Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dan Brown Cehennem Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

gloria

Önerilen İletiler

Merhaba,teşekkür ederim,emeğinize sağlık,ilerleyen sayfalardaki sanat tarihi eserlerini de sabırsızlıkla bekliyorum.

Teşekkür ederim smile.png Hızla ekliyorum, tabi okuma hızıyla biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu güzel başlık için çok teşekkür ederim Gloria okurken sürekli tek tek bakmak zorunda kalıyordum çok yardımcı oldu..original.gif

Teşekkür ederim güzellik smile.png Okuduğunu biliyorum kitabı beğenmişsindir umarım, ben bu yöntemle çok beğendim. Floransa, Venedik falan rehbersiz giderim yani artık smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de size teşekkür edebilmek için üye oldum.Emeğinize sağlık,benim gibi bilgisayarı zor kullananlar için harika bir iş yapmışsınız.Tam araştırma yapacakken hepsinin önüme serilmesi harika bir şey oldu.Aynı yerdeyiz hemde. çook teşekkürler.

Çok hoş oldu o zaman gelmeniz... Bizim forumda dolaşa dolaşa bir güzel bilgisayar kurdu da olursunuz belki smile.png

Her şey var burada... Belki başka konulara da bir göz atarsınız wub.png

Yarın akşam eve biraz geç geleceğim, takip eden tüm arkadaşlara sesleniyorum, kusuruma bakmayınız lütfen sad.png ama gündüz belki yetiştirebilirsem bir bölüm daha eklerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Süpersinnnnn dün gece işaretlediğim her yeri şu an tek tek yerleştiriyorsun. Bugün hiç vaktim yoktu içimi acayip rahatlattın. Bıraktım sana bugün buraları smile.png

Görüşürüz

Sayfa 383:

Sospiri Köprüsü

ponte_sospiri.jpg

"... Venedik'in en ünlü köprülerinden biridir." Kitapta da bahsedildiği üzere aynı zamanda Ahlar Köprüsü olarak da biliniyor.

San Marco Kulesinin çanları çalarken genç sevgililer eğer bu köprünün altında öpüşürse sonsuza dek ayrılmazlarmış... öyle yazıyordu, güzel hikaye smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanii şu başlık yüzünden sıramı bekleyemedim ve akşam kitaba el koydum, şimdi kim kaparsa onun elinde kitap..tongue.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili @@i_can

smile.png ben inan başlarken bu kadar ilgi beklemiyordum ama 1 haftada 5000 küsür kişi buraya ugramış. iyi rakam yukari.gif

Gelsinler daha çok kişi gelsin, güzel bir emek paylaşımı oluyor burada, çok mutlu ediyor bu da beni, hele sen de katkını göstermeye başlayınca daha da güzel oldu.. çok güzel oldu.. Çok teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Okuduğum yerleri araştırmak istedim ve size rastladım.. Görsel rehberliğiniz çoook teşekkürler

Bilgi İçin Teşekkürler

Hoş geldiniz arkadaşlar,

Ne mutlu iyi ki burdasınız, güzel duygularınızı bizimle paylaştınız. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili @@i_can

smile.png ben inan başlarken bu kadar ilgi beklemiyordum ama 1 haftada 5000 küsür kişi buraya ugramış. iyi rakam yukari.gif

Gelsinler daha çok kişi gelsin, güzel bir emek paylaşımı oluyor burada, çok mutlu ediyor bu da beni, hele sen de katkını göstermeye başlayınca daha da güzel oldu.. çok güzel oldu.. Çok teşekkür ederim.

Gerisi yarına kalsın.... Çok uykum geldi.

Merhabalar,

Kendim araştırma yaparken sayfanıza rastladım ve mutlu oldum.Ellerinize sağlık. Ben bitirmek üzereyim ama yine de geriye dönüp resimleri tek tek inceliyorum. Bahsedilen yerleri görmüş biri olarak ,kitaptan ayrı bir zevk aldım. Herkese ii okumalar;))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Kendim araştırma yaparken sayfanıza rastladım ve mutlu oldum.Ellerinize sağlık. Ben bitirmek üzereyim ama yine de geriye dönüp resimleri tek tek inceliyorum. Bahsedilen yerleri görmüş biri olarak ,kitaptan ayrı bir zevk aldım. Herkese ii okumalar;))

Ben de yakın bir gelecekte Toscana seyahati yapmak istiyordum, o nedenle benim için de çok iyi oldu. Bir de Floransa'ya gidecek olanlar için Salman Rushdie'nin Floransa Büyücüsü isimli kitabı öneriyorlar. Henüz ookumadım ama bu kitabı da ilk fırsatta okumak istiyorum. Konusu çok ilgi çekici smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir atölye çalışması için sadece Torino'ya gittim ki tavsiye ederim oradaki eserler, mimari kesinlikle görülmeli. Yine yazarımızın Melekler ve Şeytanlar kitabı ve bu kısa yolculuk sonrası bende İtalya sevdası başladı smile.png Bu sezon başlayan ve tam da rönesans Floransa'sında geçen Da Vinci's Demons dizisiyle de kitabın yayınlandığı tarih çok güzel örtüştü. Diziyi de tavsiye ederim.

@@gloria bahsettiğin kitap ilginç görünüyor okumak istiyorum smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir atölye çalışması için sadece Torino'ya gittim ki tavsiye ederim oradaki eserler, mimari kesinlikle görülmeli. Yine yazarımızın Melekler ve Şeytanlar kitabı ve bu kısa yolculuk sonrası bende İtalya sevdası başladı smile.png Bu sezon başlayan ve tam da rönesans Floransa'sında geçen Da Vinci's Demons dizisiyle de kitabın yayınlandığı tarih çok güzel örtüştü. Diziyi de tavsiye ederim.

@@gloria bahsettiğin kitap ilginç görünüyor okumak istiyorum smile.png

Melekler ve Şeytanlar'ı da aynı Cehennem kitabı gibi daha piyasaya ilk çıktığı gün alıp okumuştum, yakın bir zamanda da Roma, Vatikan, Napoli ye seyahat ettim. Döndükten sonra Melekler ve Şeytanlar'ı tekrar okudum. Zaten çok iyi bir rehberle dolaşmıştım ama kitapla birlikte herşey tam oldu. Şu an aklımda dediğim gibi Toscana Bölgesini gezmekten başka hiçbir şey yok smile.png

Diziyi de izlemedim ama bakarım şimdi senin de önerinle smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

keşke diğer dan brown kitaplarındada böyle bi çalışma yapılsaymış,mükemmel olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim.

Hepsini de okudum aslında ama okumayan bir arkadaş belki yapabilir ya da yeniden okuyabiliriz bir ara, ne güzel olur gerçekten de... Sonuçta insan Dan Brown'un kitaplarını okurken sırf okumuyor ciddi ciddi öğreniyor da smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oooo bugün çok çalıştım, şimdilik yeter bu kadar, biraz da okuyalım smile.png Umarım işe yarıyordur bu fotoğraflar. Buraya kadar gelen kimler merak ediyorum, yoksa beni geçtiniz mi? huh.pngaptalkafam.gif

kitabı okurken diğer taraftan da paylaştığınız resimlere bakıyorum, gerçekten çok yardımcı oldu,çok güzel bi çalışma olmuş, emeğinize sağlık, çok teşekkürler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kitabı okumaya başladım ve her seferinde tek tek yazıp arıyordum sonra bu yazınızı keşfettim. Harika bir yazı ve emek olmuş okurken sürekli telefonum elimde sayfa sayfa birlikte gidiyoruz. Müthiş bir emek ve fikir. Size Teşekkürlerimi iletmek için üye oldum

Hoşgeldiniz aramıza smile.pngflowers.gif

Şimdilik bu kadar. Yeni güne başlarken, doğum günün kutlu olsun @@gloria wink.png İyi ki doğdun ve bu paylaşımların sayesinde seni tanıdık. Her şey gönlünce olsun smile.png

Canımmmm yaaaa smile.png Çok teşekkür ederim, çoooooook mutlu oldum bak şimdi hug.gif

Herşey hepimizin gönlünce olsun, güzel olan herşey bizimle olsun... flowers.gif

Arkadaşlar, şimdi sizden küçük bir ricam olacak, bir reklam arası veriyorum biggrin.png sayfa içinde başka bir sayfanın reklamını yapacağım.

Dün gece sahiplendiğim minik kediciğime bir isim arıyorum, hadi lütfen gelin ve fikirlerinizi paylaşın, bir de resmini gördünnnnn

Hadi Kedime İsim Bulalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.