Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah varmı yokmu? Herkes fikrini yazsın...

metematik

Önerilen İletiler

Bakin arkadaşlar Allah hep vardi onu kimse yaratmadi o sonsuz dur hic baslangici olmadi sonu da olmadi olmayacaktır da Allah zaten Kur ani kerimde bize söylediği gibi der ki sonsuzluğu anlayamassiniz ,anlayamayiz zaten çünkü bizim mantigimiz hep bir şeyin bir şeyden olduğunu düşünebilir.Allah vardır çünkü boyle acayip muhteşem ötesi bir evren düzeni kendiliğinden olamaz bunu bir yaradan olması gerekir ama siz ateistler diyorsunuz ki Vallahi kim yaratti ? Madem onu soruyorsunuz Allahi yaradani kim yaratti ? Bu soru sonsuz kadar boyle gider ,başka bir örneğim daha var mesela bir ağaç dalini alip bir balta ile kessek 2ye bolsek dal 2 parça olur ama küçülür sende dall ile küçülsen ve hep dali 2ye bolsen sende kuculsen bu isin sonu olurmu ? Hayir olmas .Allah hep vardi nasip var olduğuna mantigimiz yetmez sadece onun sonsuz olduğunu biliriz ve sonsuz olan bir şeyin baslangici yoktur.

Allah hep vardi nasilmi?iste cevabi:her müslüman Allahin sonsuz olduğuna inanir ,insan mantigi sonsuzluğa erişemez insan hep bir şeyin Bir şeyden olduğuna inanir ,simdi soracaksiniz Allah i kim yarratti?bende size soracam Allahi yaradani kim yarattı Allahi yarandani yaradani kim yaratti? Bu soru sonsuza dek gider çünkü insan mantigi hep bir şeyin oluşumu için bir materile ihtiyacı olduğunu düşünür kur ani kerimde zaten Sonsuzluğu anlayamaycagimizi anlatır biz herşeyin bir baslangici olduğunu düşünürüz ,peki ya sunu düşünün insan doğar yasar ve olur ,Allah ta öyle olsaydi bizim halimiz ne olurdu? Ama o hep vardi ve olacak simdi de soruyorsunuz Allh bizi neden yaratti diye bende cevap verecek Kur anda acikca yazar Allah herkesi gücünü göstersin diye yaratti bunu da anlıyoruz zaten milyarlarca galaxy ve yildizdan hic bir şey kendiliğinden oluşamaz Sadece sonsuzluk Kendiliğinden oluşur yani Allah vardır ve vardi

Ey kardeşim Harika Evren madem ki var diyorsun ve Harika evrenden daha harika bir varlik ariyosun sorunun cevabi Allahtir o sonsuzdur her şeye gucu yeter yetmeseydi biz olmazdik zaten .

Harika evrenden başka tabiki de Harika bir varlik olan Allah (cc) vardi ve vardır varda olacaktir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah kime ve neye gore vardi?

Inanc bilimsel degildir ve gozlem vermez.

Yani inanc sadece inanani baglar, bilimsel olan bir bilgi/olgu ise tum insanoglunu baglar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir tırışkadan teyyare

İnanıyorum Allah var diyenlerin %99 u kendilerini rahat hissetmek için yaşadıkları topluma uyarak inanç bildirenler.Yüreğinden ulaşan kaç kişi var?? korkular ve yönlendirmeleri kenara bırakın !!bir daha söyleyin.Kolay değil dimi?

dürüst olun.önce kendinize dürüst olun.sonra inandığınız ne ise ona dürüst olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Adem ve havvanin cennet ten kovulduguna inanıyoruz ve 65 cocugu olduğunu na300 yas yasadigina ( cinde biri 254 sene yasadi

Amarikada kadin 65 cocugu oldo kanit) bizler alin yazimizla geldik icgidu innc bu dunya gunesten koptu gunes bize gore cehennem sıcağı ruh aci cekmez beden ceker herseyi kusursuz yratti ??? Neden 3 din yaratti muslumanlikta 4 hanifi

Insanlar suc isler ceza evine girer gunu dolun ca gider!!!!!! Beki ben nerden bileyim peygamberin sizofren olmadigini ?

Basta anlattigim gibi Aslinda bu dunya bir cehennem ve bizler cennetten kovulan kullariz cezamiz bitince olup cennete gideriz

Herkez yakininin cennete gittigine inanir mi evet ozaman niye aglariz uzuluruz kadavra aci ceker ve uzulur sucu az olan erken ölüyor sucu cok olan cok yasar dahada coksa cezasi az olan bir cocuk gelir ve gider buda dahacok aci demek

BU DUNYA ZATEN BIR CEHENNEM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran ın ilk sözü ikra deniyor.yani "oku".. bilgili ol zekanı çalıştır. en önemlisi insan ol.. insanların hayvanlardan daha üstün olması akıl olduğu içindir.. gerçi şimdi hayvanlar insanlardan daha dürüst ve her zaman söylerim insanlar kadar vahşi yaratık yok.. yırtıcı hayvanlar sadece karınlarını doyurmak için avlanırlar. diğer türlere zarar verirler..insanlar herkese zarar veriyor.. kıskançlık yokluk kötü arzularını tatmin hırsızlık dolandırıcılık zarar verme cana kast etme.... bu kötü davranışlardan  kurtulmak için kimden korkması lazım.. korkacak kimsesi yoksa kendini değiştirmez.ayrıca soyundan gelenlere de örnek teşkil eder.. kendini yetiştirmiş insan sıfatı ile yaşamak isteyenler çoğunlukta olan bu zararcı insanlar içinde ne derece yaşayabilir.. sesi hal ve davranışları ne derece örnek olabilir.. insanlığı bize kim öğretecek bir kitabı var mı.. öğreten olsa da ne derece kendimizi düzeltebiliriz.. ne aile ne arkadaş ne okul bize doğruları tam öğretemedi.. devlet başkanları bile öğretemiyor. kendi yaptıklarına bakılınca öğretecekleri bir düzen bir kanun koymaları mümkün değil.. bir yaradanın olmadığını işlemek için hergün medyada bunu işliyorlar.. işledikleri gibi kötülemek amaçlı çeşitli iftiralar diz boyu..Friedrich Nietzsche ne demiş.. bir devlette en çok politika konuşuluyorsa o devlet 3. sınıf dünya devletidir.. 

Allah olsaydı görünürdü gibi sözler çok sıradan sözler. görünmeyen onca şey varken.. görmeyip bildiğimiz inandığımız kullandığımız teknoloji çağındayız birde.. Birşeyin var olduğunu bilmek görmek de gerektirmez.. görmek isteyen insan vücudunun işleyişine baksın.. teknoloji insanın bir tüyünün birebir aynısını bile daha yapamadı.. kaldı ki yıllarca o muazzam işlevlerin çalışmasına akıl ermeyeceği gibi.. Allah dinde aranmaz. Allahı her yerde görmek isteyen görür muazzam evren galaksi tüm yaratılmışlarda.. 

konuyu baştan biraz dağıtmış olabilirim..ve ayrıca TDK kurallarına göre yazmadığım için de kusura bakmayın.. 

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bence allah yoktur .tüm insanlar birbirlerine zarar vermesinler diye uydurulmuştur .eğer allah olsaydı kullarına görünürdü yanlismiyim

mesele bu kadar  basit olsaydı,tanrının buğün burada tartışmıyor olacaktık büyük olasılıkla adı zaten alla h değil  tanrıda değil ra hiç değil onun bir adı yok yaratıcı demek şimdilik en mantıklısıdır:

yaratıcının kullarına görülmesi gereklimi asıl bunu tartışalım sevgili arkadaşlar:

yaratıcı çok tohaf ama kesinlikle vardır bir yaşam olması içinde yaratıcı olmak zorundadır:

nedeni ise çok basit yaşadığımız bu sistem: sadece bununla entegre edilebilir!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir fjhfhhkljklhhfghf

Allah sen doğduğunda ailenin sevincinden havalara uçtuğundadır. Allah sen ilk adımlarını attığında yere düşüp ağlamandadır. Allah sen ilk okula başladığında korkup eve gitmek istemendedir. Allah sen lisede ilk kez birine aşık olup gece gündüz onu düşünmendedir. Allah sen üniversiteyi kazanıp ilk kez evinden uzaklaşmandadır. Allah sen evlenip çoluk çocuk sahibi olmandadır. Allah sen yaşlandığında bastonla karşıdan karşıya geçmendedir. Allah sen öldüğünde insanların cenazende hüngür hüngür ağlamandadır. Kısacası Allah her anında, her bir saniyendedir. Allah heryerdedir ve vardır... Başka da söylenecek bir söz yoktur... 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah insanoglunun yarattigi bir kavramdir ve kavram olarak vardir. Ayrica insanoglu bu kavrama bilgi yuklemistir. Bu da inanc temelindedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

allah yoktur insan oğlu yıllar önce suya ateşe gökyüzüne  inanarak çok alahlı inanca sahiptirler ve aradan yüzyılar geçti tek alaha inandılar dünya bilimsel olarak evrim süreçi tamamlıyarak tüm canlı varlıkların olduğu gibi akıl ve mantık yürütünüz saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilgimi çeken dindarlar çok saldırganlar, ateist denilenler ile bir ilmin merakın arayışın içinde.. doğrusu verdikleri cevaplar çok fazla etkili değil, ben arafta kalmış biriyim, ama inanmak istiyorum, inancımı yakın zamanda kaybettim, zeitgeist diye bir video izledim, ilk bölümü ilk başında dinlerin zırvalarından bahsetti, musevilik ve hristiyanlık ile başladı, bu dinlerde anlatılan herşeyin aslında bu dinlerden önce var olan onlarca çakma dinin devamı benzeri olduğunu söylediler.. bu konu üzerinde araştırma yapıyorm, dikkatinizi çekerim eğer onlar yalansa bizimki de yalan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

peki ya patlamadan sonra tanrı olduysa rolleyes.gif

Bu ihtiyaca bagli.

Eger beyin tanriya ihtiyac duyuyorsa, olmustur.

Eger beyin tanriya ihtiyac duymuyorsa, olmamistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

- Peki bir gezegende değilse nerede?

.

.

.

- Birisinin anlattıklarını itirazsız kabullenmek.

- !..

diyalog senin beyninin boş olduğunu ve cevap veren kişininde beyninin hiç olmadığını gösteriyor.Allahı bilenle gerçek bir müslümanla konuş bakalım sen küçük dilinin yerini unutursun (not: türkiyenin %90 ı inanıyor gibi yapan ateisttir aynı sen gibi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, 

Yazılanların bir kısmını okudum diyebilirim. Allah vardır diyenler, çok basitçe, mantığın almadığı şekillerde vardır demişler. Yoktur diyenler de klasik, çevre etkisi, göremiyorum gibi yollara başvurarak yok demişler. Konu uzmanı değilim ancak deneyimliyim. Ben, ateist forumlarında dolaşmayı, onlarla tartışmayı seven birisiyim. Buradan ateist olduğum sonucuna ulaşmışsanız yanılıyorsunuz. Evet, ben de ülkenin %95'i gibi müslümanım. Ancak bilinçli bir müslümanım. Yanı ailem müslüman diye değil, ülkem müslüman diye değil, mantığım İslam'ı aldığı için müslümanım. 

Böyle kuru bir anlatımla, insanlara İslam'ı anlatamazsınız, hele ki inanmayanlara. Ateizm'in dibinden dönmüş birisi olarak Allah'ın varlığına dair mantıki kanıtlarımın olduğunu söylüyorum. Hem de sağlam kanıtlar. En az bir çelik kadar hatta daha da ötesi kadar sağlam kanıtlar... Farkındayım, hepinizin merakını celb etti yazdıklarım. Uzatmadan konuya giriş yapıyorum; 

Kur'an-ı Kerim, bugünden 1382 yıl önce tamamlanmıştır. Hemfikiriz diye umuyorum... 632 yılında, teknoloji tahmin edeceğiniz üzere yoktu. İnsanlar ortaya yalnızca teoriler atıyor ancak kanıtlayamıyordu. Bilim gelişmemişti. Heh... Bilimin gelişmediği bir yılda, Kur'an'ın bilime dair neler yazdığını öğrenmek isterseniz, gelin devam edelim:

• Atmosferin 7 kat oluşu 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Nobel ödülü olan "her şey çifttir" ilkesi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Atomun varlığı 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Kaptan Coesteau'nun Keşfi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Anne karnındaki 3 karanlık bölge 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Dünya'nın geoit şekli 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Evrenin sürekli olan genişlemesi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)

Bilgilere genişçe ulaşmak isterseniz, benim hazırladığım yazı olan; 

Gelelim konunun önemine... İnsanlar bunları en erken 2 en geç 200 yıl önce kanıtlayabildiler. Ama öyle tek başlarına değil tabiki. Mesela Coesteau, denizaltı ile keşfetti. Dünya'nın geoit şekli ancak uzaya çıkıldığında anlaşıldı. (yuvarlak değil buraya dikkat) Evren'in sürekli genişlemesi, Hubble tarafından özel bir teleskop ile bulundu. Vesaire vesaire... İnsanlar bunları böylesine ileri teknolojiler ile bulmuşken, siz Mekke'de Hz. Muhammed'in bunları tek başına yazdığını ifade ederseniz, büyük bir mantık hatasına düşersiniz. 632 yılında, Hubble teleskobunu, denizaltıları, uzay gemilerini yapma imkanı yok haliyle... Peki o zaman bunları Mekke'de ticaretle uğraşan bir adam, nasıl bulabilir, keşfedebilir ? Elbette ki, insandan kat be kat güçlü ilahi bir güçle... Allah...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ilgimi çeken dindarlar çok saldırganlar, ateist denilenler ile bir ilmin merakın arayışın içinde.. doğrusu verdikleri cevaplar çok fazla etkili değil, ben arafta kalmış biriyim, ama inanmak istiyorum, inancımı yakın zamanda kaybettim, zeitgeist diye bir video izledim, ilk bölümü ilk başında dinlerin zırvalarından bahsetti, musevilik ve hristiyanlık ile başladı, bu dinlerde anlatılan herşeyin aslında bu dinlerden önce var olan onlarca çakma dinin devamı benzeri olduğunu söylediler.. bu konu üzerinde araştırma yapıyorm, dikkatinizi çekerim eğer onlar yalansa bizimki de yalan.

Ateistler bilimle uğraşıyor anlayışını bırakın. Ben müslümanım ve bilimle uğraşıyorum. Alın yukarıda kanıtları. Bunların izahını size bir ateist yapsın, amenna. Ha, unutmadan, Kur'an değişmiştir diyebilirsiniz. Bugün Topkapı'da Hz. Ali döneminden (en geç 661 yılından) kalma bir Kur'an var. İncelenmiş, bugünküler ile aynı. Hz. Ali değiştirdi diyenler var bunun bir önemi yok... 661 yılının teknolojisi ile 632 yılının teknolojisi arasında pek bir fark göremiyorum. Bunlar yukarıdaki bilimsel kanıtları değiştirmez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mesele bu kadar  basit olsaydı,tanrının buğün burada tartışmıyor olacaktık büyük olasılıkla adı zaten alla h değil  tanrıda değil ra hiç değil onun bir adı yok yaratıcı demek şimdilik en mantıklısıdır:

yaratıcının kullarına görülmesi gereklimi asıl bunu tartışalım sevgili arkadaşlar:

yaratıcı çok tohaf ama kesinlikle vardır bir yaşam olması içinde yaratıcı olmak zorundadır:

nedeni ise çok basit yaşadığımız bu sistem: sadece bununla entegre edilebilir!!!!

Aslına bakarsanız, yaratıcının bize görünmemesi mantıklı olan... Neden mi ? Allah, kendini gösterse şüphe yok ki her insan iman edecekti. Peki  o halde bunun bir anlamı kalacak mıydı ? Bir öğretmen düşünün... Bilgileri veriyor ve sınav yapıyor. Sınav yapmasa, öğrencilerden hangisi hak ediyor hangisi etmiyor anlayabilir mi, anlayamaz. ( buraya bir not geçelim. Şüphesiz Allah, her şeyi bilir. Ancak düşünün, Allah bizi gerçeği bildiği için öylece cehenneme atsa muhtemelen "ben ne yaptım ki?" diyebilirdik. Bunun önüne geçmek için imtihanlarla sınanıyoruz ki en büyüğü de "inanmak..." Allah da bize bu nedenle bir sınav yapıyor. Allah'ın kendini bize göstermesi sınav sırasında öğretmenin soruları öğrencisine vermeye benzerdi, öyle değil mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah insanoglunun yarattigi bir kavramdir ve kavram olarak vardir. Ayrica insanoglu bu kavrama bilgi yuklemistir. Bu da inanc temelindedir.

Çok dayanaksız bir iddia ortaya atıyorsunuz. Bakın ben kanıtlarla konuşuyorum o halde siz de kanıtlarla konuşun. Ya da insanların kafasını kurcalamayın...

Merhaba, 

Yazılanların bir kısmını okudum diyebilirim. Allah vardır diyenler, çok basitçe, mantığın almadığı şekillerde vardır demişler. Yoktur diyenler de klasik, çevre etkisi, göremiyorum gibi yollara başvurarak yok demişler. Konu uzmanı değilim ancak deneyimliyim. Ben, ateist forumlarında dolaşmayı, onlarla tartışmayı seven birisiyim. Buradan ateist olduğum sonucuna ulaşmışsanız yanılıyorsunuz. Evet, ben de ülkenin %95'i gibi müslümanım. Ancak bilinçli bir müslümanım. Yanı ailem müslüman diye değil, ülkem müslüman diye değil, mantığım İslam'ı aldığı için müslümanım. 

Böyle kuru bir anlatımla, insanlara İslam'ı anlatamazsınız, hele ki inanmayanlara. Ateizm'in dibinden dönmüş birisi olarak Allah'ın varlığına dair mantıki kanıtlarımın olduğunu söylüyorum. Hem de sağlam kanıtlar. En az bir çelik kadar hatta daha da ötesi kadar sağlam kanıtlar... Farkındayım, hepinizin merakını celb etti yazdıklarım. Uzatmadan konuya giriş yapıyorum; 

Kur'an-ı Kerim, bugünden 1382 yıl önce tamamlanmıştır. Hemfikiriz diye umuyorum... 632 yılında, teknoloji tahmin edeceğiniz üzere yoktu. İnsanlar ortaya yalnızca teoriler atıyor ancak kanıtlayamıyordu. Bilim gelişmemişti. Heh... Bilimin gelişmediği bir yılda, Kur'an'ın bilime dair neler yazdığını öğrenmek isterseniz, gelin devam edelim:

• Atmosferin 7 kat oluşu 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Nobel ödülü olan "her şey çifttir" ilkesi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Atomun varlığı 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Kaptan Coesteau'nun Keşfi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Anne karnındaki 3 karanlık bölge 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Dünya'nın geoit şekli 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)
  • Evrenin sürekli olan genişlemesi 1382 yıl önce Kur'an'da. (Bilimsel kanıtlı)

Gelelim konunun önemine... İnsanlar bunları en erken 2 en geç 200 yıl önce kanıtlayabildiler. Ama öyle tek başlarına değil tabiki. Mesela Coesteau, denizaltı ile keşfetti. Dünya'nın geoit şekli ancak uzaya çıkıldığında anlaşıldı. (yuvarlak değil buraya dikkat) Evren'in sürekli genişlemesi, Hubble tarafından özel bir teleskop ile bulundu. Vesaire vesaire... İnsanlar bunları böylesine ileri teknolojiler ile bulmuşken, siz Mekke'de Hz. Muhammed'in bunları tek başına yazdığını ifade ederseniz, büyük bir mantık hatasına düşersiniz. 632 yılında, Hubble teleskobunu, denizaltıları, uzay gemilerini yapma imkanı yok haliyle... Peki o zaman bunları Mekke'de ticaretle uğraşan bir adam, nasıl bulabilir, keşfedebilir ? Elbette ki, insandan kat be kat güçlü ilahi bir güçle... Allah...

Tarih: Düzenleyen: Smyrna
Dışarıdan link
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Bırakma onları, yemesinler, içmesinler, zevklerini düşünmesinler, arzuları ve emelleri hiç önemli değil" zihniyet bu mu?

Yahu sen de tanrın gibi zalim misin? Sır sırta verip, insanlara çektirmekten zevk mi alıyorsunuz? O saydıkların insanların en birincil hakları? Bırak mutlu olsunlar.. Sana ne.. Neyi çekemiyorsun.. Mutluluğun aksini düşünmek faşist zihniyettir.

Tanrı zalim diyelim... O halde nasıl hala nefes alabiliyorsunuz ? Nasıl yürüyebiliyor, konuşabiliyor, gülebiliyorsunuz ? Nasıl akşamları sofranıza yemek koyabiliyorsunuz ? Zalim, bunları yapmaz. Zalim, yalnız zulmeder. Ha, sakat kalabilirsiniz, hasta olabilirsiniz... Peki biz hiç imtihan olmayalım ve öylece cennete gidelim... Ne ala değil mi ? Size para vermeden ekmek veriyorlar mı ? Ya da para vermeden araba alabiliyor musunuz ? Hiç sanmıyorum. Olaylara at gözlüğüyle bakmayın, çift taraflı bakın.

Bana sen de bak diyebilirsiniz... Ben sizin pencerelerinizin yedi katlarından baktım. Ateistliğin dik alasını yaşadım... Ama ya sonra ? Sizce, "böyle tek olmuyor yahu, inanalım gitsin" mi dedim ? Pek tabii ki ,hayır. Diyorum ya, ateistseniz sadece ateist gözünden bakmayın. Müslümansanız, sadece müslüman gözünden de bakmayın. Çift taraflı bakın, her iki tarafı da anlayın. İşte o zaman, hangisi mantıklı gelirse ona gidersiniz. Ama hepimizin varacağı yer aynı, kaçınılmaz son :)

Ancak fikirlerinize saygı duyuyorum. Saldırgan davranmıyorum, sadece cevap veriyorum. Hatta iddia ediyorum, sizi benden iyi kimse anlayamaz, saygı duyamaz. Benim Allah'a inanan biri olarak, Allah'a inanmayanlara saygı duymam yadırganabilir... Yadırgandı da... Ben insana, insan olduğu için saygı duyarım. Lütfen hepimiz aynı hassasiyeti gösterelim. Yoksa, ateistmiş, müslümanmış, deistmiş, teistmiş ne fark eder ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ee Allah, vardır tabi Allah olmasaydı imdiye biz bile yoktuk sleep.png wub.png

Sen annen/babanin cinsel birlikteliginden ve annenden dogmadin mi? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.