Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

insanlar ülkü ocaklarına nasıl bakıyor?

ülküm

Önerilen İletiler

• Cevaplar 85
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ülkü ocakları toplumun azımsanmayacak bir bölümü tarafından sakınılan bir yapılaşma...Ne kadarı doğru ne kadarı yanlış veya abartma bilemiyorum ama haberlerde gördüğümüz ülkü ocaklarından çıkan falakalar ve işkence aletleri yada toplumsal yarar için kurulduğu söylenen dernek şubelerinde bulunan ateşli veya delici birçok silah öyle yada böyle insanların zihninde acaba maksatları ne sorusu uyandırmıyor değil...

Bence kendilerini ve amaçlarını anlatmada bazı zorluklaryaşıyorlar..Çok büyük bir imaj sorununa sahipler ve bunda kendilerini doğru tanıtma hususundaki eksiklikleri yok da diyemeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanların aklına ülkücü denince eli bıçaklı her türlü kavgada yer alan tipler geliyor bunların hepsi ocakları karalamak için yapılmış şeyler ocaklarda işkence olmaz olamaz mantıklı düşünün bu ülkede hak hukuk kavramları var zaten bizde kendi görüşümüzden olmayanlara saygı duyarız ülkücülük de ocakla olacak şey değil zaten çok gördüm ben sadece arkası olsun diye ocağa girenleri

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Samimi olarak konuşmam gerekiyorsa,önceleri oldukça itici,torna tezgahından çıkmış gibi aynı tarz dış görünüm ve malumumuz silah ve mafia geliyordu aklıma.

Ama artık öyle düşünmüyorum.Hatta bu seçimlerde oyumu bile verebilirim.

Düşüncelerimin değişmesinin sebeplerini size sıralayayım:

Devlet Bahçeli'nin politik yaşamı,söylemleri,Atatürk'çü ve laik yaklaşımı,dürüstlüğü...

Son zamanlarda yaşadığımız olaylar da koydu tavır,

Partinin gururlu duruşu,

Atatürk'çü milliyetçilik anlayışı,

Dışarıda bizim boynumuzu eğdirmeyip,gereken cevapları şak diye vereceğine inandığım içindir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bizden öncekileri bilmem ama bizim öyle kızlar mini etek giymez yanlarında hep bıçakla gezmeli gibi aptalca kurallarımız yok biz bunları çoktan aşıp sadece ülkü düşüncemizle bu ocakları ayakta tutuyoruz ve gofret sizin bu ayrımı seçebilmenize çok sevindim işte bizim de anlatmak istediklerimiz bunlar zaten

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkü Ocakları ile ilgili çok detaylı bir bilgiye sahip değilim. Dolayısı ile yorum yapmam doğru olmaz. Tek bildiğim belli bir siyasa görüşü temsil eden, uzun bir geçmişe sahip müesseseler. Sivil Toplum Örgütü sınıfına giriyor mu bilmiyorum. Sonuçta MHP ile bağlantılı diye biliyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkü Ocakları ile ilgili çok detaylı bir bilgiye sahip değilim. Dolayısı ile yorum yapmam doğru olmaz. Tek bildiğim belli bir siyasa görüşü temsil eden, uzun bir geçmişe sahip müesseseler. Sivil Toplum Örgütü sınıfına giriyor mu bilmiyorum. Sonuçta MHP ile bağlantılı diye biliyorum....

ülkücü mhp li değildir...

olabilir de olmayabilirde...

ülkücülük vatan din namus uğruna herşeyi göze alabilmektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkü Ocaklarının ve MHP'nin halka kendini tam olarak kabul ettirememek de ki en önemli eksiklerinden biri bence Türk-İslam Sentezi vurgusu...Siyasetde dine vurgu yapılması ister AKP'den gelsin ister MHP veya başka bir partiden kendini laik ve Atatürkçü gören insanların din sentezli politika benimsemiş siyasi partilerle kendini özdeşleştirme ve oy verme isteğini kırmıyor değil...Bu konuda MHp veya ülkü ocaklarıyla belli bir bilgisi ya da alakası olanlar varsa onlardan bu konuda görüş almak isterim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkü Ocaklarının ve MHP'nin halka kendini tam olarak kabul ettirememek de ki en önemli eksiklerinden biri bence Türk-İslam Sentezi vurgusu...Siyasetde dine vurgu yapılması ister AKP'den gelsin ister MHP veya başka bir partiden kendini laik ve Atatürkçü gören insanların din sentezli politika benimsemiş siyasi partilerle kendini özdeşleştirme ve oy verme isteğini kırmıyor değil...Bu konuda MHp veya ülkü ocaklarıyla belli bir bilgisi ya da alakası olanlar varsa onlardan bu konuda görüş almak isterim....

yardımcı olmaya çalısırım...

ocaklarda nasıl adam vurulur nasıl adam dövülür öğretilmez...

ocakta aralarında din eğitiminde dahil olduğu vatan ve milletin bekasının tartışıldığı ortamlar vardır...

din olgusu ise milliyetçilik ve ülkücülükten ayrılmaz bir parçadır..

çünli din olmada ülkü olmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben ülkücüyüm ama tekrar belirttiğim gibi ülkücülük seçim zamanında dinden bahsetmek onu kullanmak değildir ülkücülük vatanı için herşeyi yapmaktır anlamıyorum ben bir ülkede hem dini yaşayıp hem laikliğe ve atatürke bağlı kesim olamazmı evet olur işte bizim ocağımız anlatmak istediğimiz de budur bir çoğumuz allaha inanırız ama bu konuda bir baskı yoktur olmazda bizim amacımız türk yurdunu en iyi şekilde korumak ve atanın ilkeleri doğrultusunda geliştirmektir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkücü görüşe kendimi yakın hissetiğim için.. ve ülkü ocaklarıyla ilgili birçok konuda sorumluluk aldığım için bu konu hakkında görüşümü bildireyim size.. Ülkü ocakları ilk bakışta dışarıdan bakıldığında sizinde görüş bildirdirdiğiniz gibi dışarıdan biraz serseri eli silahlı bıçaklı bir grup olarak ta görünse öyle bir yapılanma hiç birzaman olmamıştır. o tamemen ülke sorunalrını akılcı sorunlarla çözemeyenler ve buraya zarar vermek isteyenlerin bikaç kişinin gerçekleştirdiği hal ve hareketlerdir.. ve bunu tüm ülkü ocaklarına yaymak yanlış olabilir ve başkalarını zan altında bırakmamak kanısındayım.. eğer bu konuda sormak istediğiniz konu ve soru

varsa ben bunu cvplamaya hazırım?

saygılarımlaa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Samimi olarak konuşmam gerekiyorsa,önceleri oldukça itici,torna tezgahından çıkmış gibi aynı tarz dış görünüm ve malumumuz silah ve mafia geliyordu aklıma.

Ama artık öyle düşünmüyorum.Hatta bu seçimlerde oyumu bile verebilirim.

Düşüncelerimin değişmesinin sebeplerini size sıralayayım:

Devlet Bahçeli'nin politik yaşamı,söylemleri,Atatürk'çü ve laik yaklaşımı,dürüstlüğü...

Son zamanlarda yaşadığımız olaylar da koydu tavır,

Partinin gururlu duruşu,

Atatürk'çü milliyetçilik anlayışı,

Dışarıda bizim boynumuzu eğdirmeyip,gereken cevapları şak diye vereceğine inandığım içindir.

Vallahi sevgili dostum biz BOZAN olarak bu konunun kutuplar ya da demokrasinin bu ülkeye uzaklığı kadar ve hatta satürn kadar uzağız. Amma ve Lîkin ( fürsçe orijinali milletimin ey gençliği, klavye sürçmesi değil ) Bahçeli dedin de ( benim akrabam olur kendisi Allah ömrünü uzun ve mutlu eylesin ) son zamanlardaki tavırları ile önceki tavırları arasında nasıl bir fark gördün ya da neyi seni teczip etti anlayamadım. Devlet abi bizim sülalede baştan buyana hep devlet abiydi. Ben kendisine hiç oy vermedim, Zira ben hiç oy vermedim, paşa paşa cezasını yatırırım dedim ama zaten hepsi affetti beni. Çünkü hepsi seçimle iktidara gelir, seçim için iktidarlık yapar, ve seçimle de giderler bu partilerin. Şayet bu ihityar yaşımda şimdiye kadar birisi gelip bana ceza verseydi Vallahi bir sonraki seçimde oy kullanır hem de o partiye kullanırdım. Her neyse bu sizin tartışmanız, ben usulca buradan sıvışırken sizlere bir iki izlenim aktarmak isterim.

1. Türkiye'de başörtüsü sorunu var mı yoksa yok mu ?

1. Yanıtlar ; Şayet yok diyorsanız zaten baş örtüsüne Türban ya da son zamanlarda faşist bürokratların deyimi ile sıkmabaş diyorsunuzdur, dolayısı ile seçmenden ''biz Bu sorunu çözeriz diye oy istemiyorsunuzdur ve de bu yüzden hiç ,iktidara gelemeyen Soldan bir parti oluyorsunuzdur. ( Soldan solcu demek değildir ey gençlik. Türk ve Dünya sosyolojisine Bozanın eklediği bu terim ''Dünyadan ve kendisinden haberi olmayan faşist bürokrat ve her türlü militarize olmayı ifade eder kısaca CİVİL olmayan ve Civilisation'nun dışındaki herşey ve her kişidir.

Şayet böyle bir sorun var diyorsanız zaten Faşist bürokratlar gibi türban ve sıkmabaş demek yerine köylülerce söylenen baş örtüsü terimini tercih ediyorsunuzdur. Bu durumda biz bu sorunu çözeriz diye oy istiyorsunuzdur Erbakan (Hacı), Bahçeli ( akrabam ), tayyip ( topçu, yani futbolcu ) gibi oy isteyip ikitdara gelip muktedir olamıyor ya da olabilemiyorsunuz.

Evet sevgili dostum bana Demirel ya da zülfü livanelli kadar uzak olan bu tartışmanızdan usulca kaçmadan size şunu soruyorum Sevgili Aile büyüğüm Devlet abi başörtüsü ya da sıkmabaş sorunu hakkında ne dedi ve amma ki ne yaptı.

Bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar topic açarken biraz araştırın lütfen.aynı şeyleri yazmak bana sadece profilimdeki ileti sayısını artırıyor ve sıkılıyorum.neyse...gecen sene çalıştığım cafe ülkü ocağıymış (yada ona bağlı olan 2. bi ocak çünkü bi tane var) kartonpiyerleri bilirsiniz tavana yapıldığı zaman köşelere boşluk bırakıyor.oraları temizlerken neler çıkmadı neler sopalar,kelebekler hepsi iyi güzelde eyyyyy benim milliyetçi kurtlarım elin Japonlarının mıncıkasının ne işi var :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçekten ne düşündüğümü yazmak isterim ama bu bir tuzak değil değil mi gelip beni bulma ihtimalinizde yok

yok asabi oluyorlar da

bak kırıldık şimdi neden tuzak olsun kidüşüncelerine güveniyorsan istediğini yaz tabi ama güveniyorsan

arkadaşlar topic açarken biraz araştırın lütfen.aynı şeyleri yazmak bana sadece profilimdeki ileti sayısını artırıyor ve sıkılıyorum.neyse...gecen sene çalıştığım cafe ülkü ocağıymış (yada ona bağlı olan 2. bi ocak çünkü bi tane var) kartonpiyerleri bilirsiniz tavana yapıldığı zaman köşelere boşluk bırakıyor.oraları temizlerken neler çıkmadı neler sopalar,kelebekler hepsi iyi güzelde eyyyyy benim milliyetçi kurtlarım elin Japonlarının mıncıkasının ne işi var :)

o cafe ülkücülerin değildir bir ikinciside sen eyyyyy benim milliyetçi kurtlarım elin japonlarının mıncıkasını ne işi var demekle bizimle alay ettiğini mi zannediyorsun ya da ben yanılayımmı ne dersin::::):excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o cafe ülkücülerin değildir bir ikinciside sen eyyyyy benim milliyetçi kurtlarım elin japonlarının mıncıkasını ne işi var demekle bizimle alay ettiğini mi zannediyorsun ya da ben yanılayımmı ne dersin::::):excl:

yok hiç öyle birşey yapar mı

ulu yüce büyük insanlara dil uzatmak haddimize mi düşmüş haşmetlim

asabiye sınıfı kendini göstermiş

ülküm8 sadece sana söylüyorum yani senin demene göre ülkü ocakları içinde hangi gruba giriyorsan senin gruba

ülkücüyüm diyen bi hoca vardı bayan hocalarla konuşmasını hatırlıyorumda o katı görüntü ancak bu kadar yumuşatılabilir

ama kızlı erkekli öğrenci grupları görünce dağıtıyordu

bu örneği yakın zamanda olduğu ve şu an zamanım çok kısıtlı olduğu için yazıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"70'lerin ikinci yarısında sokaklarda, okullarda, fabrikalarda estirilen terörün adıydı MHP. Bu ülkenin tanık olduğu en büyük katliamlarda, Kahramanmaraş'da, Çorum'da, Sivas'ta yine onun adı vardı. Yoksul halk çocukları, CIA desteğiyle kurulan, polis şeflerinin, subayların 'eğitim' verdiği kamplarda birer katile dönüştürülmüş, kendi halkına düşmanlaştırılmış ve ortalığa salıverilmişti."

uzun uzadıya yazmaya gerek yok devamını merak eden araştırıp okuyabilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üfffff birde insanı yalancı çıkarma huyunuz yok mu sinir oluyorum...sen mi biliyorsun ülkücülerin olup olmadığını ? tartışmak için topic açıyosunuz gelip yazıyoruz bu seferde kabul etmiyorsunuz...örnek verdim.yapmasaydı çok sevdiğin kurtların o zaman...az kaldı can yakanların canını ben yakacam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı konuları veya ideolojileri tartışırken olaya doğrudan siz bunları yaptınız,bu kadar cani insanlarsınız,geçmişte bu kadar kan döktünüz şeklinde yaklaşmamak,insanları kışkırtmamak lazım...Ben bu konuda olaya muhtemelen eski kuyruk acılarının da etkisiyle konuyu provake etmek ve amacından uzaklaştırmak isteyen arkadaşların niyetini de baz alarak,samimi merakları neticesinde ülkü ocakları,ideolojik ve fonksiyonel faaliyetleri hakkında sorular soran ve onları anlamaya çalışan arkadaşların hatırına kendini ülkücü olarak nitelendiren arkadaşların provakatif amaçlarla yazı yazanlara cevap vererek bu tuzağa düşmemelerini öneririm...

Bu temenniyi ülkücü arkadaşlara ilettikten sonra ülkücü arkadaşlara burda da görülen tabiriyle ülkü ocaklarının daha çok mafyavari,çete tarzı bir imaj çizmesinde bu ocaklara üye insanların hiç mi suçu yoktur özellikle 1982 öncesinde Sivas ve Çorum olaylarında ki ülkücülerin hareket tarzında kendilerine bir özeleştiri yapıyorlar ya da belirli bir sorumluluk duygusu duyuyorlar mı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlaşılan sırayla tüm ülküm tayfasından özel mesaj alıcam

ılgın ülküsü

daha foruma bir ileti yazmamış bana mesaj yolluyor

adamın milliyetçiliği kafası ilgilendirirmiş onu

günah işleyen peygamberin dinine uyarmısın

kaldı ki ben insanları ideolojileriyle sınıfladırmaktan ısrarla kaçınırım

tarihi kanlı bugünü kanlı

bana hoop asabiyiz laf ettirmeyiz diyeceğine neymiş şu ülkünüz anlat bakalım

tek yaptığınız biz kötümüyüz ya niye sevilmiyoruz deyip cevap aldıktan sonra kükremek

demek bide güldünüz bana

yüzünüze zorla vermeye çalıştığınız sert ifadeden yorulmuş kaslarınızı gülmek için kullandınız

sen dokundurma yapmaya çalışıyorsan tın tın tın

ılgın ülküsü bana bu mesajı yollamış

yine özel mesaj olarak tabi

iyi ki göndermiş

işte bu başlığın cevabı bir ülkücünün ağzından

ülkücüler bu

vatanı şu zihniyetiyle koruyacakmış

sen benim sadece burdamı "efelendiğimi "sanıyorsun

tek tehdit edenin sen olduğunu mu sanıyorsun

bu seferde ben güldüm üstelik gülerkem kullanığım yorduğum kas sayısı sizin somrtmak için kullandığınızdan daha azdı :laughing:

diğer ülkücü arkadaşlardan özür diliyorum

genelleme yapmam hatalıydı

bu özrü gece kuşunun üstümdeki etkisiyle yazıyorum

ılgın ülküsüne bakış açımsa aynıdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlaşılan sırayla tüm ülküm tayfasından özel mesaj alıcam

ılgın ülküsü

daha foruma bir ileti yazmamış bana mesaj yolluyor

adamın milliyetçiliği kafası ilgilendirirmiş onu

günah işleyen peygamberin dinine uyarmısın

kaldı ki ben insanları ideolojileriyle sınıfladırmaktan ısrarla kaçınırım

tarihi kanlı bugünü kanlı

bana hoop asabiyiz laf ettirmeyiz diyeceğine neymiş şu ülkünüz anlat bakalım

tek yaptığınız biz kötümüyüz ya niye sevilmiyoruz deyip cevap aldıktan sonra kükremek

demek bide güldünüz bana

yüzünüze zorla vermeye çalıştığınız sert ifadeden yorulmuş kaslarınızı gülmek için kullandınız

sen dokundurma yapmaya çalışıyorsan tın tın tın

ılgın ülküsü bana bu mesajı yollamış

yine özel mesaj olarak tabi

iyi ki göndermiş

işte bu başlığın cevabı bir ülkücünün ağzından

ülkücüler bu

vatanı şu zihniyetiyle koruyacakmış

sen benim sadece burdamı "efelendiğimi "sanıyorsun

tek tehdit edenin sen olduğunu mu sanıyorsun

bu seferde ben güldüm üstelik gülerkem kullanığım yorduğum kas sayısı sizin somrtmak için kullandığınızdan daha azdı :laughing:

diğer ülkücü arkadaşlardan özür diliyorum

genelleme yapmam hatalıydı

bu özrü gece kuşunun üstümdeki etkisiyle yazıyorum

ılgın ülküsüne bakış açımsa aynıdır

bir özür bekliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkü ocakları hakkında kafamda oluşan algının temelinde:

- saçları uzun küpeli gençlerin kıstırılıp dövülmesi

- sağ-sol çatışmalarında ön plana çıkmaları

- sokak ortasında gezen sevgililere müdahale edilmesi

yatmakta. o yüzden ülkü ocakları hakkında olumlu izlenimim pek yok. kişisel özgürlüğün kısıtlandığı her ortama, ideolojiye karşıyım. ülkü ocakları olsun veya olmasın, bu kafaya hepten karşıyım. küpe taktık diye dinsiz miyiz, türk değil miyiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.