Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Neden hep din konulari?

Fragged

Önerilen İletiler

İşte senden güzel bir soru ve haklısın bunu bende düşündüm buraya üye olduğumdan beri özellikle dini konularda ateşli tartışmalar yapıyor işi birbirimize hakaret etme dereceisne kadar vardırıyoruz. Sanırım bunun sebebi kendimce şu olmalı ;

Bir kere her şeyden önce kendi mantığımca inanç konularında tartışmayı yersiz ve samimiyetsiz bulurum hani nasıl desem dört dörtlük bir müslüman değilim ama inancım var ve inancıma saygımda var ve istiyorum ki inanmayan ateist arkadaşlarında en azından benim inancıma saygı göstersinler inanmamalarına nasılki bir inanan olarak karışmıyor ve aşağılamıyorsam onlardan da aynı şeyi bekliyorum ama kabul edinki burada özellikle inanca karşı kötüniyetli yaklaşım sergileyen inançsız kimseler var ve gözümün önünde peygamberimi ya da tanrımı küçümsemeleri hoş değil açılabilecek bir sürü konu varken bence dini konular üzerinde daha fazla durmamalıyız nasılsa kimse kimsenin fikirini değiştiremeyecek sadece etrafta huzursuzluk kendi egonu tatminden öte bişi olmıyacak o yüzden ben derim ki daha renkli ve birbirimizi kırmayacağımız konularda fikir alışverişlerinde bulunalım bunu tüm samimiyetimle söylüyorum ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumda insanlar neden çoğunlukla hep Dini konularda tartışmalar yapıyorlar? Hayatlarınızda Din'den başka bir uğraşınız yok mu?

13856[/snapback]

Burda tartışılan Dünya görüşü, ahlak, insan...

Yeterince önemli değil mi bunlar???

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte senden güzel bir soru ve haklısın bunu bende düşündüm buraya üye olduğumdan beri özellikle dini konularda ateşli tartışmalar yapıyor işi birbirimize hakaret etme dereceisne kadar vardırıyoruz. Sanırım bunun sebebi kendimce şu olmalı ;

Bir kere her şeyden önce kendi mantığımca inanç konularında tartışmayı yersiz ve samimiyetsiz bulurum hani nasıl desem dört dörtlük bir müslüman değilim ama inancım var ve inancıma saygımda var ve istiyorum ki inanmayan ateist arkadaşlarında en azından benim inancıma saygı göstersinler inanmamalarına nasılki bir inanan olarak karışmıyor ve aşağılamıyorsam onlardan da aynı şeyi bekliyorum ama kabul edinki burada özellikle inanca karşı kötüniyetli yaklaşım sergileyen inançsız kimseler var ve gözümün önünde peygamberimi ya da tanrımı küçümsemeleri hoş değil açılabilecek bir sürü konu varken bence dini konular üzerinde daha fazla durmamalıyız nasılsa kimse kimsenin fikirini değiştiremeyecek sadece etrafta huzursuzluk kendi egonu tatminden öte bişi olmıyacak o yüzden ben derim ki daha renkli ve birbirimizi kırmayacağımız konularda fikir alışverişlerinde bulunalım bunu tüm samimiyetimle söylüyorum ....

14193[/snapback]

Neden hep din konulari tartisiliyor. Farkindaysak, bir cok forum konularinda dahi tartismalar, dönüp dolasip, dine geliyor.

Bunun, bence tek nedeni, din kavraminin vicdanlarin disinda tartisilmasi.

Insanlar biribirlerini, yobaz ya da kafir diye sucladiklari sürece, atom konusunu dahi tartissak, sonunda karsimizdakinin inancli ya da inancsiz oldugu arastirmasina giriyor, ona göre tavir aliyoruz.

bu aslinda normaldir. Neden normal?

Türkiye Cumhuriyeti, hilafetten sonra, her ne kadar önlem alsa da, 1950 menderes dönemi ve 12 eylülden K.evrenden sonra dinin basi bos birakilip isin ehli olmayan insanlarin ellerine verilmesiyle basiretsiz kisilerin partilesip, hükümet olmalari saglanmisitr.

Böylece siyasal partiler, ekmek teknesine zeval gelmesin diye bu insanlari asla bilinclendirmege yönelmemis, oy potansiyeli olarak yedekte tutmayi tercih etmisitr.

Simdi ise bicak kemige dayninca, kimilerinde seriat arzulari kabarmis, cumuriyet ve hilafetin ister istemez bir hesaplasma zamani gelmisitr.

bu anlamda dinsel konular, daha bir süre, her konuya maydonz olmaya devem edecektir.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben insanların uğraşacakları başka şeyleri olmadığını düşünüyorum.

14521[/snapback]

Tabi ki ugrasacak sey kalmadigindan.

Bilim sahte.

Evrim sahte.

Belgeler sahte

Dünya fani

Insanlar kalles

sistem de cumhuriyet olunca,

bosta gezerler de bundan elbette rahatsiz olacaklar :D

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din tartışmaları güzeldir be kardeş..))

Demekki her insanda din olgusu var. Zaten ruh ve beden buna programlanmıştır. Bunda 1000 sene sonra bile insanlar vasıtasız gökte uçabilecek teknolojiye gelselerde din gündemden düşmeyecek..

İdare eden var, bunun böyle olmasını isteyen var. Siz istediğiniz teknolojiye yada uygarlığa erişin. Sonuç olarak Allahın ilmindesiniz. Size hergün bilmedikleriniz öğretiliyor. Onun buluşu bunun buluşu hikaye. Bir kere düşünürmüsünüz olmayan şey nasıl bulunur?? Ama bakıyorsunuz olmayan elektirik bulunmuş.. İlhamla olur bu işler arkadaşlar.. Bir buluşun ilk çıkış kaynağı ilhamdır. Yoksa böyle birşeyi aklınıza bile getiremezsiniz. Ama keşvedilmiş bir şeyin üzereine geliştirmeler yapabilirsiniz. Dikkat edin geliştirme demiyorum, keşif diyorum, buluş diyorum. Hepsi Allahın ilhamı ve dilemesiyledir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.