Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kullanmadığınız Eşyaları Geri Dönüştürün

gloria

Önerilen İletiler

• 3 ay sonra...

Konserve kutusundan yaptığım mumluk..:)

13413319_1758156067764012_1520710756_n.j

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Harika bir şey olmuş... smile.png

Teşekkür ederim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Annemin reçel kavanozuydu.Ben öyle kilolarca reçel yapmadığımdan bi kenarda duruyordu. Etrafını makrame örgü ile örüp  balkonuma büyükçe bir mumluk kazandırdım..smile.png

19050899_272483676558305_133804745419653

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Tek kelimeyle ba-yıl-dım!:wub: Keşke bulabilsem ben de 

24126699_854169704761682_845693764402937

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 05.12.2017 at 16:25 , Admin dedi:

Bit pazarının yolunu tut :P

Pazar günleri en sevdiğim şey :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Fotograftaki sepeti çöpten aldım..Normalde kirli sepeti muhtemelen..Ön ortadaki parça yıpranınca çöpe atmışlar. Ama sepetin diğer tarafları gayet iyi durumda. Kıyamadım doğrusu. Eve götürüp bir güzel yıkadım. Kuruyunca balkona açtırdığım yeni penceremin altına yan yatırıp üzerine çiçeklerimi koydum. Öndeki açıklıktan da içeriye minder koyduk suşi kedi evi olarak kullanıyor..😍

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Eski bakır süzgeçleri motiflerle işleyip sanat eserine dönüştürüyor

İstanbul'da uzun yıllar dış ticaret firmalarında yöneticilik yaptıktan sonra Balıkesir'in Edremit ilçesine yerleşen Ayşın Aksu'nun, atölyesinde yaptığı el sanatı ürünleri ilgi görüyor. Aksu, atölyesinde bakır süzgeçleri iğne iplikle işleyerek süs eşyasına dönüştürdüğünü aktardı.

Eski bakır süzgeçleri motiflerle işleyip sanat eserine dönüştürüyor - 4

Bu süslemelere başlamasının hikayesini anlatan Aksu, şöyle devam etti:

"Trabzon'dan, anneannemin çeyizinden gelen 2 bakır süzgecimiz vardı. Annem 'Bunları atsak mı ne yapsak?' derken ben onları depoya getirdim. 'Acaba üzerindeki deliklerden yararlanıp işleyebilir miyim?' diye düşündüm. 3 yıldır hayalimdi, depoda bekliyordu. Bu kış nihayet pandemide elime alabildim, denedim ve oldu. Anneannemden kalan bakır, makarna süzdüğümüz süzgeçler artık evlerimizi süsleyecek birer obje oldu. Çöpe atılmaktan da kurtuldu böylece."

Eski bakır süzgeçleri motiflerle işleyip sanat eserine dönüştürüyor - 5

"YAPMAK İSTEYENLER, İLGİ DUYANLAR GELİP BANA DANIŞABİLİR"

Aksu, süs eşyasına dönüştürdüğü süzgeçlerin beğenildiğini dile getirdi.

Bunların nostaljik bir etkisinin olduğunu vurgulayan Aksu, "Özellikle geçmişe bir özlem yaşıyoruz. Köy evleri için satın almak isteyenler, 'Nasıl yaptınız biz de yapabilir miyiz?' diyenler, atölye çalışması için isteyenler oldu. Bayağı ilgi gördü. Bir haftada 4 tane gitti. Hiç beklediğim bir şey değildi açıkçası. Bu atölyede birçok tasarım ürün var ama daha koyduğum anda 4 süzgeç birden gitti. Anneanneminkileri henüz paylaşmadım bile" ifadelerini kullandı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.