Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

• Admin--

Evinizde veya bahçenizde saksı çiçeği yetiştiriyorsanız size fikir vermesi açısından ilginç ve yaratıcı saksı modellerini derledim. Umarım hoşunuza gider smile.png

1) Bu modele SAKSI KAFALAR diyebilirsiniz, AİLE SAKSISI diyebilirsiniz, olmadı kendiniz bir isim verirsiniz. Salon için gayet uygun değil mi? Saksılarınız hem çerçeve görevi görüyor hem de saksı... Bir taşla iki kuş vurmak buna dense gerek... Yaratıcıları Kazakistan merkezli Good! isimli bir ajans.

FACEPOT_5.jpg

2) Artık kullanmadığımız ayakkabılarımızı, çizmelerimizi, botlarımızı atmıyoruz çünkü onları bahçelerimizi, merdivenlerimizi güzelleştirmek için saksı olarak kullanıyoruz. Böylece eşyalarımızı tekrar tekrar değerlendirmiş de oluyoruz. Meslea bu örnekteki gibi çizmelerinize çiçek dikebilir, böyle çitlere vs. asabilirsiniz... Asmayabilirsiniz de direk yere de sıralayabilirsiniz.

SAKSI BOTLAR

cizme_saksi.jpg?w=490

saksi_bot.jpg?w=490bot+saksilik.jpg

dekoratif-cicekler-10-800x600.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

İşte bu çok ama çok ilginç bir atık malzeme değerlendirme işi olmuş :) İtiraf edin hanginiz aklına gelirdi ki artık kullanmadığınız bir klozeti çiçek saksısına çevirmek...

flower%2Bpot%2Bby%2BLinda%2BStarr.jpg

Dolgulu sutyenleri artık eskidi diye atmaya son, çünkü onları da dönüştürmüşler ve saksıya çevirmişler :) hahhahhaa güzel olmuşşşş :)

bra-flower-pot.jpg

Bu alttaki fotografta atık malzeme kullanılmamış ama hoş güzel bir ambians yaratılmış, ben çok beğendim... Sanki balkon değil de bahçe gibi alanlar için daha uygun gibime geldi. Neden derseniz suladığımızda bu kapların altından su akacak ve balkon temizliği her sulama sonrasında şart olacak. Gerçi gülü seven dikenine katlanır demişler ama :)

gt059_paintpots01_xl.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Bu fikri ben çok ama çok sevdim, son derece yaratıcı ve çok güzel duruyor değil mi ama?

021.JPG

Bu klasik aslında, evimizde kullanmadığımız kovaları vs. saksıya çevirmek fikri...

Unique%20Flower%20Pot%202%5B10%5D.jpg

Bu ayakkabı örneklerinden yukarıda da paylaşmıştım ama görünce burada yine paylaşmak istedim, atlamaya kıyamadım bu resmi... Çok güzeller yaaa

bozcaada-sardunya-2.jpg

Bu saksılar da el becerisi iyi olan üyelerimiz için güzel bir örnek olur sanırım. Tığla ve renkli iplerle örülerek yapılan saksı giysileri gayet şık görünüyor. Bu arada evde giymediğiniz bir kazak, takmadığınız bir şal ı sökerek de yapabilirsiniz bu saksı giysilerini...

saksi.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi çok güzel..Özellikle çizmelere bayıldım..Patlamış bir çift var hemen onları yapıp balkona asıcam, teşekkürler..flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Süper bir fikir, eğer balkabağı yetiştiriyorsanız ve bu kabakların dışlarını ne yapacağınızı bilmiyorsanız, ziyan etmeyin yeter, saksı yapınnn!!! smile.png

kabaklar1.jpg

Arabalarınız lastiği mi patladı, bir de güzel büyük bir bahçeniz mi var, o lastiklerin patlamış olması sizi hiç üzmeyecek emin olun smile.png Bakın aşağıya mutlu olun smile.png

TyrePot.jpg

Güzel çocuklarınız oyun hamurlarıyla oynamaya bayılır, bırakın oynasınlar güzel şekiller yapsınlar onlar ince el kaslarını geliştirirken siz de onların eserlerini saksılarınıza cilalayıp bir japon uhusuyla yapıştırın ve böyle güzel saksılar ortaya çıkarın. Çiçeği de içine birlikte ekmeyi unutmayınnnnn sakın smile.png Sonra bırakın çiçeği onlar büyütsünler artık.

Foamie%20Flower%20Pots%202.jpg

hebrew2.jpg?w=640

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Hepsi çok güzel..Özellikle çizmelere bayıldım..Patlamış bir çift var hemen onları yapıp balkona asıcam, teşekkürler..flowers.gif

Geçenlerde çok güzel film izlemiştim, filmde bir evin merdivenlerinde vardı bu bot içinde çiçekler, o zamandan yerleşmiş aklıma, ben de çook beğendim bu fikri :) Çok da güzel duruyorlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Çiçekler ne kadar güzel smile.png Oldukları her yeri güzelleştiriyorlar.... Sadece fotografları bile bu sayfanın güzel olmasına yetti smile.png Ne güzel rengarenk bir sayfa oldu wub.png Bakıyorum ve içim açılıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

:) Kesinlikle katılıyorum size Stalkes :) Saksıyı çalıştırmak diye buna derler hahhaha zekice bir yaklaşım ve espri :)

Ve Sayın Omar, daha kimbilir neleri kullanıyorlardır da biz hepsinden haberdar olamıyoruz işte :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Yastıkları hiç böyle kullanmak gelmiş miydi sizin aklınıza, ben kırk yıl düşünsem bir yastığı saksı yapmayı aklıma getiremem..

studio-libels-pillow-pots-1.jpg

Bu saksılar da çok güzel... Bakar mısınız lütfen, hem saksı hem de kuşlar için yuva... Çok çook beğendim ben bu saksıyı...

planter-and-bird-house-1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yastıklara biraz mesafeliyim... Olsa güzel olur ama pratikte uzun süreli bir kullanımı olacağını sanmıyorum...

Temizliği, sulaması derken bakımı kolay olmasa gerek ilk başlarda güzel bir görünüm olsa da sonrası soru işareti...

Bence birazda fotoshop var onlarda..

.planter-and-bird-house-1.jpg

Kuş yuvası olarak da kullanılabiliyor olması nedeniyle bu tasarımı çok beğendim...

İlk fırsatta uygulamayı düşünüyorum... Yaza kırlangıçlarla komşu olabailiriz... smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ben burada ki çiçek festivalini bekliyorum.Hem bol çeşit oluyor hem de daha hesaplı oluyor.Önce o çizmelerden yapıcam. hem duvara ya da balkon demirine asarsam suşi çiçeklerimi yiyemez..unsure.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dsc07881f.jpg

Saksılarımı boyayıp, balkonuma astım bugün..:))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ha ha... Çok güzel olmuşlar... smile.png

:) :)

çizmeler kendinden desenli olsaydı işim daha kolay olacaktı, çizmeleri boyarken kendimi de epeyce boyadım..kahkaha.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin--

Hem çizmeler hem desenler hem saksı hem çiçekler hepsi de çook güzel olmuşşşşş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem çizmeler hem desenler hem saksı hem çiçekler hepsi de çook güzel olmuşşşşş...

:) dimi dimi dimiiiii :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.