilerimizden Gökçen hanımın, düzenli barınak ziyareti sonucunda fark edilip kliniğe alınan canlardan. İlk durumu 34 derece ateş, arka ayaklarında paraliz, ishal ve üst solunum yolunda enfeksiyon teşhisleri koyuldu. 3 hafta kadar dışkı ve idrarı hekim yardımıyla yaptırıldı. Tedaviden sonra ayağa kalkmaya ve idrarını ve dışkısını kendisi yapmaya başladi. Bu arada viral kaynaklı pankreatit sorunu ortaya çıktı ve halen tedavisi sürmekte. O minicik bedenine rağmen direniyor,hayatta kalmaya çalışıyor...

Duru ve Çiço’nun tedavi masrafı: 1500 tl’dir.

HaySev Derneği'ne bağış yapmak isteyen üyelerimiz için hesap numaramız: Banka: Ziraat Bankası Şube : Çankaya (798) Hesap Sahibi: Hayvansevenler Derneği (Haysev) Hesap No: 56997864-5001 IBAN : TR070001000798569978645001 Paypal: haysevder@@gmail.com 
Açıklama kısmına “Duru ve Çiço” yazabilirsiniz.

998211_10151755497099182_344908495_n.jpg

1012711_10151755496789182_198005135_n.jp

999399_10151755496804182_1255499321_n.jp

1010866_10151755496904182_1498347859_n.j

1016419_10151755497004182_680976791_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

letişim:0534 678 62 77(öğlen 12:00-13:00 akşam 18:00 den sonra arayınız) 
Yer:Kadıköy/İstanbul 
Üyemiz bir klinikte annelerinin emzirmediği 4 bebeği geçcii olarak evine almış.Biberonlarla besleyip büyütmüş.Yavrular şuan 1,5 aylıklar.Kum terbiyeleri var mama yiyorlar.Evde 4 kedi daha olduğundan ve bu yavrular bir odada kapalı tutulduğundan acilen yuvalanmaları gerekiyor.

Üyemizin Notu:Sahiplendikten sonra kılı tüyü sıkıntı yapmayacak, onlara ölene kadar çocuğu gibi bakacak, mümkünse daha önceden de ömürlük kedi bakmış, evleniyorum, boşanıyorum, çocuğun alerjisi var diye sokağa bırakmayacak kısacası onların da can olduğunun bilincinde kişilerin aramasını rica ediyorum.

1011750_10151685755889182_81462107_n.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

letişim: 0533 772 4960
Yer: İstanbul-Tuzla
"Barınakta aşk var. Pekinez oğlumuzun gözü çıkmış olarak terkedildi ve bir gözü alındı oğlumuzun. Terrier kızımızda ekipler tarafından sokakta bulundu. Kızımız oğlumuza çok aşık sürekli gözü onda ve yanından hiç ayrılmıyor. Her ikisi de 3 yaş civarında ve ömürlük yuvalarını arıyorlar."

1000514_10151754463684182_1848916050_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: 0530 222 03 48 Bostancı/İstanbul Fincan bir üyemizin tarafından, gezi parkı eylemleri sırasında yaşanan arbedede sürünürken bulunmuş. bacağına ve kuyruğuna aldığı darbelerden kendini koruyamamış. Hemen kliniğie alınıp tedavisi yapılan Fincan'ın kuyruğu kurtulamadı. Şuan gayet sağlıklı 2,5 aylık insan canlısı dişi bir kedi. Kafeste geçirdiği günler her insan gördükçe çıkmak için ağlıyor. Onun şansı olup yuvanızı açmak ister misiniz ?

1016383_10151753227474182_1627358631_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: https://www.facebook.com/sevilaysevcan?fref=ts
Yer: Ankara 

Güzeller güzeli anneye, bir üyemiz doğum yapması için kapılarını açtı ve üç minik geldi dünyaya. Güzelce beslenip büyüdüler, tuvalet terbiyelerini aldılar, kuru mama yiyorlar. Daha fazla geçici yuvalarında kalmaları mümkün değil, acilen ömürlük yuvalarını arıyorlar.

1070092_10151756874789182_641127310_n.jp

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletişim: eda.qwn@@hotmail.com 
Yer: İstanbul/Üsküdar

Rex 1 yaşında Alman kurdu yakışıklı bir oğlan. Diğer hayvanlarla arası hiç iyi değil çünkü sahibi olacak kişiye gönülden bağlandığından yanına gelen başka hayvanla kıskançlıktan dolayı anlaşamıyor. Rex çok hareketli yerinde duramayan bir oğlan. Sahibi bayan bu hafta bacaklarından ameliyat olacağından Rex ile uzun süre ilgilenemeyecek bu sebeple Rex'in acil olarak bir yuvaya ihtiyacı var. Rex size gelebilir mi?

1069988_10151756810854182_1981069618_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.