Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KISMETTE NE VARSA

Radya

Önerilen İletiler

• Cevaplar 380
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

..

çay seven biri olsa gerek..islik.gif

tea-cher gibi.. örneğin meselâ..tongue.png

..

Çay deyince ikram etmeden olmaz..tongue.png

http://www.turkish-media.com/forum/topic/274640-birisi-cay-yapsada-soyle-sicak-sicak-icsek/?p=1056887

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

üstlerine tıklayın çalsın, tıklayın sussun :) ister beraber, ister solo...canınız nasıl isterse :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Neyzen Tevfik / Neyzen, şair
24 Mart 1879 / 28 Ocak 1953
_____

Dünkü fırsatları kaçırdığına diz dövenlere,
bugünün tasasına perişan olanlara,
yarının telaşına düşenlere
şaşmaya bile gerek duymuş kullardan değilim.
Neden derseniz, boşunadır da ondan.
Neden boşuna derseniz,
şimdiye değin kim alınyazısını değiştirebilmiş?
Zaman, ahval, dışımızı kaplayan nesneler
kimseye boyun eğmiş değildir.
Dünyayı ele geçiren adamlar bile
tarihin ağzına sakız olmuşlar,
oradan oraya saldırırken
ense köklerinden doğru bir şaplak yemişler,
dünyaya gelmemişe dönmüşler..
Komşunun tavuğu keçi doğurmuş diye
yemeden, içmeden kesilenlere, hayıflananlara acırım.
Herkes ancak elinden geleni yapar da ondan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1622851_10152037064346137_642732941_n.jp

Hayvanseverlere yaratıcı önerilerden biridir bu. Anneleri ölmüş yavrucukları beslemek için;

1-Naylon veya ameliyat eldiveni alın
2-Uçlarını delin
3-Elinize takın ve içine şırıngayla süt basın
4-Ufaklıkların karnını doyurmasını keyifle izleyin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onumden yavas yuruyen herkesin arkasindan derin ic cekerek yuruyup "kordonda mi yuruyorsun" demek.Istanbul Izmirlisi.

Bugün sabah sabah çok güldüm ben bu kıza..evet İzmir'lilerden çıkmış bir deyimdir bu ( Kordon'da mı yürüyorsun)

Hatta trafikte ilerlerken bile öndeki araba ağır ağır gidip yolunu kapattıysa, yanından geçerken pencereden elini kolunu sallayarak "Kordonda mı geziyorsun hemşerim" diye bağırır bir İzmir'li..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

559918_736755816364748_904272163_n.jpg

Sen onun elinden tutarsin.

O hep inkar eder. !

Üstteki fotoyu ve yorumu görünce çok üzüldüm sabah sabah..Çünkü Kürt olsun, Türk olsun böyle bölücü propagandalar yapanlar olduğu sürece halkların kardeşliği diye bişey asla olmayacak..Bu yalnışı  tüm halka nasıl mal edersin ki sen..Çok yazık :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Asıl özgürlük yaşamak için kazandığın zamandır.”

1965023_580692075361278_1965882869_n.jpg

Dünyanın en fakir Cumhurbaşkanı olarak bilinen Uruguay Cumhurbaşkanı Jose Mujıca der ki; ”Ben insanların geceleri yatacak bir saçak altı bile bulamadıkları bir dünyada, başkalarının 500 metrekarelik malikanelerde yaşamasını anlamıyorum. Evsizler için ev, suyu olmayanlar için su lazım, ekmek lazım. Sen böyle bir dünyada özel uçağım olsun, oraya buraya gideyim diyorsun. Eğer herkes daha fazlasını isterse, birgün kimseye birşey kalmayacak. Küresel ısınmadan bahsediyoruz ama doğaya saldırmaya ve çöp üretmeye devam ediyoruz.”

”Eski ruhani tanrımızı kendi ellerimizle kurban ettik ve artık market tanrının tapınağındayız. Bu yeni tanrı; ekonomimizi, politikamızı, alışkanlıklarımızı, yaşamlarımızı düzenliyor ve bizlere faiz oranları ve kredi kartları ile mutluluğun yeni adresini veriyor. Öyle anlaşılıyor ki bizler, yalnız tüketme için yaratılıyoruz ve artık tüketemediğimiz zaman derin hayal kırıklığına uğrayarak kendimizi yok ediyoruz.” ”Bana fakir denmesi yanlış, ben tutumlu bir insanım. Asıl fakirler sürekli yaşamdan talepleri olan ve elde ettikleriyle yetinmeyen insanlardır. Ben elimde hafif bir bavulla dolaşıyorum. Bu bana istediğim yaşamı sürdürmek için yeterli zamanı veriyor. Asıl özgürlük yaşamak için kazandığın zamandır.”

kalp.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zihnin aydınlanması ile bilgiyi aynı şey sananlar cehaletin pençesine düşerler. Ne yazık ki böyle insanlara bilgi hiç yakışmaz; hatta onları çirkinleştirir.

Onlar için bilgi 'yük'tür...

Zira egolarını şişirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Başkalarını tanıyan akıllıdır; kendini tanıyan bilgedir.

Başkalarını yöneten güçlüdür; kendini yöneten ise gerçek güce ulaşır.

Sahip olduklarının yeterli olduğunu anlayan gerçekten varlıklıdır.

Sabreden mutlaka amacına ulaşır.

Amaçlarından sapmayan gerçek iradeye sahiptir.

Ölümü kabul eden yok olmaz; tam tersine ölümsüzlüğü bulur.

Yol ve Erdem Kitabı, 33

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Cep telefonlarımız çok havalı, çok akıllı!.. Ne yazık ki üretimine katkıda bulunanlar bizler ve telefonlarımız kadar havalı değil.
Cep telefonları, jet motorları, silahlar, gemiler ve günümüzde kullandığımız birçok elektronik cihazın temel hammaddelerinden biri olan koltan madeni rezervlerinin % 60'ı Kongo'da bulunuyor ve bu ülkedeki çocukların üçte biri koltan madenlerinde çalışmak zorunda olduklarından okula gidemiyor.
Neyse, biz bir sonraki modelin hayalini kurmaya devam edelim!!!
10173687_10152051708573441_2997926783219

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.