Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bulut Atlası - Cloud Atlas (David Mitchell)

gloria

Önerilen İletiler

BULUT ATLASI

Bu kitabı henüz okumadım ama okuyacağım kitaplar listesinde ilk sıraya yerleştirdim. Geç kalmadan da hepinize tanıtmak istiyorum. Geç kalmadan diyorum çünkü 26 Ekim artık bu kitabı tanıtmak için çok geç bir tarih olacak. Çünkü 26 Ekim'de herkes bu kitabı tanıyor olacak.

Kitap aynı isimli bir filme uyarlanıyor ve film, Matrix filminin yönetmeni ve V For Vendetta filminin yapımcıları olan Wachowski Kardeşler ile Run Lola Run (Koş Lola Koş) filminin yönetmeni Tom Tykwer tarafından yönetiliyor.

Dediğim gibi 26 Ekim'de vizyona girecek olan filmin ayrıca çok da güçlü bir oyuncu kadrosu var. Filmin doğal olarak 2012 yılına damga vurması bekleniyor.

Herneyse ben buradan filmi değil kitabı tanıtacağım o yüzden kitaba geri döneyim, kitabın tanıtımı şu şekilde yapılmış:

bulut-atlasi20110903010219.jpg

Kitabın Adı: Bulut Atlası

Orjinal Adı: Cloud Atlas

Yazarı: David Mitchell

Çevirmen: Bilge Gündüz

Yayınevi: Doğan Kitap

Her öykünün farklı bir dil, üslup ve teknikle anlatıldığı Bulut Atlası, roman olmaktan çok öte, insanoğlunun iktidar uğruna türdeşlerine ve doğaya verdiği zararların ve yol açtığı “kıyamet”in ele alındığı bir destan...

HER ŞEY BiRBiRiYLE BAĞLANTILI

Birbiriyle iç içe geçen altı hayat ve muhteşem bir macera…

David Mitchell, tüm dünyayı dolaşarak, 19. yüzyıldan başlayıp kıyamet sonrası geleceğe uzanıyor. Zaman, tür ve dil sınırlarını yıkan bir anlatıyla, insanoğlunun iktidar mücadelesinin bizi nereye sürükleyebileceğine dair çarpıcı bir kehanet sunuyor.

“İnsana ‘Nasıl da yazmış adam’ dedirten modern klasiklerden biri. Çağdaş edebiyata ilgi duyan herkesin mutlaka okuması gerek.” - Dave Eggers

“Bulut Atlası insanın zihnini harekete geçiriyor, hem çok hareketli olaylar, hem de ürpertici derin düşünceler var.” - People

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kitabın Ödülleri:

• British Book Edebiyat ödülü

• Geoffrey Faber Memorial ödülü

• Richard & Judy Yılın Kitabı ödülü...

• Booker finalisti

• Nebula finalisti

• Arthur C. Clarke finalisti

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

David Mitchell Hakkında:

David Mitchell (1969, İngiltere), ilk romanı Hayalet Yazılar (1999; DK, 2006) ile John Llewellyn Ödülü’nü aldı. 9. Rüya, (2001; DK, 2007), Booker gibi önemli ödüllere aday oldu. Bulut Atlası (2004; DK, 2011) British Book ve Geoffrey Faber Memorial ödüllerini kazandı. Siyah Kuğu Parkı (2006; DK, 2009) Time’ın Yılın En İyi 10 Kitabı listesine girdi. Mitchell, son romanı The Thousand Autumns of Jacob de Zoet (2010) ile Güney Asya ve Avrupa bölgelerinde İngiliz Uluslar Topluluğu’nun En İyi Yazar Ödülü’nü kazandı.

Author-David-Mitchell-006.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.