Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Lütfen ''Hayvan'' Deyip Geçmeyelim!

tülvent

Önerilen İletiler

"Tüm hayvanlar âlemini köle kıldık ve bu uzak akrabalarımıza kürkleri ve tüyleri için çok kötü muamele ettik. eğer bir din oluşturabilecek olsalardı, insan formundakilere şeytan ismini takarlardı."

William Ralph Inge

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaz tüyü ürün aldığınızda bu oluyor

Satın aldığınız her kaz tüyü ürün, hayvanların diri diri yolunmasına neden oluyor.

Kaz veya ördek tüyü ürünlerinin elde edilebilmesi için ördekler ve kazlar boyunlarından tutulup, bacakları bağlanıp ve tüylerinin yolunduğunu biliyor muydunuz? 

İŞKENCE HAYVANIN KESİLECEĞİ ANA KADAR DEFALARCA DEVAM EDER

İşkenceden kurtulmak için çırpınan hayvanlar derin yaralar alır. Tüy yolma işleminin ardından hayvanlar, bir sonraki işleme kadar kapalı kalacakları kafeslere konur. Bu işlem hayvan yaklaşık 9 haftalıkken başlar ve hayvanın kesileceği güne kadar altı haftada bir gerçekleştirilir. 

Tüyler çoğunlukla eti için yetiştirilen kazlardan ve ördeklerden yolunur. Avrupa ülkelerinde yaygın olan kaz ciğeri üretiminde kullanılan hayvanlar muazzam acılar çekerler. 

ÖLMEMELERİ İÇİN TÜPLE ZORLA BESLENİRLER

Günde altı defaya kadar, boğazlarına geçirilen bir tüp aracılığıyla zorla beslenirler. Midelerine 3 kilograma kadar tuzlu ve yağlı mısır lapası pompalanır. Sonunda hayvanın karaciğeri şişerek normal boyutlarının dört katına çıkar. 

Aldığınız her kuş tüyü ürün, bu hayvanların işkence çekmesine devam edeceği anlamına gelir. 

Ve videosu:

http://www.turkish-media.com/forum/videos/view-3313-12-l%C3%BCtfen-m%C3%BCmk%C3%BCnse-bundan-sonra-insan-demeyin-bana/

Yüreğiniz elverirse tabii... sad.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız her kuş tüyü ürün, bu hayvanların işkence çekmesine devam edeceği anlamına gelir. 

Ve videosu:

http://www.turkish-media.com/forum/videos/view-3313-12-l%C3%BCtfen-m%C3%BCmk%C3%BCnse-bundan-sonra-insan-demeyin-bana/

Yüreğiniz elverirse tabii... sad.png

Evet, Kapitalizmin getirdiği doymak bilmez kar hırsının sonucu bu.

Kapitalizmin  doğaya, insan ruhuna, hayvanlara, dünyaya yaptığı tahribatın yalnızca bir örneği karşımızda.

Bunları bilsek de, hep sahip olmak, tüketmek istiyoruz ama nereye kadar  ?

Bilinç olmadıktan sonra, hep Kapitalist sistemi bir şekilde besledikten sonra bunlara üzülmek neye yarar ki ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazen düşünüyorum.Uzaydan canlılar gelse de mesela , insan etini çok seviyor olsalar  ya da insan kılı, tüyü ,saçı ,ciğeri çok değerli olsa ,böyle insan üretme çiftlikleri kursalar ,insanların hayvanlara yaptıkları tüm eziyetleri , insanoğluna yapsalar ne olurdu acaba ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Terk edilen köpekler intihar ediyor

terk-edilen-kopekler-intihar-ediyor-1303  

Hayvan Severler Derneği (Hay-Sev) Başkanı Defne Esra Yazıcıoğlu,  

"Terk edilen köpekler, ümidini kestiği zaman istenmemenin getirdiği o duygu ile yemek yemiyor, su içmiyor ve intihar ediyor. Serumlar bağladığımız halde kurtaramadığımız köpekler oluyor" dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Yenimahalle Belediye Başkanlığına:

Hayvan Bakımevi cehenneminin düzeltilmesi, toplamanın durdurulması hk.

http://dohayko.org/haytap-ege-akdeniz-imdat-turu/2992-yenimahalle-belediye-baskanligina-bakimevi-cehenneminin-duzeltilmesi-toplamanin-durdurulmasi-hk.html

Şikayet adresleri kopyalayıp tümüne aynı maili göndermeniz sadece 3 dakika.

LÜTFEN!

LÜTFEN DUYURALIM SESLENEMEYEN TÜYLÜ DOSTLARIMIZIN SESLERİNİ.

Lütfen ''Hayvan'' Deyip Geçmeyelim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu karanlık odada
Sabrettiğim süre boyunca
Eğlenildiğini duydum, ve şarkı söylendiğini
Koridorun sonunda...
... İlk başlarda sandım ki
Sadece kendimi korumak yeterliydi
Ama anlamaya başladım
Buradan çıkış yok.
...
Peki gerçek mi bu dünya? ... Ben inlerken güldüklerini duydum
ve dansettiklerini gördüm ben boğulurken
Asla düşünemezdim bir mezartaşının çevresinde
Böylesine eğlenebileceklerini......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeryüzüne Özgürlük Derneği’nin çağrısıyla,

27 Eylül 2013 Cuma günü

Taksim' de ''Gezi'' de katledilen hayvanlar anılacaktı.

901143_622477081136031_190864719_o.jpg

Anılamadı;

ÇÜNKÜ

Grup, polis saldırısına maruz kaldı ve

15 kişi gözaltına alındı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün 4 Ekim...
Hayvanları Koruma Günü...

Niye '' koruma''??? Oysa ''sevme'' günü olsaydı...

Onların aslında korunmaya ihtiyaçlari yok.

Biz insanların onların yaşam hakkına saygı duyduğu ve

onları yok etmeye çalışmadığı sürece elbette.

Çevremizdeki canlılarla barışık yaşamayı,

onların yaşam koşullarına müdahalede bulunmamayı ve

haklarına saygı duymayı öğrendiğimiz nice 4 Ekim'lere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

buyukada_fayton_eziyet_2013_1.jpg

Yolcular Faytonda iken at yorgunluktan taşıyamıyor ve düşüyor. Yolcular iniyor, fotoğrafta gördüğünüz gibi, hayvanı ayağa kaldırıyorlar, aynı yolcular tekrar faytona biniyor, ve yola devam ediyorlar, ihbarda bulunan bir hayvan hakkı savunucusu dönüşte kontrol ettiğinde, hayvancıkların, faytona bağlı yine yolcu beklerken buluyor.

Fayton Sefasının Perde Arkasındaki Dram:

Büyükada’da bulunan faytonlara koşulan ATLAR, Hayvanları Koruma Kanununa tamamen aykırı olarak işkence ve vahşete tabi tutulmakta, adeta “insanlık utancının, devlet kurumlarının çaresizliği ve etkisizliğinin” göstergesi olarak, zulm altında yaşamaktadırlar.

Hayvanlar
40 derece sıcakta saatlerce bekletilmekte. Yüzlerce fayton yazın günde hiç durmadan koşturuluyor. Sadece iki kere at değiştiriliyor. Koşarken yemek ve su verilmiyor, hayvan şişiyor. Dilleri kesilmekte, kırbaçlanmakta, dövülmekte, bıçaklanmakta, yokuş çıkamayıp düştüklerinde tekmelenmekte, hastalandıklarında ölmeleri için işsiz alanlara terk edilmektedirler.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi UKOME nin burada yaptığı araştırmada:

1.” Yüksek fayton ücretleri nedeniyle ada halkının ulaşım talepleri yeteri kadar karşılanamadığı, fayton başına 4-5 at kullanılması nedeniyle atların sağlık, bakım ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanmadığı,

2. ”At Meydanı’nda düzensiz depolama yapıldığı, faytonların kullandığı yol boyunca yüzde 15′ten yüksek eğimler bulunduğu, bunun da atları zorladığı,

3. “Büyükada’da kayıtli 226 adet faytondan 86′sının firma ya da şahsın birden fazla faytonu bulunduğu ve bu kişilerin sadece 1 fayton bulundurması durumunda 51 adet faytonun açığa çıkacağı“ tespitleri ile durumun vehameti görülmesine rağmen, şimdiye kadar buradaki atlara uygulanan zulme bir müdahalede bulunulmamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.