Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Muhteşem Gatsby - The Great Gatsby

KiRaZ

Önerilen İletiler

new-great-gatsby-poster.jpg

The Great Gatsby

"Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway'nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır...
Amerikan yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı isimli romanından beyazperdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio (Jay Gatsby), Tobey Maguire (Nick Carraway), Carey Mulligan (Daisy Buchanan) ve Joel Edgerton (Tom Buchanan) isimleri yer alıyor. 3D çekilen filmin yönetmenliğini ise Baz Luhrmann üstleniyor."

Filmi izlemeden önce kitabını okumanızı özellikle tavsiye ediyorum..

O karşılaştırmayı yaparak izlemek çok daha zevkli...

Normal şartlarda kitap uyarlamalarında kitap çok saptırılır,değiştirilir fakat bunda kesinlikle değildi..

Elbetteki kitap olduğu gibi aktarılmamıştı çok daha güzel ve görkemliydi..

Kitabı okurken hayal ettiğiniz yerlere ne kadar yakın olduğunu izlerken anlıyorsunuz..

Ve sanırım Leonardo DiCaprio dışında başkası oynasaydı bu kadar sevebilirmiydim bilmiyorum..

Kostümleriyle ve 3D oluşuyla,kısacası herşeyiyle ve oyuncu kadrosuyla muhteşemdi..

Bence sinemada izlemelisiniz..

Müziklerinide unutmadan söyleyeyim günümüz şarkılarını filme göre uyarlamışlar çok tanıdığımız şarkı var cover olarak yer alıyor..

Romanı hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Eski filmleri izlemiştim şimdi onlar geldi aklıma Robert Redford ve Mia Farrow'u nasıl unutabilirim...

1974 The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby

post-2-0-25972800-1369706551_thumb.jpg post-2-0-19701600-1369706552_thumb.jpg

ve

2000 yılındaki The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby her ne kadar 1974 versiyonu kadar olmasada oldukça güzeldi.. smile.png

post-2-0-00354400-1369706553_thumb.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel olmadığını söylediler ben de izleyemedim o nedenle henüz... Böyle olumsuz yargılardan kurtulmam azıcık zaman alıyor ama 3,4 aya mutlaka izlemek isterim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.