Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tek suçlu onlar mı sizce?

KaTliVaCib

Önerilen İletiler

Evt üniversitelerde asistan seçilirken siyasi düşüncesininde araştırıldığı bir ülkede yaşıyorsun. Hele kürt olduğu öğrenilirse önyargıların en büyüğünü yer insan, hiç ilgisi olmasa da pkk yanlısı mı acaba diye şüphe edilir. Senin yaşın geçiyor ama daha öğrenecek hala o kadar çok şeyin var ki...

14701[/snapback]

hissi davranıyorsun genç arkadaşım bu da sana hata yaptırıyor. bu ülkede asistan olmak için insanın nesebine değil tanıdığı olup olmamasına bakılır. diğer işler için de bu böyledir. gençlerin anlamadıkları husus şudur ; bir bölgenin terörize olmasının nedeni o bölge halkının işsiz ya da o bölgenin ikliminin sert olması değildir. bu ülkenin Türkleri yıllarca köylü olarak aşağılanmıştır aşağılanmaya devam etmektedir ama bu Türkler bunu neden gösterip bayrak yakmamışlardır. terörün çözümü kimlik benimsemekle ilgilidir. bu kimlik Tc vatandaşlığıdır. eğer bir adam açıktan bu kimliği benimsemiyorsa o kişiye söylenecek hiçbirşey yoktur bu onun seçimidir hayatı boyunca da yaptığı bu seçimin mücadelesini verir. ama bir kişi kimliği kabul etmeyip ben demokrasi taraftarıyım ben aslında islamcı ümmetçiyim gibi sözleri kendine kalkan yapıyorsa o adam ifşa edilir hepsi bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 146
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Nihayet düşüncelerime saygılı bir uslup kullandın... Benim bütün anlatmak istediğim eğer kürtleri aşağılarsak nasıl kimliklerini benimsesinler? Ayrıca yukarıda anlattığım olay bir varsayım değildi önümde oldu...

14709[/snapback]

1 benim de önümde bir çok öğrenci asistan alımında ret yanıtı aldı. buna göre

a) bu yanıtı alan kişiler ya Türk değildi ( bu teorik olarak imkansızdır ) ya da teröristti ( ikinci ihtimalde bana uzak geliyor ) öyleyse ya yeteneği yoktu ya da bir yakını. malesef Türkiye şartlarında tanıdığı yoktu şıkkı bana yakın geliyor.

b ) yeni öğrendiğim bir şeyi daha itiraf etmek istiyorum senden

- anladımki bazı Türk olmayan guruplar dernek açmış terörü lanetlemiştir.

- anladımki Türk olmayan bazı unsurlar bölücübaşı için asılan pankartları indirmiştir.

- anladım ki Türk olmayan unsurlardan aklıselim bir gurup ankaraya yürüyüp devlete bağlılıklarını bildirmiştir.

- öğrendim ki terörize olmuş bir bölgede millet ve devlet el ele vermiş hainlerin üstüne yürümüştür.

- bu arada yine şimdi öğendimki türkiyede terörize olmuş bölgeler med tv izlememektedir.

- ve yine öğrendim ki işsizler Türk olmayanlardır yani ülkenin 3/2 si

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlla boyle olacak diye bir kaide yok ama değerlendirmede boyle bir kıstasın olması bile buyuk bir ayıp sen benim butun soylediklerimi hemen genelliyosun buda olayları yanlıs anlayıp yel değirmenlerine saldırmana yol açıyo eğer işçi alımında tek kıstas ırk olsaydı butun turkler iş sahibi butun kürtler işsiz olurdu ben bir önyargıdan bahsettim diye sen sanki butun turkler bu önyargıya sahip dediğimi zannediyosun. Elbette terore karısmıs kürtleri yakalayıp cezalandırmak gerekli ama kurt teroristler var diye kurt halkını suclayamayız.. Haksız oldugum bir nokta goremiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terör sebebini ekonomiye falan bağlamayın arkadaşlar. O kadar fakir köyümüz var ki, oysa insanları terörist değildir. Olay tamamen siyasidir. Emperyalizmin yaptığı uzun vadeli, projeden başka bir şey değildir..

Emperyalizmin diğer projeleri incelenirse, etnik köken üzerine hesaplar geliştiriyor. Bazı bölgelerde de ülke zaafiyeti üzerine....

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaçırdığınız bir nokta var koylumuz istesede terorist olamaz cunku ulke zaten kendi ulkesi. Ayrıca terorun mantalitesi siyaset uzerine kurulu ama terorist dediimiz kimseler de zamanında pekala bizim aramızdaydı ne yani terorist olarak mı dogdular bu genclerin akılları nasıl celiniyor? Sizi ezdiler, sizi istemiyolar, size yasama olanagı vermeyecekler... Eger bir kurt genci bunların yalan oldugunu bilirse bu tip dolduruslara gelmez. Ama biz onları ezersek doldurusa gelmesine gerek kalmaz zaten bizden nefret etmeye baslamıstır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlla boyle olacak diye bir kaide yok ama değerlendirmede boyle bir kıstasın olması bile buyuk bir ayıp sen benim butun soylediklerimi hemen genelliyosun buda olayları yanlıs anlayıp yel değirmenlerine saldırmana yol açıyo eğer işçi alımında tek kıstas ırk olsaydı butun turkler iş sahibi butun kürtler işsiz olurdu ben bir önyargıdan bahsettim diye sen sanki butun turkler bu önyargıya sahip dediğimi zannediyosun. Elbette terore karısmıs kürtleri yakalayıp cezalandırmak gerekli ama kurt teroristler var  diye kurt halkını suclayamayız.. Haksız oldugum bir nokta goremiyorum.

14759[/snapback]

aynı kannatteyim GÖREMİYORSUNUZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk önce sunu söyliim güzel bir baslik acmissin KatliVacib, ve yaziklarindan anlasilioki bu konuda cok iyiniyetli ve idealistsin...

Türkiye de anladigim kadariyla Kürtler ikinci sinif vatandasi olarak muamele görüyorlar ve bu sebebten dolayi isyan ediorlar ve bu isyan kolayca teröre dönüstürebilior.

Benim bu mantikla ilgili kafama takilan bi soru var, TR de bir cok insanin isyan etmeye bir cok nedeni var... Türbanli kizlar, trafik canavarina kurban vermis aileler, her bi sehirde bulunan yoksul sefil insanlar, sehirde hör görülen köylüler, vs vs

Bu insalari kiskirtip niye bayrak yaktiramiolar?Bunlar niye TR ye karsi düsman kesilmiolar?

Demek ki dogudaki insan da bu potansiyal var ki, böyle terör eylemlerine alet edilebiliorlar...

Benim bu konuyla ilgili kafama takilanlar böyle....

Siddeti, terörü, gerekce ne olursa olsun, yol secenler suclu!

Kürtler TR yi mi benimsiyemiyor, yoksa TR kürtleri mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk önce güzel bir basli acmissin KatliVacib, ve yazilarindan anlasilioki bu konuda cok iyiniyetli ve idealistsin...

Türkiye de anladigim kadariyla Kürtler ikinci sinif vatandasi olarak muamele görüyorlar ve sebebpten dolayi isyan ediorlar ve bu isyan kolayca teröre dönüstürebilior.

Benim bu mantikla ilgili kafama takilan bi soru var, TR de bir cok insanin isyan etmeye bir cok nedeni var... Türbanli kizlar, trafik canavarina kurban vermis aileler, her bi sehirde bulunan yoksul sefil insanlar, sehirde hör görülen köylüler, vs vs

Bu insalari kiskirtip niye bayrak yaktimiolar?Bunlar niye TR ye karsi düsman kesilmiolar?

Demek ki dogudaki insan da bu potansiyal var ki, böyle terör eylemlerine alet edilebiliorlar...

14862[/snapback]

Tebrik ederim turka gayet doğru yazmışsın hakkaten katlivacip bu ülkede yalnız ezilenler onlar değilken onlardan başka terör eylemlerine katılanlar yok neden acaba ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk önce güzel bir basli acmissin KatliVacib, ve yazilarindan anlasilioki bu konuda cok iyiniyetli ve idealistsin...

Türkiye de anladigim kadariyla Kürtler ikinci sinif vatandasi olarak muamele görüyorlar ve sebebpten dolayi isyan ediorlar ve bu isyan kolayca teröre dönüstürebilior.

Bu insalari kiskirtip niye bayrak yaktimiolar?Bunlar niye TR ye karsi düsman kesilmiolar?

14862[/snapback]

Tebrik ederim turka gayet doğru yazmışsın hakkaten katlivacip bu ülkede yalnız ezilenler onlar değilken onlardan başka terör eylemlerine katılanlar yok neden acaba ?

14865[/snapback]

katlivacip yanıt verdi zaten Göremiyormuş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kürt kökenli "vatandaşlarımız" taaaa Atatürk döneminden bu yana türklere karşıdır.kurtuluş savaşında kürtlere savaşa katılması için doğunun bir bölümü vaadedilmiştir,ancak Atatürk'ün bölücülük gibi bir niyeti olmadığından daha sonra bu söylem gerçekleşmemiştir.Bu söylediklerim tarih kitaplarında yazmıyor elbette ancak bazı kürt arkadaşlardan bire bir duyduğum sözler bunlar(babamda anlatır hep,tarihçi deil ama eski adamdır bilir diye düşünüyorum..) velhasıl kürtler o zamandan kinliler,e bugüne terör olarak yansıması pek tuhaf gelmiyor bana ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkes kardeş türk kürt yok

terör bosuna

14905[/snapback]

ben böyle noktayi koyarim diosun ;)

Polyanna´nin erkek versiyonu arkadasim benim :D

14906[/snapback]

ne demenli bu dünyada yasayan her canlının nası nefes aymaya iytiyacı varsa

kardeşinde kardeşe ihtiyacı vardır

komsu komsunun külüne muhtaç olması kadar gerçek

diyom

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilk önce sunu söyliim güzel bir baslik acmissin KatliVacib, ve yaziklarindan anlasilioki bu konuda cok iyiniyetli ve idealistsin...

Türkiye de anladigim kadariyla Kürtler ikinci sinif vatandasi olarak muamele görüyorlar ve bu sebebten dolayi isyan ediorlar ve bu isyan kolayca teröre dönüstürebilior.

Bu insalari kiskirtip niye bayrak yaktiramiolar?Bunlar niye TR ye karsi düsman kesilmiolar?

14862[/snapback]

TR nin bir kısmı hala benimseyemedi ama esas sorun dış güçler...

Kral x arkadaşımızın dediği gibi...

Kürtlerin bu halindan yararlanıyorlar...

Doğal olarak onlar da TR yi benimsememiş oluyor...

Kısır döngü...

ABD nin aklına bakar mısınız???

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte sizin anlamdıgınız yer. eger bir turk koylusu zorluk cekerse tabi ki bayrak yakmaz cnku dusundugu cozum bu degildir. yapacagı en buyuk sey o anki devleti protesto etmektir ki bunlar yapıldı. ama bir kurtu ezersen aklına ilk gelecek sey turkler bizi istemiyo bizde onları istemeyelim olacaktır. ayrıca trafik kazasına kurban vermiş birinin bayrak yakması kadar sacma bişey zaten yoktur. genel anlamda benle aynı fikirde olmayan insanlar goruyorum burada benle aynı fikirde degilseniz kurtleri ezelim diyorsunuz demektir. bunu dusundun mu hiç bozan? haksız oldugum noktaları hemen buldugunu iddia eden insan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye trafik canavari örnegi verdim bunu acikliim istersen...

Trafik canavari hala ortalikta dolasiosa, bunun sebebi devlet önünü kesmedigi icindir, ve bu yüzden de hükümete isyan sözkonusu oladabilir di die düsünerek yazdim...

herneyse, ben hic kimsenin ezilmesinden yana diilim...

ve seni kasiz cikarmaya calisan da yok, konuda bu diil zaten...

Konu(anladigim kadariyla) kürtlerin niye bu tür eylemler yöneldikleri ve bende diorum ki iclerinde bu kin, nefret ve öfke varken, her zaman bir sebep bulacaklardir...

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KESİNLİKLE içlerinde bir kin var. onların bize karşı bir yarası var ve biz bu yarayı kaşırsak terorle ilişkisi olmayan kurtleri de bu yola itmiş oluruz ki benim sahsen tanıdığım kurt arkadaşlarım var ve bu konuda hiç bir sorunları yok ama mesela ben onları ırklarından dolayı aşagılasaydım zorla kafalarına bize karşı bir kin olustururdum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte sizin anlamdıgınız yer. eger bir turk koylusu zorluk cekerse tabi ki bayrak yakmaz cnku dusundugu cozum bu degildir. yapacagı en buyuk sey o anki devleti protesto etmektir ki bunlar yapıldı. ama bir kurtu ezersen aklına ilk gelecek sey turkler bizi istemiyo bizde onları istemeyelim olacaktır. ayrıca trafik kazasına kurban vermiş birinin bayrak yakması kadar sacma bişey zaten yoktur. genel anlamda benle aynı fikirde olmayan insanlar goruyorum  burada benle aynı fikirde degilseniz kurtleri ezelim diyorsunuz demektir. bunu dusundun mu hiç bozan? haksız oldugum noktaları hemen buldugunu iddia eden insan

14919[/snapback]

katlivacip dostum neden bu kadar sinirleniyorsun ki bu sözler bana mı ait burada benle aynı fikirde degilseniz kurtleri ezelim diyorsunuz demektir. bunu dusundun mu hiç bozan? haksız oldugum noktaları hemen buldugunu iddia eden insan

yani şimdi bu forum da senin görüşlerini paylaşmayan diğer bütün arkadaşlar Kürtleri ezelim mi diyor ? yine yanlış yaptın dostum ve ben anladım ki

1 Katlivacipin dediklerini aynen benimsemeliyiz aksi takdirde kürtlerin hepsini ezelim demiş oluyoruz

2 katlivacipin dediklerini ya benimsersin yada kürt düşmanı olursun

3 katli vacip demokratik çerçevede düşünebilmektedir. zaten aksini iddia edeceğimiz hiçbir şey yazmamıştır

4 katli vacip kürtlerin savunucusudur onun yazdıklarını benimsemeyenlerde kürtlere sürekli eziyet edelim demektedirler.

işte katlivacip bir hür düşünür örneği ' burada benle aynı fikirde degilseniz kurtleri ezelim diyorsunuz demektir' bu da onun cümlesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evt sinirleniyorum cunku soylediğim seyleri carpıtıp maddeler halinde saçma sapan sonuçlara varıyosun eğer kurtleri ezmeyelim diyen biriyle aynı fikirde değilsen bu kurtleri ezelim diyosun anlamına gelir. bundan ne sonuc cıkaracaksın mereak ediyorum ama sacma olacagına eminim

14948[/snapback]

hadi biraz daha yanlış sonuç çıkaralım ( bu arada benim yazılarımın saçma olduğunu iddia ettiniz teşekkür ederim, sizinkiler hiç saçma değil tebrik ederim )

1 diyelim ki katlivacip fenerbahçeli eğer siz fenerbahçeli değilseniz o zaman fenerli düşmanı bir holigansınızdır. yani masum bir cim bomlu olma şansınız yok

2 katlivacip diyelim ki makarna sever siz sevmiyorsanız o halde makarna gördüğünüz de tabakları fırlatıp atıyor ve o makarnaları eziyorsunuzdur.

3 ya katlivacipi seversin ya da saçma yazarsın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar benim anladigim kadariyla ikinizde ayni görüstesiniz, sadece su an lüzummsuz itisme kakisma yapiosun....

bunlari gecip netice ne dir ne diildir, sorunun cevabi ne, nasil sorun ortadan kalkar bunlari tartissak diorum..

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.