Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Misafir gelincik

Önerilen İletiler

dogum yili: 1881 (19x99)

nufus kotugunde sira numarasi: 19

nufus cuzdani numarasi: 993814 (19x52306)

istanbul harp okuluna kaydi: 1900 (19x100)

harp akademisi devresi: 57'inci (19x3)

yuzbasi olarak orduya katilis sirasi: 38 (19x2)

komutani oldugu alayin numarasi: 38 (19x2)

komutani oldugu diger alay numarasi: 57 (19x3)

19 aralik'ta albay olduktan 19 gun sonra canakkale'de komutan olarak atandigi tumen numarasi: 19

samsun'a cikarak devrimi baslatmasi: 19 mayis 1919 (19x101)

samsun'a giden bandirma vapurunda kendisi dahil yolcu sayisi: 19

samsun'da kaldigi gun sayisi: 19

olum tarihi: 10 kasim 1938 (19x102)

dolmabahcedeki cenaze namazi: kasim 19.

cenazesinde calinan sopen marsinin numarasi: 19

sopen marsinin nota sayisi: 19

en eski meclis kotugunde sira numarasi: 19

istanbul akaretlerde kaldigi evin numarasi: 76 (19x4)

biraktig nakit miras (sevket sureyya'nin kitabina gore): 19000 lira

mustafa kemal ataturk isimlerinin harf sayisi: 19

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

dogum yili: 1881 (19x99)

nufus kotugunde sira numarasi: 19

nufus cuzdani numarasi: 993814 (19x52306)

istanbul harp okuluna kaydi: 1900 (19x100)

harp akademisi devresi: 57'inci (19x3)

yuzbasi olarak orduya katilis sirasi: 38 (19x2)

komutani oldugu alayin numarasi: 38 (19x2)

komutani oldugu diger alay numarasi: 57 (19x3)

19 aralik'ta albay olduktan 19 gun sonra canakkale'de komutan olarak atandigi tumen numarasi: 19

samsun'a cikarak devrimi baslatmasi: 19 mayis 1919 (19x101)

samsun'a giden bandirma vapurunda kendisi dahil yolcu sayisi: 19

samsun'da kaldigi gun sayisi: 19

olum tarihi: 10 kasim 1938 (19x102)

dolmabahcedeki cenaze namazi: kasim 19.

cenazesinde calinan sopen marsinin numarasi: 19

sopen marsinin nota sayisi: 19

en eski meclis kotugunde sira numarasi: 19

istanbul akaretlerde kaldigi evin numarasi: 76 (19x4)

biraktig nakit miras (sevket sureyya'nin kitabina gore): 19000 lira

mustafa kemal ataturk isimlerinin harf sayisi: 19

az önce tarih bölümünde gözüme carpti..

29 Ocak 1923 Mustafa Kemal Pasa Latife Hanimla evlendi.

2 x 9 = 18 + 1 inci ay Ocak = 19

Paylaşımlarınıza teşekkürler ve hakikaten sayenizde birşeyler öğrenmiş oldum...

İyiki varsınız...

Dost sevgiler...

.

maata103zq.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her şeyi sorgulayan hurafelere tesadüflere inanmayan dipnotumuz neden 19 un mucizesine inanmış

Dikkat edilirse birşey öğrenildiği belirtilmiş...

Hayrıca da İnanmak ve öğrenmek farlı şeylerdir sevgili sara k...

Sevgiler...

.

muammeragac6da.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam sara k,

ilk devamli kullandiginiz "hurafeyi" kelimenin bir anlamina baktim..

gerci bulamadim fakat

hurafe: Ar.dine sonradan girismis olan, akla aykiri, uydurma ve garip seyler, bos inanc.

sizde bunu demek istiyor iseniz...

dine sonradan girismis olan.........ben diyorumki söz konusu burada rakamlar din degil.

akla aykiri diyor iseniz......... ben diyorumki tesadüfler olabilir.

uydurma ve garip seyler diyor iseniz.....bukadarda uydurma olamaz diyorum, rakamlara bakilir ise.

bos inanc diyor iseniz.....ben diyorumki herkesin inanci kendisine.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam sara k,

ben diyorumki tesadüfler olabilir

işte bu

bir önceki mesj. inizda :atatürk yaşamına yüklenen bu ......görse çok üzülürdü

o toplumu böyle şeylerden kurtarmaya çalışmışken onu çok sevdiğini iddaa edenler bunları yazıyor

kasitli noktaladim orasini, oraya secmis oldugunuz tesadüf kelimesini eklerseniz, Atatürük neden üzülürdü..?

secilmis olan tesadüf kelimesi Atatürk`ün bakis acisindan bilim olamazmi?

o toplumu böyle şeylerden kurtarmaya çalışmışken onu çok sevdiğini iddaa edenler bunları yazıyor

toplumu böyle seylerden kurtarmaya calismisken...derken.. hangi seylerden?

Arastirmalardanmi?

Atatürk diyorki:

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Arastirmadan tarihi bilmeden bu nasil olur...?

onu cok sevdigini iddaa edenler bunlari yaziyor derken....sevmedigimizi saymadigimizi bu kadar emin bir sekilde peki, siz nasil yazabiliyorsunuz?

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte bu derken bunların tesadüf olduğunun sizde farkındasınız demek istemiştim

bırakalım o zaman atatürk ün inkılaplarını

ebced e dadanalım

benim anladığım bilim bu değil

onu cok sevdigini iddaa edenler bunlari yaziyor derken....sevmedigimizi saymadigimizi bu kadar emin bir sekilde peki, siz nasil yazabiliyorsunuz?

buna gelince bu cümlemde bir yargı yoktu

insanların sevgisini ölçmek bana kalmamış

ama çelişki görürsem söylerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Sara aynı 19 MUCİZESİ kURANDA DA MEVCUT BUNLAR HURAFE DEĞİL MATEMATİKSEL TESPİTLERDİR.SANIRIM ATATÜRK MATEMATİK BİLİMİNE HURAFE DİYEN SİZİN GİBİLERİ GÖRSE ÜZÜLÜRDÜ.

Galile nin bir sözü vardır."Matematik,Allahın evreni yazmakta kullandığı dildir".Eğer Kurandaki 19 mucizesine de hurafe diyecekseniz size EDİP YÜKSEL İN "Üzerinde 19 var" kitabını ve İstanbul yayınlarından çıkan ve kuran araştırmaları grubunu hazırladığı "Kuran hiç tükenmeyen mucize "kitabını okumanızı tavsiye ederim.Öyle ya sizin mantığınızla buradaki matematiksel tespitlerde hurafe olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 Kasim 1953 günü, Atatürk ebedi istirahat gahina gömüldü...

10.11.1953

09:05 gece, tarihlerde gözlerini kapadigi belirlenmis..

Atatürk`ün halisindaki sir` da ise 09:07 gözükmekte..

bunu aslinda tam olarak kimse bilemez kanisindayim, ya diyorum kendimce...09:08 ise?

10.11.1953

09.08

19.19.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Sara sanırım ezbere konuşuyorsunuz kuran bir sistem içersinde yazılmıştır ve bu sistemen matematiksel açıklamasıdır. 19 mucizesi ve Kuranda bir çok şeyin anlamı çözülememiştir.Bir çok şeyde bilimin gelişmesi ile çözülmüştür.Size şöyle bir örnek vermek istiyorum.Kuran insanı çamurdan yarattık der insanların zeka düzeyleri geliştikçe buna karşılık şöyle bir soru getiriyorlar

-olurmu öyle saçmalık insan nasıl çamurdan yaratılır.?

Ama bunu bilim ışığı altında incelediğinde ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor.Toprakta bulunan tüm mineraller insan vucudundada mevcut.

Şimdi bu mantıkla bakıldığında bu da bir şifredir.Ancak insanın ve bilimin gelişmesi ile anlaşılabilmiştir.Yukarda dediğim gibi Kuranda bir çok surede özel kelimeler kullanılmış olup bunların anlamı henüz çözülememiştir.Bu açıdan bakarsanız sanırım daha mantıklı sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demek şimdi 3 le çarp 5 e böl dön geriye bak ne buldun

bu bilim oluyor öylemi

olurmu öyle saçmalık insan nasıl çamurdan yaratılır.?

Ama bunu bilim ışığı altında incelediğinde ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor.Toprakta bulunan tüm mineraller insan vucudundada mevcut

bunun için kullanılan teknikle başlığınızdaki aynı şey mi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu misal kurana niye şifre konsun dediğiniz için verilmişti.Tabiki başlıkla ilgisi yok ve sanırım sizin ne demek istediğimi anlamayada niyetiniz yok en iyisi fazla uzatmayalım.Herkes nerden görmeyi umuyorsa ordan bakıyor.Bende Atatürk ün seçilmiş bir insan olduğunu düşünüyorum onun için 19 mucizesine oturtum bu işi. hatta kuranda da böyle bir mucize matematiksel herhangi bir sistem yoktur.Teşekkür ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşam Din Uzay ve her şey matematiksel bir döngüdür bunu tüm bilim dünyası dahil herkes bilir yalnızca Atatürk 19 sayısı değil yaşam içersinde olam tüm materyalların canlıların bir sayı düzeneği vardır. En büyük mucize olan Kuranı Kerimin bir sayı sistemi içersinde yazılmıştır. Ayeti kerimler sizin söylediğiniz gibi açıkça olsa idi Kuranı keriminde hiç bir büyüklüğü kalmazdı Bizim dinimizin Kitabı yüzyıllardır yorumlanıyor halen daha önümüzdeki çağlara ışık tutmaktadır. Kuranda yazan her şey bir anahtardır. Onu okuyup yorumlamalıyız ayeti kerimde çoğu dünyevi olaylara işaretler bulunmaktadır. Eğer Kuranın kerimde her şey çöümlenmiş olsada idi gelecek ve bugün ile ilgili herşey bilinirdi. Kader olmazda İnsanların seçimleri olmazdı Yüce Yaratan istese herşey planlar iyiye kötüye karar verir ve herkes yaşayanı bilirdi ama yaratan kullarının neler yapabileceğini iyiyi kötüyü ayırt edip edemiyeceği görmek istiyor gelişimini keşfi inanışı görmek istiyor. Kuran bizim ışığımız ama görebilene tabi 1967 yılından beri Amerika dakota kurduğu ensütüde kuranı araştırıyor olmazdı ve halen burada 100 ün üzerinde insan çalışıyor ve kuranı yorumluyorla yalnızca kuran değil tabi diğer din kitaplarınıda ama size şunu söyleyebilirim her birimizin matematiksel bir sayı düzeneği vardır. Fakat bizler hiç bir zaman yaşam düzeneğimiz hakkında düşünmedik matematiksel düzen yaşamdır. Bir düşünün İnsanın oluşum sağlayan en küçük parça nedir. Bu dizilimde bir rakam vardır. Soy ağacı araştırmacıları bilir Toplumlar belirleyen dizilim nedir? Size bir örnek daha vereyim Kuranı oluşturan toplam ayet sayısı nedir bu sayının diğer dinlerdeki anlamı nedir? Atatürk yaşamında bunun farkına varmıştır hatta son dönemlerinde araştırmalarda bulunmuştur kendisine hediye edilen kilim Dolmabahçede sergilenmektedir. Bu kilime bir bakın bunun gibi bir sürü örnekler verilebilir. Hayat tesadüf değildir olasıklar vardır işte anahtar burada olan olsılıklar içersinde hangisini seçeceğimizdir bir yol yoktur bir çok yol vardır. Dinimizde tevekkül vardır. Anlamına bir bakın.. Seçim insanlara mahsustur. İlk ayet ne demiştir. Oku oku oku yaratan rabbin adıyla oku ilim çerçevesinde her şeyin bir düzeneği vardır. Mustafa Kemal tarihe mal olmuş biri olduğu için hepimiz onu yaşamını tarihleri biliyoruz ama içimizden herhangi birinin hayatın bilmiyoruz yaşadıklarını bilmiyoruz daha doğrusu kendimiz ile olanı kendimiz bile bilmiyoruz farkındalılığı önce kendimizde aramalıyız.

Kalın sağlıcakla

Not:Tarihe mal olan bir çok kişinin yaşamında bu tip sayı düzenekleri olduğunu duymuşunuzdur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diye yazmisim gecen gün..

neden kimse böyle yazacagin yerde 10 Kasim 1938 yazmadin diye soran olmadi?

kendi kendime sorup duruyorum 1953 neden diye..neden 15 yil sonra gecici kabrinden cikartiliyor bu 12 yil 13 yil yada 16...17 yilda olamazmiydi?

Neden 15 yil sonra

ve

asil gecici kabrinden cikartildigi gün 4 Kasim

1953

1938

15+4=19

islem diyorum su an kelime bulamadim, yani kabrinden cikartilip son istirahat`ina gömüldügü ana kadar bile birsekilde bu 19 rakami var.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10.11.1953

09:05 gece, tarihlerde gözlerini kapadigi belirlenmis..

Atatürk`ün halisindaki sir` da ise 09:07 gözükmekte..

bunu aslinda tam olarak kimse bilemez kanisindayim, ya diyorum kendimce...09:08 ise?

10.11.1953

09.08

19.19.

ESRARENGİZ HİNTLİ MİHRACE ‘NİN SIRRI HALA ÇÖZÜLEMEDİ…

Bilindiği gibi Hint halkı,Kurtuluş Savaşı’nda,Atatürk’ü ve Türk halkını yalnız bırakmamış ve maddi-manevi olarak ,Türk halkının yanında yer almışlardı. Kurtuluş Savaşı'ndan yıllar sonra ,1929 yılında, Bir Hintli Mihrace, Atatürk’ü Pera Palas’taki 101 no’lu odasında ziyaret etmeye gelmişti…

(ayrıntılı bilgi için medya yorumlarına bakabilirsiniz)

Ne amaçla ziyaret ettiği bilinmemesiyle birlikte bir başka nokta da, Mihrace’nin kim olduğudur.

Mihrace’nin ,Atatürk’e sunduğu hediyenin kendisinde de bir sır gizliydi… Bu hediye altın sırmalı Hint işi bir ipek seccadeydi.

Seccadenin üzerindeki desende, bir şamdanın asılı olduğu bir düz kemeri; her iki yanında birer güvercini bulunan,

beş kubbeli bir diğer kemerin çevrildiği görülüyordu. Bordür motifi, fillerden oluşuyordu.

Desenin en ilginç unsuru ise, her iki kemerin arasındaki, dal kıvrımı ve gül motifleriyle süslü boşlukta yer alan romen rakamlı bir saat kadranıydı: Bu saat 09.08’i gösteriyordu. Seccade halen Perapalas’da bulunmaktadır.

:excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

evet ben bu atatürk ve 19 sayısı nı çok önceden okumuştum paylaşımınız için teşekkürler.....

bayadır bu yazıyı arıyorum tesadüf buda karşıma çıktı........

bügün ayın 27 si 2+7 =9 ekim =10

oda eşittir 9 +10 = 19

bendede bu 19 sayısı hayatımda var ...işte tesadüfler............

bu konun yazısını arıyordum bayadır... B)B)B)

evet ben bu atatürk ve 19 sayısı nı çok önceden okumuştum paylaşımınız için teşekkürler.....

bayadır bu yazıyı arıyorum tesadüf buda karşıma çıktı........

bügün ayın 27 si 2+7 =9 ekim =10

oda eşittir 9 +10 = 19

bendede bu 19 sayısı hayatımda var ...işte tesadüfler............

bu konun yazısını arıyordum bayadır... B)B)B)

hayat bir tesadüftür . B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bravo arkadaşlar, ellerinize sağlık.

Atatürkün 20 ile ilgili çalışmalarıda yapsanız ne kadar iyi olurdu.

Ben şu anda Atatürkle ilgili 18 rakamını araştırıyorum bana yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum.

Lütfen Elinizde Atatürkle ve 18 rakamını çağrıştıran ne kadar bilgi varsa gönderin ve bir araya toplayıp, bilime katkıda bulunalım.

Kaynak olarak ben şuradan başladım : -http://www.geocities.com/IslamPencereleri/medeni_bilgiler.htm-

En derin sevgilerimle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bravo arkadaşlar, ellerinize sağlık.

Atatürkün 20 ile ilgili çalışmalarıda yapsanız ne kadar iyi olurdu.

Ben şu anda Atatürkle ilgili 18 rakamını araştırıyorum bana yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum.

Lütfen Elinizde Atatürkle ve 18 rakamını çağrıştıran ne kadar bilgi varsa gönderin ve bir araya toplayıp, bilime katkıda bulunalım.

Kaynak olarak ben şuradan başladım : -http://www.geocities.com/IslamPencereleri/medeni_bilgiler.htm-

En derin sevgilerimle

:lol::lol::lol::sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.