İçeriğe atla


Fotoğraf

Ferdi Özbeğen'i de kaybettik

Ferdi Özbeğen

Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 Radya

Radya

    Süper Üye

  • Φ Süper Üye
  • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Ocak 2013 - 13:20

2901201301424543011852.jpg

12 senedir kanser tedavisi gören Ferdi Özbeğen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti
Türk müziğinin güçlü seslerinden piyanist-şantör Ferdi Özbeğen, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün akşam 72 yaşında hayata veda etti.

İki gündür uyutuluyordu

Solunum yetmezliği tanısıyla geçtiğimiz Pazar günü Okmeydanı Hastanesi’ne kaldırılan Özbeğen, temel yaşam destek ünitesine bağlı olarak uyutuluyordu. 12 yıldır prostat kanseri tedavisi gören sanatçının doktorlarından Doç. Dr. Aymen Türkmen, “Tansiyonu ve nabzı normal. Bilinci açık. Tedaviye olumlu yanıt verdiği takdirde yavaş yavaş uyandırılacak” dedi. Ancak Özbeğen bir daha uyanamadı.

Saat 21.15’te gözlerini yumdu

Özbeğen’in vefatıyla ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Okmeydanı Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Ferdi Özbeğen yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef akşam saat 21:15’te hayatını kaybetmiştir” denildi.

SON RÖPORTAJINDA HASTALIĞINI ANLATTI

“12 yıldır kanserle mücadele ediyorum”

Ferdi Özbeğen, son röportajını verdiği İzzet Çapa’ya samimi açıklamalar yapmıştı. Röportajında 12 yıldır kanser olduğunu söyleyen Özbeğen, ‘’2001’de bir diş operasyonu için İstanbul’a gelmiştim. Bu sırada kolesterolümü kontrol ettirmek için kan aldırdım. PSA oranlarım çok yüksek çıkınca bir üroloğa görünmemi tavsiye ettiler. Bunun üzerine gittim, hemen biyopsiye aldılar. Ve sonuçlar geldi. Çok üzücü bir durumdu tabii ki. Kanser prostata 15 yerden girmişti. Ve 12 senedir mücadele devam ediyor. Tabii ki uzun bir tedavi süreci içinde olduğumun farkındayım ama kadere inanan bir insanım. Rabbim’den gelen her şey onun sayesinde de geçecektir.. Kanser psikolojik bir hastalık. Bu konuda ne kadar vurdumduymaz olursam o kadar iyi olduğumu fark ettim. Ben sağlamım demek bana güç veriyor” demişti.

 
 
Allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum sad.png


Azıcık karate bilirim:)

twitter.png
 


#2 dennise

dennise

    Kıdemli Üye

  • Yasaklanmış
  • PipPipPipPip
  • 2.486 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Ocak 2013 - 15:37

Topragi bol olsun

 

12 sene boyunca kanser olan kisi ancak sanatinin ve estetigin ruhuna isledigi aheng ve ilhamlarla dogal direnc gosterebilirdi

 

sarkilarini ve muzigini gercekten cok begeniyorum ..

Cevap ekle