Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Word Dosyasına Şifre Koymak

GeceKuşu

Önerilen İletiler

sifre.gif Word Dosyasına Şifre Koymak

Bizler herkesin kullandığı ortak bir bilgisayarda kendimize ait bir word dosyalarının başkaları tarafından açılıp okunmasını istemiyorsak bu microsoft office word dosyalarına şifre koyabiliriz. Çok basit birkaç adımla bunu gerçekleştirebiliriz.

Hazırladığımız word dosyasına şifre koymak için ilk yapmamız gereken Dosya menüsüne girip oradan Farklı Kaydet seçeneğini seçmek olacaktır. Açılan Farklı Kaydet penceresinin sağ üst köşesinde bulunan Araçlar seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Tıkladıktan sonra açılan pencereden Güvenlik Seçenekleri seçeneğine tıklıyoruz. Burada parola girmek için 2 boş kutu bulunmaktadır.

1. Açma Parolası

2. Değiştirme Parolası

Açma parolası dosyamızın açılışına şifre koymamızı sağlar. Yani şifreyi girmeden yazı içeriği görülmez.

Değiştirme parolasını dosyamızın içeriğinin değiştirilmesini engellemek için kullanıyoruz. Yani dosyamızın içeriğini dosyamıza tıklayan kimseler görebiliyor ama içeriğe yeni yazı ekleme, var olan yazıları silme gibi işlemleri yapması için kullanıcının değiştirme parolasını bilmesi gerekiyor. Biz tercihimize göre hangi şifreleme seçeneğini istiyorsak onun yanındaki şifre bölümüne bir şifre giriyoruz. Ardından Tamam düğmesine basınca bir pencere daha açılıyor ve bu pencereye de aynı şifremizi girip şifreyi onaylıyoruz ve ardından kaydedeceğimiz yeri belirleyip Kaydet butonuna basıyoruz.gödüğünüz gibi birkaç basit adımda word dosyamıza şifre koymuş olduk. Sizler isterseniz hem açma parolası hem de değiştirme parolası koyabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

senler önce şifrelediğim world dosyalarının şifrelerini unuttum ve hala açamıyorum. buna nasıl bir çözüm öneriliyor smile.png

Küçük bir şifre geri getirme programı indirmen gerekiyor... Bunun için çok dikkatli olmalısın trojan indirme program diye yoksa bilgisayarını kaybedersin...

Bu programlar İşletim Sistemine göre değişiyor... Programsız yapılanıda var ve onlarda İşletim Sistemine göre değişiyor...

İyi şanslar...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.