Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kuran'ı Kerim'i nasıl okuyorsunuz..

kralx

Kuran'ı Kerim'i nasıl okuyorsunuz  

12 üye oy verdi

1. 1. Kuran'ı Kerim'i nasıl okuyorsunuz

• Arapça alfabeyle
      1
    • Türkçe alfabeyle
      17
    • Mealiyle birlikte
      2
    • Tefsiriyle birlikte
      1

Önerilen İletiler

kisisel olarak kimseye hakaret etmedim dersen ben burda konuya atlarim sevgili Forumarkdasim Canugur...

Dinler niye en hararetli tartismalara neden oluyor diye sormustum Forumda, ve orda yazdiklarini tekrar etmek istemiyorum...

hic kimseye inancsiz, kafir diye suclamadigim halde, hic kimseyi cehennemle tehtid etmedigim halde yobaz oldum.

Benimde tasvip etmedigim sert bi uslupla senin yazdiklarina karsi cikildigi zaman, hakli olarak kiziyosun, ama diger türlü yaklasanlar da yagci saksak bilmiyorum daha ne oluyor.

Seninle nasil tartsimak lazim?

Sanirim sana göre en dogru tartismaci, fikirlerine katilan.

10815[/snapback]

YANLIS ANLADINIIIZ :clover:

SIZE VE DÜSÜNCELERINIZE ASLA YOBAZ DEMEM.

INANCLI KISILIGINIZE DE BIR SEY SÖYLEYEMEM, AMA GETIRILEN ARGÜMANLARA ISE HER TÜRLÜ LAFI SÖYLEMISIMDIR :D

BUNUN KISILIGE SALDIRI ILE ILGISI YOKTUR:

yOBAZLAR DIYORSAM, BIR KESIMDIR.

AMA BANA DIREK HAKARET EDEN KISIYE DE YOBAZ DEDIGIMI BILIYORUM.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 69
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

kisisel olarak kimseye hakaret etmedim dersen ben burda konuya atlarim sevgili Forumarkdasim Canugur...

Dinler niye en hararetli tartismalara neden oluyor diye sormustum Forumda, ve orda yazdiklarini tekrar etmek istemiyorum...

hic kimseye inancsiz, kafir diye suclamadigim halde, hic kimseyi cehennemle tehtid etmedigim halde yobaz oldum.

Benimde tasvip etmedigim sert bi uslupla senin yazdiklarina karsi cikildigi zaman, hakli olarak kiziyosun, ama diger türlü yaklasanlar da yagci saksak bilmiyorum daha ne oluyor.

10815[/snapback]

INANCLI KISILIGINIZE DE BIR SEY SÖYLEYEMEM, AMA GETIRILEN ARGÜMANLARA ISE HER TÜRLÜ LAFI SÖYLEMISIMDIR :D

10824[/snapback]

ben bisey biliorum da söylüyorum

ustasin usta.

laf cevirme, dolandirma, alttan girme,üstten cikma ustasi ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10815[/snapback]

10824[/snapback]

ben bisey biliorum da söylüyorum

ustasin usta.

10827[/snapback]

valla özür dileyerek söylüyorum, biri ille de laf istiyorsa cekinmem, bu kim olursa olsun. :D

savunduklariniz sizin olsun.Bana yöneldigi anda .....Aslinda mutfaga gidip iki tabak kirsaniz daha iyi olusrdu :D

ben zarali her düsünceci savunani da yeri gelince paylarim, mecbur etmeyin!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENDE MERAK EDİYORUM, NEDEN ELMALI TURTA CANIM KARDEŞİM :clover:

SAYIN ABİCİM SEN BASİT BİR 3 YILDIZA SAHİPSİN, BEN 4 YILDIZLI SOMİKONUM.

ANCAK DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR HUSUS VAR.

YILDIZ MI ÖNEMLİ, YILLAR MI ÖNEMLİ, BAŞKA ŞEYLER Mİ?

SOMİKONUNUZ AY PARDON ALATURKANIN DEYİMİYLE VICIK SOYTARI

MASKARANIZ INTERLOCK ( BEN BUNU GENEDE HAKARET KABUL ETMİYİM.

SERDE ESKİ DOSTLUK VAR, HATIRINA..)SİZİN DAVETİNİZE İCABET ETMEYİ

BİR NEZAKET KURALINA UYAN OLARAK KABUL, MUKABİL VE AYRICA

TEKABÜL EDER...KALPLER BERABERDİR. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENDE MERAK EDİYORUM, NEDEN ELMALI TURTA  CANIM KARDEŞİM :clover:

SAYIN ABİCİM SEN BASİT BİR 3 YILDIZA SAHİPSİN, BEN 4 YILDIZLI SOMİKONUM.

ANCAK DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR HUSUS VAR.

YILDIZ MI ÖNEMLİ, YILLAR MI ÖNEMLİ, BAŞKA ŞEYLER Mİ?

SOMİKONUNUZ AY PARDON ALATURKANIN DEYİMİYLE VICIK SOYTARI

MASKARANIZ INTERLOCK ( BEN BUNU GENEDE HAKARET KABUL ETMİYİM.

SERDE ESKİ DOSTLUK VAR, HATIRINA..)SİZİN DAVETİNİZE İCABET ETMEYİ

BİR NEZAKET KURALINA UYAN OLARAK KABUL, MUKABİL VE AYRICA

TEKABÜL EDER...KALPLER BERABERDİR. :wub:

10840[/snapback]

ILAHI INTERSOM :D:D:D

BEN O SÖZCÜGÜ SOP SOYTARI BILIRDIM AMA SOMSOYTARI DA GÜZEL OLMUS.

AMA HIC BIR SEY FELSEFENIZI GÖLGELEMIYOR, :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beğenmediğiniz ahzab suresi : 70. ayet

ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sağlam söz söyleyin!

la eyyühellezine amenüt tekullahe ve kulu kavlen sediden.

şimdi sediden kelimesi : sağlam söz olarak çevrilmiştir.bir anlamı " sıdk= kasd"

dır.

sıdk kelimesi sadık anlamına gelir ki bu anlam tüm benliği ile Allah'a yönelmiş

himmete erişimiş, mahiyet ile direkt ilişkiye geçmiş bir evliya zatın tarifidir.

burada hiçbir kimse bu vasfı kendisinde bulamayacağı için, ben diyorum ki

hiçbirimiz bu konularda sağlam söz söyleyemeyeceğiz.

o zaman bu ayetteki " korkun" emri devreye girer ve inşallah bunun farkına

vararak tam yetkili olamayacağımız konularda birbirimize daha anlayışlı ve

sevgi dolu yaklaşırız.

temennim budur.

sevgiler

10689[/snapback]

Güzel kardeşim fikirlerin iyi hoş ama yazınızın başındaki " beğenmediğiniz ahsap suresi" abes kaçmış..Saygılar..

10726[/snapback]

sayın beyefendi. güzel kardeşim tabiri laubali

sizde canuğur bey gibi dikkatsiz bir okuyucusunuz.şimdi lütfen 24.08.2005

tarihinde bu konunun 1. sayfasında canuğur beyin 18.41 saatinde kendi

ifadelerinin 7.satırında şu ibareyi yazdığını görün :

" azhab suresi 50.ayet utanç vericidir"

bu ifadeyi ben kullanmadım.sadece beğenmediğiniz sure diye ifade ettim.

size söyleyeceğim başkaca hiçbir söz yok.

kişiliğinizi inşallah tamamlarsınız.hepimiz gibi...

10805[/snapback]

Güzel kardeşim cümlesini laubali bulan insan..

Sana bundan sonra sadece insan diyeceğim çünkü herhangi bir vasfı kabullenmiyorsun yada hak etmiyorsun.

Beğenmediğiniz ashap suresi yazının başında müstakil bir konu gibi durmuş. Nerden biliyim ben daha öncesi varsa bunun, formlara göz atarken o yazıyı gördüm. Düşünün belki ben bir misafir katılımcıyım ve merak ettim bu foruma girdim ve ne gördüm "beğenmediğiniz azhap suresi". Ha şimdi ben senin din düşmanı olduğun kanısınamı vardım. Kesinlikle hayır, ama dini savunan bir kimse için ayetlerin laubali, alaycı ve basite indirgenmiş bir halde sunulması her ne amaçla olursa olsun yanlıştır. Nitekim o tartıştığın insan da seni tebrik etmiş o yazıyı yazdığın için..!! Sen daha iyi oku lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ustasin usta.

10827[/snapback]

Forum çok yakın takib eden biri olarak bu yukarıdaki alıntının ne anlama geldiğini anlamadığım için bunu yazmaya karar verdim (Kişisel saldırı olarak algıladım)...

Bahsedilen arkadaşın bütün yazılarını okuduğumu sanıyorum ve adamın hemen hemen bütün yazılarında ÇOK AÇIK olduğunu gördüm söylemek istediklerinin hepsini AÇIK AÇIK yazıyor ve tartışmalarda o nedenle çıkıyor (Doğru veya Yanlış).

Bana öyle geliyorki ala turka sen canuguru diğer insanlara kötü gösterme gibi bir yolda yürüyorsun tabi bu konuda İNTERLOCK da bir şeyler söyler artık...

Neyse ben böyle algıladım. Canugurun benim savunmama ihtiyacı yok ama ala turka bunu banada yapabilir ileride eğer onunla düşünce tartışmasına girince.

Düşüncelerin açıkca tartışılmasını engelleyecek her yazıya karşı yazı yazmak benim görevim olarak algılıyorum ve bu forumdaki her yazıdan en büyük hazı aldığımıda belirtmekten kaçınmayacağım...

Saygılar...

10837[/snapback]

evet bi konuda haklisin canugurun senin savunmana ihtiyaci yok.

sanirim forumu iyice okumamissin, ben lafi agzinda eveleyip gevelio demiorum bu bir, ikincisi ise asla ve asla canuguru forumda kötü göstermeye calismiorum. cok özür dilerim ama cok sacma ve asilsiz bi kanaate varmissin.

Niye baskalarinin arasinda gecen konusmaya, tartismaya cumburlup daldin, bende bunu anlamadim.

ben usta kelimesini samimi kullandim.eminim canugur bunu senden iyi anlamistir

Lütfen arkadaslar yaaaa, bildik bilmedik konuya taaa sonunda katilip böyle luzümsuz yorumlar yapilmasin, rica ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haaa bi de unutmandan Canugur ve tayfalari,

herbirinize özel mesaj yazmaktan üsendigim icin, burdan yaziorum, diger arkadaslar kusura bakmasin artik.

eger birisine hakaret etmissem, veya kötü bi kelime kullanmissam bunu en direkten söyleyin, ama yazdiklarim etki mi tepki mi ona da bakin lütfen.

eminim ki hic bir yerde benim durduk yerde baska birine hakaret ettigmi bulamazsiniz.Tabiki böyle tepki de vermemem gergekir, ama sanirim bunu da hic yapmadim, ama bulursaniz buyrun, meydan sizin olsun. :)

Bir de Forumda hic bir kisiye kisisel boyutta saldiri olamaz, canugurun da bir cok kez ifade ettigi gibi yazilanlara dir tepki, kisiye asla olamaz!

Siz bunu bi ögrenseniz ii olur ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana öyle geliyorki ala turka sen canuguru diğer insanlara kötü gösterme gibi bir yolda yürüyorsun tabi bu konuda İNTERLOCK da bir şeyler söyler artık...

-----------------------------------------------------------------------------------

Canugur bu forumda daha çok sopa kaldırır.Tabi sende,zavallı arkadaşım doğru dürüst bi fikrin yoktuda canugurun kanadınamı

oturdun.Olsun zararı yok sende okuyacak büyüyecek ve yorum

yapma,analiz etme becerisi geliştireceksin.Şimdi böyle can abinin

peşinde dolaşa dur.Nasıl olsa o senide yetiştirir.

:D

10881[/snapback]

Allah iiligini versin emi, karin kaslarim acidi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kralx senden de özür diliorum arkadasim, olayi saptirdik biraz.

Bak aklima ne geldi canugur, tayfalarina verecegin ilk ders bu olsun: Forum da kisisel saldiri olamaz, benim adim canugur, ben ne dersem o olur ;)

Not: Bu canugura saldiri diil! umarim derslerinizden sonra sizde bunu kavrayabilme olgusuna sahip olacaksiniz ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse biz dinimizi türkce ögrenmeye devam edelim arkadaslar.

yabanci dilde din egitimi olmaz.

Söylenenlerin hepsi kisiyi baglar.

Kimse bir seylerin sözcülügünü yapmiyor.

Farkindayasniz, aile gibi olduk. Zaman zaman kirici olunmasi da özür dahilindedir.

Kimseye karsi özel kinimiz yoktur. düsünce platformundayiz.

kalin saglicakla emi?

sevgiler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse biz dinimizi türkce ögrenmeye devam edelim arkadaslar.

yabanci dilde din egitimi olmaz.

Söylenenlerin hepsi kisiyi baglar.

Kimse bir seylerin sözcülügünü yapmiyor.

Farkindayasniz, aile gibi olduk. Zaman zaman kirici olunmasi da özür dahilindedir.

Kimseye karsi özel kinimiz yoktur. düsünce platformundayiz.

kalin saglicakla emi?

sevgiler :clover:

10936[/snapback]

ekleyebilecegim hic birsey yok, aynen katliyorum.

:flowers:

Konuyada iliskin bisey yazalim artik dimi ama?

en önemli gaye biseyler ögrenmek olmali. bazen ögrenmek icin bildiklermizi bi kenara koymamiz gerekir ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allah ile kul arasına girilmez allah zaten der kuran apaçık anlaşılır sen de kuranı açıp okuyacaksın bu forumun açılması bile gereksiz.

10957[/snapback]

Allah ile kul arasına kimse giremez sözü geride bıraktığımız asrın moda bir sözüdür. Görüyorum ki bu asırda da öyle kalacak. Bu sözün çıkış sebebi şudur; İnananlar için isalam dini bazı kısıtlamalar getirmiştir. İslam fevkalede bir demokrasiyi barındırır. Ama bizleri yaratan Allah kullanma kılavuzumuzu gene bizden biriyle göndermiştir. Kİtaba ve peygamber'e uyma zorunluluğumuz vardır. Tabi müslümansak. İçki, zina, kumar, faiz..vs haramdır. Kişilere neden bu yasaklara uymuyorsun denildiği zaman. Alınan cevap genellikle bu cevaptır "Allah ile kul arasına kimse giremez" yani karışma demek. Yada forum konusuyla alakalı olarak Kuran'ı nasıl okuyorsunuz sorusuna gene aynı cevap, okuyan anlar kendince bir şeyler, Allah ile kul arasına girilmez cevabı. Ne alaka? Ben burada Allahla kulun arasınamı girmiş oluyorum. Hayır. Aksine, gene beni yaratanın bir emrini yerine getiriyorum. İnsanlara iyiyi tavsiye etmek, kötülükten de arındırmak. Kimse korkmasın kimse kimsenin arasına girmiyor. Sonuç olarak ben görevimi yapar geçerim. Kişiler istesede istemesede emir olduğu için iyiyi tavsiye etmek durumundayım. Konunun gereksiz olduğu senin görüşün, benim değil. Kendimce gereksiz görsem zaten açmazdım. Saygılar sunarım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen bu lafları derken samimimisin mesela kadın zina yaptı hz.muhammette sordu niye zina yaptın kadında dedi ki allahla kul arasına girilmez karışma benim işime dedi ve gitti gitmedi yavrum gitmedi taşlanarak acı çekerek recm cezasıyla öldürüldü hiç hz.muhammedi örnek almıyorsun hiçboş konuşuyorsunuz bomboş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen bu lafları derken samimimisin mesela kadın zina yaptı hz.hz.muhammette sordu niye zina yaptın kadında dedi ki allahla kul arasına girilmez karışma benim işime dedi ve gitti gitmedi yavrum gitmedi taşlanarak acı çekerek recm cezasıyla öldürüldü hiç hz.hz.muhammedi örnek almıyorsun hiçboş konuşuyorsunuz bomboş

11028[/snapback]

Dinde adam öldürmek nasıl haramsa zina yapmakta haramdır. Bu yasalar senin benim mutluluğum içindir. Başı boş olsak çok dahamı iyi. Senin yada benim bacımıza, varsa karımıza yada anamıza kötü gözle bakılması ve zina yapılması çokmu hoş, düşünsene ardındaki felaketi. Elbette kim suç işlemişse cezasınıda göze almıştır. Cezayı uygulamakta bir emirdir. Uygulamak zorundasınız. Herkezin her istediğini yaptığı yerde herkez baştır. Herkesin baş olduğu yerde ise bütün başlar kesilir ve tek baş kalır. Senin örneğine göre mesala bir kişi bir adamı öldürsün, ve yargı önüne çıksın ve o adam desinki size ne ben öldürdüm Allah la ve toplumla benim arama girmeyin..)) Buna sende güldün dimi. Birşeyler yazmadan önce çok araştıralım, çok düşünelim.!

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen bu lafları derken samimimisin mesela kadın zina yaptı hz.hz.hz.muhammette sordu niye zina yaptın kadında dedi ki allahla kul arasına girilmez karışma benim işime dedi ve gitti gitmedi yavrum gitmedi taşlanarak acı çekerek recm cezasıyla öldürüldü hiç hz.hz.hz.muhammedi örnek almıyorsun hiçboş konuşuyorsunuz bomboş

11028[/snapback]

Dinde adam öldürmek nasıl haramsa zina yapmakta haramdır. Bu yasalar senin benim mutluluğum içindir. Başı boş olsak çok dahamı iyi. Senin yada benim bacımıza, varsa karımıza yada anamıza kötü gözle bakılması ve zina yapılması çokmu hoş, düşünsene ardındaki felaketi. Elbette kim suç işlemişse cezasınıda göze almıştır. Cezayı uygulamakta bir emirdir. Uygulamak zorundasınız. Herkezin her istediğini yaptığı yerde herkez baştır. Herkesin baş olduğu yerde ise bütün başlar kesilir ve tek baş kalır. Senin örneğine göre mesala bir kişi bir adamı öldürsün, ve yargı önüne çıksın ve o adam desinki size ne ben öldürdüm Allah la ve toplumla benim arama girmeyin..)) Buna sende güldün dimi. Birşeyler yazmadan önce çok araştıralım, çok düşünelim.!

Saygılar..

11102[/snapback]

bak arkadaş kadın zina yaptı hırsızlık yapıp adam öldürüp bir başkasına zarar vermedi kendi isteğiyle zorlamadan bir adamla cinsel ilişkiye girdi ve biri gördü dedi ki niye zina yapıyorsun kardeşim allah ile benim arama girme günahı ben işledim cezasını ben çekeceğim der ama HZ.hz.muhammed yapmadı ve taşlayarak acımasızca öldürdü bugün bacımıza anamıza karımıza kötü gözle bakıyorlarsa da bunun nedeni recm cezasının olmamasımı?demek istiyorsunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen bu lafları derken samimimisin mesela kadın zina yaptı hz.hz.hz.hz.muhammette sordu niye zina yaptın kadında dedi ki allahla kul arasına girilmez karışma benim işime dedi ve gitti gitmedi yavrum gitmedi taşlanarak acı çekerek recm cezasıyla öldürüldü hiç hz.hz.hz.hz.muhammedi örnek almıyorsun hiçboş konuşuyorsunuz bomboş

11028[/snapback]

Saygılar..

11102[/snapback]

bak arkadaş kadın zina yaptı hırsızlık yapıp adam öldürüp bir başkasına zarar vermedi kendi isteğiyle zorlamadan bir adamla cinsel ilişkiye girdi ve biri gördü dedi ki niye zina yapıyorsun kardeşim allah ile benim arama girme günahı ben işledim cezasını ben çekeceğim der ama HZ.hz.HZ.hz.muhammed yapmadı ve taşlayarak acımasızca öldürdü bugün bacımıza anamıza karımıza kötü gözle bakıyorlarsa da bunun nedeni recm cezasının olmamasımı?demek istiyorsunuz

11265[/snapback]

Toplumun refahı için özellikle islamda bilinçli yapılan suçlar karşısında af yoktur. Zaten affın olmayışıda rahmettir dipeğerlerinin bu affı suistimal etmeleri umulur. Bu açıdan sadece o olayda değil Bizzat peygamber efendimiz hırsızlık yapan kızım Fatıma olsada yine elini keserim demiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİLERİYAZIM GENE DEĞİŞİYOR BEN MUHAMMEDE HZ.hz.HZ.MUHAMMET DİYE HİTAP ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM LÜTFEN BU SAYGISIZLIĞI YAPMAYIN

GELELİM X LERİN KRALINA BU ZAMANDA ZİNA YAPAN KADIN ERKEK HERKEZİN GÖZÜ ÖNÜNDE SOPA MI YİYECEK VE YA MUHAMMEDİN SÜNNETİNE GÖRE KADIN HERKEZİN İÇİNDE MEYDANDA TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLECEK Mİ?HIRSIZIN ELİ KESİLECEK BU ZAMANDA HA GİDİN İŞİNİZE

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİLERİYAZIM GENE DEĞİŞİYOR BEN MUHAMMEDE HZ.hz.HZ.hz.HZ.MUHAMMET DİYE HİTAP ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM LÜTFEN BU SAYGISIZLIĞI YAPMAYIN

GELELİM X LERİN KRALINA BU ZAMANDA ZİNA YAPAN KADIN ERKEK HERKEZİN GÖZÜ ÖNÜNDE SOPA MI YİYECEK VE YA MUHAMMEDİN SÜNNETİNE GÖRE KADIN HERKEZİN İÇİNDE MEYDANDA TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLECEK Mİ?HIRSIZIN ELİ KESİLECEK BU ZAMANDA HA GİDİN İŞİNİZE

11339[/snapback]

Sen zina yap kardeşim ve hırsızlık yap, yapan yapana zaten. Korkma bugünkü kanunlarda yaptırımları o kadar ileri değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİLERİYAZIM GENE DEĞİŞİYOR BEN MUHAMMEDE HZ.hz.HZ.hz.HZ.hz.HZ.MUHAMMET DİYE HİTAP ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM LÜTFEN BU SAYGISIZLIĞI YAPMAYIN

11339[/snapback]

Sen zina yap kardeşim ve hırsızlık yap, yapan yapana zaten. Korkma bugünkü kanunlarda yaptırımları o kadar ileri değil...

11399[/snapback]

zinayı anladıkta hırsızlık serbest mi?serbestse hemen banka soyacağım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGİLİ SİTE YÖNETİCİLERİYAZIM GENE DEĞİŞİYOR BEN MUHAMMEDE HZ.hz.HZ.hz.HZ.hz.HZ.hz.HZ.MUHAMMET DİYE HİTAP ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM LÜTFEN BU SAYGISIZLIĞI YAPMAYIN

11339[/snapback]

11399[/snapback]

zinayı anladıkta hırsızlık serbest mi?serbestse hemen banka soyacağım

11500[/snapback]

Zinayı anladıkmı? Zina da serbest değil. Ayrıca ben her ikisininde yasak olduğunu söyledim. Ama yaptırımları şer'i yaptırımlar gibi ağır değil dedim. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz, yakalanmmak kaydıyla..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:  Böyle bir anketin sonucu : 17 kisiden 15 kisi Türkce alfabe ile okudugunu isaretliyorsa, bu oran, umut vericidir.

saygilar :clover:

11643[/snapback]

Keşke okunsun da nasıl okunursa okunsun. İster Arapçayla başla ister Türkçeyle. Önemli olan okuma bilincinin ve isteğinin bütün önyargılardan sıyrılıp insan beyninin biryerlerin de oluşmuş olması. Gerisi gelecektir..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:  Böyle bir anketin sonucu : 17 kisiden 15 kisi Türkce alfabe ile okudugunu isaretliyorsa, bu oran, umut vericidir.

saygilar :clover:

11643[/snapback]

Keşke okunsun da nasıl okunursa okunsun. İster Arapçayla başla ister Türkçeyle. Önemli olan okuma bilincinin ve isteğinin bütün önyargılardan sıyrılıp insan beyninin biryerlerin de oluşmuş olması. Gerisi gelecektir..

Saygılar...

11775[/snapback]

ne önyargısından bahsediyorsun

açık açık hırsızın eli kesilecek diyor

açık açık benim gibi kafirlerin boynu kesilecek diyor

açık açık kadını dövün diyor

açık açık zina eden erkeğe yüz sopa vurun kadınları eve hapsedin diyor

açık açık yahudilerle hıristiyanlarla dost olmayın diyor

ve açık açık kuran her devrin kitabıdır diyor

sana soruyorum yazılanlar bu zamana uygun mu ? ön yargılı olmadan cevapla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.