Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

DİKKAT!!!

İki gündür Türkiye nin gündemine bomba gibi düşen 28 Şubat darbesi sanıklarının evlerine yapılan baskın ve gözaltılar konuşuluyor. Bu operasyon beklenen bir operasyondu belki, ama gözden kaçan ince ayrıntılar vardı. Onlar belki ilk bakışta gözden kaçan önemsiz şeyler olarak gözükebilir. Ancak bu ince ayrıntılarda Türkiye’nin geleceğini etkileyecek unsurlar vardı.

Bu unsurlar öncelikle tarih ve zaman açısından kafada soru işareti bırakıyor. Bu soru işaretlerinden biri 12 Nisan sabahı olması.Evet, sizinde tahmin edeceğiniz gibi NATO’nun

COFY ANNAN planı için Suriye’nin uyması gereken son tarih olmasıdır. Nedense birileri

Bu olayı kapatmak için aynıgün, aynı saat bu operasyonlarıbaşlatmıştır. Türk medyasının yani

Milletin dikkatini başka bir yere çekmek istercesine, bu olayı başlatmışlardır.Bir başka soru işareti ise Sayın BAŞBAKA’NIN anlayamadığım bir şekilde üstüne basa basa NATO’nun 5.maddesini gerekçe göstererek Suriye ye müdahale etmesini istemesidir.Arap baharı başladığından beri,o kadar çok ülkede karışıklıklar oldu ki,bunların hiç birine NATO’nun müdahale etmesini bu kadar çok istemedi.Şimdi sormak istiyorum BAŞABAKANIMIZA

Suriye de olan iç savaş’a müdahale olmak isteği neden ?Tamam,kimse yapılanlara razı değil;

Ama bu kadar da NATO’nun müdahale etmesi istemesini dediğim gibi bi anlam veremiyorum. Bu nedenden ötürü kardeş olan ülkemiz İran ile sürtüşmeler yaşıyoruz.

Bu da yetmezmiş gibi garip bir şekilde internet sitelerinde sürekli koyulan videoları sanki bu olaydan sonra koyulmuş gibi H.z Ömer’e küfür eden Şii lerin sohbetlerini Türk kanalında sanki Suriye şihi çatışması çıkarmak istercesine H.Z Ömer’e hakaret ettiler diye tansiyonu daha da yükseltici yayınlar yaptı. Üstelik bu kanal sürelik hoşgörüyü dinler arası diyalogu ve

Dini bir kanal olarak ülkemizde ün yaptı. Türkiye yi birileri sessizce ateşe doğru çekmeye çalışıyor. Bu ateşe çekme zamanda çok muammalı geliyor. Düşünün söylentiye göre ozan antlaşmasının 2023 yılında sona ereceğini söylüyorlar. Bu demek oluyor ki Türkiye o antlaşma bittiğinde tek başına özgürce kendi topraklarında olan maden yatakları ve kaynaklarını kullanma hakkına sahip olacak. İşte bunu bilen dış güçler Türkiye yi de ateşe çekerek kullandırmamayı planlıyorlar. Kendileri için saklamak istiyorlar. Şimdi uyarıyorum. Sayın BAŞBAKAN gelin bu yanlıştan çok geç olmadan dönelim. Zaten başımızda ki terör belası annelerin gözyaşlarının akmasına sebep oluyor.Birde bu olayın göz yaşlarını eklemeyin…

SAYGILARIMLA…

ÖMER BEKİR KAZAN

14.04.2012

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BDP Es Baskani Demirtas,gecenlerde bir konusma yapti:Irak bölünürse Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulacak.(KUzey Irak Kürt Yönetimi,gecicidir,uygun bir zamanda Kürt Devletini ilan edeceklerdir,cünkü hemen hersey hazirlandi sadece ilan edilmesi kaldi,bu satirlar bana ait)Suriye bölünürse Suriye Kürdistan'i kurulacak,Iran'da zaten bir Kürt Bölgesi var.Türkiye'nin ilerde Kürdistan'a komsu olacak.

Bu konusma öyle iskembe-i Kübra'dan atilmis bir konusma degildi.

Gelelim,neden basbakan Erdogan'in Suriye'ye müdahale icin dayatmasina.Komplo Teorisi olarak görebilirsiniz ben öyle görmüyorum.Ben Basbakan Erdogan'in Suriye konusunda bastirmasinin karanlikta kalan kisminda Kürdistan'in kurulmasinin temellerinin atilma cabasini görüyorum.

Herkes istedigi gibi düsünmekte tabii ki haklidir.Türkiye'de olup bitenleri derinlemesine inceledigimizde olanlarin,ne darbecilerin yargilanmasi,ne gecmisle yüzlesilmesi ve ne de Ileri Demokrasi calismasi olmadigini görürüz.

10 yillik iktidari döneminde hicbirseye el atmayan bir basbakan,son secimden sonra acik acik,cumhuriyetle,Atatürkle,Istiklal Mahkemeleriyle hesaplasma icine girmistir.Dün Damat Ferit'in ve Seyhülislam Mustafa Sabri'nin,Saidi Kürdi'nin yapamadiklarini bugün Basbakan Erdogan yapmaktadir.Arkasindaki güc ABD ve AB'dir yani dünkü isgal gücleri ve Lozan'in imzalamamis olan ABD'dir.

Kürt Isyanlari'nin amacinin ne oldugunu inkar ederek,yeni kurulmus olan Cumhuriyet'e karsi silahlanan ve Kürdistan cigliklari ile Türk ordusuna saldiran eskiyayi savunan Basbakan Erdogan'in amacinin ne oldugunu eger hala anlamayan varsa bence cok yazik...

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tek AKP yönetimi değil 90 lı yıllarda Baba BURÇUN Irak a körfez savaşını çıkardığı yok yere zaman hükmette olanlarda çok ceyra beklediler ama Türkiye olarak hiçbir şey kazanmadan Türkiyenin topraklarını kullanıp din kardeşi olan Irağı bombalamaya izin verdik o zamanda ve bu zamanda devlette bir şeylerde kandırıp avuttular bir çocuk gibi tek şey 90 yıl önce Kurtuluş Savaşında doğuyu değilde batı taraftan baya acaydık o zaman yukarda belirttiğimiz gibi sinsiler beklenti icinde olmaz bu kadar şehit verilmezdi belki

SAYGILARIMLA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.