Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Rızık Allah'tandır Doğru Olsa,Açlıktan Ölen Çocuklar olurmu?

abdullahabdal

Önerilen İletiler

Misafir Allahin bir kulu

Çalışmadan rizk olmaz bu dünyada herşey bir imtihan Allahtan geldik yine Ona döneceğiz abdullahhhh dağa tasa gökyüzüne bir bak bakalimmm kim dizayn edebilir Rabbime zorluk yokki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

rızık allahtandır demek. herkesin rızkı ayağına gelir demek değildir. elde edilen herşeyi allah vermiştir demektir. allahın kanunları vardır yeryüzünde. buna siz fizik kimya ya da tabiat kanunları diyebilirsiniz.

Kainatta belli kanunlar vardır. allah bu kanunları hiçbir zaman değiştirmez. bu kanunlara uygun davranmaz da tembel tembel oturursan akıllı olmayıp kendini sömürgecilerin insafına bırakırsan allah sana rızık da göndermez aç da kalır açlıktan da ölürsün. bunlar allahın kanunlarıdır.

Ayette denilen ise istersen tembel tembel otur rızkını ben verecem anlamı çıkmıyor. ne yaparsan yap ne kadar uğraşırsan uğraş elde ettiğin herşeyi sana allah vermiştir anlamına gelmektedir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rab edinmek, yani dünyada bir efendin ve sahibin olduğuna inanmak kişisel bir tercihtir. Yaratıcının olması olmamasından daha mantıklıdır. Bu hususları düşünürken de yaratıcının sınav için kullandığı argümanları sorgulama şansımız olamıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Selamün aleyküm. Öncelikle tövbe hâşâ Allahı inkar edemeyiz. Ben kuranı okumadım namazımı kılarım orucumu okurum ve Rabbime inanırım çğnkü çok güzelliklerini gördüm dualarımın karşılığını gördüm. Dünyada teknolojide en ileri nıktadayız okadar geliştikki neredeyse tövbe hâşâ gerçekten insan yaratacaklar. Şimdi bu gelişmiş teknoloji şu koskocaman sonsuz nimetleri çeşit çeşit bitkileri hayvanları böcekleri yaratsınlar bakalım. Bir karpuz çekirdeğini dahi yaratamazlar. Ve benim etkilendiğim bir bitki vardır ki o bana dinimde büyük bir etkisi olmuştur. Ezan çiçeği. Hiç duydunuz mu gördünüz mü bilmem ezan okunduğunda o bitkinin hareketlenmesini titremesine şahit olsa uz hayran kalırsınız. Allahın varlığını inkar etmek mümkün değil. Bir örnek ben inşaat firmasında çalışıyorum şimdi bir telefon geldi bunyazıyı yazarken. Adam diyo ki benim burda meyve ağaçlarım var. Sizin burdan geçen kamyonlarınızın tozları yüzünden ağaçlarım çiçek açamıyor tomurcuk yapamıyor. Çiçeklenip ölüyor diyor. Şimdi bu nemedek rabbim o ağaca çiçek vermiş su vermiş güneş vermiş ona bakacak insan vermiş fakat başkası o ağacın ruzkına engel olmuş. O ağaç çiçek açamıyor neden. İnsanlar yüzünden. Bu aç insanlarında rıZıkları başkaları tarafından katlediliyor. Bak ben Hayvan severim ve diyorum ki Allahım madem rızık veriyorsun neden bunhayvaların kemikleri çıkmış neden açlar neden diyorum. Biz insan oğlu katlediyoruZ o hayvanın rızkını bile katlediyoruz yerlerini katlediyoruz. Ama biz bir testen geçiyoruz senki müslümansan gördüğün açı doyur merhamet et gördüğün hayvana merhamet buda bizim sınavımız. Ben gece gündüz her ezan okunduğunda rabbime dua ettim ve gerçekten en zoru rabbimin benim sesimi duymasıyla başardım. Yapmayın arkadaşlar. Allaha inanmıyo olabilirsin lütfen başkalarını etkileme ciddi söylüyorum bu soruları bende soruyorum ama bu bizim sınavımız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

Dünyada obezitenin en fazla olduğu ulke amerikaysa dogal olarak acliktan olen ulke de afrika olur Ve bu soruyu sorup Rabbimizin varligindan suphe duyan sahis o çocuklar cok icini acittiysa o zaman seytani vesveseleri birak da onlara yardim et tabi seytanin birakirsa !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Neyin doğru neyin yanlış olduğunu 1430 yıllık quran kitabından öğrenmeye kalkışırsak ilerleyemeyiz ve aç kalırız. Tanrı sistemini mantığım kabul etmiyor benim. hepimizi yaratan bir tanrı var ve her saniye bizi izliyor. Düşündüklerimizi yaptıklarımızı ve gelecekte yapacaklarımızı hep biliyor ama önümüze bir sınav sistemi koymuş. Kişinin ne yapacağını tanrı önceden biliyorsa niçin tanrı, insanları sınava tabii tutuyor? gelecekte yapacaklarımızı bilen bir tanrı, bizden ne süpriz bekliyor olabilir ki? eğer tanrı, bizim ileride günah işleyeceğimizi biliyorsa ama yine de sınava tabi tutuyorsa, nasıl bir süprizle karşılaşabilir? sınav sisteminin bir anlamının olması için tanrının sınavdan sonra yaptıklarımızı değerlendirmesi gerekir. Tanrı herşeyi biliyor, cehennemlik olduğumuzu biliyor onu şaşırtıp cenneti ha edersek, yani herşeyi bilmesi gereken tanrıyı... O zaman tepe takla edip tanrının, tanrılık sıfatını düşürmez miyiz? Zaten benim cehenneme gideceğimi bilen o tanrı, beni cehenneme gideceğim şekilde yaratan Tanrı ile aynı tanrı değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
Misafir Tek yol islam

Söylediklerinin cevabı çok basit sen bu düşüncenle nasıl ALLAH tarafından haşmedilmiyosan açıltan ölenlerede bişe yapılmıyo çünkü dünya imtihan dünyası sen daha yediğin yemeği içinde tutamıyosun biraz tuvaletin gelince çıkarmamaya hakimmisin uykun gelince göz kapağına hakimmisin burda konuya hakimmiş gibi konuşuyosun hakimet yanlızca ALLAHındır hersey kuranı kerimde apaçık ortadır yanlızca bi kaç ayetle kuranı tamamlayamazsın peygamber efendimizin selatı sünniyesi ve kuranı kerim bizi doğru yola iletecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.