Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kelimutu Gölleri dünyanın en güzel görüntüsü

gloria

Önerilen İletiler

Kelimutu Gölleri

Şimdi size birazdan bahsedeceğim Kelimutu Dağı'ndaki göller var ya işte bu göller öyle muhteşemler ki ben onları gördüğüm an aşık oldum.

Her yeri gezip görmek, Dünya'nın tüm güzelliklerini keşfetmek isterim ama burada olmak, burayı görmek şu an benim en güzel hayalim... Umarım gerçekleşir. forgiveme.gif

Google da epey bir gezindim bu dağlara ya da göllere ait çok fazla Türkçe bilgi bulamadım, o nedenle elimden geldiğince kısa bir bilgi bulup bunu çevirmeye çalışacağım. Anlamış da değilim böyle güzel bir yerden bahseden bir kaynak niye yooook?

Kelimutu Dağı volkanik bir dağdır. Endonezya'da Flores Adası'nda yer almaktadır. Dağın üzerinde 3 tane krater göl bulunmaktadır.

Bu üç gölün en batısında yer alan Tiwu Ata Mbupu (Yaşlı İnsanlar Gölü) mavi renkte olandır. Diğer iki göl olan Tiwu Nuwa Muri Koo Fai (Bekar Kız ve Erkekler Gölü) ile  Tiwu Ata Polo (Cadılar ve Büyücüler Gölü) birbirinden bir krater duvarı ile ayrılmıştır. Bu iki gölün rengi suyun altında yer alan fümeroller (volkanik duman püskürten küçük delik) nedeniyle kırmızı ya da yeşilin tonlarında periyodik olarak değişim göstermektedir. İşte tam bu durum Kelimutu Dağı'nı ve göllerini dünyanın en ilginç ve en güzel görüntülerinden birisi haline getiriyor. Aşağıya resimler ekleyeceğim. Görünce siz de bu tutkunun nedenini anlayacaksınız zaten...

Lake-Kelimutu-Flores-Indonesia-photo-2.j

6.28-MtKelimutu-Indonesia.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.