Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Modern Cagda Evrim !

dennise

Önerilen İletiler

"Ayni evrim" derken neyi kastediyorsun. Sana daha once evrim kavraminin tanimini ve anlam ve icerigini vermistim.

Benim politika ile bir isim olmaz. Bilimde politika yoktur.

Beni "okuzun altinda akilci buzagi aramak" etkilemiyor. Cunku boyle bir aramaya ihtiyacim yok. Ustelik bu arama bilimsel degil.

Cunku ben akli sadece insanoglu temelinde ve zihniyetinde sisteminde duzeninde yasam ve iliskisinde ve kurumsallasmasinda, tekniginde fenomen ortaya koyumunda v.s. ararim. Cunku yaratim isi epistemolojik olarak insanoglu yetisidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki ;

sonra

devam edelim bu konuya ..

Tabi ki ne zaman istersen. Tek ricam basliga sadik kalmamiz. Yani ayni konuyu ve ayni icerikte iki uc basliga tasimamamiz. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fch-top.jpg

F. Clark Howell (Tarihin en büyük bilim sahtekarlığının konusu olan Piltdown Adamı hakkında): 1953 yılında keşfedilen Piltdown Adamı, insan kafatası ve maymun çenesinden oluşan bir yaratıktan başka birşey değildi. Bu bilerek tezgahlanan bir aldatmacaydı. Ne çenenin maymuna ait olduğunu, ne de kafatasının insana ait olduğunu kabul etmediler. Bunun yerine, bu parçaların maymun ve insan arasındaki döneme ait bulgular olduğunu açıkladılar. 500.000 yıl öncesine ait olduğunu söyleyerek, buna bir isim koydular (Eoanthropus Dawsoni veya Dawn adamı) ve bu konu üzerine yaklaşık 500 adet kitap yazdılar. Paleontologlar bu buluşla elli beş yıl boyunca boş yere oyalanıp durdular54.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dedigim gibi her zaman her konuda her sartta ve her turlu duzenbazlik; iki turlu isler, ya bilimi ve bilimselligi karalamak; bu da ya icerden ya disardan yaptirilir, ya da karalanmis olani aciga cikarmak icin ortaya konani kullanmak ve kendine yontmak.

Iste emperyaslist zihniyet ve her turlu yenilik bilim ve bilgi "dusmani" yani cikan bilgiden cikar kaybedecek olanin yaptigi iki turlu calisma sekli.

O yuzden ne her bilim kisisinin her dedigi direk bilimsel olarak algilanmali, ne de her bilim kisisinin herdediginin bilimi ilgilendirdigi dusunulmesi.

Bunun en son ornegi S.Hawkins'tir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
Misafir Dünya milliyetcisi

Neden yaniti verecek olan senin vucudunu kullanacak olan Allah'in degil mi?

Burda bir yanlısı duzeltmek istiyorum. İslam'da kararı sen verirsin Allah uygular. Mesela ben buraya açıklama yapıyorum bu benim kararimdir istemesem yapmam (kimse silah dayamazsa tabi)ama yapmak istedigimde uygulama Allah in takdiridir dilerse bir engel oluşturur ve mani olur veya cevabi yazmama izin verir. 1. durum benim sorumlulugum 2.durum benim sorumlulugum değil ve hesaba çekilecek bir durum yok. Yazı uzun ama bir hataya göz yumamam okuduğunuz için teşekkürler.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burda bir yanlısı duzeltmek istiyorum. İslam'da kararı sen verirsin Allah uygular. Mesela ben buraya açıklama yapıyorum bu benim kararimdir istemesem yapmam (kimse silah dayamazsa tabi)ama yapmak istedigimde uygulama Allah in takdiridir dilerse bir engel oluşturur ve mani olur veya cevabi yazmama izin verir. 1. durum benim sorumlulugum 2.durum benim sorumlulugum değil ve hesaba çekilecek bir durum yok. Yazı uzun ama bir hataya göz yumamam okuduğunuz için teşekkürler.

Bence burda celiski var.

Eger Allah'in "herseye kadirse ve seni istedigi gibi yonlendirebiliyorsa" senin bir kul olarak secimin yoktur.

Cunku Allah'in "ne isterse sana onu yaptirir."

Dolayisi ile senin ne bir oizgur iraden karar ve secim hakkin olamaz.

Aksi kuranina ters dusersin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.