Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tek suçlu onlar mı sizce?

KaTliVaCib

Önerilen İletiler

İlginç bir tartışma var, karışalım biraz

Her şeyden önce ben şunları merak ediyorum

1-Bu ülkede Kürt var mı? yok mu?

2-Kürt var ise onun bir dili ve kültürü olur mu? olmaz mı?

3-Yanıtınız evet ise o zaman dilini ve kültürünü yaşama yaşatma hakkı var mı? yok mu?

4-PKK ve onun siyasal uzantısı dışında yaşayan milyonlarca Kürt var mı? yok mu?

5-Kürtlerin hepsi ayrılıkçı terörist mi?

6-Ailelerinizde, soyunuzda, sülalenizde Kürtlük var mı? yok mu?

7-Ana fikir etnik olarak onların kendini Türk olarak kabul etmemesi mi? başka bir şey mi?

8-Yıllardır süren yoksulluk ve feodal yaşantı bu ayrılıkçılığı körükler mi körüklemez mi?

Bu sorulardan sıkılanlara nazçizane tavsiyem şudur;

1-Günde üç öğün "Kürt diye bir şey yoktur" şeklinde kendilerini tatmin etsinler

2-Batı'daki illerde de yoksulluk var onlar niye isyan etmiyor diye kendilerini avutsunlar

3-Kötü günler için hazırlıklarını tamamlarken "Kürtler bizim kardeşimizdir" masallarına devam etsinler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 146
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arkadaslar benim anladigim kadariyla ikinizde ayni görüstesiniz, sadece su an lüzummsuz itisme kakisma yapiosun....

bunlari gecip netice ne dir ne diildir, sorunun cevabi ne, nasil sorun ortadan kalkar bunlari tartissak diorum..

Saygilar

14954[/snapback]

sevgili alaturka şu cümleyi yazan ben değilim 'burada benle aynı fikirde degilseniz kurtleri ezelim diyorsunuz demektir' şimdi böyle bir mantıkla aynı düşünülebilir mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evt ozur dilerim kurtleri ezmeyelim diyerek saçmaladım kusura bakma ve artık tartısacak değilim cunku laflarımı daha anlayıs sahibi olan duvarlara anlatacagım hadi eyv

14958[/snapback]

fikirlerini ifade etmekten pes etmeyeceğini umuyordum, yanılmışım.

şimdi senden öğrendim ki

1 tartışırım ama sonuca ulaşamazsam eyvallah der çekerim

2 herkes benim gibi düşünmeli derim düşünmeyenleri terkederim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

asterix:

arkadasim sorularin cok isabetli, ama okurken de lütfen dikkatli oku, kimse bati daki illerde yoksulluk var onlar niye isyan etmio denilmedi, onlarinin sorunlari da devletten, hükümetten kaynaklanmasina ragmen niye bayrak yakma eylemine, teröre yönelmiolar?

cevabi alim lütfen..

Bu ülkede kürt var, dilleri kürtce, kültürlerini yasatmaya haklari var, Tr de pek tabiki kürtlerin hepsi seperatist diildir, belki soyumda kürt vardir, bilmiorum, onlarin kendilerini türk olarak kabul etmeleri diil mesele, bu ülkeye bagli ve sadiklar mi?yillardir süren yoksulluk ve feodal yasanti bu ayrilikciligi körükler mi? evet.

bunlarda benim cevaplarim..

birde baska sorum var, ayrilikcilik körükleniosa bile,ve TR de bir cok alanda ayrilikcilik körüklemio, terör dogru yolmudur?

Bir sürü farkli farkli millet yasio TR de , saymama gerek yok sanirim, her biri ayirim yapilio die sikayet edio mu? Teröre yönelio mu?

Yurtdisinda yasayan kürtler, yoksulluktan bi haberken, niye daga eyleme gidio sence?

Halki ac die mi, yoksa nie??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlginç bir tartışma var, karışalım biraz

Her şeyden önce ben şunları merak ediyorum

1-Bu ülkede Kürt var mı? yok mu?

2-Kürt var ise onun bir dili ve kültürü olur mu? olmaz mı?

3-Yanıtınız evet ise o zaman dilini ve kültürünü yaşama yaşatma hakkı var mı? yok mu?

4-PKK ve onun siyasal uzantısı dışında yaşayan milyonlarca Kürt var mı? yok mu?

5-Kürtlerin hepsi ayrılıkçı terörist mi?

6-Ailelerinizde, soyunuzda, sülalenizde Kürtlük var mı? yok mu?

7-Ana fikir etnik olarak onların kendini Türk olarak kabul etmemesi mi? başka bir şey mi?

8-Yıllardır süren yoksulluk ve feodal yaşantı bu ayrılıkçılığı körükler mi körüklemez mi?

Bu sorulardan sıkılanlara nazçizane tavsiyem şudur;

1-Günde üç öğün "Kürt diye bir şey yoktur" şeklinde kendilerini tatmin etsinler

2-Batı'daki illerde de yoksulluk var onlar niye isyan etmiyor diye kendilerini avutsunlar

3-Kötü günler için hazırlıklarını tamamlarken "Kürtler bizim kardeşimizdir" masallarına devam etsinler.

14957[/snapback]

ilginç bir yorum, biz de karışalım biraz

1 bu ülkede Türk var mı ? yok mu ?

2Türk varsa düşüncelerini ifade edemez mi ? yani devletin adı Türkiye diye kendisene yapılan hertürlğ kötü muameleyi sineye mi çeker ?

3 yanıtınız hayır ise neden üstü örtülmeye çalışılmaktadır.

4büyük illerdeki ispanyol göçmeni ve elen artıkları dışında gariban Türk yok mu ?

5 Türkler kendilerine yapılan kötü muamelelere terörle karşılık vermiyor diye hamakat sahibi mi

6 aileniz de soyunuzda hiç Türk yok mu ?

7 kimsenin etnik olarak kendisini Türk olarak kabul etmemesinin ana fikri Türklerin terörize olmaması mı ?

8 yıllardır süren yoksulluk feodal baskı Allahın bir hikmeti olarak Türklere hiç uğramamış mıdır ?

bu sorulardan ızdırap duyuyorsanız değersiz bir tavsiye olarak sizlere tavsiyem şudur

1 bu ülkede artık Türk kalmadı diuye günde beş vakit tespih çekile

2 Türkler terörize olmadıkları için dövüne

3 kötü günlare doğru giderken hep bir ağızdan biz Türk değiliz diye haykırıla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ornegin ermenilerin bu ulkede tv kurma hakkı zaten vardı ama kurtler yeni elde etti bu hakkı o yuzden dierleri ayaklanmıyo. bu ayrım yuzunden

14966[/snapback]

yapma Lawyer, bütün bunlar tv kanali yüzünden mi yasandi???

demek istedigin baskalarina verilen haklar onlara verilmedi, örnekte tv kanali, oldu mu simdi???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca butun forumu okudum ve bozanın hala sonuclara varma girişimi cok komik. kurtlere iyi davranın diyor katli bunda ne kotuluk var anlamadım ve evt kurtleri ezmeyelim diyen biriyle aynı fikirde değilseniz kurtleri ezelim diyorsunuzdur diğer yargılar kısmen aynı fikirde olmaya girer

14968[/snapback]

birisi ünledi ezelim diyorsun deyü oysaki diğeri ne öyle yazmıştı ne de benzeri

birisi dakı ünledi hayııııııııııııııır sen aslında öyle yazmak istiyorsun çünki ben okudum

diğeri yazdıklarına tekrar baktı. öyle birşey yazmamıştı.

bir daha baktı ki aslında o burada ayrıca bir de yemek tarifi yapmıştı hani makarnadan falan bahsetti ya kısmen aynı fikri ifade eder

sonra bi daha baktı kırgızlarla ilgili bir destan yazmış hani Türklerden bahsetti ya aynı fikri ifade eder

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben de tam bundan bahsediyorum işte

uyusun da büyüsün ninni yani...

De

Bugün Kürt sorunu karşısında şaha kalkmaya hazırlanan bu Türk milliyetçiliğinin

neden yıllardır bu ayrılıkçılığı kaşıyan başka güçlere karşı kuyruğunu kıstırdığı fikri de bir kurt gibi içimi kemirip durmuyor değil hani.

Naçizane fikrimi arz edeyim gene

1-Ben insanların insan olarak değerli oldukları ve kim olursa olsun yaşama hakkına sahip olduklarını düşünüyorum.

2-Sizin kadar büyük bir önem atfetmesem de ben de bir Türküm, her ne kadar

etnik/milli kimliğe çok değer vermesem de kastettiğiniz türden bir kutrukaltı kıstırması sözkonusu olmaz bende.

3-Yoksulluk aslında asıl ana fikirdir, ama kürt sorununda belirleyici unsur değil

destekleyici unsurdur bence.

Ha birde gittiğiniz yol hayırlı uğurlu olsun da

Umarım bu yolun nereye gideceğini iyi biliyorsunuzdur,

İnsanlar, ezilen, hakkı yenen, yoksul, mağdur Türk edebiyatıyla kışkırtılmaya başlandımı bir kere bu işin nereye kadar gideceği ve nerede duracağını kestirmek son derece güçtür.

Bu yüzden bu söylem sahiplerinin de en az iki kez düşünmesi gerekir diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben de tam bundan bahsediyorum işte

uyusun da büyüsün ninni yani...

De

Bugün Kürt sorunu karşısında şaha kalkmaya hazırlanan bu Türk milliyetçiliğinin

neden yıllardır bu ayrılıkçılığı kaşıyan başka güçlere karşı kuyruğunu kıstırdığı fikri de bir kurt gibi içimi kemirip durmuyor değil hani.

Naçizane fikrimi arz edeyim gene

1-Ben insanların insan olarak değerli oldukları ve kim olursa olsun yaşama hakkına sahip olduklarını düşünüyorum.

2-Sizin kadar büyük bir önem atfetmesem de ben de bir Türküm, her ne kadar

etnik/milli kimliğe çok değer vermesem de kastettiğiniz türden bir kutrukaltı kıstırması sözkonusu olmaz bende.

3-Yoksulluk aslında asıl ana fikirdir, ama kürt sorununda belirleyici unsur değil

destekleyici unsurdur bence.

Ha birde gittiğiniz yol hayırlı uğurlu olsun da

Umarım bu yolun nereye gideceğini iyi biliyorsunuzdur,

İnsanlar, ezilen, hakkı yenen, yoksul, mağdur Türk edebiyatıyla kışkırtılmaya başlandımı bir kere bu işin nereye kadar gideceği ve nerede duracağını kestirmek son derece güçtür.

Bu yüzden bu söylem sahiplerinin de en az iki kez düşünmesi gerekir diyorum.

14973[/snapback]

ben de değersiz düşünlerimi aktarayım yine

1 ortada Türk milliyetçiliğinden ziyade ( o daha ciddi bir iştir ) insaqnları Kürt diye ayırıma tabi tutmadan kucaklamak var

2 yoksulluk bu ülkenin sorunudur. Türkiyenin belli coğrafyasının değil.

3 bu ülkede Türk vatandaşlarının yoksulluk sınırında yaşadığını yazmak ülkeyi kötü yerlere götürür de x gurubu yoksuldur demek demokrasiye mi götürür

götürür götürür iyi yolculuklar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gittiginiz yol hayirli olsun demekle kapatiosun konuyu aterix.

burda sorunun nedenlerini ve cikar yollarini tartismak lazim, ben böylim, söylim deyip herkes geri cekilebilir...

ve sende hemen insanlari kaliplara sokmussun... Lawyer gibi, isin kolayina kaciosunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gittiginiz yol hayirli olsun demekle kapatiosun konuyu aterix.

burda sorunun nedenlerini ve cikar yollarini tartismak lazim, ben böylim, söylim deyip herkes geri cekilebilir...

ve sende hemen insanlari kaliplara sokmussun...

14980[/snapback]

sevgili alaturka herkes konuyu kapatmaya çalışıyor ben de bundan rahatsızım madem bir şey dedin demeye devam et. burası özgür bir tartışma forumu değil mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tv kanalı sadece bir ornekti ayrımı belgeleyen bir ornek neyse bu muhabbet beni açmadı gerçekten anlayışsız bazı yobaz beyinler mevcut

14975[/snapback]

sevgili lawyer bazı kişilere anlayışşız ve yobaz deme anlayışı ve hoşgörüsünü gösterdiğiniz için size teşekkür ediyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere doğru bir tesbit yapalım

yapalım ki papağan gibi kendimizi tekrarlamayalım

şu kısacık yazışma hayatımda doğuda olup bitenleri yoksulluğa bağlayıp kolaycılığa kaçmadım, tam tersi yoksulluğun tüm ülkenin ana sorunu olduğunu söyledim. bu yüzden ben yoksulluğu türklerin ya da kürtlerin yoksulluğu diye ayırmıyorum. bu yüzden türklerin yoksulluğu bizi nereye çıkarır, kürtlerinki nereye çıkarır sorusunun bende cevabı yok.

kasdettiğim şeyi biraz daha açayım.

çetin altanın ünlü deyişi ile türke türk propagandası yapmak,

böyle bir zamanda ihtiyaç duyulan şey tam da bumudur

bunu iyi düşünmek lazım.

ha bir de bu insanları kucaklayış biçiminiz nedense onların pek hoşuna gitmiyor

bunu da düşündünüz mü hiç???

bu arada saygılarımı iletmeyi unutuyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ohooo bu ne böyle ya ? Adamın biri tek suçlu kürtlermi başlığı altında bir topic açacak bizde bu topicte birbirimizi yiyicez öylemi ... Olduu gözlerim dolduu..

Banane Kürdünden , çerkezinden, rumundan, ermenisinden... İnsanmı ? Adam gibi oturup kalkmasını biliyor mu ? Efendi gibi davranıyor mu ? Eğer böyle bir adamsa ırkının bir önemi yoktur , ha ama çıkıpta öyle meydanlarda 30000 küsur kişinin katilin posterlerini açacak elinde kürt bayrağı sallayıpta bu ülkeyi tehdit edecek adamında boğazı sıkılmalıdır . Yok efenim ama niye böyle davranıyorlarmış, yok efenim eziliyorlar onlarıda anlamak lazım edebiyatlarını da bi kenara bırakın BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİL .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere doğru bir tesbit yapalım

yapalım ki papağan gibi kendimizi tekrarlamayalım

şu kısacık yazışma hayatımda doğuda olup bitenleri yoksulluğa bağlayıp kolaycılığa kaçmadım, tam tersi yoksulluğun tüm ülkenin ana sorunu olduğunu söyledim. bu yüzden ben yoksulluğu türklerin ya da kürtlerin yoksulluğu diye ayırmıyorum. bu yüzden türklerin yoksulluğu bizi nereye çıkarır, kürtlerinki nereye çıkarır sorusunun bende cevabı yok.

kasdettiğim şeyi biraz daha açayım.

çetin altanın ünlü deyişi ile türke türk propagandası yapmak,

böyle bir zamanda ihtiyaç duyulan şey tam da bumudur

bunu iyi düşünmek lazım.

ha bir de bu insanları kucaklayış biçiminiz nedense onların pek hoşuna gitmiyor

bunu da düşündünüz mü hiç???

bu arada saygılarımı iletmeyi unutuyorum...

14986[/snapback]

hayır Türke Kürt propogandası yapmanın tam da sırası. bu arada kucaklama tarzımızı değiştirebiliriz nasıl istiyorlarmış sen bir sor bakalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ohooo bu ne böyle ya ? Adamın biri tek suçlu kürtlermi başlığı altında bir topic açacak bizde bu topicte birbirimizi yiyicez öylemi ... Olduu gözlerim dolduu..

Banane Kürdünden , çerkezinden, rumundan, ermenisinden...  İnsanmı ? Adam gibi oturup kalkmasını biliyor mu ? Efendi gibi davranıyor mu ? Eğer böyle bir adamsa ırkının bir önemi yoktur , ha ama çıkıpta öyle meydanlarda 30000 küsur kişinin katilin posterlerini açacak elinde kürt bayrağı sallayıpta bu ülkeyi tehdit edecek adamında boğazı sıkılmalıdır . Yok efenim ama niye böyle davranıyorlarmış, yok efenim eziliyorlar onlarıda anlamak lazım edebiyatlarını da bi kenara bırakın BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİL .

14987[/snapback]

sevgili arman biz güzel kucaklıyamıyormuşuz okumadın mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

osmanli döneminde ermeniler sadik -i milliye imis, am netice de noldu, Osmanli devletini icten cürüttüler....

yani kucak acsanda, deger versende, yapacaklarini yapiorlar eger iclerinde bi düsmanlik var ise...

dedigim gibi yapacagi var ise, bir neden mutlaka bulunur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu duygusallığı anlıyorum,

ve bu duygusallığı da tehlikeli buluyorum.

benim çözüm önerim kimsenin kimseye milli kimlik, inanç propagandası yapmaması

kimsenin kimliğini, inancını bir diğerine dayatmaması

sadece insan gibi yaşamak...

bir söz vardır filler tepinir, karıncalar ezilir.

siz pek hazzetmesenizde, sağduyulu olmaya şu anda herzamankinden fazla ihtiyaç var, bu işin şakası yok allah korusun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haaa bir de yanlis anlasilmamak icin bi ekleme yapim, benim icin de kürt, cerkez, aphaza, ermeni her neyse fark etmez, ve ihanetlik yapan Türkse ona da kizarim....

demokratik bir ülkede bir sürü millet, din, dil bir arada yasatilabilmeli, ama bu bir bayrak altinda olmali, bin bir cesit diil!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz pek hazzetmesenizde, sağduyulu olmaya şu anda herzamankinden fazla ihtiyaç var, bu işin şakası yok allah korusun.

15004[/snapback]

aynen!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu duygusallığı anlıyorum,

ve bu duygusallığı da tehlikeli buluyorum.

15004[/snapback]

bu ülkede tehlikeli olan işlere bir bakalım

1 Türklerin bütün Türk vatandaşlarının yoksulluğunu yazmak tehlikelidir.

2 ama sen a tipi vatandaşın yoksulluğunu yazarsan bu demokrasidir.

3 bu ülkede Türk sorunu vardır demek tehlikelidir. ( şimdi zamanı değilmiş ) ama a tipi bir sorun vardır dersen o zaman halkların kardeşliğidir.

4 adamın biri ' sen Türkü gibi dağılırken dağ yollarına' diye bir şarkı söyler bu özgün müziktir aynı gün o dağ yollarında asker ölür o da özgün şehittir. şansına küser

5 bu ülkede Türk deyince kaos yaşanır a,b,c deyince demokrasi ödülü alınır.

saygılarım sonsuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.