Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

gloria

Önerilen İletiler

UZUN BOYLU GELİNLER

1) Bacak boyunuz beden boyunuzdan daha uzunsa gelinliğinizi kabarık etekli olan gelinliklerden seçmeniz doğru olandır. Bu tüt gelinlikler beden boyunuzu da daha uzun gösterecek böylece orantı sağlanacaktır.

2) Beden boyunuz bacak boyunuzdan uygunsa iki parçadan oluşan gelinlikleri ya da gelinliğin beden kısmı işlemeli olanlarını tercih edebilirsiniz. Topuz saç sizi daha uzun göstereceğinden açık modelli bir saç üzerine yoğunlaşmanız tavsiye edilir. Duvak tercihinizi de uzundan yana kullanırsanız süper olur

KISA BOYLULAR

Eğer 38 beden üzerinde değilseniz kabarık modelli bir gelinlik giymeniz tavsiye edilir. Gelinliğin üst tarafı ise dar, straplez ya da ince askılı olmalıdır. Eğer bana yakışmaz diye düşünüp düz etekli bir gelinlik giyerseniz unutmayın kalabalık davetli grubunun içinde kaybolmanız kaçınılmaz olacaktır. Saçlara da topuz bir model yapmak boyunuzu daha uzun gösterecektir

yeni-sezon-gogus-dekolteli-vakko-gelinli

BÜYÜK GÖĞÜSLÜLER

Eğer göğüsleriniz büyükse iki parçadan oluşan gelinlikleri tercih etmeniz yerinde olacaktır. Askısız ya da çok dekolte tercih etmek yerine ince askılı, yuvarlak yakalı, sıfır kollu gelinlikleri tercih edin. İşlemeleri bir gelinlik istiyorsanız işlemelerin gelinliğin geneline doğru yayılmasına dikkat edin. Gelinliğin eteklik kısmı kat kat tüllerden oluşan ya da çok kabarık duranlardan kesinlikle olmamalı. Bunun yerine çan etekli gelinlikleri düşünmeniz tavsiye edilir

GENİŞ KALÇALAR

Bel kısmı ince olduğundan dikkati bele çekmekte yarar vardır. Bu nedenle tek parçalı gelinliklere yönelmek iyi olur. Çana doğru açılan gelinlikler sanki baseniniz geniş değil de, gelinliğinizin modeli öyleymiş gibi duracağı için rahatlıkla tercih edebileceğiniz modeller arasında olacaktır.

308174ff0cc75659671cb10a8a7b2215_1297731

KALIN BELLİLER

>Kesinlikle tek parçadan oluşan gelinlikleri tercih etmelisiniz. Balenli ya da korseli modeller, beli olduğundan daha ince gösterecektir.Gelinliğin etek boyu uzun olmalı ve gelinlik üzerindeki işlemeler bel kısmına yapılarak dikkat, belden çok işlemelere çekilmelidir

gelinlik.jpg

SPORTMEN VÜCUTLULAR

Omuzlar geniş olduğundan boyundan bağlı modelleri tercih etmeniz yanlış olur çünkü; boyundan bağlı modeller, omuzları daha geniş, göğüsleri de daha büyük gösterir. Yakalı ama kabarık olmayan modelleri tercih etmeniz uygundur. Omuzlara doğru değişen duvağı tercih etmeniz yerindedir

ÇOK KİLOLULAR

Tek parça ve şifon bir gelinlik daha zayıf gösterir çünkü; sabit olmadığından ve uçuştuğundan dikkati kilolarınızdan çok gelinliğinize çeker. Gelinlik süslemelerinin daha sade ve küçük objelerden yapılmasına dikkat edilmelidir

Halo-Australia..jpg

14596_daalarna-benes-anita-eskuvoi-ruha-

AŞIRI ZAYIFLAR

Elbise gibi duran düz gelinliklerden kesinlikle kaçınmalısınız. Üst tarafın tek ya da iki parça olmasının bir önemi yoktur, uzun kollu, V yakalı, dantel işli olması sizi daha güzel gösterecektir; alt tarafın ise mutlaka kabarık olması gerekir.

g%C3%B6g%C3%BCs-dekolteli-kabar%C4%B1k-t

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bir bayanın en önem verdiği şeylerden biri şüphesiz gelinlik. Bunun için en iyi modeli ve vücuduna yakışan modeli alması gerekir. Bunu çok iyi anlatmışsınız. Ben gelinliğimi Ankara tunalıda bulunan diler kale gelinlik moda evinden aldım. Çok güzel vucüduma yakışan bir gelinlik yaptılar. Buradan tekrar onlara teşekkür ediyorum. Sizlerde bu özel gecenizde işini iyi yapan ve profesyonel kişiler ile çalışın. Emin olun faydasını göreceksin. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Gelinlik seçerken emin olun ne giydiğiniz değil sizde nasıl durduğu önemli oluyor.Ben de bunun farkına uygun modaevini bulduktan sonra vardım. Şu an arkadaşlarımınkilerle kıyaslayınca gerçekten iyi bir seçim yaptığımı anladım. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

çok haklısınız zaten ömrümüzde bir defa yaşayacağız bu günü en güzel şekilde olmalı.. Gelinlik modelleri seçerken acele karar vermemeliyiz. Çok dikkatli seçim yapmalıyız çünkü fotoğraflara yansıyacak ve ömür boyu onlara bakacağız. Bu sebeple bu özel günümüzü en şık görünen şekilde, bizi en iyi yansıtan bir gelinlikle geçirmeliyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.