Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dan Brown Cehennem Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

gloria

Önerilen İletiler

Pek çok kişi gibi ben de sadece sizlere teşekkür etmek amacıyla foruma üye oldum. Galiba tek şanssızlığım forumunuzla son bölümde yer alan Vasari'nin son hüküm tablosunu ararken tanışmam oldu. Kitap tam bitti derken resimlerle yeniden hızlı bir tekrar yapmama olanak sağladınız çok teşekkürler. Burayı keşke daha önce keşfedebilseydim de okurken google aramalarıyla kaybettiğim zamanı harcamamış olsaydım... Tekrar çok teşekkürler, kitabı okkuyacak olanlara bu sayfanın linkini vererek tavsiye edeceğim ki benimle aynı şekilde zaman harcamasınlar.

Not 1: Umarım altın kitaplardan bir yetkili buradaki önerinizi dikkate alır ve bundan sonraki Dan Brown kitabını içerisinde görseller bulunduran bir rehberle birlikte yayınlar. Kesinlike muhteşem olurdu ;) (Eğer ki rehber hazırlayıcısı için bir oylama yapılacaksa benim oyum gloria'ya ;) )

Not 2: Dan Brown rehberliğinde tur hayaliniz de bence muhteşem. Dan Brown olmasa da İstanbul'da bir dönem -İstanbul Hatırası'nı yazdığı dönemde- Ahmet Ümit kendi rehberliğiyle turlar düzenliyordu. Hala bu turları düzenliyor mu bilmiyorum ama Sultan'ı Öldürmek kitabında benzer bir fetih turundan bahsetmişti galiba hala yapıyordur. İstanbul'u ve efsanelerini Dan Brown'dan daha iyi anlattığına inanıyorum. Eğer ki böyle bir hayaliniz varsa ve Ahmet Ümit de turlarına devam ediyorsa kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hatta izin verin katkılarınız için cehennem okuyucuları olarak turunuzu bizler bağış yoluyla finanse edelim, boş teşekkür mesajları yazmanın ezikliğini de bir nebze atmış oluruz.

Not 3: Eğer resimleri eklenmemiş eksik bölümler İstanbul'dan önce olsaydı emin olun yardım ededim fakat İstanbul'da pek bilmediğimiz bir şeyden bahsetmediği için araştırma yapma gereği hissetmedim bu nedenle konuya görsel eki yapamıyorum kusura bakmayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cehennem kitabına (496 sayfalık ciltli versiyonuna) başlangıç saatim 13.06.2013 01:23, bitiriş saatim 13.06.2013 21:33,  e işsiz olmanın da bu kadarcık avantajını yaşayayım bari değil mi smile.png Foruma abone olmasını sağladığınız büyük çoğunluk gibi ben de eserleri araştırırken sayfanıza rastladım. Sayfanın esas mimarı gloria 'ya ve yardımcı mimar i_can 'a teşekkürü bir borç bilmekteyim smile.png .Bu gazla gideyim de Ayasofya yı Yerebatan Sarayını bir daha gezeyim bakalım malum işsiz olunca hedefler de küçük Floransa'ya zıplayayım Medici leri de bir ziyaret edeyim diyemiyorum. Tekrardan yürek dolusu teşekkürler, emeğinize, yüreğinize sağlık...

Merhaba :)

Ayasofya'yı,  Yerebatan Sarnıcı'nı defalarca gezmişliğim vardır ama Yerebatan Sarnıcı'nın bendeki anlamı farklı. Tuhaf bir yer orası, büyüleyici..  Havası, içeride çalan müzik, kokusu, su sesi, loşluğu bunların hepsi bir araya gelince tuhaf bir sessizlik çöküyor insanın içine... Dikkat ediyorum, Yerebatan Sarnıcı ne kadar kalabalık olursa olsun yine de hep sessiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria sen ne muhtesem bir insansın.kitabı baştan yazmissin resmen. Şu emeğinin karşılığını ödememe imkan yok. Kisaca kitaba hayat verdin benim icin. Su anda yarisindayim, tesekkur etmek icin uye oldum.

Eline saglık, enerjin bitmesin.

Teşekkür ederim, sizlerin de yüreğine sağlık arkadaşlar smile.png

kitap dün gece bitti e şimdi ne okusam kesmeyecek kendimi kötü hissetttim

Bana da öyle oldu ilk başta ama sonra Jean Christophe Grange, "Kaiken" isimli yeni kitabını yazmış ve kitap satışa sunulmuş diye duydum tabii hiç vakit kaybetmeden satın alıp başladım smile.png

Tek kelimeyle MÜKEMMEL !! Harikasınn Dostuuumm, böyle devam et!!!

biraz bakınınca hemen kitabı önüme alıp  incelemeye başladım! 

gerçi bu bölümleri geçeli çok oldu ama olsun. Hep merak içindeydim şu anlatılan eserleri ve Floransadaki yerlerii... gerçekten merakımı giderdinizz! Çokk teşekkür ederim yaa smile.png)) Böyle devam edinnn... . . .. . .  w00t.gif

Kendi merakımı da giderdim aynı zamanda smile.png

Böyle muhteşem bir başlık açtığınız ve bizlerle paylaştığınız için tebrik ederim öncelikle. Siteye sırf bu yorumu yazmak için üye oldum. Ben de kitabı okumaktayım şu an 400 civarındayım. Resimlerin okuyuculara faydası su götürmez hele Dante'nin ölüm maskesi, Veba maskesi ve Cehennem tablosu. Açıkçası Cehennem tablosu hakkındaki kitaptaki betimleme resmin yanında biraz abartılı kalmış. Biraz hayal kırıklığına uğradım biggrin.png

Olur, siz resimlere aldanmayın tongue.png okuduklarınızla sizin hayalinizde yaratılan hep daha güzeldir smile.png Siz aslında hayalinizde daha muhteşem bir eser yaratmış olmalısınız ki eserin gerçek hali size yetersiz geldi.... Bir de kitabın filminin yapıldığını düşünsenize, ben ne zaman Dan Brown'un kitaplarına film uyarlaması yapılsa korkunç hayal kırıklıkları yaşarım, isterse dünyanın en iyi oyuncusu oynuyor olsun hiç farketmez, onların hayal gücü ile benimki aynı değil ki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha önceki Dan Brown'a ait tüm kitapları bir solukta okurken google yardımı alarak kelimelerle görselleri birleştirmiş her kitapta kendi filmimi yaratmıştım bir şekilde...

Cehennem'de de yine aynı şekilde mekanları daha dikkatle incelemek isterken bu forum başlığı çıktı karşıma.. Henüz ilk sayfasındaydı ve "biri yapmış sonunda yapmış, devam eder mi acaba?" derken bir taraftan da sık kullanılanlarıma eklemiştim.. İyi ki eklemişim...

İlk günden bugüne forumu takip ederken ve kitabın bitmesini beklerken gelen yorumları da okudum... Benim gibi bu başlıkla yolu kesişenler vardır diyordum ki bir sürü teşekkür gelmiş.. Yalnız olmadığımı biliyordum.. Onca emeğinizle benim nazarımda "film" yarattınız...  Şimdi emeklerinize teşekkürü borç bilip ben de sadece bu teşekkürü edebilmek için üye oldum...

İyi ki zaman ayırdınız iyi ki... Öncelikle gloria'ya, yardımlarıyla destek veren i_can'e ve destek, yorum ve teşekkürlerini eksik bırakmayan benim gibi diğer tüm Dan Brown'cılara sonsuz teşekkürler...  

Ellerinize sağlık flowers.gif Yeni başlayanlara keyifli okumalar, iyi seyirler... original.gif 

Ben genelde başladığım işi yarım bırakmayı pek sevmem ama yine de kitabın istanbul kısmında biraz eksiğim oldu, hep söylüyorum bu aralar vakit sıkıntısı yaşıyorum ola ki yeni okuyan arkadaşlar kitabın sonunu eksik fotografları tamamlarlarsa çok mutlu olurum, çünkü aklım hep burada, hay allah tamamlayamadım diye düşünmekten kendimi alamıyorum çoğu zaman...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOÇUKLAR MUHTEŞEMSİNİZ...ANCA OKUMA SIRASI BANA GELDİ. Bİ TESADÜF SİZİ BULDUM...GİTMİŞ GİBİ KİTAP OKUYORUM....

SAĞOLUNNNNN....::smile.png))

Bir de gidersek tam olur, süper olur :)

Merhaba,

Ben de emeginize saglik demek ve tesekkur etmek icin uye oldum,maskenin fotografini araken linki tiklayinca inanamadim,tekrar tesekkurler:))

:) İyi iş çıkardık, hep birlikte ama... Yazdıklarınız biraz daha heyecanlandırdı beni, biraz daha şevk verdi... Ve oldu işte :)

buraya bu emeği harcayanlar için çok teşekkür ederim.Hem romanı okuyup,hemde buraları aynı anda gezme şansına eriştim.

herkeze tavsiye ederim.çektiğim fotoları yakında paylaşacağım izninizle.çünkü ancak forumdaki bu başlığı takip eden siz anlarsınız bunun değerini.

Ooo çok hoş olur, heyecanla bekliyorum fotograflarınızı..  Çok güzellllllllll ve darısı başımıza tabii :)

Merhaba ben size teşekkür etmek için üye oldum smile.png kitabi okurken tesadüfen rastladım bu sayfaya.Cok harika bir şey yaptığınızı söylemek istiyorum smile.png elimde kitap, , gözüm de sitede eklediğiniz resimlerde..tekrar teşekkürler smile.png

Çok teşekkürler sevgili @@fazii91, siz de iyi ki geldiniz, varlığımıza katıldınız. Sevgiyle kalın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pek çok kişi gibi ben de sadece sizlere teşekkür etmek amacıyla foruma üye oldum. Galiba tek şanssızlığım forumunuzla son bölümde yer alan Vasari'nin son hüküm tablosunu ararken tanışmam oldu. Kitap tam bitti derken resimlerle yeniden hızlı bir tekrar yapmama olanak sağladınız çok teşekkürler. Burayı keşke daha önce keşfedebilseydim de okurken google aramalarıyla kaybettiğim zamanı harcamamış olsaydım... Tekrar çok teşekkürler, kitabı okkuyacak olanlara bu sayfanın linkini vererek tavsiye edeceğim ki benimle aynı şekilde zaman harcamasınlar.

Not 1: Umarım altın kitaplardan bir yetkili buradaki önerinizi dikkate alır ve bundan sonraki Dan Brown kitabını içerisinde görseller bulunduran bir rehberle birlikte yayınlar. Kesinlike muhteşem olurdu wink.png (Eğer ki rehber hazırlayıcısı için bir oylama yapılacaksa benim oyum gloria'ya wink.png )

Not 2: Dan Brown rehberliğinde tur hayaliniz de bence muhteşem. Dan Brown olmasa da İstanbul'da bir dönem -İstanbul Hatırası'nı yazdığı dönemde- Ahmet Ümit kendi rehberliğiyle turlar düzenliyordu. Hala bu turları düzenliyor mu bilmiyorum ama Sultan'ı Öldürmek kitabında benzer bir fetih turundan bahsetmişti galiba hala yapıyordur. İstanbul'u ve efsanelerini Dan Brown'dan daha iyi anlattığına inanıyorum. Eğer ki böyle bir hayaliniz varsa ve Ahmet Ümit de turlarına devam ediyorsa kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hatta izin verin katkılarınız için cehennem okuyucuları olarak turunuzu bizler bağış yoluyla finanse edelim, boş teşekkür mesajları yazmanın ezikliğini de bir nebze atmış oluruz.

Not 3: Eğer resimleri eklenmemiş eksik bölümler İstanbul'dan önce olsaydı emin olun yardım ededim fakat İstanbul'da pek bilmediğimiz bir şeyden bahsetmediği için araştırma yapma gereği hissetmedim bu nedenle konuya görsel eki yapamıyorum kusura bakmayın.

Çok tatlısınııııızzzzzz wub.png

Aslında istanbul konusunda o yüzden belki ben de biraz daha rahatım ama yine de İstanbul'a hiç gelmemiş veya o eserleri henüz görmemiş arkadaşlarımız vardır mutlaka onları göz ardı etmek istemem :)

Ahmet Ümit çok hoş bir insan, birkaç kez iş nedeniyle kendisiyle görüşmüşlüğüm var, insanlığını, duruşunu seviyorum Ahmet Ümit'in, çıkardığı her işi de sonuna kadar takip eder, desteklerim. Umarım turlarına devam ediyordur, ediyorsa mutlaka onunla istanbul'da zaman geçirmek isterim. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de teşekkür etmek için üye olanlardanım smile.png Emeğinize sağlık çok başarılı bir kaynak olmuş.

bu sayfayı olusturanların ellerıne saglık  TEŞEKKÜRLER

Ben de her ikinize de teşekkür ederim arkadaşlar :) flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba.bende kitapta bahsi geçen yerlerle araştırma yaparken buldum burayı.konuyu açan ve bilgi görselleri paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

kitabı yeni bitirdim ve en üzüldüğüm şey 11-18 mayıs arasında romadan başlayıp floransa venedik ve bir uçtan bir uca toscana seyahati yapmıştım maalesef kitabı döndükten sonra okudum.kitapta bahsedilen bir çok yere gitmeme rağmen şimdi gitmiş olsaydım daha bilerek gezerdim oraları.dan brownın önceki kitaplarında bahsedilen yerleri ayrı bir merakla inceledim.vatikan sistine şapeli gibi.şimdi sadece floransa gezisi planlıyorum 2 gün yetmemişti zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ellerinize emeginize saglık , çok faydalı paylaşım olmus, kitabı okuyorum ve sizin bilgilendiriminizle harika oldu, sanki nerdeyse gidip gezmiş kadar oldu, çok çok teşekkürler :)) calışmalarınızı ve sizi tebrik eder devamını da bekleriz. Hakîlerini bundan böyle.. Sevgiler ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

arkadaşlar buraya fotoğraf ekleme nasıl yapılıyor ben baya bi cahilmişim bu konuda sad.png

http://www.turkish-media.com/forum/tracker/issue-7-foruma-fotograf-ekleme-aciklamasi-nasil-fotograf-eklerim/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba.

Dan Brown ile Floransa Venedik  İstanbul turu atarken bu turumuzda bana/bize rehberlik ettiniz.

Öncelikle Gloria veardından  i_can emeklerinden ve paylaşımlarından dolayı teşekkür ederim. Yukarıda  arkadaşlar tebrik ve teşekürlerini sunmuşlar ben de onlara yürekten katılıyorum. Elinize emeğinize sağlık.

Okuma hızımı sayenizde kesmemiş oldum. Kitabı elime aldığımda 'bitmez bu kitap'demiştim 2 satır oku 10 dakika araştırma yap. Agır aksak ilerlerken sizi gördüm.Gerçi siz bitirmişiniz ama bende kısa sürede bitirdim. Dün başladım yeni bitirdim. 

Aslında uzun zamandır elimin altındaydı ama  Jean Cristohe Grange nin KAİKEN ile Carl SAĞAN ın Milyarlarca ve Milyarlarca adlı kitaları ağır basmıştı.

Özellikle Carl SAĞAN ın Milyarlarca ve Milyarlarca adlı kitabı güzel bir tesadüf oldu.O kitap da  aşırı nüfus 

artışı ,ozan, kürtajın ahlaki boyutları, vb alanlarda  dünyanın geleceğine ilişkin bireysel değilde tüm insanlığın artık bir şeyler yapması gerektiğini/gerekliliğinin altını çiziyor.

573 sayfada olduğu gibi Longdon kendisinin de dünyada yaşayan milyonlar kadar bu konuda suçlu olduğunu biliyordu.Söz konusu dünya meseleleri olduğunda inkar,küresel bir salgın haline gelmişti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayfa 185:

"Michelangelo'nun Davut Heykeli'nin bir replikası -dünyanın en ünlü çıplak erkeği- tüm haşmetiyle saray girişinde durur. Davut'a Herakles ve Casus adlı iki devasa çıplak adamın heykelleri eşlik eder."

yine bu sayfada neptün çeşmesinden bahsediyor.kaslı neptün heykeli,denizden fırlayan dört güçlü atın tepesinde çıplak bir şekilde yükseli

oeg8.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.