Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Umutsuz muyuz?

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Bir çoğumuz herhangi bir nedenle evini değiştirmiştir zaman zaman...

Boş ve yeni eve koliler, eşyalar taşınır. Evin her yanında neredeyse üstünden atlanarak geçilecek eşyalarla doludur. Taşıyıcılar hala getirmeye devam ettikleri eşyaları nereye koyacaklarını sorup dururlar;

- Bu nereye koymalıyım?

- Yatak odasına.

- Bu dolap nereye konulacak?

- Oraya bir yere bırak.

Muhtemelen dolabın da üstünden atlamayı göze alarak verilen direktiflerin sonucunda, her şey ortaya bir yerlere dağılmış durur.

Hiç toparlayamadığımız hayatlarımız gibi…

~Sevgi nerede? Şu tarafta sanırım.

~Öz veri ? Az önce üstünden geçtim.

~Sabır ? Galiba arka odada kaldı, şimdi buraya tam olduğum yere tekrar taşımak gerekecek.

~Ya umutlar? İşte onlar her kolinin arkasından tekrar çıkabilir ortaya…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanda umut biterse yaşama direncini kaybeder gibi geliyor bana...

Kazanmak istediğin bi savaşı umudun yoksa baştan yarı yarıya kaybetmiş sayılırsın.Bazen içimde ki bütün ışıklar sönüyor, herkesin sönüyordur mutlaka.Ama o ruh halinden çok çabuk çıkartmaya çalışıyorum kendimi, çünkü o anda ot gibi hissediyorum kendimi..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence insan biraz fazla melankolik bir varlik. Yani en ufak seyden hemen umutsuz olabiliyoruz. Mesela ben dun cok kotu bir not aldim ve butun gun umutsuz, mutsuz tepkisiz evin icinde sallandim. Bugun ise kendime geldim. Birseyi yapmak istiyrsan once cabalamalisin eger olmassa o zaman uzu dedim. Cabalamadan alamadigin bir sey icin ne kendini uz nede baskasini, yani hayatta boyle aslinda biraz. Hic birsey kolay degil. Herseyden once mutlu olmayi bilirsek sabir, ve dger herseyde beraberinde gelir zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.