Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

insanlar ülkü ocaklarına nasıl bakıyor?

ülküm

Önerilen İletiler

Bence de ülkü ocakları bilmeyen kişiler tarafından kavgacı ******* ******* toplandığı mekanlar olarak anımsanıyor.Halbuki kesinlikle öyle değildir.Sadece hakedene hakettiğini veren kişilerden oluşur.(Her konuda..İyi olarak da kötü olarak ta)

Ülkü ocaklarını yanlış tanıyanlar ve bilenler ordaki kardeşliği ve bağlılığı, aynı zamandada ciddiyeti er-geç anlayacaklardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 85
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bence de ülkü ocakları bilmeyen kişiler tarafından kavgacı ******* ******* toplandığı mekanlar olarak anımsanıyor.Halbuki kesinlikle öyle değildir.Sadece hakedene hakettiğini veren kişilerden oluşur.(Her konuda..İyi olarak da kötü olarak ta)

Ülkü ocaklarını yanlış tanıyanlar ve bilenler ordaki kardeşliği ve bağlılığı, aynı zamandada ciddiyeti er-geç anlayacaklardır.

arkadaşım herkes sizin doğrunuzu kabulenmek zorunda değildir ve size kalmadı insanlara hak ettiğini vermek ohhhhh eğer size uyarsa ondan iyisi yok ama yaptığı ters gelirse Allah kurtarsın onu :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

********** ülkü ocakları ile yazdığınız cevapların alakası ne? ülkü ocakları kim tarafından ve hangi maksatla kurulmustur?

ülkü ocakları birileri tarafından kullanılarak kanlar akmıtır 80 den önce sağ,sol ortaya çıkarılarak insanlar birbirine kırdırıldı ve basedemeyeceklerini anlayınca darbe yapıldı binlerce sağcı(ülkücü)binlerce solcu(kominist)öldürüldü binlerce gencimiz öldü binlerce insanımız kayboldu ve ülkücü olarak ceza evine giren insanlar solcu olarak çıktı anlamıslardı kullanıldıklarını ama siz halan anlayamıyosunuz yok elinde bıçakla kızın bas ucunda gezip mini etek giydirmicekmiş yok ülkü ocakları sahip çıkcakmıs namusumuza bırakın alah askına amerika ülkemize girdi bir çok toprağımız satıldı siz halan ar namustan bahsediyorsunuz uyanın ve su aradaki ayrımcılığı kaldırın sağcıda benim solcuda benim ülkemi de insanımıda seviyorum aklınızı basınıza alın.

vatan haini diye ilan edilen deniz gezmiş türk bayrağını hiç elinden bırakmadı ve hep amerika emperyalizine karsı durdu ama ne oldu idam edildi siz deniz gezmiş kadar vatanını seviyormusunuz? vatan haini dediğiniz insan kadar?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkü ocakları neyi savunuyor? hakedene hakettiğini verir diyosun ozaman sivasda 37 insan diri diri yakıldı,çorumda hamile kadınların karınlarına tas basıldı marasta binlerce insan katledildi gazide 100 lerce kişi öldürüldü bu insanlar bunlarımı hakketmişti? ülkü ocaklarını savunur iken önce tarihi okuyun ve neler yaptığını örenin daha sonra insanlara birşeyler vermeye kalkın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

gençliğimde saf gibi kapılmıştıım ben de bu furyaya smile.gif

nasıl baktığımı şöyle açıklayabilirim; delikanlı ve adam gibi adamlığın kapısı olarak görüyorduk. o zamanlar her tür sol görüşü bizim toplumun değerleriyle ters gibi sıfatlarıyla değerlendiriyorduk. ve tabi kutsalımıza laf edildiğinde hemen dolduruşa geliyorduk.

mustafa yıldızdoğan abimizi dinleyip dinleyip mahalledeki kürtleri dövüyorduk. hem de ne dövmek. sonra da onlar toplaşıp bize saldırıyordu.

ardından bostancıya taşındım. küçükyalıdaki ülkü ocaklarına filan kaydoldum ama aradığım ortam yoktu. yani kendimi biraz ezik hissettim. sarmadı, işte neyse sonra üniversite sınavı filan girdi araya. iki senelik üni. kazandım. ve tam da solcuların faal olduğu bi üniye düştüm.

adamların borusu ötüyordu. yani borusu ötüyor derken her yerde sözlerini esirgemeden fikir tartışıyorlardı. bense açıkcası 4-5 kelimenin ötesinde siyasi argüman sunamıyordum. ve çoğu zaman kendimi ezilmiş hissediyordum. baktım bu böyle olmayacak bunların bahsettiği isimleri okumaya başladım. turan dursun, doğu perinçek, uğur mumcu, soner yalçın filan derken çok ama çok eksiğimizin olduğunu gördüm. zaten 5-6 ay gibi bir süre sonra da agnostik oldum. üni'de ilk yılım hep siyasi kitaplar ve gazetelerde köşe yazarlarını okuyarak geçti. dersler kötüydü ama okudukça fikren güçleniyordum. 2.sınıfa başladığımda ulusalcı ve sosyalist arkadaşlardan hiç eksiğim yoktu. artık fikir tartışmalarında kendime ait kendimin yoğurduğu argümanlar da mevcuttu. öyle öyle kırdım zincirlerimi.

açıkcası avatarımda da göreceğiniz üzere artık ülkücülük olsun, türk-islamcılık olsun gırgıra aldığım ideolojiler. çünkü zamanında saf gibi kapılmıştım o akımlara.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...
Misafir TÜRKEŞ İN askeri

Bakın kardeşlerim ülkücü bir insan bu ülke üzerinde oynanan bütün oyunlara haddini bildirme çabasında hem Türklüğü hemde İslam ı aynı çerçevede yaşama gayretindedir. Ülkücü bir insan iç ve dış tehlikeleri iyi sentezler buna karşı önlemler alabilir. Tarihlerini iyi bilirler ağzı boşları susturmak ve soyunu adil bir şekilde savunmak için. Ülkücü arkadaşıyla herşeyi paylaşır , ölümü bile. Konu vatan olunca düşünmez kaybedeceklerini feda eder canını. Ülkücüler herzaman haklarını adil bir şekilde arar. Allah'tan ülkücüler var ki bazı şahıslar attığım adımı takip eden biri var deyip yanlış işlere kalkışmıyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Ülkü Ocaklarına hiç gitmeyenler konusmasin bence arkadaşlar. Ben gidiyorum. Kulağım delik. Ara sıra küpe takarim. Sevgilimle çarşıdada geziyorum. Okulda sizler gibi rahat rahat arkadaslarimlada takılıyorum. Ocak içerisinde büyüklerimize bir ayıp yapmadikca ve dışarda kötü olaylara karisip (parklarda alkol veya herhangi bir kavga) ben ülkücüyum diyip davanin adini kirletmedikce kimse bırakın dayağı yüzünü bile somurtmuyor. Kimse çıkalım adam dövelim veya pkkli dövelim de demiyor ki tam tersine kavgalara bulasmayin kavga çıkarmayin diye tembihleniyor. Tabi ki bu her ocak için geçerli değil fakat çoğunda böyledir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
Misafir ülkücü kız

ülkücü olmak vatanını çok sevmektir onun uğurunda ölmektir bizim işimiz yufka yüreklere yol aşılmaz  aynı zamanda ocağa giderseniz abdest almayı kuran ögretiyorlar bazen bizi en yakınımızı bile anlamaz türkün türkten başka dostu yoktur ... o yüzden yok ülkü ocaklarında dayak işkence ediyor demeyin yerş geldiği zaman oradikiler ananız babanız bile olabiliyor ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.