Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DANIŞTAY'DA "TÜRBAN" DEHŞETİ... (Danıştay İkinci Dairesi üyelerini 'TÜRBANLI ÖĞRETMENE müdürlük yolunu kapatan karar yüzünden hedef aldığını' söyle..)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Özgürlüğe düşman bir kesim türban adına özgürlük istiyor...

Hala anlayamadıkları laiklik onların bu konuştukları konuları konuşmalarını sağlıyor...

Suudi rejimine arap milltiyetçiliğine geçit yok..

Hepsi bu kadar...

Size katılıyorum by_x_men...

Arap milliyetçiliğine kesinlikle geçit yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 237
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arap milliyetçiliği nedir ya :) bizde arapmı var , en fazla peygamber efendimiz gibi bir rehberi ve onun güzide tarihin şeref levhalarını Alahında resulunde buyurduğu gibi sünnnetine uymak vardır..AMA BUNUN İÇİNDE KESİNLİKLE İNSANLARI DİNE KARŞILAR TANIMIYLAR DYE ÖLDÜRME YOKTUR..Gidin okuyun hayatını bakalım çekmediği cefa kalmış mı siz onun milyarda birini bile çekmemişsinizdir ama yinede o müşriklere nasıl davranıyor şefkat kahramanı görseniz nasıl kalbiniz titrer..Terörist müslüman , müslümanda terörist olamaz , ben hiçbir zaman o silahlı eylemnleri yapanların din adına yaptığına inanmıyorum , böyle örgütlenmeler , gazeteci tokatlamalar Atatürk büstlerini kirletmeler BUNLARIN HEPSİNİ SAHNEYE SÜRENLERLE BU GÜN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YÖNETEN AYNI KİŞİLERDİR , TEK FARK DİNCİ CEPHESİ ADI TAKMALARIDIR , mahvettiler islamı ak yüzünü , herkese böyle yedirdi hıyanet şebekesi , ÜSTTEKİ ALTI ÇİZİLİ KALIN YAZIYI OKUMANIZI RİCA EDERİM , GÖRÜN GERÇEKLERİ NE OLUR BAŞKA NİYETİMİZ YOKTUR !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türbandan ya da türbanlıdan çekmiyor bu millet, türbanlının ardından siyaset yapandan, inancı suistimal ederek sözde "özgürlük" peşinde olanlardan çekiyor. İnancını bu gibilerin tekeline bırakanlar ise bu oyunun içinde piyon vazifesi görüyorlar. Kuranda sadece üç yerde geçen ve bir tavsiyeden ibaret olan başörtüsünü dinin olmazsa olmazı sananlar ise ülke rejimini yıkma sevdasında olanların ekmeğine yağ sürüyorlar.

Günde beş vakit namaz kılan ve akşamda zina yapan bir insan "Allah bilincini" ne kadar ve nasıl kavramıştır sorusunu soruyorum ya da "Allah" diyerek insanları altadanlar asıl aldananın kendileri olduğunu bilseler bunu bu kadar rahat yapabilirler miydi?

Başını örtmek ya da açmakta özgür olmalı herkes. Ama bunu yapmak için, bu ülkede önce dinin birilerinin tekelinde olmadığını anlamak ve anlatmak gerekiyor. Başörtmek ya da örtmemek bir tercih meselesidir, tıpkı ister kot pantolon, isterse kumaş pantolon giyme özgürlüğüne sahip olanlar gibi.

Ve en önemlisi İslam'ın doğru öğretilmesi gerekiyor. Bilgisizlik her zaman bela getiriyor.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özgürlüğe düşman bir kesim türban adına özgürlük istiyor...

Hala anlayamadıkları laiklik onların bu konuştukları konuları konuşmalarını sağlıyor...

Suudi rejimine arap milltiyetçiliğine geçit yok..

Hepsi bu kadar...

:D

Bu nasıl bir yaklaşımdır!!!

Bu kadar propagandist olunur;ibretlik gerçekten...

Ne alaka;üç-beş(ya da fazla) insan birilerinin oyununun parçası oluyor diye mi söylediniz gerçekten bunları???

:lol:

:zorro:

Olay devletin çeşitli organları(ordu da dahil) içinde yaşanan mücadeledir;bunun arkasında da bizi bölme arayışı olan batılı "dostlar" vardır...

Hala şu gerçeği göremediniz ve sizin gibilerin sayısının artması en çok "malum" yönde ağırlıkta olanlara yarayacak...

Ama biz bunu yaptırmamak için elimizden geleni yapmalıyız;hedeflenen dağılış engellenmeli...

Kimse çıkıp ırkçı;kimse çıkıp türkçülüğü önemsemeyen;kimse çıkıp bu halkın bütünleştiği inançlara söven konuşma yaparak vatanı düze çıkaracağını sanmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arap milliyetçiliği nedir ya :) bizde arapmı var , en fazla peygamber efendimiz gibi bir rehberi ve onun güzide tarihin şeref levhalarını Alahında resulunde buyurduğu gibi sünnnetine uymak vardır..AMA BUNUN İÇİNDE KESİNLİKLE İNSANLARI DİNE KARŞILAR TANIMIYLAR DYE ÖLDÜRME YOKTUR..Gidin okuyun hayatını bakalım çekmediği cefa kalmış mı siz onun milyarda birini bile çekmemişsinizdir ama yinede o müşriklere nasıl davranıyor şefkat kahramanı görseniz nasıl kalbiniz titrer..Terörist müslüman , müslümanda terörist olamaz , ben hiçbir zaman o silahlı eylemnleri yapanların din adına yaptığına inanmıyorum , böyle örgütlenmeler , gazeteci tokatlamalar Atatürk büstlerini kirletmeler BUNLARIN HEPSİNİ SAHNEYE SÜRENLERLE BU GÜN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YÖNETEN AYNI KİŞİLERDİR , TEK FARK DİNCİ CEPHESİ ADI TAKMALARIDIR , mahvettiler islamı ak yüzünü , herkese böyle yedirdi hıyanet şebekesi , ÜSTTEKİ ALTI ÇİZİLİ KALIN YAZIYI OKUMANIZI RİCA EDERİM , GÖRÜN GERÇEKLERİ NE OLUR BAŞKA NİYETİMİZ YOKTUR !

Arkadaşım....

O dönem o dönemde kalıdı..

Bu günleri göremeyecek kadar duyarsız..

Bu günleri anlayamayacak kadar geçmişlerle dolu...

Bu günlere çözüm olamayacak kadar gereksiz geçmişine bağlı...

Bu günleri problemsiz atlatamayacak kadar düşüncesiz...

Bu günleri geçmişin çözümünde arayacak kadar mantıksız...

Ve...

Bu günleri fani olmuş birinin eline bırakacak kadar anlamısız olunamaz bu yaşam...

Ki bu yaşam hiçbir hurafenin ve doğmanın eline bırakılmayacak kadar anlam yüklü ve gerçeklerler dolu...

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.......

..AMA BUNUN İÇİNDE KESİNLİKLE İNSANLARI DİNE KARŞILAR TANIMIYLAR DYE ÖLDÜRME YOKTUR..Gidin okuyun hayatını bakalım çekmediği cefa kalmış mı siz onun milyarda birini bile çekmemişsinizdir ama yinede o müşriklere nasıl davranıyor şefkat kahramanı görseniz nasıl kalbiniz titrer..

.......

İnancını bilmiyorsun.

Nisâ/89

Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DANIŞTAY'A SALDIRI DAVASI

'Türban örgütü' 11 Ağustos'ta yargıç karşısında

Danıştay 2. Dairesi'ne ve gazetemize yönelik saldırılarla ilgili 9 kişi hakkında ''anayasal düzeni cebren değiştirmeye teşebbüs'' ve ''silahlı örgüt kurma'' suçlarını da kapsayan iddianame Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Saldırının faili tetikçi Alparslan Arslan ve 8 sanık 11 Ağustos'ta yargılanmaya başlanacak. İlk duruşmaya Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Birden ve daire üyelerinin de çağrıldığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, terör ve organize suçlara bakmakla yetkili Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Arslan ve sanıkların, kuruluş amacı ''türbanı korumak'' olduğu belirtilen Danıştay saldırısı iddianamesini kabul ederek, tensip tutanağı hazırladı. Tensip tutanağında tutuklu sanıklar Arslan, avukat Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır, Tekin Irşi, Erhan Timuroğlu ve Aykut Metin Şükre 'nin suçun vasıf ve mahiyeti, delil durumu ve suça öngörülen ceza miktarları göz önüne alınarak, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Mahkeme, müştekiler Danıştay 2. Daire Başkanı Mustafa Birden ile üyeler Ayla Gönenç ve Ayfer Özdemir ile tetkik hâkim Ahmet Çobanoğlu 'nun da davetiye ile çağrılmasına karar verdi. Mahkeme, duruşmanın 11 Ağustos Cuma günü saat 09.30'da yapılmasını da kararlaştırdı.

İddianamede, Arslan ve sanıkların suçlarına ilişkin, ''Türban olarak bilinen bir örtünün baskı, şiddet ve tehdit kullanılarak topluma hâkim kılınması amacıyla örgüt kurulması ve bu amaca uygun eylemler gerçekleştirilmesi, mevcut anayasal sisteme yönelik tehlike olduğu gibi anayasal düzeni ortadan kaldırmaya, yerine başka bir düzen getirmeye ya da anayasal düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs olarak değerlendirilmiştir'' deniliyor. İddianamede, Arslan için ayrı ayrı 4 kez, Esen ve Kurter hakkında da 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Yargılanırken cumaya gitmek istedi

ANKARA - Danıştay 2. Dairesi ve Cumhuriyet Gazetesine yönelik saldırılarla ilgili davanın ilk duruşmasında cuma namazı gerginliği yaşandı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan 9 sanıklı davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık avukat Alparslan Arslan savunma yaptı.

Arslan, Cumhuriyet Gazetesine bomba atılması ve Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik silahlı saldırı olayını anlatırken, öğlen saatlerinde savunmasını keserek, cuma namazına gitmek istediğini söyledi. Mahkeme Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz, Arslan'a tutuklu olduğunu ve namaza gitmesinin mümkün olmadığını hatırlatarak, savunmasını devam ettirmesini istedi.

Bunun üzerine Arslan, ''Namaz kılmak istiyorum. Allah'a itaat etmek lazım. Allah'a itaat etmeden kul emrine itaat etmek yok'' dedi. Mahkeme Başkanı Karadeniz tarafından talebi reddedilen Arslan, savunma yapmayacağını söyleyince sanık bölümündeki yerine alındı. Arslan, oturduktan hemen sonra sanık sandalyesini çevreleyen parmaklıların üzerinden atlayarak duruşma salonunun kapısına doğru koştu. Jandarmalar tarafından zaptedilen Arslan, sanık yerine alınırken, bu sırada diğer tutuklu sanıkların da yerlerinden kalkmaları salonda kargaşaya yol açtı.

SANIK ARSLAN'IN SAVUNMASINDAN ANA BAŞLIKLAR

• ''Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba attım, Danıştay başkan ve üyelerine saldırıda bulundum.''

• ''Eczacıbaşı'nın inşaatının önünden geçerken buranın da havaya uçurulması gerektiğini söyledim''

• ''Cumhuriyet Gazetesi saldırısı için 2 bin YTL'ye 3 bomba aldım''

• ''Mehmet Ali Birand ile Mehmet Ali Erbil'i de öldürmek istiyordum.''

Saldırılarla ilgili 9 sanığın yargılanmalarına devam ediliyor. Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savunmasını yapan tutuklu sanık Osman Yıldırım, suçlamaları reddetti. Yıldırım, ''Ortada bir suç var, beni de ortak etmeye çalışıyorlar. İddialara katılmıyorum. Olaylarda ben yoktum, bilgim de yoktu'' dedi.

Sanık Alparslan Arslan'ın kendisiyle ilgili ifadelerinin doğru olmadığını iddia eden Yıldırım, Arslan'ı 3 yıldır tanıdığını belirtti.

Daha sonra savunmasına başlayan Erhan Timuroğlu, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik üçüncü saldırıya katıldığını belirterek, gazete merkezine Alparslan Arslan ile gittiklerini, Arslan'ın cebindeki el bombasını çıkararak gazetenin bahçesine attığını ifade etti. Timuroğlu, ''Benim o ana kadar olaydan haberim yoktu. Arslan bombayı attıktan sonra olay yerinden kaçtık'' dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sıkılmamak mümkün değil,

Bu tam bir dolma kurşun misali ve rotası bile belli değil..

Kim inandığına merhem sürüyorsa onun borazanını öttürüyor..

Ama gerçekler hiçte onun bildiği gibi değil...

Gerçek Kemalist bir yapının içerisinde dinsel bir yapının monte edilmesi çabası...

Ama bu onu nereden bilsin...

O bunun milliyetçiliğinin bir parçası sanıyor..

Ve bizde onu yazılarımızla muhatap alıyoruz..

Bize de yazık ona da..

Çünkü bu ülkenin alması gereken yol...

Dini anlamda kimin ne kadar inanca sahip olduğu değil,

Var olabilme, bölünememe ve tüm sorunlarına karşı ortak haraket edilebilme bilincidir..

Doğru bu ya nereden bilsin..

Ne yapsın...

Kalemi eline alan yazıyor birşeyler..

Ama burada önemli olan...

Silginin kaleminden önce biten insanları göremek istememiz..

Yoksa burada bulunma amacımıza ters düşmek kendimize ters düşme olacağı korkusundandır..

Sevgiyle kalın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Küçük beyinler bu kafaya emanet...

DANIŞTAY katili Alparslan Arslan’ın dünkü duruşması, ülkemizin nerelere sürüklendiğinin somut göstergesi. Katilin babası İdris Arslan’ın duruşma öncesinde gazetecilere söyledikleri, gerçek bir ibret belgesi.

Bakın neler diyor:

"Milletin gayesi, amacı ve değerleri var. Milletin değerlerine saygılı olun. Sevmeseniz de saygılı olun."

Sonra ekliyor:

"Saygılı olmayana, milletin değerlerine hakaret edenlere bu millet gereken dersi verir. Bunu herkes bilsin."

Dolaylı yollarla katil oğlunu savunuyor. "Danıştay o türban kararını verip milletin değerlerine saygısızlık ederse, o kararı verenler öldürülmeyi hak etmiştir. Benim oğlum da bu dersi vermiştir" demeye getiriyor.

Sözlerini sürdürüyor:

"Bu ülkede Türk, İslam, Kuran düşmanları var. Bu ülkede adı Ahmet, Mustafa, Ali, Veli olan birçok Ermeni ve Rum var. Laiklik adı altında bu ülkenin değerlerine düşmanlık etmektedirler.

Bu ülkenin değerlerini benimseyen herkesi yürekli olmaya davet ediyorum. Yürekli olun. Korkak olmayın."

Bu sözleriyle de herhalde "Benim oğlum yürekli davrandı, Danıştay’da türban kararını veren o dinsizlere derslerini verdi" demek istiyor.

* * *

Sevgili okuyucularım, bu sözleri hem de gazetecilere söyleyen kişi, bir ilköğretim müfettişi. Bir öğretmen! Hüseyin Çelik’in milliliği kalmamış Eğitim Bakanlığı’ndan maaş alıyor.

Bu şahıs, bu kafa yapısıyla yıllarca öğrenci yetiştirdi. Şimdi okulları, öğretmenleri, öğrencileri denetliyor.

Bu ülkede Müslüman ismi taşıyan Ermeniler ve Rumlar varmış! Varsayalım var, ne olmuş yani? İnsanların tek tek ırklarına bakıp mı karar vereceğiz? Onları toplumdan dışlayıp mahkûm mu edeceğiz?

Bu nasıl bir kafa yapısıdır?

Bu kafaya ilköğretim öğrencileri emanet edilir mi? Bu kafanın o küçücük beyinler üzerinde egemen ve etkili olmasına izin verilir mi? Türkiye’de verilir.

Duruşmada oğlu olay çıkardı ve yargılamaya ara verildi. Babası herhalde sabah söylediklerinden pişman olmuştu, ya da birileri kendisini uyarmıştı ki, verilen ara sonrasında oğlunun yaptığı saldırıyı, adam öldürmesini onaylamadığını söylemek zorunda kaldı. Az önce katilin anası da gazetecilerin suratına tükürmüştü.

* * *

Evet, bunların oğlu dünkü duruşmada olay çıkardı. Öğle vakti cuma namazı için duruşmaya ara verilmesini istedi. İstemi mahkeme heyeti tarafından reddedilince parmaklıkların arasından kaçmaya kalkıştı.

Verdiği mesaj babasıyla aynı!

Devletin mahkemesini basmış, bir üyeyi öldürmüş, ötekileri yaralamış. Kafasında yaptığı hesap şöyle:

"Ben onları din uğruna öldürdüm. Şimdi namaz kılıp sevap kazanacağım!"

Benim bildiğim kadarıyla dünyanın hiçbir dininde insan öldürmeyi hoşgören bir kural yok.

Hoşuna gitmeyeni öldüreceksin, sonra duruşmada atraksiyon yapıp namaza gitmeye kalkışacaksın ve Allah senin günahlarını affedecek!..

Ve Alparslan’ın hanesine günah değil sevap yazacak!

Avukatı, katilin ruh sağlığının bozuk olduğunu iddia ediyor.

Katil Alparslan zaten yaptıklarının ağırlığı altında eziliyor. Yemek yemiyor, kimseyle konuşmuyor. Hastaneye kaldırıldı, tedavi gördü.

Belki yaptığına bin pişman ama erkekliğe şey sürmeye eli varmıyor.

Oysa baskın yaptığı gün elinde tabancasıyla ateş edip insanları devirirken, Danıştay binası içerisinde "aslanlar gibi" kükrüyordu:

"Ben Allah’ın askeriyim..."

"Allahüekber..."

(Bu sözlerini savcılık iddianamesinden ve Emniyet ifadesinden yazıyorum.)

Şimdi bir tek umudu var:

Mahkeme akli dengesinin yerinde olup olmadığını saptamak için kendisini Adli Tıp Kurumu’na sevk ederse...

Çeşitli muayenelerden geçecek.

Deli raporu almayı başarırsa, ceza almayacak. Tahliye edilecek ve aramıza karışacak.

Alamazsa... Yandı gülüm keten helva!

Ayvayı yiyecek.

12 Ağustos 2006 / Emin ÇÖLAŞAN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana
"Milletin gayesi, amacı ve değerleri var. Milletin değerlerine saygılı olun. Sevmeseniz de saygılı olun."

Sonra ekliyor:

"Saygılı olmayana, milletin değerlerine hakaret edenlere bu millet gereken dersi verir. Bunu herkes bilsin."

Dolaylı yollarla katil oğlunu savunuyor. "Danıştay o türban kararını verip milletin değerlerine saygısızlık ederse, o kararı verenler öldürülmeyi hak etmiştir. Benim oğlum da bu dersi vermiştir" demeye getiriyor.

Sözlerini sürdürüyor:

"Bu ülkede Türk, İslam, Kuran düşmanları var. Bu ülkede adı Ahmet, Mustafa, Ali, Veli olan birçok Ermeni ve Rum var. Laiklik adı altında bu ülkenin değerlerine düşmanlık etmektedirler.

Bu ülkenin değerlerini benimseyen herkesi yürekli olmaya davet ediyorum. Yürekli olun. Korkak olmayın."

Öncelikle Emin Çölaşan -ya da Y.Küçük'ün tanımıyla "Çölajanı"- 'ın yaptığı hiçbir yoruma katılmıyorum,bu adamın dediği herşey birilerine "yaranma" ve "bir yerlerden bir pay alma" çabasından ibaretttir.

Gelelim Sanık'ın babasına...

İlk gün,olay günü,gayet ılımlı mesajlar veren,oğlunu bir insanın canını aldığı için ayıplayan "Baba" çark etmiş.Yerine son derece "militan" söylem takınan biri gelmiş.Benim anladığım birilerinden icazet ve güç almış olduğu.

Resmen tehdit ve hedef gösterme durumu var.Özellikle Ermeni ve Rumlar'a karşı.Biri de gitse iki Ermeni ya da Rum'u vursa bunun vebali altından kalkacak "yiğit" var mıdır bu memlekette?

Ayrıca,MEB içinde bu düşüncede olan o kadar çok müfettiş ve öğretmen var ki şaşarsınız.

MEB'in müfettişlerinin çoğu Fettullah taraftarı ve bilinçli bir şekilde oraya yerleştiler ve yerleştirildiler.Bunda şaşırılacak bir durum yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arslan'ın akıl sağlığı yerinde...

YAPTIĞI APTALLIK ROLERİ TUTMADI...

Duruşma salonunda dikkat çekici hareketleriyle ''rapor peşinde'' olduğu belirtilen Danıştay 2. Dairesi'ne ve gazetemize yönelik saldırıların faili Alparslan Arslan 'ın ''akıl sağlığının yerinde'' olduğu bildirildi.

Danıştay 2. Dairesi ve gazetemize yönelik saldırıların faili Arslan'ın avukatı Ahmet Doğan ve babası İdris Arslan , 11 Ağustos'ta Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, Arslan'ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istemişti. Mahkeme heyeti de, Arslan'ın ''suç tarihinde ve halen akıl hastası olup olmadığına'' ilişkin Numune Hastanesi'nden rapor alınmasına karar vermişti.

Edinilen bilgiye göre, önceki akşam Sincan F Tipi Cezaevi'nden Numune Hastanesi'ne götürülen Arslan'a bir dizi psikolojik test uygulandı. Uzman doktorlardan oluşturulan heyet, test sonuçlarına göre Arslan'ın akıl sağlığının yerinde olduğuna karar verdi. Arslan'ın bu kararın ardından Sincan F Tipi Cezaevi'ndeki tutukluluğunun süreceği kaydedildi.

Duruşmada kaçmaya çalışmıştı

Arslan, saldıraya ilişkin davanın ilk duruşmasında suçunu itiraf etmiş, ancak, bu ifadeleri reddeden Aslan'ın avukatı Ahmet Doğan, müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürmüştü. Arslan'ın avukatı Doğan'ın hastanenin verdiği rapora da itiraz edeceği öğrenildi.Arslan ilk duruşmasında, ''Namaz kılmak istiyorum'' diyerek iki kez mahkeme salonundan kaçmaya kalkışmıştı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.