Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

F TİPİ FİLM

KiRaZ

Önerilen İletiler

f-tipi-film-21-aralik-ta-sinemalarda-4107641_7348_o.jpg

Duruşu ve dinamikleriyle sadece müzik tarihi değil, siyasi tarihimizde de kendine önemli bir yer edinen Grup Yorum tarafından geliştirilen bu proje, binlerce kişinin kurban olduğu bir drama odaklanıyor. F tipi hapishanelerin kapalı kapılarının ardında yaşananları beyazperdeye aktaran film, 10 farklı yönetmenin çektiği 9 kısa filmin uzun metraj şeklinde yeniden kurgulanmasıyla ortaya çıktı. Ezel Akay, Barış Pirhasan, Sırrı Süreyya Önder, Reis Çelik, Hüseyin Karabey, İlksen Başarır, Aydın Bulut, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay ve Grup Yorum'un yer aldığı projede her yönetmen kendi senaryosunu yazıp 10 dakikalık bir kısa filme imza attı.

Filmlerin oyuncu kadrolarında ise Tansu Biçer, Serkan Keskin, Bülent Emrah Parlak, Gizem Soysaldı, Erkan Can, Fırat Tanış gibi isimler yer alıyor.

Nasıl anlatsam,anlatabilir miyim?

İzlediğimde hissettiğim şeyleri emin olun ki çoğu filmde hissetmiyorum..

Kendi ülkemde olanlara tanık olmak mıydı bana bu filmi anlamlı kıldıran bilmiyorum..

Ama bildiğim bir şey var ki herkes tarafından izlenilmesi gerektiği..

Bir düşüceye sahip olmak günümüzde çok önemli ve film bize bu şansı veriyor..

Yönetmenlerinden oyuncularına senaryosundan müziklerine herşeyiyle bir bütün olan bu film,aslında bir çok yerde oynatılmamasına rağmen(afişler kaldırıldı sansürlendi,bazı sinema şirketleri oynatmaktan vazgeçti her zamanki gibi baskıcı güçler olan bir gerçeği örtbas etmeye çalıştı) ama yinede bazı yerlerde iyikide gösterime girdi ve izleyebildim..

Tavsiye ediyorum..

Yönetmenler:

Barış Pirhasan

Ezel Akay

Sırrı Süreyya Önder

Hüseyin Karabey

Aydın Bulut

Reis Çelik

Vedat Özdemir

Mehmet İlker Altınay

Grup Yorum

Oyuncular:

Ercan Bahadır

Esra Açık

Ezel Akay

Göksin Şanlav

Hüsnü Yıldız

Münir İnselel

Tansel Öngel

Yıldız Tugra

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.