Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslam Arap Dinidir.Türk Milletinin Değil.

abdullahabdal

Önerilen İletiler

isin asli butun semavi dinler evrensel idi

pagan dinleri de budizm de baslangicta evrensel olan dinlerdi ..

evrensel bir din indigi zaman taraftar toplar ewt ; ama cogu zaman karsit gorusler ewrensel din konforundan yararlanmak icin bu hak dinlere gecis yapmislardir ..

ama ruhunu gercek anlamda ozgur birakabilecek imana erisemeyen kisiler putlari kendilerine yardimci kilmislardir

dikkat edilirse her dine putperestlik karismistir ..

Buda'ya tapanlar olmustur - halbuki buda yeryuzune gonderilen binlerce peygamberden biri olabilir smile.png

sonra Hz. ISa yi tanri gibi goren kesim turemistir .. vs vs ..

ve tabi ki islamiyet .. putperestlik ve yobazlik islamiyete de bulasmistir .. 

Kuranda olmayan bir cok uygulama dine katilmistir .. 

ama tek bir farkla - Kuranin tek bir sayfasini bile degistirememislerdir .. dikkatle okuyan Kuranin celiskisiz oldugunu anlar .

Allah kiyamete kadar dinini koruyacagini soyluyor ise o din evrensel oldugunu ispatlamak icindir .. zaten su an ispatlamaya devam ediyor .. devam da edecek gibi goruluyor 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Misafir isimsiz olmamaz

tanrı hiç uzakdoğudaki insanlardan kutuplardaki insanlardan amerkadaki insanlardan bahsetmez mi. buugün bir din gelse bugünün terminolojisindne bahserderdi. araçlar uzay mekiği internet bigisayar .......................... yani mevcut olanlar kutsal kitaplarda konu ediliyor ama o güne kadar keşfedilmemiş hiçbirşey kutsal kitaplarda yok. örtünmeden bahsediyor kutsal kitap örtünmede kullanılan kumaşın nasıl yapıldığını açıklıyormu biliyormu. kılıçtan bahsediyor tüfekten lazer den bahsetmiyor neden bilmiyor ki deveden bahsediyor arabadan uçaktan bahsetmiyor. bilineni söylüyor.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

mevcud kuranı içeren mushafın ebubekir zamanında zeyd başkanlığındaki bir kurul tarafından sıralamasının yapıldığı tarihi bir gerçektir.oysa nuxul sırası veya necm sırasına göre dizilmesi gerekirdi.necm sıradı dikkate alındığındakonuların birniriyle bağlantısı kaybolmuyor.bu konudaki meak hakkı yılmazın yaptığı çalışma sadece neal ve tebyinul kuran adlı kendisi tefsir demiyor tebyin çalışması

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Sayın Abdullahabdal Bey, anlamsız bir tez ortaya attınız, uzun uzun yazışmalar yapılmış.Sizin tezinizi çürütmek için uzun yazmaya gerek yokki....

1.Kuranı Kerim'in Araplara indirilmesinin nedeni en bozulmuş toplum olmalarıdır.Hala da öyle deği mi?

2.Kitapta İslamiyetin dünyaya yayılması emredilmiştir.Türkler de Selçuklular döneminde İslamiyeti kabul etmiştir.

3.Hiçbir din, Hiçbir kutsal kitap sadece belli bir millete gönderilmemiştir.Neden bütün Avrupa, Hristiyandır?

4.Tersine; İSLAMİYET, Arapların adaletsiz,bozuk ve insanlıksız yaşam biçimi değildir.Zaten kendinizle çelişiyorsunuz,Araplar içinse neden sürekli birbirletini öldürüyorlar?

Genç İnsanların kafasını bu tür boş tezletle karıştırmayın lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Sonuna kadar okumaya icim el vermedi bunlari gercekten inanarak yazdigina inamiyorum. Sayet gercekse ya idrak edemiyorsun had ya da okudugundan birsey anlamiyorsun. Kuran-i kerim araplara indi diye sadece onun dini nasil olabilir. Sen peygamber (sav)'in hayatini okumamissin sanirim. Aslini bilmeden yorum yapma destekledigin sey dogru degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

musluman  olarak yasayip olen cennete . digerleri cehenneme girer.

Arastirmak lazim. Herkes kendi yolunu cizer ona gore yasar oyle olur.

islam kuran seriat ve musluman bir butundur.akil insanin kendine ait secme  hakki var bu yuzden imtihan ediyor ALLAH SUBHANA VE TEALA

ARASTIRIN, AKLINIZI KULLANIN, VERILEN OMUR SINIRLI ,OLUM VAR KIMSEYE GUVENMEYIN IYICE ARASTIRIN SORGULAYIN ALLAH TAN YARDIM ISTEYIN. BELKI DOGRU YOLU BULURSUNUZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

iste_peygamberimizin_islama_davet_mektuplari13444925060_h912794.jpg

İSLAM TÜM İNSANLIĞA GÖNDERİLMİŞTİR

Yüce Allah(c.c)’ın, Kuran-ı Kerim’de “Alemlere Rahmet” olarak bildirdiği(Bakınız:Enbiya-107) Peygamber Efendimiz(s.a.v), yalnız kendi kavmine değil tüm insanlığa elçi olarak gönderilmiştir.(Nisa-79, Araf-158, Sebe-28) Bilindiği üzere Kur'an-ı Kerim'de "Ey Araplar" şeklinde herhangi bir hitap bulunmamaktadır. Kur'an-ın birçok ayeti "Eyyuhennas" (Ey İnsanlar) diye başlar.(Örneğin: Nisa-170,  Nisa-174, Yunus-57, Yunus-108, Hac-49 bunlardan bazılarıdır) Ayrıca Hac Suresinin 17 nci ayeti gibi Kur'an'daki birçok ayetten müşrikler haricinde ehli kitap dediğimiz hıristiyanlar, yahudiler ile sabiiler ve mecusiler gibi tüm insanlığı kapsayan farklı din ve inanç mensuplarının da vahyin muhatabı oldukları kolayca anlaşılmaktadır.

Hz.Muhammed(s.a.v)'den önceki  peygamberlerin öncelikle kendi kavimlerine gönderilmiş olmalarının nedeninin dönemlerindeki ulaşım ve iletişim imkanlarının yetersizliğiyle ilgili olduğu kanaatindeyiz. Bu açıdan günümüzdeki insanlığın ulaşmış olduğu ulaşım ve iletişim düzeyine baktığımızda Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in son peygamber olarak tüm insanlığa gönderilmiş olmasının aynı zamanda bir mucize olduğuna da şahit oluyoruz. Çünkü günümüzdeki telefon, internet, basın, televizyon ve radyo gibi gerek iletişim ve gerekse hava, kara, deniz ve demir yolları gibi ulaşım imkanları, dünyanın neresinde olursa olsun her kesimden insanların kolaylıkla  İslam'la tanışmalarına vesile olmaktadır.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) Kendisine bu şerefli görevin vahyedildiği ilk andan yaşamını yitirdiği ana kadar Rabbimiz’in kulları için uygun görüp seçtiği din olan İslam Dinini tebliğ etmiştir.(Bakınız: Maide-3)  Hz. Muhammed(s.a.v)’in bu tebliğleri sırasında izlediği yöntemlerden en etkili olanlardan biri ise, evrensel İslam davetini tüm insanlığa duyurmak maksadıyla çeşitli ülkelerin hükümdarlarına yolladığı mektuplar olmuştur. Bu mektuplardaki hikmetli, etkileyici ve ılımlı üslup, pek çok kişinin hak din İslam’ı tanıyıp kabul etmelerine vesile olmuştur. Kuşkusuz Peygamberimiz(s.a.v)’in tebliğindeki bu hikmetli üslup tüm Müslümanlar için de bir örnektir.

Aynı zamanda Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in tüm insanlığa gönderilmiş olduğunun somut birer kanıtı da olan bu tebliğ mektuplarından bir kısmının orijinalleri, günümüze kadar muhafaza edilmiştir. Bu Mektupların büyük bir kısmı İstanbul’da Topkapı Sarayı’nda saklanmakta olup, Hz. Muhammed(sav)’in Sancak-ı Şerifi, Hırka-i Saadeti ve Kılıcı ile aynı odada sergilenmektedirler. Hükümdarların ve halklarının en güzel ve hikmetli şekilde hak dini yaşamaya davet edildiği bu mektuplar, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in üstün ahlakının, bağışlayıcılığının, hoşgörüsünün ve tebliğ gücünün tarihi örneklerindendir.

En doğrusunu Allah (c.c) bilir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in  İslama Davet Mektuplarından Bazıları:

Necaşi’ye Mektubu:

“Resûlullah Muhammed’den, Habeş’lilerin Kralı Necaşi’ye. Kendisinden başka tanrı olmayan, gerçek Hükümdar (Melik), Mukaddes (Kuddûs), Selâm, Koruyucu, Kurtarıcı olan Allah’ın övgüsünü sana iletirim. Takdir edip şehâdet ederim ki Meryem oğlu İsâ, Allah’ın Rûhu ve Kelimesidir ve (bu kelime) afîfe, dokunulmamış Meryem’e bırakılmıştır; böylece o İsâ’ya hâmile olmuş ve Allah da onu, kendi Rûh ve Nefesinden olmak üzere Âdem’i Eli ve Nefesi ile nasıl yarattı ise onu da (öylece) yaratmıştır. Seni tek olan Allah’a çağırıyorum ki onun hiç bir şerîkî yoktur. O’na itaat konusunda karşılıklı yardıma (çağırıyorum); beni takip et, bana uy, bana gelen şeye îman et! Zira ben Allah’ın elçisiyim. Bu duruma göre seni ve etrafındaki askerlerini Kaadir ve Azîm olan Allah’a dâvet ediyorum. Nasihat ve sözlerimi kabul etmenizi tavsiye ederim."

Mukavkıs’a Mektubu:

“Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla!

Allah’ın kulu-kölesi ve Resûlü Muhammed’den Kopt’ların Büyük Başkanı el-Mukavkıs’a: Allah’ın selâmı, hidâyet yoluna girmiş bulunan kimse üzerine olsun! Buna göre ben seni, tam bir İslâm dâveti ile (İslâma) çağırıyorum. İslâma gir, sonunda emniyet ve selâmet içinde olursun ve Allah sana iki defa sevap verecektir. Şayet bundan kaçınacak olursan, bütün Kopt’ların günahı senin üzerinde toplanacaktır. Ve (siz) ey (mukaddes) Kitap sahipleri! Gelin, sizinle bizim aramızda müşterek olan tek bir kelimede, yani Allah’tan başka hiç bir tanrıya tapmamak, O’na hiç bir şeyi şerik ve ortak koşmamak, Allah’tan başka aramızdan hiç bir kimseyi âmir ve efendi yapmamak (hususunda) birleşelim. Şâyet onlar sırtlarını dönüp (bundan) kaçınacak olurlarsa şöyle deyiniz: – Siz şâhit olun ki kesinlikle bizler, (Allah’a) itaat edip teslim olan müslümanlarız.”

Heraklius’a Mektubu:

Allah’ın kulu-kölesi ve elçisi Muhammed’den Rûm’ların Başbuğu Heraklius’a: Allah’ın selâmı, hidâyet yoluna girmiş bulunan kimse üzerine olsun! Buna göre ben seni tam bir İslâm dâveti ile (İslâma) çağırıyorum. İslâma gir, sonunda emniyet ve selâmet içinde olursun. Ve Allah sana iki defa sevap verecektir, şayet bundan kaçınacak olursan, köylülerin (yani tebeanın) günahları da senin üzerinde toplanacaktır. Ve “(Siz) ey (Mukaddes) Kitap sâhipleri! Gelin, sizinle bizim aramızda müşterek olan bir tek kelimede, (yani) Allah’tan başka bir tanrıya tapmamak, O’na hiç bir şeyi şerik ve ortak koşmamak, Allah’tan başka aramızdan hiç bir kimseyi âmir ve efendi yapmamak (hususunda) birleşelim. Şayet onlar sırtlarını dönüp (bundan) kaçınacak olurlarsa şöyle deyiniz: – Siz şâhit olun ki kesinlikle bizler, (Allah’a) itaat edip teslim olan müslümanlarız.”

Kisrâ’ya Mektubu:

Allah’ın Resûlü Muhammed’den İran’lıların Büyük Başkanı Kisrâ’ya: Hidâyet yoluna girip tâbi olana, Allah’a, O’nun Resûlüne îman edene, Allah’dan başka tanrı olmadığına, onun bir tek ve ortaksız bulunduğuna, Muhammed’in onun Resulü ve kulu-kölesi olduğuna şehâdet edip bunu kabul edene selâm olsun! Buna göre ben seni tam bir İslâm dâveti ile (İslâma) çağırıyorum. Zirâ ben, kim olursa olsun can taşıyan herkese belli bir tehlikeyi haber verip bunları uyandırmak ve inanmayanlar üzerinde Allah’ın sözünü gerçekleştirmek için istisnâsız bütün insanlara gönderilmiş bir Allah Resûlüyüm. O halde sen İslâm’a gir, sonunda emniyet ve selâmet içinde olursun! Şayet kaçınacak olursan, bu halde hiç şüphesiz Mecûsîlerin günahı senin üzerinde toplanacaktır”

Bismillahirrahmanirrahim.

Nisa-79 "... (Ey Rasûlüm!) Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik. Buna şahit olarak Allah yeter."

Nisa-170 "Ey insanlar! Peygamber size Rabbinizden hakkı (gerçeği) getirdi. O hâlde, kendi iyiliğiniz için iman edin. Eğer inkâr ederseniz bilin ki, göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir."

Nisa-174 "Ey insanlar! Size Rabbinizden kesin bir delil (Hz. Muhammed) geldi ve size apaçık bir nur (Kur’an) indirdik."

Maide-3 "...Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim..."

Araf-158 (Ey Muhammed!) De ki: "Ey insanlar! Şüphesiz ben, yer ve göklerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah’ın hepinize gönderdiği peygamberiyim. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O, diriltir ve öldürür. O hâlde, Allah’a ve O’nun sözlerine inanan Resûlüne, o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki doğru yolu bulasınız."

Yunus-57 "Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet (olan Kur’an) geldi."

Yunus-108 "De ki: “Ey insanlar, size Rabbinizden gerçek (Kur’an) gelmiştir. Artık kim doğru yola girerse, ancak kendisi için girer. Kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapar. Ben sizden sorumlu değilim."

Enbiya-107 "(Resûlüm!) Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik."

Hac-17 "Şüphesiz, iman edenler, Yahudiler, Sâbiîler, Hıristiyanlar, Mecûsiler ve Allah’a ortak koşanlar var ya; Allah, kıyamet günü onların aralarında mutlaka hüküm verecektir. Çünkü Allah, her şeye şahittir."

Hac-49 "De ki: “Ey insanlar! Ben sizin için ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Sebe-28 "Biz seni bütün insanlara ancak müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler."

Şüphesiz Allah (c.c) Doğruyu Söyledi.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) Buyuruyorlar ki;

“Diğer peygamberler kendi kavimlerine hususi olarak gönderilmiş, fakat ben bütün insanlara peygamber olarak gönderildim.” (Buhari, Teyemmüm, 1, Salat, 56; Müslim, Mesacid,3; Nesai, Gusul,36; Darimi, Salat, 111)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.