Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dan Brown Cehennem Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

gloria

Önerilen İletiler

merhaba

ben kitabın 37.bölümündeyim ve size teşekkür etmek için üye oldum smile.png

aradığım tüm eserleri burada bulmak süperdi.. elinize sağlık olsun smile.png

Sadece teşekkür etmek için değil bizimle bildiğiniz sevdiğiniz her güzel şeyi paylaşmak için de burada olmaya devam edin smile.png ne dersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

syfadaki paylaşımlarınız gerçekten gzl bi şekilde devam ediyo ama bi eleştiride bulunucam ..)

dan brown nun içindeki orta çağ ve rönesans sevgisini okuyucularına büyük bi zevkle anlattığı aşikar ki hepimiz bundan zevk alıyoruz şuanda kitabın istanbulda geçen bölümlerine yeni başlıyorum şimdiye kadar okuduğum bölümde her yer gibi övgüyle bahsediyo ...

kitapta anlatılan eserler ''Melekler Ve Şeytanlar'' kitabında ki deyimiyle avrupada ki 'aydınlanma' nın sembolleri herkes gibi bende Langdon gibi bi rehberle smile.png gzl bi avrupa turu geçirmeyi isterim ..

ama kendime şunu sormadan da edemiyorum herşeyden önce yaşadığımız yerdeki eserlerin anlamını, ne zamn kim tarafından ve niye yapıldığını biliyomuyum ? bugün tarihi yarım adada en basitinden topkapı sarayını ve arkeoloji müzesini ele alın buralara gittiğiniz de şunu görücek siniz (TURİST) istanbul arkeoloji müzesine giden bir çok insan ordaki eserleri sadece yontulmuş taşlar olarak görüyo !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@burakpskl Robert Langdon gibi bir bilim adamının rehberimiz olması muhteşem olurdu eminim. Yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan bu kitapları yazarken Dan Brown sıradan insanların giremeyeceği yerlere ve kayıtlara özel izinlerle ulaşıyor bu yüzden bir turist rehberinin bile bu detayları, gizleri bilmesi çok zor. Size hak verdiğim konu da şu ki ben Türkiye'de geçen yerlerle ilgili bu gizleri bilmiyordum ama en kısa zamanda tekrar ve daha fazla bilgi sahibi olarak gezeceğim. Bence bu heyecan verici bir şey.

Not: Kitap bitirir bitirmez elimden kapıldı malesef, paylaşımlara yardım etmeye devam etmek istiyordum, dijital kopyasını bulmaya çalışacağım wink.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

syfadaki paylaşımlarınız gerçekten gzl bi şekilde devam ediyo ama bi eleştiride bulunucam ..)

dan brown nun içindeki orta çağ ve rönesans sevgisini okuyucularına büyük bi zevkle anlattığı aşikar ki hepimiz bundan zevk alıyoruz şuanda kitabın istanbulda geçen bölümlerine yeni başlıyorum şimdiye kadar okuduğum bölümde her yer gibi övgüyle bahsediyo ...

kitapta anlatılan eserler ''Melekler Ve Şeytanlar'' kitabında ki deyimiyle avrupada ki 'aydınlanma' nın sembolleri herkes gibi bende Langdon gibi bi rehberle smile.png gzl bi avrupa turu geçirmeyi isterim ..

ama kendime şunu sormadan da edemiyorum herşeyden önce yaşadığımız yerdeki eserlerin anlamını, ne zamn kim tarafından ve niye yapıldığını biliyomuyum ? bugün tarihi yarım adada en basitinden topkapı sarayını ve arkeoloji müzesini ele alın buralara gittiğiniz de şunu görücek siniz (TURİST) istanbul arkeoloji müzesine giden bir çok insan ordaki eserleri sadece yontulmuş taşlar olarak görüyo !!!

Napolyon'un İstanbul için söylediği çok güzel bir cümle var biliyor musunuz?

"Eğer Dünya tek bir devlet olsaydı, başkenti kesinlikle İstanbul olurdu." diye..

Her bulduğum fırsatta İstanbul'u dolaşmayı ve hatta tekrar tekrar dolaşmayı seviyorum ama yeni fikrim İstanbul'u bir İstanbul uzmanıyla gezmek smile.png Birçok yeri biliyorum, ciddi ciddi araştırıyorum da ama benim ayrıntılara ihtiyacım var daha çok ayrıntıya... Mesela şöyle şeyler;

Bizans'ın simgesi ve Hristiyanlığın önemli bir imgesi olan erguvanın hikayesini biliyor musunuz? Aslında erguvan ağacının adı Judas Tree. Judas yani Yahuda aslında hepimizin bildiği gibi, isa'ya ihanet eden 13. havarinin ta kendisi... Bu ihanetten sonra Judas pişman oluyor ve kendisini erguvan ağacına asıyor. O güne kadar ağacınbeyaz olan çiçekleri ise o günden sonra utancından kızarıyor. Daha sonra da morlaşıyor. Bu olay Mayıs ayında yaşandığından erguvan ağacı her yıl mayıs ayında bu olayı hatırlar ve yeniden kızarmaya başlar vs. vs. işte böyle şeyleri de, her ayrıntıyı da öğrenmek istiyorum ben.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@burakpskl Robert Langdon gibi bir bilim adamının rehberimiz olması muhteşem olurdu eminim. Yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan bu kitapları yazarken Dan Brown sıradan insanların giremeyeceği yerlere ve kayıtlara özel izinlerle ulaşıyor bu yüzden bir turist rehberinin bile bu detayları, gizleri bilmesi çok zor. Size hak verdiğim konu da şu ki ben Türkiye'de geçen yerlerle ilgili bu gizleri bilmiyordum ama en kısa zamanda tekrar ve daha fazla bilgi sahibi olarak gezeceğim. Bence bu heyecan verici bir şey.

Not: Kitap bitirir bitirmez elimden kapıldı malesef, paylaşımlara yardım etmeye devam etmek istiyordum, dijital kopyasını bulmaya çalışacağım wink.png

Buralardayım smile.png bitmesine çok az kaldı kitabın ama direniyorum, okumayı yavaşlattım, hiç bitsin istemiyorum... Ama boşa bir çaba, ne olursa olsun yarın sabaha biter smile.png En geç pazar gününe de burada biter sad.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

botticelli nin cehennem haritasını ararken sizi buldum,çok yardımcı oldunuz,emeğinize sağlık, eminim çok zaman alan bi çalışmadır.ben dün kitabı bitirdim, ama sanırım sizin paylaşımlarınız devam edecek,istanbul da bahsedilen yerlerin resimlerini paylaşırsınız diye umuyorum,tekrardan bakacağım,şimdiden teşekkürler,ayrıca sırf size teşekkür edebilmek için üye oldum,çok sağolun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

botticelli nin cehennem haritasını ararken sizi buldum,çok yardımcı oldunuz,emeğinize sağlık, eminim çok zaman alan bi çalışmadır.ben dün kitabı bitirdim, ama sanırım sizin paylaşımlarınız devam edecek,istanbul da bahsedilen yerlerin resimlerini paylaşırsınız diye umuyorum,tekrardan bakacağım,şimdiden teşekkürler,ayrıca sırf size teşekkür edebilmek için üye oldum,çok sağolun...

Evet evet devam ediyoruz kitap bitene kadar smile.png biraz iş yogun, ve bu paylaşımlarda ciddi vakit alıyor o nedenle ilk fırsatta buradayım.

Sevgili arkadaşlar, istanbul ile ilgili sayfalara nihayet geldik ama maalesef son zamanlarda başta İstanbul olmak üzere Sevgili Türkiyemizde yaşanan müthiş direnişin bir parçası olarak bana kalan tüm zamanı Taksim'de geçiriyorum. O nedenle kitabın istanbul ile ilgili fotograflarını buraya ekleyecek zamanım neredeyse yok denecek kadar az. Ya benim dönmemi beklemeniz gerekecek ya da bana yardımcı olup siz ekleyeceksiniz smile.png Her ikisi de uygundur ama ikincisi sanki daha bir güzel flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selamlar...kitapta tasvir edilen eserleri ararken sitenizle tanıştım.sırf gloria ve i_can teşekkürleri bildirmek için üye oldum.gerçekten muhteşem bir çalışma bizlere görsel bir kitap sunmuş oldunuz.

Teşekkür ediyoruz smile.pngflowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi aksamlar. Gloria ellerine sağlık. Daha ilk resimleri koydugun andan beri takip ediyordum ama bugün kitapta bitince artık bi teşekkür etmek gerek dedim sırf sana minnetim için üye oldum:) öncelikle böyle güzel bi konuyu düşümdüğün için sana; paylaşımlarınız için tekrar sana ve i_can'e teşekürü borç bilirim;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi aksamlar. Gloria ellerine sağlık. Daha ilk resimleri koydugun andan beri takip ediyordum ama bugün kitapta bitince artık bi teşekkür etmek gerek dedim sırf sana minnetim için üye oldum:smile.pngöncelikle böyle güzel bi konuyu düşümdüğün için sana; paylaşımlarınız için tekrar sana ve i_can'e teşekürü borç bilirim;)

Sevgili @@mirkhan çok teşekkür ederim, ihtiyaçtan doğmuş bir başlıktı, kitabı okurken bir yandan da merak edip resimlerini bulmaya çalışıyordum sonra da dedim ki benim gibi bir çok arkadaşım var, en iyisi ben bulduğum tüm resimleri paylaşayım. Öyle başladık işte, sizler de destek verince her şey daha da güzel oldu smile.png Asıl ben her birinize teşekkür ederim smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@BOZAN72 Teşekkür ederim adıma, işin çoğunu zaten sevgili @@gloria yaptı ebn ucundan azıcık tuttum ve çok memnunum bu durumdan. Son günlerde yaşananlar ve yaşadıklarım yüzünden başka bir şey düşünemez olmuştum ama bu gün biraz mola verip Da Vinci's Demons izledim ve Il Duomo'yu görünce gidip gördüğüm bildiğim bi yer gibi geldi smile.png haliyle Cehennem haliyle bu forum aklıma düştü. Selam vermek istedim. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle. Barışla sevgiyle kalın wink.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@@BOZAN72 Teşekkür ederim adıma, işin çoğunu zaten sevgili @@gloria yaptı ebn ucundan azıcık tuttum ve çok memnunum bu durumdan. Son günlerde yaşananlar ve yaşadıklarım yüzünden başka bir şey düşünemez olmuştum ama bu gün biraz mola verip Da Vinci's Demons izledim ve Il Duomo'yu görünce gidip gördüğüm bildiğim bi yer gibi geldi smile.png haliyle Cehennem haliyle bu forum aklıma düştü. Selam vermek istedim. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle. Barışla sevgiyle kalın wink.png

Hoşgeldin, ben de göremeyince merak etmiştim nerelerdesin diye smile.png Kaybolma bir yere..

Sevgili gloria ve i_can sizlere çok teşekkür ediyorum ben de diğer arkadaşlar gibi kitap ile ilgili araştırma yaparken size rastladım, çok güzel bir iş başarmışsınız emeğinize, aklınıza sağlık. Bu emeğe karşılık üye olup teşekkür etmemek olmazdı, tekrar teşekkürler...

Teşekkürler, dediğim gibi birçoğumuz kitabı artık bitirdik (ben henüz bitiremedim çünkü bu aralar kalan tüm vaktim Taksim) ama İstanbul ile ilgili kısmı henüz buraya eklemedik... Ekleyeceğim çünkü aramızda İstanbul'u da ya da bu yapıları henüz görmemiş arkadaşlarımız mutlaka vardır, onları ihmal etmiyorum sadece bana biraz müsaade smile.png Ya da dediğim gibi ekleyin arkadaşlar, üye olmak hiç zor değil en fazla bir iki dakikalık iş, lütfen üye olun ve siz ekleyin kalanını smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende Dante'nin İlahi Komedyasını araştırırken buldum sizi. Çalışmanıza hayran kaldım. Bu çalışma kitabı okumamdaki şevkimide arttırdı arkadaşlar. Sırf size teşekkür etmek için siteye üye oldum. Hatta bu resimlerin çıktılarını alarak kitabın arasına koymayı ve öyle okumayı planlıyorum.

Başta Gloria'ya teşekkür etmek istiyorum. Muhteşem bir çalışma. Eline, yüreğine, zekana ve sabrına sonsuz teşekkürler. Ve tabi çalışmaya katkılarından dolayı i_can arkadaşıma da teşekkürlerimi sunarım. Ne söylesem az bu çalışma için... Bu arada Dan Brown'da size teşekkür etmeli. Bu çalışmanızla kitabı okuyan arkadaşların hayal edemedikleri görsellerle kitaba yaptığınız katkılardan dolayı... İkinizede kucak dolusu sevgi ve saygılarım sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende Dante'nin İlahi Komedyasını araştırırken buldum sizi. Çalışmanıza hayran kaldım. Bu çalışma kitabı okumamdaki şevkimide arttırdı arkadaşlar. Sırf size teşekkür etmek için siteye üye oldum. Hatta bu resimlerin çıktılarını alarak kitabın arasına koymayı ve öyle okumayı planlıyorum.

Başta Gloria'ya teşekkür etmek istiyorum. Muhteşem bir çalışma. Eline, yüreğine, zekana ve sabrına sonsuz teşekkürler. Ve tabi çalışmaya katkılarından dolayı i_can arkadaşıma da teşekkürlerimi sunarım. Ne söylesem az bu çalışma için... Bu arada Dan Brown'da size teşekkür etmeli. Bu çalışmanızla kitabı okuyan arkadaşların hayal edemedikleri görsellerle kitaba yaptığınız katkılardan dolayı... İkinizede kucak dolusu sevgi ve saygılarım sunarım.

Tabii ben diyorum, Altın Kitabevi ile Dan Brown'un yayınevi bir araya gelsin beni göndersinler bu kitabın geçtiği mekanlara hem fotograflarını çekeyim, hem gezi notlarını alayım, kitaba şöyle güzel bir albüm hazırlayayım diye biggrin.png kitapla beraber sunsunlar onu da satışa diye... ama hiç düşünemiyorlar.. Yani bende potansiyel var size sesleniyorum sevgili büyüklerim biggrin.pngtongue.pngyuvarlan.gif

şaka bir yana çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir yorumda bulunmuşsunuz, beni çok mutlu etti...wub.png

Ben de sanki şaka yapar gibi aslında aklımdan geçenleri yazdım yukarıya, acaba gerçekten düşünmezler mi böyle bişi huh.png

Ekşisözlük bizi linklemiş smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar..Dan Brown'ın kitaplarını büyük bir zevkle okuyan biri olarak,kitapta geçen sanat eserleri ve yerlerle ilgili olarak internette böyle ayrıntılı bir çalışma bulabileceğimi hiç düşünmemiştim. forumdaki bu bölüme tesadüfen rastladım ve çok sevindim.. başta gloria olmak üzere emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir emek söz konusu. Kitabı bu şekilde okumaya devam etmek daha zevkli olacak:)Tekrar teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar..Dan Brown'ın kitaplarını büyük bir zevkle okuyan biri olarak,kitapta geçen sanat eserleri ve yerlerle ilgili olarak internette böyle ayrıntılı bir çalışma bulabileceğimi hiç düşünmemiştim. forumdaki bu bölüme tesadüfen rastladım ve çok sevindim.. başta gloria olmak üzere emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir emek söz konusu. Kitabı bu şekilde okumaya devam etmek daha zevkli olacak:)Tekrar teşekkürler

Ben de teşekkür ederim size smile.png yeni başladınız galiba kitabı okumaya, iyi o zaman siz bitirmeden ben bitireyim... Ekleyeyim şu fotografları smile.png

İyi okumalar wub.png

Kaldığımız yerden devam edelim biraz o zaman

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GENEL BİR DUYURU!

Çok sevgili arkadaşlar,

Sayfayı takip eden arkadaşlarımızdan gelen bir istek üzerine yönetimle birlikte sizlerin görsellere ulaşmanızı kolaylaştıracak şekilde sayfayı tekrar revize ettik ve kitaptaki tüm görselleri sayfa sırasına göre peş peşe yerleştirdik. Bu arada tabii mecburen aralarda yazılmış bazı teşekkür mesajları daha sonraki sayfalara kaydırmak durumunda kaldık... Bazı arkadaşlarımızın mesajları ise maalesef istemeden de olsa -kazaya kurban gitmek suretiyle- yanlışlıkla silindi..  sad.png

Öncelikle, mesajları silinen arkadaşlarımızın her birine anlayışından dolayı çok ama çok teşekkür etmek istiyorum, foruma üye oldunuz, emeğimizin karşılığını güzel teşekkür mesajlar yazarak verdiniz. Ama ne olur,  lütfen üzülmeyin çünkü her birinizin mesajını tek tek okudum ve varlığınızı hissettim.

Gerek teşekkür mesajlarınızla gerek görsellerle sayfaya katkıda bulunmuş tüm arkadaşlarıma da ayrıca çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir çalışma oldu bu ve her birinizin emeği, desteği sayesinde oldu. Muhteşemsiniz :) Hepinizi seviyorummmmmmmmmmm wub.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında herkes söylemek istediklerimi dile getirmiş ama emeğini takdir etmeden geçmek istemedim.

Bende herkes gibi kitabı okurken araştırma yapma gereği duyan ve size rastlayan okurlardan biriyim . Kitabı o kadar rahat okumamı sağladığın için teşekkür ederim.Çok güzel düşünülmüş ve uygulanmış :) 

Emeğine sağlık (tabii yardımcı olan ark.larında ) . Artık kimin elinde bu kitabı görsem (tanımasam bile) sizin sayfanızı öneriyorum, Madem ki böyle bir emek verildi daha çok insanla bunu paylaşmak daha güzel olur hemde  emeğiniz amacına ulaşmış olur. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında herkes söylemek istediklerimi dile getirmiş ama emeğini takdir etmeden geçmek istemedim.

Bende herkes gibi kitabı okurken araştırma yapma gereği duyan ve size rastlayan okurlardan biriyim . Kitabı o kadar rahat okumamı sağladığın için teşekkür ederim.Çok güzel düşünülmüş ve uygulanmış smile.png

Emeğine sağlık (tabii yardımcı olan ark.larında ) . Artık kimin elinde bu kitabı görsem (tanımasam bile) sizin sayfanızı öneriyorum, Madem ki böyle bir emek verildi daha çok insanla bunu paylaşmak daha güzel olur hemde  emeğiniz amacına ulaşmış olur. 

Sevgili arkadaşım,

Ne güzel yazmışsın teşekkür ediyorum.

Ama görüyorum ki emek sadece bu sayfayı hazırlayan bizlere ait değil, sizin de bu sayfayı önermeniz, buraya verdiğiniz destek... Hepsi emek.. Ben de size emeğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ahhhhh bunu şimdi gördümmm sad.png çok üzüldüm şimdi gördüğüme, ama 30, 31 Ağustos ve 1 Eylül  tarihlerinde yine Akçay'da olacağım, eğer yazıyı okuyorsanız benimle özel mesajan iletişim kurar mısınız lütfen, tanışmak çok isterim sizinle...

Kitapları okudum çok oldu, tekrar okur muyum bilmiyorum ama okursam mutlaka yaparım, ama belki henüz okumamış arkadaşlar varsa onlar okurken yapabilirler bu çalışmayı smile.png Hoş da olur smile.png

Kurgu işte oluyor böyle şeyler... Ve hatta Eksi sozluk'te La Primavera için şunu da söylüyorlar, ilginç bir bilgi olduğu için eklemek istedim:

"la primavera, doğrudan göz hizasından değil, yatağın üzerine asılmak üzere yapıldığı için, aşağıdan yukarıya bakarak seyredilmelidir, resimde danseden üç nympha'nın ayak tabanlarının görülebilmesi, bunun kanıtıdır."

Bu akşam bakıp izleyeceğim eğer bulabilirsem... Merak ettim ben de smile.png

gloria özelden nasıl yazılır bilmiyorum

mesajını biraz önce gördüm daha önce göremediğim için çok üzüldüm acaba sizi nasıl görebilirim

bu akşam Ali Altay çıkacak konsere gidecekseniz anlaşalım orada buluşalım

metropol cafe ya da yörsan da siz bilirsiniz

mesajımı görmeniz umuduyla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.