İçeriğe atla


Fotoğraf

ödül alan türk filmleri


Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 furkyone

furkyone

    Yeni Üye

  • Φ Yeni Üyeler
  • Pip
  • 7 İleti

Gönderi Tarihi: 24 Ağustos 2005 - 20:15

son yıllarda baktığım da bazı türk filimleri türkiyede seyirci bılamazken avrupaya gidip fransa da özellikle ödül alıyorlar.
Ülkem de de altın portakal, vb. ödül alan filimlere bakıyorum. onları da anlamıyorum.
ilk başlarda bu ödül alan filimleri gidip izliyor her halde ben bir şeyden anlamıyorum diyordum. sonradan belki sizler katılmayacaksınız sen nereden anlayacaksın hıyar diyeceksiniz. bu ödül alan filmler halka dayatılmak istenilen bir takım dayatmaların kısa öz ifadeleri olduğunu gördüm. belki yanılıyorum dur.
ödül almayan veya dünyada ödül alan filimlere baktığımız da süper film teknolojisi, senaryo- oyuncu kalitesi, anlamıyorum. anlatın bana ben de anlayayım. bu duvardaki kan nası ödül aldı, bir zamanlar çevrilmişti antalyada ödül aldı otel hala anlamadım. anlatın anlayayım yavvvvvvvvvvvv. :( :( :(

#2 içimdeki deniz

içimdeki deniz

    Deneyimli Üye

  • Φ Yeni Üyeler
  • PipPipPip
  • 991 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Ekim 2005 - 07:50

Tabi bir de tarz meselesidir.sen amerikan filmlerinden hoşlanıyorsundur.avrupa sineması sana cazip gelmeyebilir.amerikan filmleri ile büyüdük.bize empoze edildi hala da ediliyor.ama adamların filmlerinde aşktan köpek sevgisinden arkadaşlıktan öte bir şey görebiliyormusun?
benim şahsı fikrim biz amerikan sinemasından bile çok iyiyiz.avrupa sinemasında da aldıgımız ödülleri de hakediyoruz sinemada artık bir yerimiz var.en son izlediğim türk filmi karpuz kabuğundan gemiler yapmak bile çok başarılıydı.ki köy halkının kendi hikayelerini çektikleri bir filmdi.
sadece türk filmleri değil avrupa filmleri daha bir doyurucu.
Bana anlatma sakın
Riske girseydin eğer
Yola çıksaydın eğer
Neler yapardın neler

Bana anlatma sakın
Yelken açsaydın eğer
Özgür olsaydın eğer
Neler yapardın neler

Sen iskeleye bağlı
Fırtnalardan yoksun
Tatlı rüzgara razı

Ben açık denizdeyim
Deniz bu belli olmaz
Huyunu seveyimCevap ekle