Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Büyük Sevdamız, ATATÜRK

tülvent

Önerilen İletiler

İZMİR' den ATATÜRK Geçti!

http://video.izmirgundem.com/video/izmir-halki-ataturk-askini-bir-baska-yasadi.html

İzmir halkı duygu seliyle kavruldu.

Konak Belediyesi’nin düzenlediği Atatürk’ü anma programı kapsamında, on binlerce İzmirli, Güzelyalı sahilinden itibaren Atatürk silüeti ile birlikte Alsancak - Gündoğdu Meydanı' na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.  

Gündoğdu Meydanı’nda ise heyecanlı bir kalabalık, silüetin Kordon’a kadar gelmesini bekledi.

Ellerinden fotoğraf makinelerini ve telefonlarını düşürmeyen İzmirliler, bu müthiş günün anılarını yaşatmak için bol bol fotoğraf çektiler.

Yürüyüş boyunca ara ara "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları da atıldı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk, sadece Cumhuriyeti kuran ve daha sonra yaptığı Türk Aydınlanma Hareketi  ile de çağdaş bir  ulus devletin temellerini atan bir önder değildi. En zor koşul ve ortamlarda bile bilimin yol göstericiliğinde doğayı ve toplumun daha ileriye dönüştürülebileceğini öngören bir düşünürdü, bir entelektüeldi. Atatürk’ün entelektüel yönü, kamu oyunda yeterince tartışılmayan bir yanıdır.

Saygın bir bilimci olan Prof. G. Lewis, O’nun için, ‘’Özünde bir bilgindir’’ diyordu . Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli özelliklerinden birisi, çok okuması ve araştırıcı bir yapıya sahip olmasıdır. Mustafa Kemal hakkında bu biyografiyi yazan ancak onu hiç sevmeyen Alman bir tarihçi, O’nun için "Okumaya susamış bir Subay" diyor. Gerçekten de Atatürk, 4000 kitabın altını çizerek ve yanına notlar alarak okumuş bir kişidir. O, "Biz daima hakikati arayan ve onu buldukça ve bulduğumuza kani oldukça ifadeye cüret gösteren adamlar olmalıyız" diyerek bilimin nesnelliğini ve sürekliliğini işaret eder.

Senin savaşın benim savaşımdır, senin barışın da benim barışımdır.

Senin savaşın benim savaşımdır,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün kızlı erkekli Anıtkabir'deydik!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu,
yüce önder Mustafa Kemal Atatürk,
ölümünün 75. yılında
başta ebedi istirahatgâhı Anıtkabir olmak üzere
tüm Türkiye’de özlemle anıldı.

3859d9ec90da57f2_480x270.jpg

iste-ataturkun-mezar-odasinin-goruntuler

Vera-Leman Cubuk · Istanbul iktisadi ticari ilimler akademisi

Ermeni kökenli Türkiyeli bir vatandas olarak haykiriyorum. Ne olur geri gel!!!!!
Seni anlayamayanlara üzülüyorum büyük DAHI. CANIM ACIYOR.Seninle dogdum, senin demokratik ve ilerici ögretmenlerinle Karma okullarda egitim aldim. Hicte gayriahlaki bir durum yasamadim Atam. Sen bize INSAN OLMAYI ögrettin. Sana minnettariz. Bir harf ögretene kul ve köle olunursa, bir vatan bagislayana ne olunmazki. Nankörler canimizi acitiyor ATAM. Bizi öksüz biraktin.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtuluş savaşımızın büyük komutanı, kuruluş aşamasının eşsiz devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk, Tüm dünya milletlerince 20. ve 21. Yüzyılın lideri olarak kabul edilmesine karşın ne yazık ki ülkesinde unutturulmaya, devrimleri küçümsenmeye çalışılıyor.

Sayın Semra Bayraktar tarafından derlenen ve bir dostum tarafından bana ileti (mesaj) ile gönderilen, büyük önderin yabancı ülkeler tarafından nasıl takdir edildiğini bildiren bilgiyi, okuyucularla paylaşmayı, günün koşulları karşısında zorunlu görüyorum.

İşte o ileti ve Dünyada ATATÜRK;

belcika.jpg

1-BELÇİKA: Belçika’nın Almanya sınırı yakınındaki Vise kentine bağlı Cheratte kasabasında Atatürk adını taşıyan Meydan bulunmaktadır. (PLACE ATATÜRK)

santadomingo.jpg

2-Dhaka / BANGLEDEDESH- KEMAL ATATÜRK AVENEU (cadde)

3-İslamabad / PAKİSTAN- THE ATATÜRK AVENEU (cadde)

4-Mexico City / MEKSİKA- ATATÜRK STATUE (heykel)
4

5-Santo Domingo / DOMİNİCAN REPUBLİC- MUSTAFA KEMAL ATATÜRK STREET (Sokak)

israilv.jpg

6-Be’er Sheva / ISRAEL- ATATÜRK STATUE Bu heykel levhasında “Yurtta barış, dünyada barış Mustafa Kemal Atatürk 1881-1938 Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu” yazısı bulunmaktadır.

amsterdamg.jpg

ataturkmonumentamsterda.jpg

7-Amsterdam / HOLLANDA - ATATÜRK MONUMENT (Anıt) Bu anıtta, “Burada Atatürk yurdu vardı, bu yurtta Türkler yaşardı. Birlik ve beraberlik mutluluk verdi, hatırlanmaları için bu anıt dikildi” yazısı bulunmaktadır.

venezuella.jpg

2ue4cxk.jpg

8- Yine Hollanda’nın Rotterdam ve Pa Utrecht şehirlerinde, ATATÜRKSTRAAT-3066 VS Rotterdam, KEMAL ATATÜRKSTRAAT 3573 Pa Utrecht adında iki sokak bulunmaktadır.

9-Wellington / YENİZELANDA - ATATÜRK anıtı (the Atatürk memorıal) Bu anıt Gelibolu’ya benzediği için Cook boğazına bakacak şekilde dikilmiştir.

caracasvenezuela.jpg

10-Caracas / VENEZUELA Bir parkta dikili tam boy heykelin altında “modern Türk devletinin kurucusu Kemal Atatürk” yazısı bulunmaktadır.

sssuzl.jpg

11-Havana / KÜBA – ATATÜRK büstü. Bu büstün kaidesindeki levhada “Mustafa kemal Atatürk 19.5.1919-10.11.1938 yurtta sulh cihanda sulh” yazısı bulunmaktadır.

Küba’da başka hiçbir yabancı devlet adamının heykeli bulunmamaktadır.

canberraavustralya.jpg

12-Canberra / AVUSTRALYA – Anzac savaş anıtının karşısına Atatürk anıtı dikilmiştir.

albanybatiavustralya.jpg

13-Albany / BATI AVUSTRALYA- Heykelin altında “Kemal Atatürk’ün 1881-1938 Anısına” ve“ANZAC günü 25 Nisan 1985” yazısı, bulunmaktadır.

a11xs.jpg

14-Bükreş / ROMANYA- Büstün kaidesinde “Statuia lui Mustafa Kemal Atatürk” yazısı bulunmaktadır.

santiagol.jpg

Emekli Cumhuriyet Savcısı Gündüz Akgül

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TaLeBeler 10 Kasım'da Anıtkabir'deydi!

Ankara'da bileşenlerini,

TGB, ADD, Birleşik Kamu İş Federasyonu,

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi

kitle örgütlerinin oluşturduğu Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği

saat 8:30'da Tandoğan Meydanı'nda buluşarak,

saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile anma programını başlattı.

Buradaki anma programının ardından on binlerce kişi, "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz", "Ne Mutlu Türküm Diyene!" ve "Atatürk Gençliği Görev Başında" sloganları ve alkışlar eşliğinde Anıtkabir'e yürüdü.

TaLeBeler Atalarının huzurunda yılmadan mücadele edeceklerine söz verdiler!

tlb_3.jpg

tlb_4.jpg

tlb_5.jpg

tlb_7.jpg

tlb_8.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fft64_mf1765238.Jpeg

Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün ölümünün 75. Yılı nedeniyle dün Anıtkabir’de düzenlenen tören ve ardından yapılan halk ziyareti sırasında bir rekor kırıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’e dün bir milyonun üzerinde ziyaretçinin geldiğini açıkladı. TSK ’nın resmi sitesinde yapılan açıklamada “10 Kasım 2013 günü 1.089.615 (Bir milyon seksen dokuz bin altı yüz on beş) kişi Anıtkabir’i ziyaret etmiştir” denildi.

Anıtkabir’i bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 438 bin 451 kişi ziyaret etmiş, bu rakam rekor olarak kayıtlara geçmişti. Geçtiğimiz yıl 10 Kasım'da ise bu sayı 413 bin 568 olarak gerçekleşmişti.

22099325.jpg

anitkabir-de-rekor-1-milyon-89-bin-615-k

anitkabir-i-1-milyon-kisi-ziyaret-etti-3

fft2mm3822421.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

B2ERe1tCUAEZkFm.jpg

Saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.Ruhun şad olsun Atam∞

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin savaşın benim savaşımdır,

Türklerin vatan sevgisiyle dolu olan göğüsleri, düşmanların lânetlenmeyi gerektiren tutkularına karşı daima demirden bir duvar gibi yükselecektir. ... Atatürk

O bizi ikinci Ergenekondan çıkaran Türk'ün atasıydı..... Türklük sevgisini, türklüğü yüceltmeyi ve gerektiğinde Türk vatanı için ölmeyi bize miras bıraktı.....

"Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum dedi ve milyonlarca Türk ateşe koşan kelebekle gibi ölüme koştular..... Bu emri gönlünde Türklük sevgisi olan biri verebilir, bu emre de gönlünde Türklük sevgisi olan biri uyabilir.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.