Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ferdi Özbeğen'i de kaybettik

Radya

Önerilen İletiler

2901201301424543011852.jpg

12 senedir kanser tedavisi gören Ferdi Özbeğen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Türk müziğinin güçlü seslerinden piyanist-şantör Ferdi Özbeğen, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün akşam 72 yaşında hayata veda etti.

İki gündür uyutuluyordu

Solunum yetmezliği tanısıyla geçtiğimiz Pazar günü Okmeydanı Hastanesi’ne kaldırılan Özbeğen, temel yaşam destek ünitesine bağlı olarak uyutuluyordu. 12 yıldır prostat kanseri tedavisi gören sanatçının doktorlarından Doç. Dr. Aymen Türkmen, “Tansiyonu ve nabzı normal. Bilinci açık. Tedaviye olumlu yanıt verdiği takdirde yavaş yavaş uyandırılacak” dedi. Ancak Özbeğen bir daha uyanamadı.

Saat 21.15’te gözlerini yumdu

Özbeğen’in vefatıyla ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Okmeydanı Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Ferdi Özbeğen yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef akşam saat 21:15’te hayatını kaybetmiştir” denildi.

SON RÖPORTAJINDA HASTALIĞINI ANLATTI

“12 yıldır kanserle mücadele ediyorum”

Ferdi Özbeğen, son röportajını verdiği İzzet Çapa’ya samimi açıklamalar yapmıştı. Röportajında 12 yıldır kanser olduğunu söyleyen Özbeğen, ‘’2001’de bir diş operasyonu için İstanbul’a gelmiştim. Bu sırada kolesterolümü kontrol ettirmek için kan aldırdım. PSA oranlarım çok yüksek çıkınca bir üroloğa görünmemi tavsiye ettiler. Bunun üzerine gittim, hemen biyopsiye aldılar. Ve sonuçlar geldi. Çok üzücü bir durumdu tabii ki. Kanser prostata 15 yerden girmişti. Ve 12 senedir mücadele devam ediyor. Tabii ki uzun bir tedavi süreci içinde olduğumun farkındayım ama kadere inanan bir insanım. Rabbim’den gelen her şey onun sayesinde de geçecektir.. Kanser psikolojik bir hastalık. Bu konuda ne kadar vurdumduymaz olursam o kadar iyi olduğumu fark ettim. Ben sağlamım demek bana güç veriyor” demişti.

Allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum sad.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.