Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU DERNEKLERE DİKKAT!

TGT ci KEMAL

Önerilen İletiler

Son zamanlarda , özellikle İstanbul ,Adana gibi büyük şehirlerimizde kürtlerin ,AB yasalarına dayanarak sivil toplum kuruluşları adı altında bölücü faliyetlerini yürüttükleri dernek ve vakıflar,çalışmalarına hız vermiştir. Bize gelen duyumlara göre , yaptığımız istihbarat neticesinde, gençlerimize yüklü miktarda paralar vererek, gönüllü propaganda yapmaya teşvik ettiklerini öğrendik.. Aşağıdaki dernek bunlardan yalnızca biridir.

Dernek Adı: TUHAY-DER(Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)

Dernek Başkanı: Mehmet Nedim Çelik(Kürttür.)

Derneğin Amacı: “kürt sorunun” çözümü için genel af (Apo köpeği dahil).

Şubeleri:Hemen hemen bütün illerimizde şubeleri vardır!!!.Mersin ,Adana,İstanbul,Batman tehlikeli oldukları yerlerdir.

Bölücü Faaliyetleri:Kurulduğu tarihten itibaren 81 kez bölücü faaliyete katılmışlardır(emniyet verilerine göre)..Bazıları şunlardır;

1-12 Nisan 2005 tarihine Batman ilimizde“apo köpeği” ve pkk lehine slogan atarak ilçe emniyet amirliğine yürümüşlerdir…Güvenlik güçlerimizin müdahalesi sonucu kaçarak DEHAP ilçe merkezine sığınmışlardır..

2-6 Mayıs 2004 tarhinde İstanbul /Gaziosmanpaşa da yaklaşık 100 kişilik bir taraftar gurubuyla apo köpeği ve pkk lehine slogan atmışlardır..

3-27 Kasım 2004 tarihinde Siirt ilimizde “Barışa Çağrı Deklarasyonu” adı altında ,diğer kürtlerin dernek ve vakıflarıyla, apo köpeği ve pkk lehine slogan atmışlardır..

4-7 Ocak 2004 tarihinde Batman ilimizde “sayın öcalan'ın saglık sorunları için kaygı duyuyoruz “ şeklinde basın açıklaması yapmışlardır. Güvenlik güçlerimizin müdahalesi sonucu kaçarak DEHAP ilçe merkezine sığınmışlardır..

Yazarın Notu: Sayıları 200 ile 300 arasında değişen ve yurdun büyük bir bölümünde faaliyet gösteren bu dernek/vakıf başkanlarının hepsi kürttür.

Bize göre en tehlikeli olanı ise ,son zamanlarda gündemde olan İ.H.D(pkk hakları derneği) dir.Bu dernek, üzülerek belirtmeliyim ki çoğu vatandaşımız tarafından,bir resmi kuruluş veya devletin bir kurumu gibi algılanıyor.. Gerçek olan tabi ki bu değildir.Bu dernek diğer dernekler gibi sıradan bir dernektir..Başkanları seçilmiş biri değildir.Bir meslek kuruluşu(mimar ,avukat,mühendis) değildir…”Kanaryaları koruyalım” veya “Mahallemizi sevelim” gibi derneklerle aynı statüdedir.İ.H.D ve diğer derneklerin devlet kurumlarıyla uzaktan yakından bir ilgileri yoktur.

Yazarın Notu:İ.H.D’nin başkanı Yusuf ALATAŞ Malatyada doğmuş Adıyaman’lı bir kürttür..Asıl mesleği avukatlıktır.10 yıl boyunca vatan hainlerini savunmuştur(DEP milletvekilleri),onları kurtarınca “kendindeki cevheri” görmüş ,bu sefer pkk nın hakkını savunmak için İ.H.D’nin başına geçmiştir.

Genç arkadaşlarımıza bu ve buna benzer derneklere itibar etmemelerini böyle bir durumla muhattap olduklarında ,karşılarındakileri iyice araştırmalarını,herhangi bir sakıncalı durum gördüklerinde ise en yakın güvenlik güçlerimize haber vermelerini tavsiye ediyoruz..

Ey Türk Evladı Uyuma Uyan!!!

TGT Başkanı

Sn.Emre Türk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hAKLISIN..... Devletimiz böyle derneklere kısıtlama ve denetleme getirmezse bunlar halkı provoke edip ülkeyi bölmeye devam edeceklerdir...... Devletimizden terörü yok edecek ve kökünü kazıycak yasalar bekliyoruz. Bunlara biraz yüz verince astarını istiyorlar...

Merak ediyorum Pkk ya destek veren kişiler,sanatçılar. belli hala neden birşey yapılmıyor Örnek; Diyarbakır belediya başkanı osman baydemir adam resmen ben pkklıym diyor pkk ya açık destek veriyor hala elini kolunu sallaya sallaya geziyor......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her ikiniz de biribirinize; devleti referans yaparak yagdanlik yapin bakalim :D

Hey tgtci arkadas, hasan arkadas, hop bakalim, nooluyo?

ülkeyi sahipsiz mi sandiniz; oturmus kafa kafaya, terör cetelesi tutuyorlar :D:D

UNUTMAYIN, DAHA DÜNE KADAR MGK DE TÜRKIYE´NIN BAS BELASI ÖRGÜTLERIN ÖN SIRALARINDAYDI ÜLKÜ OCAKLARI.

NE CABUK UNUTUTTUNUZ :D

Gazeteleri, söyle 28 subatlara kadar gezinin bakalim, insanlara vatanseverlik ayaklariyla yanasirken, yaptiginiz irkciliga da dikkat edin :alien: ona göre!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu bay tgt ciye bir de şunu sormak lazım sanırım,

1-bu ülkede bir devlet var mı yok mu

2-bu devletin ordusu polisi var mı yok mu

3-bu devletin istihbarat birimleri var mı yok mu

4-bu devletin adliyesi var mı yok mu

5-bu devletin meclisi var mı yok mu

6-ülke güvenliği sözkonusu olduğunda

-yasalar ve hukuk tüm bu kurumları görevli kılıyor ise

a-siz suçları mahkemelerce sabit görülmemiş insanları hangi yasal dayanakla

suçlu ilan edip hedef gösteriyorsunuz.

b-devletin görevini kendinizce üstlenirken kimden yetki alıyorsunuz.

c-gülben ergenin konuyla ilgisini sormuştum hala cevap vermediniz.

pek merak ediyorum (kaset işi olabilir mi?) :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tgt çi kardeşimiz güzel bir konuya değiniyor bu dernekler halkı etrafında toplayıp onları kışkırtıyor ... sizse kalkmış eleştiri yapıyorsunuz ..ben ülkücü falan değilim... Ordumuz dağdaki teröristle uğraşırken.. Devletimiz de bu tür bölücü örgütlerle mücadele etmesi gerekir .. sizde Unutmayın pkk en büyük finansal desteği sağlayan yasadışı dernekler bunlar..... bunlara bir dur denilmesi lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canugur kardeşim siz şimdi hasan kardeşe diyorsunuz ki siz böyle kurumları dernekleri yargılayamazsınız, ama sizde ülkü ocaklarına uzanıyorsunuz... pekala sizde böyle bir oluşum içinde misiniz bu hainlerin hainliklerine göz yumma gibi bir meyil var sizde tamam yargı kimsenin işi degil ama şuanda ülke ulusal ulusal olmayan moduna geçti kardeş demokrasi her zaman gerekli körü körüne değil zaten herşeyi devletimizden beklersek işin altından kalkılmaz... biz vatandaşlık görevimizi yapıyoruz... bu konuda sizi duyarlı olmaya davet ediyorum... yarın bir gün bu hainler daha fazla şeyler talep edecek çünkü bunların geçmişini de biliyoruz... ama ırk çılık yanlış bir şey tabii ama vatan millet sevgisi ayrı bir şey lütfet ülkü ocaklarını bir daha bu konuya karıştırmayın...

Onlar ki vatan uğrunda yıllarca işkence gördüler hapislerde çürüdüler

Onlar ki canlarını bizim için feda ettiler

Ve bugün evlatları yeni nesil vatan hainlerini neredeyse kahraman ilan edip savunuyolar...

Bizi artık kimse susturamaz

TÜRKİYE KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKİLEMEZ KANIMIZIN SON DAMLASINI VERMEYE HAZIRIZ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biz vatandaşlık görevimizi yapıyoruz... bu konuda sizi duyarlı olmaya davet ediyorum...

16370[/snapback]

yazının bu kısmı oldukça ilginç,

ben vatandaşlık görevi olarak,

1-vergi vermeyi,

2-askerlik yapmayı

3-yasalara uymayı

4-namuslu dürüst bir vatandaş

olmayı

biliyorum.

devletin kolluk kuvvetlerinin veya mahkemelerinin yerini almak

ne zamandır vatandaşlık görevi oldu.

ben size hukuk diyorum,

alışılmış klişe sloganlar ve ihanet ithamlarından daha açık bir

cevap yazılırsa memnun olurum kendi adıma.

bu ülkede yaşayan bir takım insanlar ne hakla ülkeyi diğerlerinden daha fazla sevdiğini iddia edip bu iddiayla da varolan hukuku çiğneyip kendi hukuklarını yaşama geçirmeye çalışıyorlar,

burası türkiye cumhuriyeti mi nazi almanyasımı yoksa dingonun ahırı mı???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek vatan hainlerini gösteriliyor siz kalkmış onlar üstünden eleştiri yapıyorsunuz siz gözünüzde devleti çok küçük görmüşünüz ve küçümsüyorsunuz... Devlet deyince aklınıza hemen mevcut iktidar gelmesin devletin gerçek gücünü görmezden gelmeyin.....

Konuyuda fazla dağıtmayın konumuz bu bölücü örgütler.. ve bunlar hakkında konuşalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorgu timine benzer dalaverelerle sizin su yönteminizle binlerce insan hapse düstü, terörist zanni ile öldürüldü. Cok cok iyi biliyorum yaptiginiz söven ssorgulamayi, ama artik tutturamayacaksiniz.

sizin gibi düsünenlerin tekkeleri ekmek yesin diye pkk lar kuruldu bu ülkede,

irkcilarin karni doysun diye, özel timler secildi aranizdan, özenli cinayetler icin. Sam amcanizin yardimi ile ülkenizi kana bogun diye kuruldu.??????

.

bir de kalkimis, bak sen hele su******** nin yaptigina, aklinca köylü kurnazligi ile adam sucluyor.

Eminim utanmadan bir de Atatürkcü oldugunuzu da söylersiniz:-)))))))))))

Her isi devletten beklemiyorsun da cinayet mi islemeye heveslisiniz'********ler!

:excl: Vatandaslik görevi cinayet islemek midir?

:excl: Vatani korumanin yolunu cumhuriyet ordusuna sizler mi ögreteceksiniz üleeeen!

:excl: O hain dedigin örgüt, kimileri (!) kan icsinler de büyüsünler diye yaratildi, slaaaak!

O kimilerinin de kimler oldugunu pek iyi biliyorsun!?

:excl: Emperyalizmin artik fasizme ve fasistlere ihtiyaci kalmadigini hepiniz biliyorsunuz.

:excl: Ülke icinden düsman yaratip, ülke koruma ayaklarina müsade nedilemyecek artik!

artik mayaniz tutmuyooooor., :alien:

Bizlere sakin sakin sakin haa, dikatli olun, hem de cok dikkatli olun, VATAN NASIL KORUNUR, VATAN NASIL SEVILIR ögretmeyin;

yaptiginiz örgüt cetelelerini de atin tuvalete, cekin sifonu bakin isinize:-)

Ulus ici bir düsmanligin ve kiyimin eger kaynagi olursaniz, ilk sizlerin cani yanabilir????

hadiiyn bakim, varin yolunuza.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HER MİLLİYETÇİYE ÜLKÜCÜ DAMGASI VURULAMAZ.

NEDENSE YANLIŞ ANLAŞILIYOR.

BAZILARI HEM ATATÜRKÇÜ HAM DE MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU SÖYLEYİNCE BAZILARI NEDEN BOZULUYOR.

BU MEMLEKETE DİNE ATATÜRKE SOKAKLARDA HAKARET EDENLERİ ENGELLEMEK SUÇ MU?

NEDEN MEMLEKETİNİ SEVEN HER İNSANA FAŞİST DAMGASI VURULUYOR.

NEDEN !!!!!!!!!

SORUYORUM EN BÜYÜK MİLLİYETÇİ ATATÜRK DEĞİL MİYDİ????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HER MİLLİYETÇİYE ÜLKÜCÜ DAMGASI VURULAMAZ.

NEDENSE YANLIŞ ANLAŞILIYOR.

BAZILARI HEM ATATÜRKÇÜ HAM DE MİLLİYETÇİ OLDUĞUNU SÖYLEYİNCE BAZILARI NEDEN BOZULUYOR.

BU MEMLEKETE DİNE ATATÜRKE SOKAKLARDA HAKARET EDENLERİ ENGELLEMEK SUÇ MU?

NEDEN MEMLEKETİNİ SEVEN HER İNSANA FAŞİST DAMGASI VURULUYOR.

NEDEN !!!!!!!!!

SORUYORUM EN BÜYÜK MİLLİYETÇİ ATATÜRK DEĞİL MİYDİ????

16389[/snapback]

:clover:

bu ayrimi gercekten yapabilenleri kutlariz :clover:

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama sen bu ayrımı yapamıyorsun canuqur.

Nedense hep aynı muhabbet...

16405[/snapback]

kimse burada kimin kim oldugunu bilmiyor gibi?

bu nedenle, yorumlara karsi yaziliyor Karakurt.

sahislara karsi kesin kisisel yorum yapilmiyor.

görüsler , siyasetler, kavramlar, dinsel olssun olmasin, epsi forum konulari icindedir.

Sözünü ettiginiz ayrim, sizi kapsamiyor, yalnizca terör cetelsi tutarak, devletin isini devlete ögretenlere karsi yaziyorum, özellikle sizin ya da baskasinin kisiligine yönelik degil.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama kapsatmışşın işte sen yazmadın mi çatlılarla falan o yazıyı...

16416[/snapback]

yaaa :D illede üzerinize alacaksaniz, tabi ki sizin düsüncenizi de kapsiyor.

Neden aliniyorsunuz ki.

Catliyi siz de milli kahraman ilan ediyorsaniz, sizin düsüncenizi de kapsamayip ta celal talabaniyi mi kapsayacakti :D lilahi karakurt :D

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bu kafa yapısı hiç değişmeden gidiyor.

Neden çüki bulaşmaya adam gerek...

Ama kasma kendini güzel insan...

Senin resminde aslan var diye ben sana ingiliz kraliyetçisi demiyorum.

Ama sizin görüşünüzdeki insanlar kurtu gördükleri yerde ideolojileri kabarıyor.

Bu hayvan bizim ulusal bir değerimiz bunu unutmayın ben de hastasıyım bunun.

Ama sen genede itham etmeden önce iki kez düşün....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16420[/snapback]

sizin o resminizdeki sembol samanist tüklerin semboludür.

Islamci türklerin degil

iyi ögrenin nasil islam edildik kan ile zulüm ile sonrqa gelin

O hayvani sizden iyi taniyorrum.

O kurt, yüce samanin gücünü sürekli vermek icim ilk Saman olduguna inanilan Türkün yanindan hic ayrilmayan kurttur.

ona Saman ruhu, kurt tarafindan doga ile savasi sirasinda verilmistir.

daha ortasaya tarihini ve mitolojisini bilmiyorsunuz.

Büyük türk mitologu Aybeg denilen adamin bile asya tarihi mitoslari, dedekorkt cevirmeleri, orta asya türk kültürü, samanist özellikler tasidigi korkusu ile türkceye cevrilmemis, baykentte bir cogu da araplar tarafindan yakilmistir.

Su an elimizdeki türk kaynaklari da asya da baska kütüphanelere tasinmis, yakilmaktan kurtulmus kitaplarin almanca cevirilerinden türkce v eingilizce hazilanmis olanlari duruyor.

KURT, YÜCE SAMANIN SIMGESIDIR.

SIZE YOL GÖSTERICI DEMISLERDIR; DOGRUDUR AMA YETMEZ:

KURT, ILK SAMAN TÜRK´Ü ATESIN EFENDISI BÜYÜK RUH SAMANA GÖTÜRÜR KI, ORADA GÖREVI BITER KURTUN.

ILK TÜRK TÜM GENCCLIGINI BU KURT ILE GECIRIR; O DOGAYI, SAMANIN RUHUNU VE YOLUNU GÖSTERIR:

ARAPLARIN KURTLARI SEVMEMESININ TEK NEDENI DE TÜRKLERIN KURT MITOLOJISINE DUYDUGU SAYGIDANDIR,AMA SAMINIZM ARAPI KORKUTTUGU ICIN ADAMLAR DÜSMAN ISTE NAAPARSINIZ

(not: o kurtu biz isalmci yobazlara yem ettirmeyiz ama siz coktan kaptirmissiniz pacayi, sonunda biz sahnedeyiz unutmayin. bunu bir kez düsünün. ikinci kez firsat olmayabilir?)

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16420[/snapback]

sizin o resminizdeki sembol samanist tüklerin semboludür.

Islamci türklerin degil

iyi ögrenin nasil islam edildik kan ile zulüm ile sonrqa gelin

O hayvani sizden iyi taniyorrum.

O kurt, yüce samanin gücünü sürekli vermek icim ilk Saman olduguna inanilan Türkün yanindan hic ayrilmayan kurttur.

ona Saman ruhu, kurt tarafindan doga ile savasi sirasinda verilmistir.

daha ortasaya tarihini ve mitolojisini bilmiyorsunuz.

Büyük türk mitologu Aybeg denilen adamin bile asya tarihi mitoslari, dedekorkt cevirmeleri, orta asya türk kültürü, samanist özellikler tasidigi korkusu ile türkceye cevrilmemis, baykentte bir cogu da araplar tarafindan yakilmistir.

Su an elimizdeki türk kaynaklari da asya da baska kütüphanelere tasinmis, yakilmaktan kurtulmus kitaplarin almanca cevirilerinden türkce v eingilizce hazilanmis olanlari duruyor.

KURT, YÜCE SAMANIN SIMGESIDIR.

SIZE YOL GÖSTERICI DEMISLERDIR; DOGRUDUR AMA YETMEZ:

KURT, ILK SAMAN TÜRK´Ü ATESIN EFENDISI BÜYÜK RUH SAMANA GÖTÜRÜR KI, ORADA GÖREVI BITER KURTUN.

ILK TÜRK TÜM GENCCLIGINI BU KURT ILE GECIRIR; O DOGAYI, SAMANIN RUHUNU VE YOLUNU GÖSTERIR:

ARAPLARIN KURTLARI SEVMEMESININ TEK NEDENI DE TÜRKLERIN KURT MITOLOJISINE DUYDUGU SAYGIDANDIR,AMA SAMINIZM ARAPI KORKUTTUGU ICIN ADAMLAR DÜSMAN ISTE NAAPARSINIZ

(not: o kurtu biz isalmci yobazlara yem ettirmeyiz ama siz coktan kaptirmissiniz pacayi, sonunda biz sahnedeyiz unutmayin. bunu bir kez düsünün. ikinci kez firsat olmayabilir?)

saygilar

16454[/snapback]

Canuğur bu oza dörtlüğü senin için

ERDİ OZA ERENLER

ERDEM BEGİ BİLİG TAG

AYDI ÜKÜŞ ÖĞÜTLER

KÖNGLÜM BOLUR ANGAR SAG

Gönlümü ferahlattın....

Tebrikler Ozaqı Bilge Canuğur

:thumbsup:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek vatan hainlerini gösteriliyor siz kalkmış onlar üstünden eleştiri yapıyorsunuz siz gözünüzde devleti çok küçük görmüşünüz ve küçümsüyorsunuz...  Devlet deyince aklınıza hemen mevcut iktidar gelmesin devletin gerçek gücünü görmezden gelmeyin.....

Konuyuda fazla dağıtmayın konumuz bu bölücü örgütler.. ve bunlar hakkında konuşalım...

16375[/snapback]

adama sormazlar mı devletin gerçek gücü var ise ya da devlet gerçekten güçlü ise

size ne oluyor o zaman diye, devlet varken devletin görevini mi üstleniyorsunuz diye. ben hukuk denilen bir şeyden bahsettim. vatan hainleri ve bölücülerin varlığı ve eylemleri kadar vahim bir olay da birilerinin durumdan vazife çıkarıp devlet varken onun yerine geçme çabası olsa gerek.

seferberlik ilanında bile uyulması gereken kuralları devlet ilan eder.

seferberlik ilan edildi de bizim mi haberimiz olmadı yoksa :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek vatan hainlerini gösteriliyor siz kalkmış onlar üstünden eleştiri yapıyorsunuz siz gözünüzde devleti çok küçük görmüşünüz ve küçümsüyorsunuz...  Devlet deyince aklınıza hemen mevcut iktidar gelmesin devletin gerçek gücünü görmezden gelmeyin.....

16375[/snapback]

adama sormazlar mı devletin gerçek gücü var ise ya da devlet gerçekten güçlü ise

size ne oluyor o zaman diye, devlet varken devletin görevini mi üstleniyorsunuz diye. ben hukuk denilen bir şeyden bahsettim. vatan hainleri ve bölücülerin varlığı ve eylemleri kadar vahim bir olay da birilerinin durumdan vazife çıkarıp devlet varken onun yerine geçme çabası olsa gerek.

seferberlik ilanında bile uyulması gereken kuralları devlet ilan eder.

seferberlik ilan edildi de bizim mi haberimiz olmadı yoksa :D

16498[/snapback]

Kardeşim burası bir tartışma sitesi ve forumda politika biliminin olduğu yer ve burdada devlet konuları tartışılması normaldir... Bizlerde bu ülkede yaşayan duyarlı gençler olarak bu konuları tartışıyoruz..... Sana göre seferberlik ilan edilmesinin tam zamanı değil mi? bu terör belasından canımız yanıyor ve daha da yakacağa benziyor daha geçen gün beş şehit verdik bu uğurda ordaki doğudaki halkımız bize karşı birileri tarafından kışkaırtılıyor... daha ne kadar bu terör belasına müsade edeceğiz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim burası bir tartışma sitesi ve forumda politika biliminin olduğu yer ve burdada devlet konuları tartışılması normaldir... Bizlerde bu ülkede yaşayan duyarlı gençler olarak bu konuları tartışıyoruz..... Sana göre seferberlik ilan edilmesinin tam zamanı değil mi?  bu terör belasından canımız yanıyor ve daha da yakacağa benziyor daha geçen gün beş şehit verdik bu uğurda ordaki doğudaki halkımız bize karşı birileri tarafından kışkaırtılıyor... daha ne kadar bu terör belasına müsade edeceğiz....

16652[/snapback]

benim tartışmaya engel olmak gibi bir niyetim yok arkadaş,

tam tersi herşeyin belli ölçülerde tartışılmasından yanayım,

ülkede yaşanan terör olayları ve siyasi gerginliğe duyarlı olmak ayrı şeydir

zihinlerin arkasındaki niyetleri gerçekleştirmek için bunları kullanmaya çalışmak başka şey.bir ırkın veya inancın üstünlüğüne dayanarak, toplum içinde farklılıklar yaratmak sonra da belli suçları bu farklılıkların üstüne yıkmak ve en nihayetinde kaba kuvvete başvurmanın adın biz faşizm diyoruz. buna karşı çıkılmadığı sürece bu tavırlara onay verildiği sürece emin ol işler daha da içinden çıkılmaz hale gelir. çünkü faşizm dünyanın hiçbiryerinde kimseye mutluluk getirmez.ve bunun da yegane reçetesi hukuktur, bu söylediğimiz bu kadar anlaşılmaz bir şey mi olaki???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canuğur bu oza dörtlüğü senin için

ERDİ OZA ERENLER

ERDEM BEGİ BİLİG TAG

AYDI ÜKÜŞ ÖĞÜTLER

KÖNGLÜM BOLUR ANGAR SAG

Gönlümü ferahlattın....

Tebrikler Ozaqı Bilge Canuğur 

:thumbsup:

16472[/snapback]

:clover: Sayin Eftalit, dizelerde, beni layik buldugunuz yeri hakedemedim, yine de cok sagolun :clover:

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sana zaten böyle değildir demedim ki...

Doğru senin dediğin gibi ama siz yine de bu hayvana siyasi ideolojileri yükleyin bakalım..

Doğruyu konuşalım...

Beni ilk gördüğünde ulu şamanı düşündüm demiyeceksin inşaallah...

Ben sana senden çok şey biliyorum da demedim ayrıca osmanlıca ve eski Türrkçe yi bilmem...

Doğu lehçesini de zor sökerim...

Ama sen yine ben ne kadar bunları desem bile bu ithamı bana yükler misin onu bilemem...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sana zaten böyle değildir demedim ki...

Doğru senin dediğin gibi ama siz yine de bu hayvana siyasi ideolojileri yükleyin bakalım..

Doğruyu konuşalım...

Beni ilk gördüğünde ulu şamanı düşündüm demiyeceksin inşaallah...

Ben sana senden çok şey biliyorum da demedim ayrıca osmanlıca ve eski Türrkçe yi bilmem...

Doğu lehçesini de zor sökerim...

Ama sen yine ben ne kadar bunları desem bile bu ithamı bana yükler misin onu bilemem...

16809[/snapback]

Ne ithami arkadasim, ortak noktalarda bulustugumuz anda birbirimizden ögreneceklerimiz oldugu kanisindayim.

körü klörüne sürtüsmek en kolayi.

Ben bunu yapmayi hic düsünmüyorum, bazen farkli yorumlarda, farkli kisilerle sürtüsüyoruz, kabul; ama insaniz ve tepkilerimiz de olabiliyor bazen.

Konuya gelelim, kesnlikle avatarinizdaki kurt resmi ile ulu samani düsündüm demiyorum tabi ki, yalnizca onun tarihsel-dinsel gecmisi hakkinda yazdim. Hepsi bu.

Ayrica, Jack London´un, (Beyaz Dis) romani aklima geldi. Bir kurt ile kizilderili arasindaki iletisimi anlatiyordu. Nefis mi nefis olaganüstü bir kitap.

Isin garip tarafi, ben o kitabi 30 yil önce okudum, ancak samanizm.kurt iliskisi hakkinda ki bilgilerim ise daha yeni.

O ronmandaki konu ile, orta asya Türk insaninin kurt ile dinsel, duygusal, dogasal iliskisi ayniydi. Buna cok sasirdim.

samanin bütün evrende oldugunu iddia eden samaizm ögretisine sanki uygin gibi yazmisti romanci. Coktan ölmüstü yazar oysa.

gercekten garip buldum.

Insan bilgileri karsilastirdikca ve ögrendikce bir noktada her seyin birlestigini görüyor?????

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.