Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Aynalama Tekniği - Obama ve Erdoğan örnekli açıklamasıyla

Önerilen İletiler

Aslında bu konuyu güncel başlıklar altında açabilirdim nitekim konuyu anlatmak için daha iki gün önce (16 Mayıs 2013) gerçekleşen Obama ve Erdoğan görüşmesinden fotoğraflar kullanacağım. Ama başlığı güncel konular altında değil beden dili ile ilgili başlıkların bulunduğu bu kariyer sayfası forumu yayınlamak daha mantıklı geldi. Çünkü anlatmak istediğim Obama ve Erdoğan arasında yapılan bu görüşmeden ziyade bu görüşmede kullanılan Obama ve Erdoğan arasındaki aynalama tekniğidir. 

Başlayalım bakalım;

AYNALAMA 

Aynalama karşımızdaki kişinin beden dilini tekrarlamak ona bir çeşit ayna olmak yani onun yansıması gibi hareket etmek demektir. Amacı aynalama yaptığımız kişiyle ilişkilerimizi ve iletişimimizi güçlendirmek, ona seninle aynı taraftayım ve yaptıklarını onaylıyorum, bunlardan hoşlanıyorum mesajı vermektir. Aramızda bir çatışma olsun istemiyorum demektir. 

“Beden diliyle uyum sağlamak, karşıdaki kişinin dünyasına girmenin güçlü bir yoludur.”

Şimdi bahsettiğim konuyla ilgili fotoğraflara bakalım:

Eller, kollar, bacak duruşu, hatta giyilen kıyafetler ve seçilen renklere dikkat:

52104508.jpg

84797016.jpg

Atılan adım ve kolların tutarlılığı

36889702.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Cocuklar genelde kendilerine ideal model olarak sectikleri anne babalarini taklit ederler ve onlar gibi olmaya calisirlar.

Ayni sekilde kisiler de medya da kendilerine idol aldiklari sinema tiyatro dizi sanat politika v.s. karekterlerini taklit ederler ve onlar gibi olmaya calisirlar.

Bunun bir bilincli uygulamadan ziyade, kendini bir cesit idolu gibi oldugunu algilatma bilincalti istemi oldugu dusuncesindeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.