Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SİZİ ACIKTIRAN BESİNLER

öylesi

Önerilen İletiler

SİZİ ACIKTIRAN YİYECEKLER

Greyfurt: Diyet yapıyorsanız uzak durmanız gerekenlerden biri de greyfurttur. Kansere karşı koruyucu

olan greyfurdun kötü yanı iştah açıcı özelliğinin bulunmasıdır.

Karalahana: karaciğer ve bazı kan kanseri türlerine de iyi gelen kara lahana, ayrıca iyi bir iştah açıcıdır.

Patates: Patatesin yapısında bulunan bilşikler kan basıncını düşürücü etki gösterir. Glisemik endeksi

yüksek olan yiyecekler arasında bulunan patates, özellikle kızartma şeklinde pişirilirse, kan şekerinin çok

çabuk yükselmesine neden olduğundan çok çabuk acıkmanıza neden olur.

Kırmızıbiber: Acının metabolizmayı çalıştırmak gibi önemli bir faydası olsa da kırmızıbiberin iştah açıcı

etkisi yok sayılamaz. Kolesterolü önleyici özelliği bulunan kırmızıbiberi mümkün olduğu kadar az

tüketmeye bakın.

Nohut: Mideyi temizleyerek iştah açan nohut, sağlık açısından yararlı olsa da kilo verirken çok fazla

tüketilmemesi gereken bir bakliyattır.

Havuç: Havucun kalorisi ve glisemik indeksi diğer sebzelere göre daha yüksektir. Bu nedenle acıktırıcı

özelliği olan havucun diyetlerde bulunmaması gerekir.

Alkol: Alkollü içeceklerden uzak durmaya çalışın. Alkollü içkiler size kalori kazandırırken bir yandan da

işthınızın açılmasına ve karaciğerinizin yorulmasına neden olur.

Tuz: iştahaccı özelliğe sahiptir. Çok tuzlu bir besinin ardından tatlı yeme isteğinin doğması, kan

Ģekerinizdeki dalgalanmalar yüzündendir. Özellikle hem diyetlerde hem de günlük beslenmede aĢırı tuz

tüketiminden kaçının. Zaten gerekli olan tuzu yediğiniz tüm besinlerden karĢılıyorsunuz.

Tarçın: Kokusuyla özellikle tatlıların vazgeçilmezi olan tarçın da çok çabuk acıktıran baharatlardandır.

Mısır: Glisemik indeks değerinin yüksek olması nedeniyle kan Ģekeri seviyesini yükselten mısır,

yendikten sonra açlık hissi uyandırır. Bu nedenle diyet yapanların uzak durması gereken bir besindir.

İncir Kilo aldırıcı özelliği bulunan incir iĢtah açar, bu nedenle diyet döneminde yemeniz tavsiye edilmez.

Ġncir şker hastaları için de zararlı meyvelerin baĢında gelir, dikkat edilmesi gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okuyunca iştahım açıldı yeminle ama evde ekmek yokki nerden bulayım bu saattede

ismim genişledi amma midem büzüşüyo yaa küçülüyo git gide

annem gelsin öldürecek beni tanıyamıyacak yine

mesela ablam cumartesi pazar tatil

ben işteyken bikere geleyim kardeşimin yanına evini bi temizleyim bulaşığını yıkayım akşamada bide yemek yapayım demek yokk

nasıl bir aplam var benim yaa

balkona bi çıkım hele bakkal kapamış mı

kapamamışsa şansımı bi deneyeyim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok yaa dün gece bişe yemedim

bugün gün boyuncada bişe yemedim

ama şimdi çiköfte yedim yavv

midem yandı he

ablamda akşama bana gel dedi

yok dedim gelmiyom ben sana

parfümümü aldın mı diyorrr

amaca bak amacaa

parfüm derdinde kardeşim gelsinde yemek yesin yokk

aldım parfümünü vermicem işte

hemde 2 tane aldım hee

ablamın yanında çalışan bi kız var

ne kadarda güzeldi

benim bi parfün alanım bilem yok dediydi

kaçar mı benden hemen bi tanede ona aldım

hediye paketide yaptırdım bi güzel

gidip kendi ellerimlen verecem izin günümde

ablamınkinide o zaman verrim

neyse ne diyodum

anam hakktten ne diyodum lem ben

bunu düşüneceğim ben ne diyodum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.